Jak prorazit v lakované obuvi

Lakované boty s výrazným leskem jsou nápadným a zábavným doplňkem každého šatníku. Moderní lakované boty získávají lesk díky tenké vrstvě plastu přes kůži. Tato plastová povrchová úprava bohužel činí lakovanou obuv nepružnou a obtížně se natahuje. Minimalizujte potřebu vloupání tím, že si koupíte boty, které dobře padnou, a provedete několik základních opatření na ochranu nohou. Příliš těsné lakované boty můžete trochu natáhnout jemným teplem z vysoušeče vlasů nebo pomocí soupravy na protahování obuvi.

Metoda 1 ze 3: Pohodlnější nové boty

 1. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Krok 1

  1 Kupte si boty, které dobře sedí. Minimalizujte potřebu roztahování nebo vloupání tím, že si pořídíte lakované boty, které už vám dobře padnou. Vzhledem k tomu, že lakovaná kůže je tuhá a nemilosrdná, nebudete moci příliš měnit střih - maximálně čtvrtinu velikosti obuvi. Nechte si v obchodě obout boty a před koupí si pár párů vyzkoušejte. Při zkoušení lakované kůže dávejte pozor na následující:
  • Zajistěte, aby se vaše prsty necítily stlačené nebo rozdrcené.
  • Vyberte si botu, která je v patě pohodlná. Zadní část boty by vám při chůzi neměla drhnout patu ani neklouzat.
  • Zaznamenejte si, jak se bota cítí kolem chodidla. Toto je nejširší část chodidla, proto se poohlédněte po obuvi, která umožní vašemu chodidlu pohodlně sedět.
  • Vyzkoušejte boty s takovým typem ponožek, jaké byste k těmto botám běžně nosili. Ujistěte se, že pohodlně padnou k vašim obvyklým ponožkám.


 2. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Krok 2

  2 Postupně prodlužujte dobu opotřebení o 10 minut. Můžete být v pokušení okamžitě si vzít nové boty na noc do města, ale toto je recept na bolavé nohy. Kupte si lakované boty s předstihem, než je plánujete nosit, a strávte pár dní nošením na krátkou dobu doma nebo v práci. Začněte tím, že je budete nosit po dobu 10 minut, a poté prodlužte dobu nošení o dalších 10 minut. Dělejte to několik dní, dokud vám nebude pohodlné nosit boty (a chodit v nich) celou hodinu.
  • Celková doba vloupání bude záviset na mnoha faktorech, včetně toho, z jakého materiálu je podešev vyrobena a jak dobře boty na začátek sedí.
  • Vaše boty mohou trvat několik dní až týdnů, než se budete cítit pohodlně. Boty s koženou podrážkou se prodlužují než boty s gumovou podrážkou.
  • Při prvním nošení obuvi se snažte prodloužit dobu nošení na maximálně 2–3 hodiny.
 3. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Krok 3

  3 Noste boty s tlustými ponožkami 1-2 hodiny denně po dobu několika dnů. Tlusté ponožky mohou jak roztáhnout boty, tak chránit vaše nohy před skřípnutím a puchýři, když se vaše boty přizpůsobí vašim chodidlům (a naopak). Věnujte pár hodin každý den nošení bot po domě s tlustými ponožkami. Nakonec by se boty měly trochu rozšířit a cítit se pohodlněji s běžnými ponožkami nebo punčochami.
 4. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Krok 4

  4 Pad problémové oblasti, aby se zabránilo puchýře a bolesti. Zatímco se vy a vaše boty navzájem přizpůsobujete, můžete své nepohodlí minimalizovat tím, že na citlivá místa, jako jsou paty a jakékoli kuří oka nebo puchýře, nasadíte ochranné kryty. Vyhledejte ve své lékárně nebo obchodě s obuví produkty, které vyhovují vašim potřebám, například:
  • Blistrové polštáře
  • Bunionové podložky
  • Lepicí obvazy
  • Chirurgická páska
 5. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Krok 5

  5 Hydratujte nohy, abyste snížili tření. Mnoho nepohodlí souvisejících s obuví je způsobeno tím, že se boty otírají o vaše nohy. Minimalizujte puchýře a bolesti související s třením třením malého mléka, vazelíny nebo antiperspirantu na nohy, než si obujete. Zaměřte se na místa, která bývají nejvíce podrážděná.
 6. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Step 6

  6 Dejte nohám pauzu, pokud je začne bolet. Pokud vás začnou bolet nohy nebo se vám tvoří puchýře, dejte jim nějaký čas na uzdravení, než si boty znovu vezmete. Zvažte, že si vezmete pohodlný pár obuvi, do kterého se budete moci převléknout, pokud budete muset během doby vloupání nosit lakované boty delší dobu.
  • Je také dobré mít na sobě lepicí obvazy a puchýřkové polštáře pro případ, že byste skončili zaseknutí bez přezouvání.
 7. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Krok 7

  7 Uložte boty na stromek obuvi, aby jim pomohly udržet tvar. Pokaždé, když nenosíte boty, položte je na strom obuvi. Strom obuvi je zařízení ve tvaru nohy, podobně jako nosítka na boty. Strom obuvi pomůže zachovat tvar vaší obuvi, když se nepoužívá, což je velmi užitečné během období vloupání.
  • Stromy obuvi se liší cenou i designem, ale obvykle stojí od 10 USD do 35 USD.
  • Některé stromy bot fungují také jako nosítka bot.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Protahování bot vysoušečem vlasů

 1. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Step 8

  1 Nasaďte si tlusté ponožky. Použijte nějaké těžké termo ponožky nebo navrstvte na pár párů běžných bavlněných ponožek. Tlusté ponožky vám pomohou roztáhnout botu trochu širší, když ji roztáhnete.
 2. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Krok 9

  2 Obujte si lakované boty. Jakmile jsou ponožky zapnuté, vmáčkněte nohy do bot, které chcete natáhnout. To může vyžadovat trochu úsilí, ale silné ponožky pomohou chránit vaše nohy před třením a skřípnutím.
 3. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Step 10

  3 Foukejte horký vzduch na botu vysoušečem vlasů ve 20sekundových dávkách. S obutými botami a ponožkami jemně protáhněte horký vzduch z vysoušeče vlasů přes těsné části boty. Nastavte sušičku na střední teplotu. Nedělejte to déle než 20 sekund, protože příliš mnoho tepla může poškodit kůži a povrchovou úpravu. Nechte boty chvíli vychladnout a pak je znovu projděte. Zaměřte se na celkovou dobu ohřevu 2–3 minuty.
 4. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Krok 11

  4 Pohybujte se a protahujte nohy, když zahříváte boty. Zatímco aplikujete teplo, ohněte nohy uvnitř obuvi. Uvedení kůže do pohybu pomůže ji změkčit a učinit ji pružnější.
 5. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Step 12

  5 Nechte své boty vychladnout na nohou. Neodstraňujte boty, jakmile je otryskáte horkým vzduchem. Pokud necháte boty vychladnout, když jsou vaše chodidla stále v nich, pomůže jim to přizpůsobit se velikosti a tvaru vašich chodidel. Chůze, zatímco se vaše boty chladí, může také pomoci uvolnit kůži a přilepit ji na nohu.
 6. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Krok 13

  6 Vyzkoušejte si boty běžnými ponožkami poté, co vychladnou. Poté, co několikrát otryskáte teplom a necháte je vychladnout, si sundejte boty a svlékněte extra silné ponožky. Vyzkoušejte si znovu boty s ponožkami nebo punčochami, které byste normálně nosili, a uvidíte, jak padnou. Pokud se stále cítí trochu těsní, opakujte tepelné ošetření. Možná budete potřebovat 2–3 ošetření, abyste viděli rozdíl. reklama

Metoda 3 ze 3: Pomocí nosítka obuvi

 1. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Step 14

  1 Natáhněte problémová místa pomocí nosítka na míč a prsten. Nosítko na míč a prsten, které vypadá trochu jako obří kleště, cíleně natáhne jednu konkrétní část boty (např. Přes bunion). Na botu si dejte plastový sendvičový sáček, abyste ochránili povrch. Vložte kuličkovou část nosítka do boty v místě, kde ji chcete natáhnout, a zavřete nosítka. Utáhněte svorku na držadlech, aby držela na místě, a nechte přes noc.
  • Vzhledem k tomu, že boty z lakované kůže jsou docela nepružné, budete možná muset tento postup několikrát opakovat, abyste se dostatečně natáhli.
  • Poté, co sundáte nosítka, si všimnete boule na botě. Jak budete nosit botu, tato boule nakonec zmizí.
  • Nosítka na míče a prsteny mohou být drahá, přičemž levnější modely začínají na zhruba 40 USD a dražší modely kolem 70 USD.
 2. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Step 15

  2 Přidejte délku a šířku pomocí obousměrného nosítka obuvi. Obousměrná nosítka obuvi se vejdou do vaší boty jako noha a lze je rozšířit po délce i šířce. Vložte do boty napínák obuvi a pomalu otáčejte klikou, aby se nosítka uvnitř boty roztáhla. Jakmile otevřete nosítka na požadovanou délku a šířku, nechte je v botě 24–48 hodin. Opakujte podle potřeby.
  • Dávejte pozor, abyste botu příliš neroztáhli nebo příliš rychle, jinak byste mohli botu poškodit.
  • Postupně přidávejte další úsek tak, že jednou za 8 hodin roztáhnete nosítka o jednu plnou otáčku klikou.
  • Obousměrná nosítka obuvi přicházejí v různých stylech a některé lze vybavit „lusky uvolňujícími tlak“, které se zaměřují na problémové oblasti. Nižší modely začínají kolem 10 USD a dražší modely stojí kolem 50 USD.
 3. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Step 16

  3 Pro jemnější protažení použijte ponožku nebo noviny. Pokud se bojíte, že na vaše jemné lakované kůže může být nosítko na boty příliš drsné, můžete vnitřek boty jemně rozšířit zatlačením srolované ponožky, vatovaných novin nebo dokonce brambor o velikosti nohy do špičky a nechat ji přes noc.
 4. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Step 17

  4 Opatrně aplikujte spreje natahující boty. K dispozici je celá řada sprejů a procedur na natahování obuvi, které upravují kůži a usnadňují její natahování. Účinnost této úpravy však může omezit speciální plastová povrchová úprava obuvi z lakované kůže. Pokud se rozhodnete vyzkoušet sprej na natažení obuvi, zkontrolujte štítek, abyste se ujistili, že je výrobek bezpečný pro použití na lakované kůži.
 5. Obrázek s názvem Break in Patent Leather Shoes Step 18

  5 Pokud máte strach o své boty, nechte to na profesionálech. Pokud si nejste jisti svou schopností natáhnout boty, aniž byste je poškodili, vezměte je k opraváři obuvi. Někdo, kdo má zkušenosti s manipulací s choulostivými a drahými botami, může mít lepší představu o tom, kolik protahování bot může trvat a jaké techniky budou nejlépe fungovat, aby se dosáhlo požadovaného výsledku. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu udělat pro urychlení lámání mých nových kožených bot? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Zkuste šněrování tkaniček trochu jinak. Pokud je necháte přivázané tak, jak přišly, boty si na to tak nějak zvykly. Pokud je přepnete, pomůže to kůži trochu více ohnout a rozbít. Můžete také použít ruce a jen ohnout boty ve směru, kterým by měly jít.
 • Otázka Co mohu dělat se svými Nikes? Je zlomený na mém malém prstu a je to kožená bílá Nike. Pokud má vaše bota prasknutí v kůži nebo v povrchové úpravě, je nejlepší se obrátit na odborníka na opravu obuvi. V závislosti na povaze poškození mohou doporučit výměnu poškozené boty.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Tlusté ponožky
 • Blistrové polštáře, chirurgická páska nebo jiná ochranná pokrývka chodidla
 • Lotion, vazelína nebo antiperspirant
 • Fén
 • Strom obuvi
 • Nosítka na boty

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

jak změnit tenisový grip

Populární Problémy

Nick Kyrgios si klade za cíl špinavé osobní zneužívání u Stanislase Wawrinky během jejich zápasu v Montrealu Masters.

Jak namazat šicí stroj. Váš šicí stroj bude lépe fungovat, pokud jej budete pravidelně mazat a čistit. Bude také běžet tišeji. Většina šicích strojů vyžaduje, abyste odstranili textilní vlákna a nitě, které se hromadí při každém projektu ...

Jak získat certifikát pravosti. Certifikát pravosti je důležitý pro věci, jako jsou šperky, umělecká díla a autogramy. Toto je kousek papíru, který potvrzuje, že váš předmět je autentický, a ne padělek nebo padělek. Budete muset ...

Murray je vůbec první britskou světovou jedničkou na konci roku.

Je čas na další díl El Clásica. Pokud žijete v USA, podívejte se, jak a kde můžete v sobotu sledovat přímý přenos Barca vs Real Madrid.

Jak vypadat nevinně a trochu dívčí. Mnoho žen považuje za zábavné napodobit tradičně dívčí, nevinný styl. Můžete se líčit způsobem, který vytvoří nevinný vzhled. Můžete se také obléknout způsobem, který vypadá ...