Poprvé od roku 2002 nebyl Roger Federer nominován na cenu Stefan Edberg Sportsmanship

Roger Federer byl oceněn Stefan Edberg Sportsmanship Award v roce 2015 samotným Švédem

Roger Federer byl oceněn Stefan Edberg Sportsmanship Award v roce 2015 samotným Švédem

Roger Federer vyhrál 13krát za svou kariéru cenu Stefan Edberg Sportsmanship Award. Jeho jméno však bude v nominacích na vydání ceny 2020 chybět - končí tak běh 17 rovných let, ve kterých byl mezi nominovanými Švýcar.

Federer, který naposledy získal ocenění v roce 2017, odehrál pouze jeden turnaj v roce 2020 (Australian Open), takže dává smysl, že neuspěl.

Jedná se o první případ od roku 2002, kdy Roger Federer nebyl nominován na cenu. Paradorn Srichaphan si cenu odnesl ten rok i následující sezónu. V roce 2003 se však švýcarská legenda dostala mezi nominované.

Byla založena v roce 1977 a původně byla pojmenována ATP Sportsmanship Award. V roce 1996 byla znovu pokřtěna na Stefan Edberg Sportsmanship Award poté, co Švéd předloni získal rekord rekordně popáté.

Je zajímavé, že to byl Edbergův bývalý žák - Roger Federer -, který překonal svůj rekord v roce 2009, když cenu pošesté získal.

budoucí loketní popruh
Roger Federer při předávání cen v roce 2017

Roger Federer při předávání cen v roce 2017

Ocenění je udělováno hráči ATP, který během roku prokazuje nejvyšší úroveň profesionality a sportovního ducha. Všichni hráči na turnaji ATP hlasují pro svůj výběr z užšího seznamu vytvořeného samotným ATP.

Není třeba říkat, že Federer vyhrál titul třináctkrát (a stále se to počítá), diskutovalo se o tom, aby se po něm cena přejmenovala, jakmile zavěsí boty. Uvidíme, jak se věci v této oblasti budou vyvíjet, jakmile 39letý muž odejde do důchodu.

Přítel a soupeř Rogera Federera Rafael Nadal se snaží získat titul počtvrté

Rafael Nadal s cenou Stefan Edberg Sportsmanship Award 2019

Rafael Nadal s cenou Stefan Edberg Sportsmanship Award 2019

Rafael Nadal má nejvíce ocenění Stefan Edberg Sportsmanship po Rogerovi Federerovi (13), Stefanu Edbergovi (5) a Patu Rafterovi (4). Španěl se pyšní třemi tituly a letos byl nominován ještě jednou.

sledujte online hru Warriors

Je zajímavé, že všechna ocenění od roku 2004 byla rozdělena mezi Rogera Federera a Rafaela Nadala. Pokud čtyřiatřicetiletý hráč v roce 2020 nedokáže vyhrát, bude to poprvé od roku 2003, kdy si cenu neodnese ani jeden z těchto dvou velikánů.

Mallorcan je v současné době na sérii dvouletých výher, když triumfoval v letech 2018 a 2019. Pokud by ji vyhrál tentokrát, stane se čtvrtým mužským hráčem, který cenu získá třikrát za sebou - po Edbergovi, Rafterovi a Federerovi .

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete streamovat dnešní premiéru 2. série seriálu Love After Lockup: Life After Lockup online, bez kabelu.

Jak zabalit boty do kufru. Balení obuvi se může zdát jako oříšek, ale nemusí! Maximalizujte prostor ve svém kufru zabalením velkých bot zvlášť. Kromě toho umístěte boty do plastových sáčků, abyste ochránili své oblečení ...

Jak připravit citronový čaj. Citronový čaj je lahodný nápoj, ať už podávaný teplý nebo ledový! Pijte horký medový citronový čaj na zmírnění bolesti v krku nebo se v teplém letním dni zchlaďte sklenicí ledového citronového čaje. Jakmile získáte základy ...

Chcete sledovat ESPN Plus na svém telefonu? Zde je kompletní průvodce krok za krokem, jak sledovat na zařízení iOS nebo Android.