Nejvyšší tenistky všech dob

Maria Šarapovová

Maria Šarapovová

Mají vysocí tenisté výhodu oproti ostatním? Na to je těžké odpovědět. Vyšší hráči mívají obecně silnější podání a údery, ale kratší hráči jsou obratnější a dokážou rychleji pokrýt velké plochy hřiště.

Pohled na grandslamové vítěze dvouhry mezi ženami odhaluje, že mezi výškou a úspěchem na kurtu je jen malá korelace. Billie Jean King - jedna z nejkratších, stojící na 1,64 m (5 ft 4 1⁄2 palce) - získal 12 grandslamových titulů ve dvouhře. Mezitím Venus Willams - jeden z nejvyšších at 1,85 m (6 ft 1 v) , také do té doby ochutnal značný úspěch na úrovni Slam se sedmi tituly.

Podle oficiálního seznamu WTA o výškách hráčů má většina hráčů na turné přes 5 stop a méně než 6 stop. Nejvyšší zaznamenanou hráčkou je Eva Hrdinová, která stojí 1,91 metru nebo 6 stop 3 palce.

Podívejme se na šest nejvyšších tenistek všech dob:

#6 Venus Williams (1,85 m / 6 ft 1 v)

Venus Williamsová

Venus Williamsová

Venus Williamsová a její mladší sestra Serena jsou oporou amerického tenisu více než dvě desetiletí. Venuše, která se v 90. letech dostala na výsluní jako předčasný teenager, s ní na turné stále bojuje dodnes; dokonce i ve čtyřiceti letech může o své peníze usilovat mnohem mladší hráče.

Venuše za ta léta využila svoji výšku k velké výhodě a její první podání bylo nějakou dobu jedno z nejlepších na světě. Aby nebyla zastíněna její mladší sestrou Serenou, má Venus sedm grandslamových titulů a je nejúspěšnější olympionik který tento sport kdy viděl - se čtyřmi zlatými a jedním stříbrným napříč kategoriemi.


# 5 Karolína Pliskova (1.86 m / 6 ft 1 in)

Karolán Plókova

Karolína Plíšková

Bývalá světová jednička Karolana Plíšková byla v posledních šesti letech jednou z nejlepších umělkyň na světě. Češka využila své výšky k rozvoji jednoho z nejlepších podání na turné a dosáhla vrcholu Tabulka es WTA ve čtyřech z posledních pěti let.

Přes její vysokou úroveň konzistence současná světová trojka promarnila mnoho šancí na grandslamové úrovni. Mezi nejlépe hodnocenými hráči WTA, kteří dosud nezískali titul ve dvouhře Major, by Plíšková doufala, že prorazí dřív, než projde prim.


= #4 Maria Sharapova (1,88 m / 6 ft 2 in)

Maria Šarapovová

Maria Šarapovová

Maria Sharapova je bezpochyby jednou z nejúžasnějších tenistek vůbec. Šarapovová, která se v poslední dekádě a půl těší velké oblibě a zvyšuje popularitu dámské hry, byla vždy tak trochu záhadou.

Maria Sharapova, nositelka ruského tenisu, se v 17 letech stala hvězdnou hvězdou, když získala svůj první grandslamový titul v mekce tenisu - Wimbledon 2004 . Šarapovová, trvalý favorit shutterbugů, je jedním z pouhých šesti hráčů, kteří dosáhli a Kariérní Grand Slam v tenise.

Šarapovova vysoká výška jí možná vždy nepomohla sloužit - byla proslulá tím, že vykašlávala předčasné dvojchyby - ale rozhodně jí to pomohlo zasáhnout ploché a silné údery země, kdykoli měla potíže.

V roce 2016 měla pozitivní test na zakázané meldonium, které vážně poškodilo její dědictví, a na začátku roku 2020 ji zranění donutila odejít dříve, než by si přála. Šarapovová však zůstává jednou z nejúspěšnějších hráček všech dob a již zmapovala úspěšný kariérní přechod k podnikání.


= #4 Helena Sukova (1,88 m / 6 ft 2 v)

Helena Suková

Helena Suková

Helena Suková je jedním z nejlepších hráčů, kteří kdy vzešli z někdejšího Československa. Pětapadesátiletý muž pocházel z rodiny s bohatou tenisovou historií; její matka byla finalistkou Wimbledonu a její otec byl dlouholetým prezidentem Československé tenisové federace.

V polovině 80. a 90. let patřila Sukova na 6'2 mezi nejlépe hodnocené hráče ve dvouhře i čtyřhře. Její skříňka na trofeje obsahuje 14 grandslamových titulů (devět ve čtyřhře a pět ve smíšené čtyřhře). Sukova, solidní hráčka ve dvouhře, byla také čtyřnásobnou dvojkou na grandslamových turnajích a dosáhla v žebříčku jednotlivců na světové jedničce žebříčku.

Sukova je také připomínána tím, že zastavila Série 74 zápasů bez porážky krajanky Martiny Navratilové v semifinále Australian Open 1984. To velké Navrátilové odepřelo šanci vyhrát tolik žádaný Calendar Slam.


= #4 Erin Routliffe (1,88 m / 6 ft 2 v)

Erin Routliffe (vpravo)

Erin Routliffe (vpravo)

Nejmladším hráčem v seznamu je 25letý Novozélanďan Erin Routliffe . Routliffe zpočátku reprezentovala Kanadu, než reprezentovala Nový Zéland - její zemi narození.

Ve skutečnosti se stala profesionálem, až když jí bylo 22, protože akademické závazky ji zaměstnávaly. Dosud získala 1 dvouhru a 13 titulů ve čtyřhře na úrovni ITF.


= #3 Lindsay Davenport (1,89 m / 6 ft 2 1⁄2 palce)

Lindsay Davenportová

Lindsay Davenportová

Navzdory sestrám Williamsovým, které v posledních letech předchozího tisíciletí upoutaly pozornost, se americká kolegyně Lindsay Davenportová držela svého a dosáhla pozoruhodného úspěchu. Mohla se vyrovnat každému s výkonem ze země a její výška jí pomohla stát se jednou z nejlepších služeb na světě.

Davenport držel světovou jedničku při čtyřech různých příležitostech, což je společný historický rekord. Kromě zlaté olympijské medaile a tří grandslamových trofejí ve čtyřhře získala tři grandslamové singlové tituly.

Davenportův zápas proti Venus Williamsové ve finále Wimbledonské mistrovství 2005 bude dlouho pamatován jako jeden z největších ženských zápasů všech dob. Přesto, že má mistrovské body, Davenport prohrál s Venuší ve wimbledonském rekordním 2hodinovém 45minutovém maratonu.


= #3 Naomi Broady (1,89 m / 6 ft 2 1⁄2 palce)

Naomi Broady

Naomi Broady

Britský sportovec Naomi Broady stojící na 6 ft 2 1⁄2 palce přichází na číslo 3 v tomto seznamu. V březnu 2016 dosáhl třicetiletý hráč žebříčku 76 singlů na nejvyšší úrovni v kariéře.

Broady získala jeden titul ve čtyřhře WTA, stejně jako devět titulů ve dvouhře a 19 titulů ve čtyřhře na okruhu žen ITF. Její mladší bratr Liam Broady je také profesionální tenista.


#2 Akgul Amanmuradova (1,9 m / 6 ft 3 v)

Akgul Amanmuradova

Akgul Amanmuradova

Druhý na seznamu je 35letý hráč z Uzbekistánu Akgul Amanmuradova . V současné době se Amanmuradova umístila mimo top 400 a kromě devíti titulů ve dvouhře na úrovni ITF má na kontě dva tituly WTA ve čtyřhře.

V roce 2008 dosáhla kariérního žebříčku dvouhry World Number 50.


#1 Eva Hrdinová (1,91 m / 6 ft 3 v)

Nejvyšší hráčkou, která kdy byla na turné WTA uvedena, je Češka Eva Hrdinová . Je další hráčkou, která měla větší sklony ke čtyřhře než ve dvouhře.

Hrdinová dosáhla v roce 2008 na nejvyšší čtyřhru žebříčku světového čísla 55 a na okruhu ITF připsala tři dvouhry a 19 titulů ve čtyřhře.

tenisový sklad wiki

Čtěte také: Nejvyšší tenisté všech dob

Populární Problémy

Zde je návod, jak streamovat novoroční oslavu Rose Parade 2021 online bez kabelu, vysílat v pátek 1. ledna v 11:00 ET/8:00 PT na NBC.

Cade Cunningham a neporažený stát Oklahoma absolvují v sobotu ve státě Wichita velký test. Takto můžete hru sledovat.

French Open 2014: Ukázka semifinále dvouhry mužů.

První sezóna jedinečného dramatu BBC „Rellik“ přichází do USA na Cinemax. Zde je návod, jak sledovat epizody online, buď naživo, nebo na vyžádání.

Kazety Nintendo 64 mohou být někdy vybíravé, a pokud je některá z nich špinavá, konzole ji pravděpodobně nedokáže přečíst. Nebojte se, protože tento článek vám ukáže několik způsobů, jak vyčistit kazetu, abyste si mohli užít jakoukoli hru ...

Drony jsou malá mechanická zařízení podobná helikoptéře, která lze pilotovat na dálku. Jedním z nejpopulárnějších stylů je „kvadrokoptéra“: dron ve tvaru „X“ s 1 malou vrtulí na konci každého ramene. Drony jsou často vybaveny kamerami ...