Five Minutes With... Matteo Berrettini o plánech na poslední chvíli, „360“ péči o sebe a jeho eklektickém hudebním vkusu

Ital se v prvním kole Wimbledonu utká s krajanem Lorenzem Sonegem, ale pokud by záleželo na Berrettinim, dvojice by místo toho vyrazila do lázní společně.SLEDUJTE: Od kamarádů z lázní po rivaly ze Stuttgartu... Lorenzo Sonego porazil Mattea Berrettiniho v prvním kole 2023 Boss Open

Matteo Berrettini se vrací na své oblíbené travnaté kurty a snaží se odstartovat svou sezónu ve Wimbledonu.Ital se dostal do finále ve Wimbledonu v roce 2021 a loni nasbíral na povrchu devítizápasovou vítěznou sérii s tituly ve Stuttgartu a Queen’s Clubu. Letos se s tím ale potýkal vleklé poranění břicha to ho často drželo mimo kurty, protože před Wimbledonem odehrál jen jeden zápas za dva měsíce. Utká se také se známým soupeřem první kolo , remíza proti krajanovi Lorenzovi Sonegovi — stejnému hráči, který porazil ho ve Stuttgartu .Naštěstí pro Berrettiniho ví, jak zůstat při zemi navzdory výzvám. Částečně je to kvůli jeho „360“ přístupu k fyzickému a duševnímu zdraví. Druhá část mezitím zahrnuje spoustu 'agresivní italské rockové hudby' a sny o přímořském místě někde na slunci.

B asel dostihl Itala na natáčení Warm & Fuzzy, aby probral péči o sebe, hudební preference a proč by raději vzal Sonego do lázní místo na tenisový kurt:  Finalista Wimbledonu 2021 se připravuje na svůj návrat do akce v All England Clubu.

Finalista Wimbledonu 2021 se připravuje na svůj návrat do akce v All England Clubu.co určuje vítěze tenisového zápasu

Otázka: Když řeknu „péče o sebe“, co to pro vás znamená?BERRETTINI: Pro mě si myslím, že je to jen o péči o sebe ve všech aspektech svého života. Když přemýšlíme o sportovcích, zjevně myslíte například na stravu a myslíte na spánek – fyzický. Ale pro nás si myslím, že je opravdu důležité i naše duševní zdraví.Takže pro mě „péče o sebe“ znamená starat se o sebe 360 ​​způsobem.

Otázka: Kdybyste jel do lázní, koho byste vzal s sebou na chvíli relaxace?

BERRETTINI: Myslím, že přivedu... pravděpodobně Lorenza Sonega, protože bychom si spolu určitě odpočinuli. Ale zároveň je vtipný, takže bychom se taky bavili.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Matteo Berrettini (@matberrettini)

Otázka: Nějaké televizní pořady, na které se v těchto dnech s chutí díváte?

BERRETTINI: Uf... Víš, v poslední době se moc nedívám na televizi. Ale před několika měsíci jsem dokončil sérii Peaky Blinders. Bylo to jedno z nejlepších, co jsem viděl, myslím.

Otázka: Jak dlouho dopředu plánujete mimosezónní dovolenou?

BERRETTINI: Wow, ano, to je těžké. Snažil jsem se to naplánovat, třeba jako pár měsíců předtím, ale pak nikdy nevíte, co se to děje. Záleží, jestli půjdete do finále, a také záleží na Davis Cupu.

Takže je to vždy na poslední chvíli. Což je nakonec nejlepší, protože člověk nikdy neví, dokud sezóna neskončí.

Otázka: Jak by vypadaly vaše ideální destinace?

BERRETTINI: Mám rád teplo. Mám rád slunce. Mám rád moře. Takže pro mě dovolená vždycky znamená někde v teple a tak. Vůbec nejsem jako horský nebo lyžařský chlap.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Matteo Berrettini (@matberrettini)

Otázka: Pokud by tenis měl hudbu k přestávce, jaká by byla vaše ústřední melodie?

BERRETTINI: [Smích] Pravděpodobně nějaký rap, nebo něco podobného, ​​nějaká agresivní italská rocková hudba. Preferoval bych něco rychlého a agresivního, abych se trochu napumpoval.

Q. A když si chcete odpočinout, jaký typ hudby vás uklidňuje?

BERRETTINI: Miluji toho DJe, který se jmenuje Black Coffee. Líbí se mu... jak to vysvětlit? Je to Jihoafričan, který dělá afro-house a taneční hudbu. Jsem velký fanoušek.

Q. Jaký byl poslední koncert, na který jsi byl?

BERRETTINI: Koncerty? Páni, dobrá otázka. Myslím, že by to byl Marracash – je to italský zpěvák a rapper – ve Florencii. Je jedním z mých oblíbenců. Tak to bylo pěkné.

Populární Problémy

Jak srazit zeď. Sejmutí standardní stěny sestávající ze sádrokartonu a nástěnných kolíků může otevřít místnost a vytvořit mnohem více prostoru. Zeď můžete srazit sami, ale nejprve se musíte ujistit, že zeď není ...

Váš průvodce streamováním Big Hero 6 online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat

Pokud se snažíte ze svého domu dostat bloudící okolí, můžete udělat pár jednoduchých kroků, abyste je nedostali. Pachové zábrany, stejně jako elektronická zařízení a odstrašující prostředky proti vodě dokážou udržet kočky v určité vzdálenosti. Může také pomoci podívat se ...

V nedávném rozhovoru šampión US Open a světová jednička 4 Dominic Thiem vyjádřil své zděšení nad tím, jak pandemie COVID-19 vzala dobré stránky profesionálního tenisu a udržela si to špatné.

Jak zlepšit oběh nohou. Špatný oběh je způsoben sníženým průtokem krve do konkrétní části vašeho těla. Tento stav je nejčastější ve vašich končetinách, zejména nohou. Správný oběh nohou je důležitý, protože ...

Jak zacházet se zánětem šlach v zápěstí. Pokud trpíte bolestí, ztuhlostí a otokem zápěstí, můžete mít zánět šlach v zápěstí. I když to můžete považovat za sportovní zranění, zánět šlach v zápěstí může být způsoben jakoukoli činností, která ...