Nezapomenutelné momenty French Open: Roger Federer vs Rafael Nadal, finále 2008

French Open - Roland Garros 2008, den patnáctý

'Je to nejsilnější Rafa, jakou jsem kdy viděl.' Byl dominantnější než předchozí roky. “ - Roger Federer na Rafaelu Nadalovi po vítězství French Open v roce 2008.Uznávám se jako fanoušek Federera i Nadala. Ale byla doba, není to tak dávno, kdy jsem miloval to první s takovou vervou, jako jsem se tomu druhému vysmíval. Finále French Open 2008 bylo právě uprostřed těchto posměšných okamžiků. Koneckonců, kdo může zapomenout na to, že se jeho idol plácal na tenisovém kurtu v jednom z nejjednostrannějších zápasů, jaké kdy bylo možné vidět?Bylo to zničení, čisté a jednoduché. Dnes to slovo vychází jako kompliment, ale tenkrát to bylo vyřčeno frustrací. Frustrující bylo vidět Federera, jak se v průběhu zápasu pomalu, ale stabilně vyhazuje. Od začátku do konce byl Rafa nemilosrdný a nenabídl Federerovi žádné alternativy, aby se dokonce pokusil dostat zpět do zápasu. Toho dne byl Rafa neporazitelný s kvalitou hraní, která předčila jeho vlastní schopnosti na povrchu, jak bylo vidět v předchozích letech.

Nezdálo se, že by mu něco vadilo; žil v okamžiku a liboval si v něm s naprostou slávou. Před ním vypadal Federer téměř poražený počasím s chováním, které se zdálo zmenšovat s každým dalším okamžikem. Rafův forhend, vždy zbraň volby proti Federerovi, nabral v průběhu zápasu ještě smrtelnější následky. A Federerův arzenál, vždy tak bájný, najednou vypadal jako neadekvátní, aby se vypořádal s náporem, kterým ho Rafa opepřil.Před začátkem zápasu stoupala očekávání ohledně soutěže zahrnující tyto dva soupeře. Rivalita, která začala před čtyřmi lety právě na tomto povrchu a která od té doby zcela změnila předpovězenou trajektorii mužského tenisu. Ale tato očekávání se zhroutila hned po prvním setu, setu, ve kterém se Federer snažil přijít se slušnou reakcí na Rafovo bombardování.Docela agresor od samého začátku, Rafa začal setem s přestávkou. A zanedlouho na to sloužil a pohodlně vyhrál 6-1. V tu chvíli se zdálo, že osud zápasu je zpečetěn ve prospěch Rafa. Federerova klesající řeč těla vůbec nepomohla, protože druhá sada začala téměř stejně jako první, s přestávkou podání Španělem, hned v první hře. Když Rafa ve druhém setu závodil s náskokem 2: 0, Federer přišel s jistými zbytky odvety. Protiútok a konsolidace zajistily remízu setu 2: 2.

Nicméně, jak to blýsklo, jako ta trocha odplaty, to bylo odfouknuto téměř okamžitě, takže Federer se opět chytil brček. Naděje na boj však stále přetrvávala. Možná, jen možná, pomyslel si dav, Federer by ve třetím udělal něco jiného vzhledem k tomu, že jeho ztráta ve druhém setu byla mnohem úctyhodnější než v prvním.French Open - Roland Garros 2008, den patnáctýPatrný kredit Rogeru Federerovi v kterýkoli jiný den mohl dokonce zápas úplně otočit. Ale toho, čeho by jinak mohl dosáhnout, by toho dne vždy chybělo. A to natolik, že se žádný jiný hráč, natož Federer, nemohl přiblížit vítězství Španělům. Bylo to, jako by vítězství Rafa bylo předem určeno. Ne žádným bohem nebo jinou supervelmocí, ale samotným Rafou. Že při své páté slávě French Open nenechá kámen na kameni.

Proto se i po všech těch letech zdá být konec zápasu slušný. Drsné a zklamání ano, ale odpovídá odhodlání tehdy dvaadvacetiletého mladíka. 6-1, 6-3, 6-0, čte se skóre. Výsledková listina, která určila průběh zbytku tenisové sezóny 2008. French Open 2008 znamenalo začátek nových začátků. Rozdíl v bodech mezi dvěma nejlepšími semeny se ještě více zúžil, takže Federer byl po čtyřech letech nesporné vlády náhle zranitelný jako světová jednička. O měsíc později, když Rafa vyhrál wimbledonské finále, což by bylo považováno za jeden z nejlepších tenisových zápasů, jaké kdy byly odehrány, se Španěl konečně dostal do kruhu.

Tam, kde před čtyřmi lety přišel neohlášený a pokračoval, aby se stal zdrojem zastrašování na antuce, bylo vítězství Rafa na French Open 2008 vyhlášením samo o sobě, protože to byla dokonalá scéna pro jeho budoucí hrdinství.

Proto jsem začal podporovat Rafu? Myslíte si, že byl právoplatným dědicem tenisového léna? Spíš ne. To přišlo později a ze zcela jiného důvodu. Tam, kde svět dělá přehnaná prohlášení a zdvořilá gesta, je to Rafa, kdo dodává slovu „zdvořilost“ nový význam. “Právě pro tuto upřímnou zdvořilost, kterou vždy projevuje, ve vítězství i v porážce, ho podporuji. A pro fanouška Federera ve mně právě tato zdvořilost Rafa přiměla jej, aby po zápase řekl „Sorry Roger“, díky čemuž je jeho vítězství nezapomenutelné.

Populární Problémy

Simona Halepová čeká v největším zápase kariéry Amandy Anisimovy. Profilujeme 17letou dívku, která se proslavila v Paříži.

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic získali 56 z posledních 67 grandslamových titulů. Když tenisu dominuje velká trojka, podíváme se na pět hráčů, kteří by mohli vyhrát více grandslamů, nebýt jich.

Milujete své Converse All Stars, ale nemilujete, jak špinavé jsou vaše tenisky. Nepropadejte panice! Tenisky Converse můžete snadno vyčistit některými domácími čisticími prostředky, takže vaše Chucks budou zase vypadat jako nové. Zajistěte si úklid ...

V pondělním Home Run Derby v roce 2019 bojovalo osm nejlepších MLB nejlepších slugů. Zde je návod, jak sledovat událost naživo online bez kabelového přihlášení.