Jak být zdravým oříškem

Zdraví je skvělý cíl a lze jej dosáhnout změnami ve stravě a cvičebním režimu. Skutečné „zdravé ořechy“ obvykle následují extrémní verzi zdravé výživy - často omezují mléčné výrobky, některé druhy masa a cokoli zpracovaného. Zdravé ořechy také mívají vážné cvičební režimy, které jsou v souladu s jejich extrémně zdravou stravou. Stejně jako u všech dietních nebo cvičebních programů se před provedením velkých změn poraďte se svým lékařem - být zdravým oříškem není cesta pro každého. Pokud chcete být zdravým oříškem, připravte se tvrdě pracovat!

Část 1 ze 3: Jíst zdravě

 1. Obrázek s názvem Be a Health Nut Krok 1

  1 Naplánovat. Zamyslete se nad tím, jaký je váš současný jídelníček a jak jej chcete změnit. Vždy je dobré začít v malém - návyky nemůžete změnit přes noc. Mohlo by také pomoci to udělat s rodinným příslušníkem nebo přítelem (nebo dokonce s celou vaší rodinou). Mít tam někoho, s kým se můžete chválit a udržet vás na cestě, může být velmi užitečné.
 2. Obrázek s názvem Buďte zdravým oříškem Krok 2

  2 Konzumujte ovoce a zeleninu. Střílejte na 7-9 porcí denně. Jezte ty, které znáte, které vám chutnají, a využijte této příležitosti a najděte nové chutné ovoce a zeleninu. Podívejte se na nové recepty a přípravy, které vám pomohou. A pokud jde o ovoce, v případě pochybností hoďte do smoothie. Pokud jde o zeleninu, většinu lze úspěšně upéct v troubě při vysokých teplotách, pokud ji neplánujete jíst syrovou. Mezi nejzdravější ovoce a zeleninu patří:
  • Tmavá, listová zelenina (špenát, kapusta, mangold, řepa)
  • Řepa
  • červené papriky
  • Sladké brambory
  • Bobule
  • Jablka
  • Kiwi
  • Hrozny
  • Papája


 3. Obrázek s názvem Buďte zdravým oříškem Krok 3

  3 Vybírejte celozrnné. Jedná se o zrna, která obsahují otruby, klíčky a endosperm. Mezi běžné patří ječmen, oves, quinoa, hnědá a barevná rýže, pšeničné odrůdy jako špalda, farro a kamut spolu s mnoha dalšími. Ty budou poskytovat sacharidy, ale ve své nejzdravější formě. Mějte na paměti, že nyní je k dispozici mnoho celozrnných těstovin a řada celozrnných chlebů, které jsou často vynikající.
 4. Obrázek s názvem Buďte zdravým oříškem Krok 4

  4 Jezte libové maso. To je určeno množstvím tuku v 3 oz kusu masa - musí mít méně než 10 gramů celkového tuku. Krůta a kuře jsou libové, ale některé červené maso také. Hledejte střihy s „top“ nebo „bederní“ v názvu. Ryby a libové maso jsou skvělým zdrojem bílkovin. Ty je důležité jíst jako součást vyvážené stravy, ale neměly by to být prvky, které jíte nejvíce. Musíte jíst více zeleniny a ovoce než libové maso.
 5. Obrázek s názvem Buďte zdravým oříškem Krok 5

  5 Pít vodu. Je to nejzdravější nápoj v okolí a přináší mnoho výhod pro vaše zdraví. Zkuste za 6-8 8 oz. brýle denně. Černá káva a čaj mají extrémně nízký obsah kalorií a mohou být součástí vašeho každodenního střídání nápojů, pokud víte, že nebude možné přestat pít kofein.
 6. Obrázek s názvem Buďte zdravým oříškem Krok 6

  6 Vyhněte se zpracovaným potravinám. Tato jídla jsou často příliš sladká nebo slaná a obvykle neobsahují mnoho nutričních hodnot. To znamená vyhýbat se potravinám, které obsahují následující přísady:
  • Kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy
  • Cokoli s umělými příchutěmi nebo barvami
  • MSG (glutamát sodný, zvýrazňovač chuti)
 7. Obrázek s názvem Be a Health Nut Step 7

  7 Zvažte ve své stravě minimalizaci mléčných výrobků a masa. Mnoho zdravotních ořechů věří, že maso i mléčné výrobky ve velkém množství škodí zdraví lidí. Věří, že vaše strava by měla být v zásadě veganská (bez mléčných výrobků, bez vajec, bez masa), která kromě ovoce a zeleniny obsahuje spoustu celozrnných produktů. Občas přidat nějaké maso a mléčné výrobky je v pořádku, ale neměly by být základem vaší stravy. reklama

Část 2 ze 3: Vytváření nových návyků

 1. Obrázek s názvem Buďte zdravým oříškem Krok 8

  1 Ovládejte svou dietu. Pokud hodně jíte, přemýšlejte o tom, jak můžete doma vařit, abyste měli větší kontrolu nad tím, co jíte. Prohlédněte si kuchařky a online a najděte nové recepty, které znějí lákavě. Součástí toho, jak se stát zdravějším, je změna vašeho způsobu stravování, a nová jídla a pokrmy budou toho součástí. Vaření stejných věcí, které vždy děláte, a méně jíst, může být obtížnější než příprava něčeho nového s menším množstvím kalorií ve stejné porci.
 2. Obrázek s názvem Buďte zdravým oříškem Krok 9

  2 Jezte doma. Vezměte si balené obědy do práce nebo do školy. U některých lidí může tento jednoduchý krok přispět k tomu, že jim pomůžeme jíst zdravěji a ohleduplněji. Domácí jídlo bude zdravější než drtivá většina restauračních jídel a nebude obsahovat stejné druhy konzervantů ani vysoké hladiny sodíku.
 3. Obrázek s názvem Buďte zdravým oříškem Krok 10

  3 Přejděte do obchodu s potravinami s novým seznamem. Kupte si potraviny, které potřebujete k přípravě nových zdravých jídel doma. Kupujte přísady, nikoli připravená nebo zpracovaná jídla - obvykle budou mít stejné hladiny sodíku a konzervačních látek jako restaurace. I když to může chvíli trvat, než si na vaření doma zvyknete, vaše jídlo bude zdravější a lepší.
 4. Obrázek s názvem Buďte zdravým oříškem Krok 11

  4 Projděte svou kuchyň. Identifikujte potraviny, které chcete z jídelníčku vyloučit, jak v lednici, tak ve skříních. Věnujte zvláštní pozornost baleným a zpracovaným potravinám - často obsahují nezdravé konzervanty a aditiva a mohou mít velmi vysoký obsah sodíku.
  • Vyhoďte všechny trans -tuky. Pokud je složkou „částečně hydrogenovaný olej“, jedná se o jiný název pro trans -tuky a jsou hlavní příčinou infarktu a mrtvice. Budete chtít nakonec, pokud ne hned, vyhodit všechna jídla, která máte s touto přísadou uvedenou na obalu.
  reklama

Část 3 ze 3: Aktivní každý den

 1. Obrázek s názvem Be a Health Nut Step 12

  1 Cvičit pravidělně . Zhodnoťte svůj aktuální cvičební režim. Pokud málo cvičíte, máte spoustu možností k prozkoumání, až budete zdravější. Pokud již cvičíte, přemýšlejte o tom, jak byste se mohli přidat k aktivitám, které již děláte. Možná budete chtít začít novou lekci cvičení, která vás bude inspirovat k dalšímu cvičení.
 2. Obrázek s názvem Be a Health Nut Step 13

  2 Začněte svůj nový cvičební program. Stačí půl hodiny mírného cvičení šest dní v týdnu, než začnete cvičit, pokud cvičíte málo. Mějte na paměti, že také nemusíte dělat všechno najednou - deset minut zde a dvacet tam bude fungovat stejně dobře.
 3. Obrázek s názvem Be a Health Nut Step 14

  3 Udělejte si ze svého cvičebního programu zábavu. Nedělejte totéž každý den (pokud to nemáte rádi). Projděte se jeden den, další hodinu jógy a vyzkoušejte nové aktivity. Jejich plány a vybavení vám poskytne místní tělocvična nebo YMCA. Pokud se budete každý týden snažit dělat novou aktivitu, možná najdete svou novou oblíbenou cvičební rutinu.
 4. Obrázek s názvem Buďte zdravým oříškem Krok 15

  4 Zvyšte své cvičení. Pokud chcete být zdravým oříškem, musíte pořádně cvičit a střídmé procházky na to nestačí. Zamyslete se nad tím, jaké sporty nebo druhy tréninků by vás mohly bavit. Tyto činnosti budete muset provádět většinu dní a rychlostí, která umožní, aby vaše srdeční frekvence zůstala zvýšená 20-30 minut v kuse. Měli byste je také smíchat s nějakým posilováním. Některé dobré možnosti pro kardiovaskulární cvičení mohou být:
  • Plavání
  • Tenis
  • Křížový trénink v tělocvičně
  • Cvičební kurz ve stylu boot-camp
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je zdravé pít balené šťávy? Záleží na tom, kolik cukru se do šťávy přidá. Přečtěte si etikety všech šťávových produktů, abyste zjistili, zda jsou zdravé nebo ne.
 • Otázka Existují nějaké zdravější alternativy sladkostí? Beth Zkuste ovoce, jako maliny a banány. Jinak existuje několik receptů na zdravý pudink, které byste mohli zkusit najít online (například čokoládový avokádový pudink), nebo některé supermarkety prodávají zdravější sladkosti.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nebojte se, že potřebujete přes noc změnit celou dietu. Je v pořádku jít pomalu. Postupně začleňte do svého jídelníčku více zdravých potravin, jako je ovoce a zelenina, a zdravé stravování se postupem času stane zvykem.

reklama

Populární Problémy

Gonzaga a Michigan se v pátek setkají v šampionátu Battle 4 Atlantis. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Lovná zařízení na slanou vodu bývají dražší než sladkovodní vybavení, což znamená, že je důležité včas vědět, co přesně od prutu potřebujete. Při rozhodování o stylu rybolovu a přibližné velikosti a hmotnosti ryby byste ...

Jak hrát na violoncello. Violoncello je krásný čtyřstrunný nástroj podobný houslím, ale s hlubším a plnějším zvukem. Zvládnout violoncello může trvat roky praxe a lekcí, ale některé základy se můžete naučit tím, že ...

Michiganský stát č. 3 se vydává na cestu, aby ve čtvrtek nastoupil na Seton Hall č. 12 v obrovském zápase na začátku sezóny. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak se protáhnout, abyste ulevili bolavým svalům. Bolavé svaly mohou být docela bolestivé a bránit vašemu každodennímu životu a aktivitám. Strečink sice nemůže zmírnit bolest svalů, ale dočasně vám může pomoci cítit se lépe. Můžete si je vyzkoušet doma, ...

Novak Djokovic porazil Stefanose Tsitsipase v nedělním finále Roland Garros a připsal si 19. grandslamový turnaj, čímž se dostal jen o jednoho majora za Rogera Federera a Rafaela Nadala.