Jak udělat otočenou hlavu na koleno v józe

„Parivrtta Janu Sirsasana“ nebo „Revolved Head to Knee Pose“ je póza, která vám protáhne hamstringy, páteř, ramena, spodní část zad a břicho. Zlepšuje také trávení, může zmírnit stres a mírné deprese a je známo, že pomáhá při bolestech hlavy a nespavosti. Jedná se o hluboké kroucení, které protáhne celé tělo, a obvykle se provádí ve druhé polovině hodiny jógy, když je vaše tělo příjemné a teplé. Při provádění této pózy poslouchejte své tělo a pokud cítíte bolest, upravte pózu podle potřeby pomocí jedné z úprav.

tenisový volej

Část 1 ze 3: Dostat se do výchozí pozice

 1. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 1

  1 Posaďte se doprostřed podložky. Ujistěte se, že sedíte vzpřímeně s trupem. Vytáhněte břicho zpět k páteři tak, aby se vaše hrudní koš skládal přes boky v neutrální poloze. Roztáhněte nohy přímo před sebe a ohněte prsty nahoru.
 2. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 2

  2 Mírně se zakloňte. Položte ruce na podlahu za sebe a nechte horní část těla mírně zabočit dozadu. Ujistěte se, že máte zpevněný trup a horní polovinu těla.
 3. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe krok 3

  3 Otevřete nohy tak široce, jak pohodlně. V ideálním případě byste měli pracovat na otevření nohou do 90stupňového úhlu s pánví jako vrcholem. Ujistěte se, že vrcholy vašich kolenních a prstů směřují přímo nahoru. Ohněte nohy a zatlačte nohy do podlahy. Pokud můžete, natáhněte nohy o více než 90 stupňů pro větší výzvu.
  • Při široce roztažených nohách tlačte paty směrem od těla a vnitřní stehna otáčejte nahoru a dozadu, abyste je otevřeli.


 4. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 4

  4 Zastrčte levou nohu do stehna. Pokrčte levou nohu tak, aby byla pata zastrčená dovnitř vašeho levého stehna. Jakmile jste tam, natáhněte nohu tak, aby levá podrážka spočívala na vnitřní straně pravého stehna. reklama

Část 2 ze 3: Provedení Pose

 1. 1 Jděte pomalu a udělejte si čas. Nebojte se spěchat s touto pózou. Při pohybu do této polohy poslouchejte své tělo. Kontrolujte často své zarovnání a podle potřeby proveďte jakékoli úpravy, abyste předešli namáhání nebo zranění.
 2. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 5

  2 Nakloňte tělo doprava. Posuňte pravou ruku podél vnitřní pravé nohy a držte dlaň směrem nahoru k prstům. Pravou lopatku držte přitlačenou k vnitřní straně pravého kolena a předloktí položte na podlahu.
  • Když se opíráte, ujistěte se, že vydechujete.
 3. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 6

  3 Uchopte pravou nohu za pravou nohu. Udělejte to tak, aby chodidlo bylo drženo prsty, zatímco horní část byla držena palcem. Při dosahování vpřed nezapomeňte natáhnout pravé koleno tak, že zapojíte čtyřkolky a zatlačíte pravou patu směrem od těla. Zadní část ramene by měla zůstat spojena s vaším vnitřním kolenem. Jakmile je koleno narovnané, otočte trup doleva a otevírejte směrem ke stropu.
  • Abyste se ujistili, že sedíte pevně na podlaze, přitlačte sedací kosti na levé straně těla dolů k podložce.
 4. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 7

  4 Natáhněte levou ruku nad hlavu. Prsty levé ruky směřujte nahoru ke stropu, poté sahejte směrem k pravé noze tak, aby vaše levá paže byla přímo nad levým uchem. Levou rukou uchopte vnější okraj pravé nohy. Ujistěte se, že vdechujete, když dosáhnete paže nad hlavou. Jakmile jste v této poloze, otočte hlavu, abyste se podívali ke stropu, a držte pózu na minutu.
  • Pokud vás při pohledu ke stropu bolí krk, držte místo toho pohled dopředu.
 5. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 8

  5 Zatočte horní částí trupu. Zatáhněte za levé rameno dozadu, abyste hrudník dále otevřeli. Ujistěte se, že vaše levá stehenní kost zůstává pevně zasazená na podlaze. Ujistěte se, že při každém nádechu prodloužíte přední část trupu a při výdechu zatočíte hlouběji. Jakmile dosáhnete tak daleko, jak můžete, držte pozici po dobu 30 sekund.
  • Lokty můžete tlačit od sebe, což by vám mělo pomoci dále se kroutit.
 6. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 9

  6 Uvolněte polohu. Chcete -li se odmotat, nadechněte se a natáhněte levé prsty nahoru ke stropu, poté s výdechem uvolněte paži zpět na bok. Rozepněte trup a zvedněte jej tak, aby byl zarovnán mezi nohama. Poté znovu natáhněte levou nohu zpět vedle pravé nohy.
  • Neměli byste vystupovat přímo ze zkroucené polohy. Než sedíte vzpřímeně, nezapomeňte rozmotat trup.
 7. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 10

  7 Pózu opakujte na opačné straně. Jakmile se vrátíte do původní polohy, vyměňte pokyny za druhou stranu. To vám umožní protáhnout svaly na obou stranách těla. reklama

Část 3 ze 3: Úprava pozice

 1. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu v kolenou při józe, krok 11

  1 Pod koleno si položte deku. Abyste si toto cvičení usnadnili, položte srolovanou deku nebo podložku na jógu pod koleno prodloužené nohy. Snížíte tím natažení spodní části zad a hamstringů, zvláště pokud jsou těsné nebo nejsou tak zahřáté, jak byste si mohli přát.
 2. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 12

  2 Držte nohu popruhem na jógu. Pokud máte potíže dosáhnout nebo pohodlně uchopit prodlouženou nohu, použijte popruh na jógu. Omotejte ho kolem prodloužené nohy a držte ho jednou nebo oběma rukama.
  • Použití popruhu může být také dobrý způsob, jak udržet trup dlouhý a rovný.
 3. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 13

  3 Natáhněte spodní paži k opačnému koleni. Jakmile dostanete levou paži nad hlavu, natáhněte pravou ruku pod trup a chyťte se za levé koleno. To vám pomůže získat ještě hlubší zkroucení trupu.
 4. Obrázek s názvem Proveďte otočenou hlavu na koleno v józe, krok 14

  4 Použijte blok. Po chvíli cvičení možná zjistíte, že je docela snadné dosáhnout na nohu. Pokud tomu tak je, můžete pózu prohloubit umístěním bloku na chodidlo prodloužené nohy. Nyní, když natáhnete ruce, natáhněte ruku a místo toho uchopte blok. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ujistěte se, že vaše rameno zůstává po celou dobu pózy přitlačené k vnitřní straně kolena. V případě potřeby můžete koleno mírně pokrčit, aby rameno zůstalo na místě.
 • Před návratem do sedící polohy se nezapomeňte odmotat. Nikdy byste se neměli vracet do sedící polohy, pokud jste zkroucení.
 • Stejně jako ostatní jógová cvičení je důležité udržovat pohyby jemné a pomalé.

reklama

Varování

 • Nepokoušejte se o toto cvičení, pokud máte nedávné nebo chronické poranění kolen, boků, paží nebo ramen. Také byste se měli této póze vyhnout, pokud trpíte astmatem, průjmem nebo nízkým krevním tlakem.
 • Pokud jste těhotná, při provádění této pózy buďte opatrní. Zvažte úpravu pózy na boční dosah bez zkroucení.
reklama

Populární Problémy

Jak si užít Feijoas. Feijoas jsou malé, zelené plody, které jsou také známé jako ananasová guava. V mnoha částech světa nejsou dobře známé, ale pokud k nim máte přístup, jsou lahodným doplňkem vašeho příjmu ovoce ....Jak vyrobit hliněnou prasátko. Prasátka existují už mnoho let, ale začalo to v patnáctém století, kdy bylo slovo „prasátko“ označováno jako oranžová hlína. Tato hlína se používala na zavařování sklenic a nádobí. V ...Reilly Opelka nedávno prohlásil, že Rafael Nadal je jeho oblíbeným hráčem od dětství a že Španěl považuje za 'největšího'.

Světová jednička 15 Pablo Carreno Busta se ve druhém kole Erste Bank Open utká s bývalým světovým pátým Kevinem Andersonem. Anderson vede head-to-head nad Carreno Busta 4-1Lidská vlajka je jedním z nejtěžších cviků na horní část těla - bez silné paže, ramen, zad a svalů jádra je to téměř nemožné. Úkolem pózy je však také to, co ji uspokojuje. Se silovým tréninkem ...Existuje mnoho důvodů, proč možná budete muset nasbírat nějaké červy: Možná je používáte jako rybářskou návnadu, používáte je při kompostování přírodních materiálů nebo je používáte jako krmivo pro ptáky. Ať už potřebujete sbírat červy z jakéhokoli důvodu, existuje několik ...