Carlos Alcaraz překonává Richarda Gasqueta a dostává se do druhého kola na Australian Open

Poté, co musel minulý rok vynechat kvůli zranění, vypadal Španěl, jako by doháněl ztracený čas, když v Rod Laver Areně trefil 53 vítězů.Po téměř dvou letech absence se nasazený č. 2 Carlos Alcaraz vítězně vrátil na Australian Open, když v úterý porazil Richarda Gasqueta ve dvou setech 7-6 (5), 6-1, 6-2.

Dvacetiletý hráč se setkal s řevem z davu, když vstoupil do Rod Laver Areny, a během večera se těšil jejich hlasové podpoře, když se poprvé objevil v Melbourne od roku 2022.'Vždy je skvělé hrát tady v Austrálii,' řekl Alcaraz v rozhovoru na kurtu. „Tohle je potřetí, co tu hraju. Ty roky, co jsem tu hrál, jsem neměl dobré zaběhnuté roky, ale hodně jsem si to užil a minulý rok mi to chybělo. Dnes jsem se cítil opravdu dobře, hrát tady a užil jsem si to před davem.

jak znovu uchopit tenisovou raketu

„Myslím, že v prvním setu jsem s jeho hrou trochu bojoval a Richard hrál také skvěle. Každý set jsem hrál lépe a lépe a nakonec si myslím, že jsem hrál docela dobrou úroveň.“

Alcarazovy předchozí cesty na Australian Open skončily ve druhém kole (2021) a třetím kole (2022).Alcarazův výkon uklidnil fanoušky a učence, protože otázky vířily kolem předturnajového rozpisu č. 2 – v Austrálii nehrál žádný ladící turnaj – a příprav, protože nezávodil od své semifinálové porážky na loňského finále Nitto ATP.

Proti Gasquetovi v Melbourne byl Španěl nucen pracovat v tvrdě vybojovaném prvním setu, který odstartoval jejich druhé setkání v kariéře. Dvojice se utkala ve finále v Umagu v roce 2021, což byl okamžik, který se ukázal jako klíčový pro tehdy dospívajícího Alcaraze – Alcaraz tam získal svůj první titul ATP a znamenal začátek svého vzestupu mezi elitu ATP.tenisové volejbaly

O tři roky později, když Gasquet čelil většímu a silnějšímu Alcarazovi, který byl nyní dvojnásobným vítězem Grand Slamu, předvedl Francouz své historické maximum v setu, který šel až do tiebreaku. Ale poté, co byl v prvním setu na hraně, neměl Gasquet ve druhém a třetím setu moc co dodat. Sedmatřicetiletý hráč, který startoval v 73 grandslamových main draws, se nemohl dlouho držet zpátky, když 20letý hráč začal svou hru vnucovat.

'Richard je samozřejmě skvělý hráč, ale musím říct, že je to ještě lepší člověk,' řekl Alcaraz. „Má velký talent, jeho bekhend je šílený. Způsob, jakým trefil svůj bekhend [dnes], bylo skvělé proti němu hrát.'

Alcaraz čtyřikrát přerušil podání – dvakrát v každém z posledních dvou setů – a v zápase nečelil vlastnímu brejku. Ale statistika, která znamenala rozdíl, byla 53 vítězů Alcarazu a 19 Gasqueta – číslo, které ilustruje, jak dominantní byl Španěl během dvou hodin a 22 minut.

Alcaraz se příště utká s Lorenzem Sonegem ve druhém kole druhého mítinku v kariéře. V roce 2021 Sonego porazil španělského debutanta 6-3, 7-6 (3) — ale ve čtvrtek v Melbourne budou oba hráči očekávat silnější výzvu od Alcarazu.

Populární Problémy

Jak přežít útok medvěda. Mít nad sebou medvěda je pravděpodobně jedno z nejděsivějších setkání přírody a je to tak správně. V případě, že budete mít někdy smůlu na takové blízké setkání, buďte připraveni tím, že znáte způsoby, jak ...

Roger Federer nedávno přijal na Twitter, aby se se svými fanoušky podělil o novou reklamu Swiss Tourism, ve které nebude nikdo jiný než Robert de Niro.

Novak Djokovic vedl USA Taylora Fritze o dvě sady k lásce během pátečního zápasu třetího kola, kdy utrpěl zranění břicha.

Zde je návod, jak sledovat Canelo vs Jacobs na televizi, telefonu, počítači nebo jiném streamovacím zařízení.

Jak odstranit tekutý obvaz. Tekutý obvaz je lepidlo, které lze použít k uzavření drobné povrchové rány (například tržné rány nebo odřeniny), aby byla čistá a zastavila minimální krvácení. Jak naznačuje název, tekuté obvazy ...