Jak zabránit zpocenému podpaží

Pocení je přirozený chladicí mechanismus vašeho těla a je naprosto normální se potit, když je horko, když cvičíte, a dokonce i když jste nervózní nebo ve stresu. Ale mít viditelně zpocené podpaží nebo potní skvrny na oblečení může být otravné, nebo přímo trapné! Ať už se potíte více než průměr, stav známý jako hyperhidróza, nebo se prostě chcete ujistit, že teplé letní počasí nevede ke vzniku skvrn na vašem oblečení, existuje řada věcí, které můžete udělat, abyste zabránili zpocenému podpaží. Tento článek bude hovořit o tom, co můžete udělat pro minimalizaci potu v podpaží, a poté poskytne několik nápadů, jak zvládnout zpocené podpaží a udržet oblečení bez skvrn.Část 1 ze 2: Minimalizace potu

 1. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným podpažím Krok 1

  1 Použijte volně prodejný antiperspirant. Antiperspiranty fungují tak, že na čas blokují vaše potní žlázy, takže nemohou produkovat pot. Antiperspiranty lze zakoupit na přepážce v řadě silných stránek, včetně novějších „klinických“ a takzvaných „silových receptů“. Prakticky všechny mají stejnou účinnou látku, chlorhydrát hliníku, ale přítomné množství a použitý vzorec ovlivní, jak dobře antiperspirant na konkrétní osobu působí, takže možná budete muset experimentovat, abyste našli ten, který vám nejlépe vyhovuje.
  • Nejlepších výsledků dosáhnete použitím antiperspirantu v noci na suchou pokožku .
  • Dokonce i „všechny přírodní“ antiperspiranty obsahují hliník, čehož byste si měli být vědomi, pokud se pokoušíte vyhnout expozici hliníku. Ostatní přísady v přírodním složení však mohou být pro vás lepší, takže to může být důvod k jejich zvážení.
  • Deodoranty na rozdíl od antiperspirantů pocení nesnižují. Místo toho obsahují přísady k maskování nebo prevenci tělesného pachu spojeného s potem. Pokud se pokoušíte zastavit pot, nezapomeňte vyhledat slovo „antiperspirant“ nebo „antiperspirant a deodorant“.
 2. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným podpažím Krok 2

  2 Promluvte si se svým lékařem o dalších možnostech. Pokud normální antiperspiranty nebudou fungovat, existuje řada dalších možností léčby nadměrného potu v podpaží, které může lékař povolit nebo podat.
  • Jednou z možností jsou skutečné antiperspiranty na předpis.
  • K dispozici jsou také další terapie zajišťující dlouhodobé snížení potu v podpaží, včetně miraDry, nové technologie, která využívá elektromagnetickou energii k ničení potních žláz.
  • Účinné byly také záběry botoxu aplikované na podpaží.
 3. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným podpažím Krok 3

  3 Vyhněte se látkám způsobujícím pot. Někdy může to, co jíme a pijeme, zvýšit náchylnost k pocení. Pikantní jídla jsou jedním z běžných viníků; kofein, alkohol a zpracované potraviny mohou také způsobit zvýšené pocení. Užívání příliš velkého množství vitaminu niacinu (nebo dokonce malého množství u lidí, kteří jsou na něj citliví) může také způsobit nadměrné pocení. Pití horkých nápojů také zvyšuje vaši vnitřní tělesnou teplotu a zvyšuje náchylnost k pocení.
  • Nevyhýbejte se pitné vodě, abyste zabránili pocení! Vaše tělo potřebuje vodu, aby správně fungovalo, a pití většího množství vody může ve skutečnosti omezit pocení tím, že pomáhá ochlazovat vaše tělo. Pomůže také zajistit, že když se potíte, nebude tak páchnout.
 4. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným podpažím Krok 4

  4 Zvažte hledání léčby úzkosti. Pokud se při pocitu úzkosti běžně potíte, což je stav zvaný „nervózní pocení“, můžete použít myšlenky uvedené v tomto článku k vyřešení problému, ale můžete také promluvit se svým lékařem nebo se starat o duševní zdraví. poskytovatele o možnosti, že máte úzkostnou poruchu. Kromě léčby symptomů nervového pocení mohou existovat možnosti lékařské a/nebo behaviorální léčby, které vám pomohou zvládnout úzkost obecně. reklama

Část 2 ze 2: Jednání se zpocenými podpaží

 1. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným podpažím Krok 5

  1 Pod oděv noste štíty v podpaží. Když je potu v podpaží nevyhnutelné, štíty v podpaží jsou skvělým způsobem, jak jej schovat a chránit vaše oblečení. Jedná se o absorpční vložky, které nosíte pod pažemi, abyste absorbovali přebytečný pot a zabránili vzniku skvrn na oblečení; mnohé také nabízejí nějaký druh kontroly zápachu. Střídavě nazývané „štíty na šaty“, „štíty v podpaží“, „chrániče podpaží“, „chrániče podpaží“ atd. Jsou k dispozici desítky stylů. Některé se připevňují přímo na váš oděv nebo kůži, zatímco jiné jsou drženy na místě pomocí diskrétních popruhů. K dispozici jsou jednorázové i omyvatelné možnosti.
  • Štíty v podpaží jsou k dispozici u mnoha online prodejců. Můžete je také často najít v obchodech s pánským oblečením a v sekci spodního prádla mnoha prodejců dámského oblečení.
  • Dokonce si můžete vyrobit vlastní podpažní štíty doma!
 2. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným podpažím Krok 6

  2 Vyhněte se látkám, které špatně dýchají. Některé látky, jmenovitě hedvábí, polyester, umělé hedvábí a nylon, špatně dýchají a je větší pravděpodobnost, že způsobí pocení. Mezi lepší možnosti patří bavlna, len a dokonce i vlna.
 3. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným podpažím Krok 7

  3 Oblečte se, abyste skryli pot v podpaží. Pokud víte, že se vám podpaří podpaží, oblékněte se tak, abyste to mohli zamaskovat. Pod oblečení si vezměte nátělník nebo se oblékněte do vrstev, aby nebyly viditelné skvrny od potu. Například svetrová vesta obléknutá přes košili výborně skrývá skvrny od potu. Mikina nebo lehká bunda přes tílko nebo košilku může také pomoci zakrýt pot v podpaží.
  • Skvrny od potu jsou obvykle viditelnější na světlých oděvech, proto se vyhněte světlým halenkám, pokud jste náchylné k pocení.
 4. Obrázek s názvem Zabránit zpoceným podpažím Krok 8

  4 Podívejte se na špičkové oblečení odolné proti potu nebo potu. Existuje řada „potu odolných“ spodních oděvů pro muže i ženy, které používají různé metody pro odvod potu nebo pro zabránění jeho přístupu do viditelných vrstev vašeho oblečení. Na trhu je také rostoucí počet tkanin odolných proti potu, které používají technologii, která zabrání tvorbě potu a způsobování trapných skvrn.
  • Zeptejte se svého místního prodejce oblečení nebo proveďte online vyhledávání oděvů „odolných proti potu“ nebo „odolných proti potu“.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Zkoušel jsem různé druhy antiperspirantu, ale žádný z nich nefunguje, měl bych zajít k dermatologovi? Katyyyy Můžete vyzkoušet masku v podpaží. Stačí smíchat 1 polévkovou lžíci jedlé sody s půl lžící vody, dokud nevznikne pasta. Nasaďte si ho na podpaží a nechte působit 10–15 minut. Pokud vám to nepomůže, měli byste navštívit kožního lékaře.
 • Otázka Ve škole musím nosit světle modrou košili ze 100% polyesteru. Co mám dělat, abych zabránil skvrnám od potu? Existují různé druhy deodorantů, které jsou mimořádně ochranné. Mohou stát více, ale můžete zjistit, že opravdu pomáhají. Může pomoci, když si pod polyesterovou košili oblečete tričko.
 • Otázka Jak se mohu vyhnout potu na oblečení v oblasti podpaží? Můžete si koupit vložky do kalhotek a vložit je do podpaží u své košile, ale ujistěte se, že to přes košili nevidíte.
 • Otázka Jaký roll-on mám použít? Cokoli označeného jako „antiperspirant“ by mělo fungovat. Můžete také vyzkoušet dětský pudr nebo se poradit s lékařem.
 • Otázka Používám sprejový antiperspirantový deodorant a vždy se mi udělají obrovské potní skvrny. Co bych měl dělat? Zkuste místo spreje použít druh tyčinkového deodorantu. Pokud přetrvává, požádejte o radu svého lékaře.
 • Otázka Co když mám uniformu s bílým polyesterovým tričkem? Zkuste přes tričko použít deodorant a možná lehký svetr.
 • Otázka Co mám dělat, když mám zpocené podpaží, antiperspirant nefunguje a nemohu mluvit s lékařem? Můžete si koupit punčocháče a dát si je pod tričko. To může pomoci snížit pocení.
 • Otázka Jak mohu zabránit vzniku skvrn od potu, když mám ruce dolů? Zkuste do podpaží vložit dětský prášek nebo kukuřičný škrob, který pomůže absorbovat vlhkost.
 • Otázka Jak se mi přestanou na zádech dělat skvrny od potu? Zkuste si obléci nátělník nepropustný. Může snížit tvorbu potu na zádech.
 • Otázka Vložky do kalhotek dělají při procházce velký hluk. Mohu použít něco jiného? Můžete je zkusit přemístit nebo zvolit jiný typ. Pokud selže, můžete si koupit chrániče podpaží, které blokují pot. Nebuďte v rozpacích, pocení je nezbytnou tělesnou funkcí, která reguluje teplotu a udržuje vás v pohodě.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Cognac, vyrobený ve francouzské oblasti Charente, je luxusní likér na bázi hroznů, který si pro svou bohatou, kořeněnou chuť užívá po celém světě. Hezčí koňaky si obvykle vychutnáte bez mixérů nebo ledu. Nejprve nalijte malé množství do ...Když pokládáte jídlo, vaším cílem by mělo být, aby jídlo vypadalo atraktivně a chutně. Je to proto, že lidé jedí nejprve očima, takže pokud jídlo vypadá dobře, je větší pravděpodobnost, že si na něm pochutnáte. K dosažení kvality restaurace ...

Mistrovství světa v zápasech Pac-12 2020 se koná v sobotu na Stanfordu. Zde je návod, jak sledovat turnaj online bez kabelu.Získejte všechny informace o finále ATP 2019.Většina lidí nesnáší žehlení-je to nudné, časově náročné a zdá se, že to nikdy nekončí. Čas, který strávíte žehlením, můžete zkrátit nebo dokonce úplně eliminovat vyzkoušením několika jednoduchých přístupů. Správné používání pračky a sušičky ...

Memphis Express a Birmingham Iron pokračují v neděli ve hře AAF 1. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online.