Největší tenisté všech dob - č. 11

Pokračujeme v naší sérii o největších tenistech všech dob, zde je číslo 11 na našem seznamu.

Č. 11 - Margaret Court24 singlových grandslamových titulů, 62 kombinovaných Major trofejí (dvouhra, čtyřhra a smíšená čtyřhra), 192 celkových titulů jednotlivců, kalendářní Grand Slam a vítězství v kariéře dvouhry 91,74% (1177 výher až 106 proher). Může to znít jako kombinovaný záznam dvojice (nebo možná 3 nebo 4) skvělých hráčů všech dob; Abychom to uvedli na pravou míru, Monica Seles, Venus Williams a Justine Henin, tři ženy, které dosud v této sérii vystupovaly, získaly dohromady 23 singlových Slamových titulů a 139 celkově singlových titulů a žádná z nich nemá ani kariérní Grand Slam natož kalendářní. Takže promiňte mému jazyku, ale když jsem se to poprvé naučil Všechno z těchto záznamů patřilo jedné osobě, nemohl jsem se zastavit a vykřiknout: Děláte si ze mě srandu? Margaret Court, někdy uctívaná, někdy kritizovaná australská šampionka na věky, může mít na vás takový dopad.

Court, která se před svatbou jmenovala Margaret Smithová, vyhrála téměř vše, co se dá v tenise vyhrát. Vyhrála všechny čtyři Majory ve dvouhře, jednou to dokonce dokázala ve stejném roce (1970), ale také vyhrála všechny čtyři Majors ve čtyřhře, A VŠECHNY čtyři Majors ve smíšené čtyřhře, čímž dokončila kariérní „boxovaný set“. A jistě, tohoto úkolu mohli dosáhnout další dva hráči (Martina Navrátilová a Doris Hart), ale pochopte to - Court byl jediným hráčem, který dokončil boxovaný set v kariéře dvakrát více než - vyhrála každý z 12 grandslamů nejméně dvakrát. A počkejte, bude to ještě surrealističtější. Rok poté, co v roce 1970 vyhrál kalendářní grandslam, se Court dostal do wimbledonského finále zatímco byla těhotná se svým prvním dítětem . Ano, ten zápas prohrála s Evonne Goolagong Cawleyovou, ale pokud víte něco o tom, jak lidské tělo reaguje na těhotenství, věděli byste, jak neuvěřitelně těžké muselo být i dosažení soudu pro Court. A to vše-Calendar Slam, druhá „krabicová sada“, ohromné ​​wimbledonské finále z roku 1971-přišlo poté, co si Court v letech 1966 až 196 vzal od hry dvouletou přestávku. „Směšný“ ani nezačne popisovat to.

O tom, že Court je nejúspěšnějším tenistou všech dob - mužem nebo ženou - se dá jen stěží polemizovat. Díky jejímu seznamu kariérních úspěchů vypadají Roger Federer a Steffi Graf jako děti v plenkách. Proč se tedy v této sérii nachází na relativně nízké pozici? Za prvé, většina záznamů soudu (s výjimkou Calendar Slam, která je tak legitimní, jak legitimní může být) přišla před otevřenou érou, v době, kdy profesionálním hráčům byl zakázán vstup na Majors. Navíc z jejích 24 singlových Slamů jich 11 přišlo na Australian Open, které mělo, ehm, status druhé třídy, než bylo v prosinci přesunuto ze svého slotu na konec roku na současný lednový slot. Court vyhrála všechno, ale velmi často nemusela čelit nejlepší možné soutěži, aby vyhrála.

Statistiky přesto nelžou, jak klišé zní, a Court si zaslouží místo v jakémkoli historickém seznamu tenisových velikánů pouze na základě jejích zdánlivě nepřekonatelných rekordů. Možná po většinu své kariéry nemusela čelit nejlepší soutěži, ale přesto si vedla lépe než kdokoli z hráčů, kterým musela čelit. Mnohem, mnohem lepší. Bylo nutné vidět, že jejímu pohybu na hřišti se dá věřit - stejně jako většina jejích australských současníků na straně mužů, Court posunul atletiku a soudní chytrost na zcela novou úroveň. Ukončila celých 7 let své kariéry na 1. místě na světě a v dobách největší slávy mezi jejími vrstevníky prostě nebyl nikdo, kdo by ji mohl vyzvat něčím podobným konzistenci.

Jakkoli to může být lákavé (není název hry v dnešní době „progresivní“?), Nebudu si od soudu odnášet žádné body za její příliš horlivé a hlasitě hlásané křesťanské názory. Courtův tenis neměl nic společného s jejím náboženstvím ani s důrazem na veřejné znevažování všeho, co považovala za nekřesťanské, a jakýkoli pokus snížit její přínos ve hře kvůli jejím zdánlivě bigotným názorům by byl stejně směšně nemístný jako hlasy volající po přejmenování Margaret Court Arena kvůli její nedávné tirádě proti homosexualitě. Court byl nejprve tenista a později náboženský fanatik.

Je zábavné, jak někteří lidé mohou soudit Court jako nejlepší hráčku všech dob, zatímco jiní ji možná ani nepovažují za hodnou toho, aby byla zmíněna stejným dechem jako tenisová elita. Snad žádný jiný hráč v tenise nemá tak polarizující následovníky jako Australan s ostrým jazykem. Dává tedy smysl v mnoha ohledech zařadit Court někam doprostřed tohoto seznamu. Court si vybudovala životopis, který se nebezpečně přiblížil nadpřirozeným úrovním, ale chyběly jí ty nehmotné vlastnosti, které jsou nutné k tomu, aby byla všeobecně uznávána jako vítězka všech dob. Ale hej, to není nutně špatná věc - my smrtelníci bychom si ani trochu nestěžovali, kdybychom měli takové problémy, jaké má Margaret Courtová.

A teď se podívejte na tento video hold na Court, který ve 4 krátkých minutách shrnuje vše o Courtově osobnosti a kariéře.Zde jsou další hráči, kteří to zatím zvládli:

Č. 20 - Venus Williamsová; Č. 19 - Justine Henin; Č. 18 - Ken Rosewall; Č. 17 - Andre Agassi; Č. 16 - Pancho Gonzales; Č. 15 - Monica Seles; Č. 14 - John McEnroe; Č. 13 - Ivan Lendl; Č. 12 - Jimmy Connors

Zde si přečtěte podrobné zápisy všech hráčů v tomto seznamu:

Největší tenisté všech dob

Populární Problémy

Aryna Sabalenka a Elise Mertens stojí v čele line-upu, oba chtějí zakončit rok titulem. Dayana Yastremska, Marta Kostyuk a Ekaterina Alexandrova by mohly na akci zakončující sezónu pokazit večírek o nejlepší semínka.

Hokejové státy Michigan State a Ohio State se v neděli utkají o druhý zápas své dvojité hlavičky. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy hry online.

Jak zmírnit svědění sklolaminátu. Sklolaminát je široce používán v různých formách jako izolant nebo lehký stavební materiál, a to jak v průmyslu, tak doma. Manipulace s ním může způsobit, že se v kůži usadí třísky ze skleněných vláken, což způsobí podráždění ...

Jak vyrazit na Grand Canyon. Grand Canyon je velký kaňon nacházející se v americkém státě Arizona. Pěší turistika po Grand Canyonu je náročná aktivita, která bude vyžadovat adekvátní přípravu, aby bylo zajištěno, že budete brát jen tolik, kolik potřebujete ...

Je „láska“ tajemstvím úspěchu Sereny?

Dirk Hordorff, viceprezident Německého tenisového svazu, nedávno dlouze hovořil o nešťastných pokusech Alexandra Zvereva s vysoce postavenými trenéry.