„Chtěl změnit hru“ - Edberg o tom, proč ho Roger Federer najal jako trenéra

Stefan Edberg s Rogerem Federerem

Stefan Edberg s Rogerem Federerem

Pro Rogera Federera bylo koučování jeho idolem z dětství neskutečným zážitkem. Federer se přiblížil k šestinásobnému grandslamovému vítězi Stefan Edberg aby v roce 2013 nastoupil do svého trenérského týmu a pomohl mu překonat propad v polovině kariéry, a ten souhlasil.Když se Edberg ohlédne zpět, odhalil, jak moc pro něj znamenalo být požádán, aby trénoval legendu, jako je Roger Federer.Mluvíme dál Eurosportu Vodcast „Tennis Legends“, který moderovali Mats Wilander, úhlavní rivalové Stefan Edberg a Boris Becker sešli, aby se podělili o své trenérské zkušenosti. A Edberg s radostí vzpomínal na své dny koučování Roger Federer v obzvláště obtížné době pro Švýcary.Federer zavolal Edberga na pomoc, protože toužil změnit svůj herní styl, a švédská legenda to považovala za skvělou příležitost.Očividně to byla čest být požádán o trenéra Rogera, řekl Stefan Edberg Matsovi Wilanderovi na vodcastu.

Jak se Stefan Edberg dostal na palubu trenérského týmu Rogera Federera

Stefan Edberg trénoval Rogera Federera v letech 2013-15

Stefan Edberg trénoval Rogera Federera v letech 2013-15

Poté, co Stefan Edberg obdržel neočekávaný hovor od Rogera Federera, věděl, že se Švýcar potýká s problémy.různé tenisové nabídky

V roce 2013 Federer klesl na světovou jedničku v žebříčku, když se nedostal do finále Major poprvé od roku 2002. Právě v té době se Federer rozhodl vyhledat trenérskou radu svého idolu Stefana Edberga.Trvalo mi nějaký čas, než jsem se rozhodl. Ve skutečnosti jsme strávili týden v Dubaji, abychom se navzájem poznali, než se vydáme na turné, ale abych to shrnul: bylo skvělé být kolem Rogera, je to takový ambasador tenisu - a samozřejmě ano, mluvili jsme o tenise, o strategii, “vzpomínal Edberg.

Zkušenosti s koučováním Rogera otvíraly oči i Edbergovi. 'On (Roger Federer) toho o tenise ví tolik, takže je toho tolik, co ho můžete naučit, protože na hřišti ví téměř všechno,' řekl Švéd.

bílé tenisky

Přestože pokus 2013/15 s Edbergem nevedl k výhře Slama pro Rogera Federera, Edberg věří, že byl schopen pomoci upravit hru švýcarského velikána.

Chtěl změnit svoji hru, a to byl možná také důvod, proč mě přijal, abych získal pár nápadů. Myslím si, že když se ohlédnu zpět, bylo skvělé, že přepnul raketu na moderní raketu - to bylo opravdu klíčové. Trochu změnil hru. Jeho pohyb byl trochu agresivnější, což si myslím, že musel udělat, “dodal Stefan Edberg.

Roger Federer zbožňoval Stefana Edberga už od dětství

Roger Federer se svým dětským idolem a bývalým trenérem Stefanem Edbergem

Roger Federer se svým dětským idolem a bývalým trenérem Stefanem Edbergem

Obdiv Rogera Federera vůči Stefanu Edbergovi sahá do let, kdy byl Švýcar ještě dítě. Seděl s vyvalenýma očima upřenýma na televizi a sledoval, jak Boris Becker a Stefan Edberg bojují na travnatých kurtech ve Wimbledonu.

Osmatřicetiletý hráč byl vždy rozpolcen mezi Beckerem a Edbergem, jehož intenzivní rivalita byla věčná.

Becker byl nejprve mým idolem, dokud někteří moji přátelé neřekli: „Proč Beckere? Edberg je chladnější, “vzpomínal Federer v rozhovoru s ATP . Je to on? Dobře, budu Edberg, “rozhodl se tehdy Federer.

Populární Problémy

Cowboys a Bucs uzavírají předsezónu 2019 ve čtvrtek večer. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu v Dallasu, Tampě a na dalších trzích.

Váš průvodce streamováním Twitches online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak vložit IV. Nitrožilní (nebo zkráceně IV) linie je jedním z nejběžnějších a nejdůležitějších nástrojů moderní medicíny. IV umožňují lékařům podávat tekutiny, krevní produkty a léky přímo do pacientova ...

Jak nosit Fanny Pack. Pokud vše, co víte o balíčcích pro fanoušky, je ten neonově růžový, který měla vaše máma v 80. letech, je na čase přehodnotit svůj názor na ně! Fanny packy, známé také jako tašky na opasek nebo bum tašky, nyní přicházejí ve všech stylech a barvách a ...

John Bolton hovoří s Martou Raddatz v rozhovoru pro ABC v neděli. Pokud nemáte kabel, můžete jej sledovat online naživo.

Jak hrát volejbal jako hvězda. Bez ohledu na to, volejbal je nejzábavnější sport na světě. A přestože je zábavné sledovat profesionály, jak hrají, nemůžeme si pomoct, ale zeženeme se žárlivostí a pomyslíme si 'Chci být hvězda jako oni'. S...