„Chtěl změnit hru“ - Edberg o tom, proč ho Roger Federer najal jako trenéra

Stefan Edberg s Rogerem Federerem

Stefan Edberg s Rogerem Federerem

Pro Rogera Federera bylo koučování jeho idolem z dětství neskutečným zážitkem. Federer se přiblížil k šestinásobnému grandslamovému vítězi Stefan Edberg aby v roce 2013 nastoupil do svého trenérského týmu a pomohl mu překonat propad v polovině kariéry, a ten souhlasil.

Když se Edberg ohlédne zpět, odhalil, jak moc pro něj znamenalo být požádán, aby trénoval legendu, jako je Roger Federer.

Mluvíme dál Eurosportu Vodcast „Tennis Legends“, který moderovali Mats Wilander, úhlavní rivalové Stefan Edberg a Boris Becker sešli, aby se podělili o své trenérské zkušenosti. A Edberg s radostí vzpomínal na své dny koučování Roger Federer v obzvláště obtížné době pro Švýcary.

Federer zavolal Edberga na pomoc, protože toužil změnit svůj herní styl, a švédská legenda to považovala za skvělou příležitost.

Očividně to byla čest být požádán o trenéra Rogera, řekl Stefan Edberg Matsovi Wilanderovi na vodcastu.

Jak se Stefan Edberg dostal na palubu trenérského týmu Rogera Federera

Stefan Edberg trénoval Rogera Federera v letech 2013-15

Stefan Edberg trénoval Rogera Federera v letech 2013-15

Poté, co Stefan Edberg obdržel neočekávaný hovor od Rogera Federera, věděl, že se Švýcar potýká s problémy.

různé tenisové nabídky

V roce 2013 Federer klesl na světovou jedničku v žebříčku, když se nedostal do finále Major poprvé od roku 2002. Právě v té době se Federer rozhodl vyhledat trenérskou radu svého idolu Stefana Edberga.

Trvalo mi nějaký čas, než jsem se rozhodl. Ve skutečnosti jsme strávili týden v Dubaji, abychom se navzájem poznali, než se vydáme na turné, ale abych to shrnul: bylo skvělé být kolem Rogera, je to takový ambasador tenisu - a samozřejmě ano, mluvili jsme o tenise, o strategii, “vzpomínal Edberg.

Zkušenosti s koučováním Rogera otvíraly oči i Edbergovi. 'On (Roger Federer) toho o tenise ví tolik, takže je toho tolik, co ho můžete naučit, protože na hřišti ví téměř všechno,' řekl Švéd.

bílé tenisky

Přestože pokus 2013/15 s Edbergem nevedl k výhře Slama pro Rogera Federera, Edberg věří, že byl schopen pomoci upravit hru švýcarského velikána.

Chtěl změnit svoji hru, a to byl možná také důvod, proč mě přijal, abych získal pár nápadů. Myslím si, že když se ohlédnu zpět, bylo skvělé, že přepnul raketu na moderní raketu - to bylo opravdu klíčové. Trochu změnil hru. Jeho pohyb byl trochu agresivnější, což si myslím, že musel udělat, “dodal Stefan Edberg.

Roger Federer zbožňoval Stefana Edberga už od dětství

Roger Federer se svým dětským idolem a bývalým trenérem Stefanem Edbergem

Roger Federer se svým dětským idolem a bývalým trenérem Stefanem Edbergem

Obdiv Rogera Federera vůči Stefanu Edbergovi sahá do let, kdy byl Švýcar ještě dítě. Seděl s vyvalenýma očima upřenýma na televizi a sledoval, jak Boris Becker a Stefan Edberg bojují na travnatých kurtech ve Wimbledonu.

Osmatřicetiletý hráč byl vždy rozpolcen mezi Beckerem a Edbergem, jehož intenzivní rivalita byla věčná.

Becker byl nejprve mým idolem, dokud někteří moji přátelé neřekli: „Proč Beckere? Edberg je chladnější, “vzpomínal Federer v rozhovoru s ATP . Je to on? Dobře, budu Edberg, “rozhodl se tehdy Federer.

Populární Problémy

Chcete spojit svou lásku k fotografování s vaším oblíbeným sportem? Pokud jste sportovní fotograf, máte šanci zachytit všechny vzrušující okamžiky ve hře. Pravděpodobně si říkáte, jak můžete proniknout do podnikání, ...

Rafael Nadal viděl, že jeho charitativní turné dnes konečně začalo po čtyřměsíčním zpoždění. Rafa Nadal Tour, která získává finanční prostředky pro Nadaci Rafaela Nadala, letos navštíví 330 účastníků.

Werder Bremen a Bayer Leverkusen se v pondělí setkávají, když pokračují v bundesligové hře. Zde je návod, jak sledovat zápas online v USA.

Drcené pepře lze použít při vaření různých druhů masa. Po rozdrcení pepře zkuste použít koření na kuřecí, krůtí nebo hovězí maso. Nalijte pepř do hromádky uprostřed prkénka.

Senzační Lisicki šokuje Serenu v dalším úžasném wimbledonském rozrušení

Po mokrém a chladném stintu v září loňského roku kvůli vypuknutí COVID-19 se Roland Garros vrací do svého původního okna v roce 2021.