Jak hodnotit tendinitidu předloktí

Vaše předloktí sahá od lokte k zápěstí. V každém z kloubů nad a pod předloktím jsou šlachy, které pomáhají těmto kloubům v pohybu a udržují vaše kosti a svaly v provozu. Když trpíte tendinitidou předloktí, máte zánět šlach, který spojuje váš loket s předloktím a zápěstím. Pokud máte podezření, že máte tendinitidu předloktí, budete muset navštívit lékaře pro diagnostiku a léčbu, ale můžete začít hodnotit tendinitidu předloktí, jakmile začnete zaznamenávat bolest nebo nepohodlí v předloktí.

Metoda 1 ze 3: Kontrola symptomů

 1. Obrázek s názvem Vyhodnoťte tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 1

  1 Zkontrolujte příznaky tendinitidy předloktí. Můžete cítit bolest z tendinitidy v předloktí kolem šlach, které se připojují ke kosti poblíž vašeho lokte. Některými z běžných názvů tendinitidy předloktí jsou tenisový loket a golfový loket. Pokud máte některý z následujících příznaků, můžete mít tendinitidu předloktí:
  • Mírný otok v oblasti
  • Něha s používáním a při tlačení na šlachu
  • Bolest, která je často popisována jako tupá bolest
  • Bolest, která se vyskytuje častěji při pohybu postižené končetiny


 2. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 2

  2 Zvažte, zda můžete mít loket golfisty. Lékařský termín pro loket golfisty je mediální epikondylitida. Bolest spojená s loktem golfisty je na vnitřní straně lokte v důsledku zánětu v flexorových svalech, svalech, které umožňují ohnutí lokte. Pokud budete na tyto šlachy příliš tlačit opakovanými pohyby, zvýšíte riziko vzniku tohoto stavu. Mezi příznaky golfového lokte patří:
  • Bolest začíná v lokti a vyzařuje do spodní části paže
  • Tuhost v paži
  • Zvýšená bolest při ohýbání a ohýbání zápěstí
  • Bolest, která se zhoršuje určitými pohyby, jako je otevírání sklenic a třes rukou
 3. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 3

  3 Zjistěte, zda máte tenisový loket. Tenisový loket nebo laterální epikondylitida se nachází na vnější části lokte. Bolest začíná opakovaným pohybem, který zahrnuje svaly extenzorů nebo svaly, které pracují na narovnání lokte. Příznaky tenisového lokte často začínají mírným nepohodlím a poté během měsíců přecházejí do výraznější bolesti. Často nedochází k žádnému zranění nebo konkrétní události, které by bylo možné přičíst začátek bolesti. Mezi běžné příznaky tenisového lokte patří:
  • Bolest nebo pálení na vnější části lokte a dolů na předloktí
  • Oslabený stisk
  • Zhoršení příznaků při nadměrném používání přidružených svalů, například hraním raketových sportů, otáčením klíčem nebo potřesením rukou
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vzhledem k příčinám tendinitidy předloktí

 1. Obrázek s názvem Vyhodnoťte tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 4

  1 Zamyslete se nad tím, zda máte příznaky v jedné nebo obou pažích. U jakéhokoli druhu tendinitidy předloktí je častěji postižena vaše dominantní ruka, ale mohou být postiženy obě paže. Tendinitida se objeví ve šlachách, na které důsledně vyvíjíte největší sílu.
  • K tendinitidě může dojít také ve šlachách, které kontrolují buď extenzi nebo flexi (napřímení nebo ohýbání), ale zřídka se vyskytuje u obou současně. Opakující se pohyb, který vyvíjí největší napětí - buď síla proti flexi nebo proti extenzi - způsobí zánět šlach.
 2. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 5

  2 Identifikujte opakující se pohyby, které mohly přispět k vašemu tenisovému lokti. Tenisový loket se může vyvinout, pokud vyvíjíte sílu proti předmětu s nataženým loktem. Přestože tenisový loket je často způsoben hraním tenisu, použití lehčí rakety a obouručního bekhendového švihu může snížit vaše šance na vznik tohoto stavu. Mezi další typy pohybů, které mohou také způsobit tenisový loket, patří:
  • Opakované zvedání těžkých břemen nebo používání těžkých nástrojů
  • Práce, které zahrnují použití stlačovacích a kroucených pohybů nebo přesných pohybů
  • Nové nebo neobvyklé pohyby, jako je zahradničení poprvé na jaře, zvedání nového dítěte nebo balení a stěhování domova
 3. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 6

  3 Zvažte činnosti, které mohly přispět k lokti vašeho golfisty. Ačkoli je golfový loket pojmenován podle golfového sportu, může být způsoben také jinými sporty, které zahrnují pohyby úchopu a/nebo hodu, jako je baseball, fotbal, lukostřelba nebo házení oštěpem. Některé další druhy pohybů, které mohou způsobit loket golfisty, zahrnují:
  • Provádění prací, které zahrnují opakující se pohyb loktem, včetně používání počítače, zahradničení, sekání nebo malování
  • Pomocí vibračních nástrojů
  • Použití rakety, která je příliš malá nebo těžká pro vaši schopnost, nebo použití nadměrného topspinu na míč
  • Účast na dalších opakujících se aktivitách po dobu jedné hodiny nebo více po sobě jdoucích dnů, jako je zvedání závaží, vaření, kladení, hrabání nebo štípání dřeva
  reklama

Metoda 3 ze 3: Léčba tendinitidy předloktí

 1. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 7

  1 Okamžitě se ošetřete. Ačkoli to není život ohrožující, tendinitida předloktí může omezit váš pohyb a aktivity na týdny nebo měsíce kvůli bolesti a nepohodlí. Bez léčby bude tendinitida také zvyšovat riziko utrpení prasknutí šlachy. Jedná se o vážnější stav, který vyžaduje chirurgickou opravu k obnovení funkce šlachy.
  • Pokud tendinitida přetrvává několik měsíců, můžete zažít tendinózu, která má negativní vliv na šlachu a způsobuje abnormální růst nových cév.
  • Dlouhodobé komplikace tenisového lokte mohou mít za následek recidivu úrazu, protržení šlachy a selhání hojení buď nechirurgickou nebo chirurgickou opravou v důsledku zachycení nervu v předloktí.
  • Dlouhodobé komplikace pro chronický golfový loket mohou vést k chronické bolesti, omezenému pohybu a trvalé nebo pevné kontraktuře (ohybu) v lokte.
 2. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 8

  2 Domluvte si schůzku se svým lékařem. Pokud máte podezření, že máte zánět šlach, domluvte si schůzku se svým lékařem na vyšetření a léčbě. Včasná diagnostika a léčba povede k úspěšnějším výsledkům tendinitidy předloktí.
  • K diagnostice tendinitidy předloktí váš lékař provede důkladnou zdravotní anamnézu a provede úplné fyzické posouzení.
  • Váš lékař může nařídit rentgenové záření, pokud jste byli zraněni před začátkem bolesti.
 3. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 9

  3 Diskutujte o možnostech léčby se svým lékařem. Po stanovení diagnózy vám lékař doporučí léčbu ke snížení bolesti a zlepšení pohybu paží. Při ošetřování předloktí se řiďte pokyny svého lékaře a zeptejte se na jakékoli otázky týkající se léčby.
  • Váš lékař může předepsat protizánětlivé léky, které pomohou snížit zánět v předloktí, snížit bolest a zlepšit funkci paže.
  • Možná budete muset nosit ortézu na podporu oblasti a snížit jakékoli napětí na svaly a šlachy. Tato ortéza může znehybnit oblast nebo jen poskytnout podporu v závislosti na závažnosti vašeho stavu.
  • Váš lékař může aplikovat kortikosteroidy kolem šlachy ke snížení zánětu a bolesti; pokud však stav trvá déle než 3 měsíce, opakované injekce mohou šlachu oslabit a zvýšit riziko prasknutí šlachy.
 4. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 10

  4 Zeptejte se svého lékaře na plazmatickou terapii. Plazmatická terapie bohatá na krevní destičky zahrnuje odebrání krve, její roztočení, aby se destičky oddělily, a jejich opětovné vstříknutí do oblasti šlachy.
  • Ačkoli je tato léčba stále zkoumána, byla prospěšná při léčbě některých chronických stavů šlach. Poraďte se svým lékařem, abyste zjistili, zda je tato léčba pro vás dobrou volbou.
 5. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 11

  5 Zjistěte více o fyzikální terapii. Váš lékař může doporučit fyzioterapii ve spojení s jinou léčbou vaší tendinitidy. Ve fyzikální terapii se naučíte, jak provádět protahování předloktí určené ke snížení jakéhokoli napětí ve vašich svalech. Vědět, jak snížit tuto těsnost, je důležité, protože přispívá k mikro-trhání spojenému s tendonitidou.
  • Povolání a rekreační aktivity, které vyžadují hodně sevření, síly působící na svaly extenzorů nebo flexorů nebo opakované pohyby rukou nebo zápěstí, mohou vyvinout těsné svaly, které přispívají k tendinitidě.
  • Váš fyzický terapeut vám může doporučit masáž hlubokým třením, která spustí uvolňování přírodních stimulantů, které mohou pomoci uzdravit šlachu. Tato technika je bezpečná, jemná a snadno se ji naučíte od svého terapeuta.
 6. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 12

  6 Dávejte pozor na závažné příznaky. V některých případech může tendinitida vyžadovat nouzové lékařské ošetření. Zjistěte, jaké jsou závažné příznaky, abyste věděli, kdy máte okamžitě vyhledat pomoc. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud:
  • Váš loket je horký a zanícený a máte horečku
  • Nemůžeš ohnout loket
  • Zdá se, že tvůj loket je zdeformovaný
  • Máte podezření, že vám při konkrétním poranění oblasti praskla nebo praskla kost
 7. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 13

  7 Podpořte své zotavení pomocí domácích prostředků. Ačkoli byste měli navštívit svého lékaře pro diagnostiku a léčbu vaší tendinitidy, existují některé domácí prostředky, které mohou pomoci zmírnit menší bolest z tendinitidy. Zeptejte se svého lékaře, zda jsou tyto prostředky vhodné pro vaši situaci. Některé bolesti v oblasti tendinitidy můžete zmírnit:
  • Odpočinek zaníceného kloubu a zastavení činnosti, která jej spustila
  • Těsnění kloubu ledem zabaleným ručníkem třikrát až čtyřikrát denně po dobu 10 minut
  • Používání volně prodejných protizánětlivých léků, jako je naproxen (Aleve) nebo ibuprofen (Motrin)
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč se bolest v mé paži zhoršuje? Možná se namáháte. Pokud paže používáte delší dobu, možná budete muset zvážit masáž paže alespoň 30 minut před spaním každou noc.
 • Otázka Jak často mám cvičit, když mi diagnostikovali tenisový loket? Odbornou lékařskou pomoc byste měli konzultovat se svým lékařem.
 • Otázka Pomohla by akupunktura s loktem golfisty? Je to možné, ale bylo by lepší poradit se s lékařem o odborné lékařské pomoci.
 • Otázka Moje ruka bolí na spodní straně, když něco zvedám. Je to tendinitida? To může být. Pro jistotu byste se však měli poradit s lékařem.
 • Otázka Co mám dělat, pokud jde o poranění předloktí, které se za poslední měsíc zhoršilo? Odbornou lékařskou pomoc a doporučení byste měli konzultovat s lékařem.
 • Otázka Kůže na vnější straně mého předloktí má pocit, jako by měla výstřel z Novokainu, a když natáhnu ruku, pálí. Co to je? Měl jsem totéž a bylo mi řečeno, že to je zánět šlach. Bolest byla nervová.
 • Otázka Co lze udělat pro úlevu od bolesti lokte? Odbornou lékařskou pomoc byste měli konzultovat s lékařem.
 • Otázka Pokud mám rozsáhlou modřinu podél šlachy od zápěstí po loket a nedojde k otoku nebo bolesti, je pohmoždění symptomem roztržení nebo prasknutí šlachy? Může to být pohmožděná kost, kost mohla vyskočit z místa a zasáhnout kůži, než se vrátila zpět, nebo prasklá tepna nebo šlacha.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se nemůžete dostat k lékaři hned, zeptejte se, co můžete udělat pro zmírnění bolesti, dokud se neobjednáte. Váš lékař vám může doporučit, abyste odpočívali, omotali si paži balíčkem ledu zabaleného v ručníku a zvedli kloub, abyste snížili otoky.

reklama

Varování

 • Uvědomte si, že s injekcemi steroidů jsou spojena některá vážná rizika. Steroidní injekce často snižují bolest a nepohodlí, takže se můžete cítit schopni používat kloub více. Toto pokračující používání poškozeného kloubu však může vést k dalšímu poškození a prasknutí. Přetržení šlachy je doprovázeno silnou bolestí, slabostí, podlitinami, neschopností používat kloub a v některých případech i deformitou kloubu.
reklama

Populární Problémy

Zopakuje Rafael Nadal letos své hrdinství z roku 2008 ve Wimbledonu ?.

Orli jsou nejnovějším předmětem dokumentárního cyklu Amazonu „Vše nebo nic“. Zde je návod, jak sledovat všechny epizody online právě teď.

Bulls and Hawks se ve středu večer setkají v otvíráku sezóny NBA 20-21. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Jak udělat basketbalové hřiště. Když chcete hrát basketbal, může to být nepohodlné, ale musíte hrát v posilovně nebo v rekreačním středisku a hrát na plném hřišti. Pokud si chcete procvičit basketbalové dovednosti nebo si jen zahrát hru doma, stavíte ...