Jak se starat

Péče vám umožní mít empatii pro ostatní a žít život založený na náklonnosti, lásce a soucitu s lidmi kolem vás. Může být lákavé upadnout do života sobectví a soustředit se pouze na své vlastní cíle a touhy, ale vaše dny budou mnohem přínosnější, pokud budete přemýšlet o tom, co si lidé ve vašem životě myslí a cítí. Starat se znamená poskytovat naslouchající ucho, všímat si, když někdo potřebuje pomoc, a pomáhat vaší komunitě, aniž byste žádali odměnu. Pokud chcete vědět, jak se dnes více starat, začněte podle kroku 1.

Část 1 ze 3: Rozvoj empatičtější perspektivy

 1. Obrázek s názvem 666423 1

  1 Buďte citliví na pocity druhých. Pokud chcete mít starostlivější perspektivu, musíte trávit více času přemýšlením o tom, jak se cítí ostatní lidé. Dávejte si pozor, abyste viděli, jak lidé kolem vás reagují na danou situaci nebo jak se cítí, když vejdou do dveří. Lidé, kteří se starají, jsou naladěni na náladu ostatních a dokážou rozeznat, když se někdo cítí sklesle nebo rozrušeně, a přijmout opatření, aby s tím něco udělali. Až budete příště poblíž jiných lidí, ať už budete ve třídě, nebo si budete povídat s přáteli, věnujte pozornost tomu, jak se v dané situaci cítí.
  • Lidé, kteří jsou pohlceni sami sebou nebo se starají pouze o sebe, mají tendenci se nestarat o to, když jsou ostatní kolem sebe rozčilení, i když to způsobili. Ujistěte se, že to nejste vy.
  • Dokonce i když nejste tím, kdo způsobuje zraněné pocity, uvědomte si, jak ostatní kolem vás reagují na daný komentář nebo zprávu. Pokud jste na schůzce a všimnete si, že mnoho lidí je viditelně naštvaných, když vám šéf vysvětluje cíle nového projektu, můžete si o tom se svým šéfem promluvit.


 2. Obrázek s názvem 666423 2

  2 Zamyslete se nad tím, jak vaše činy ovlivňují ostatní lidi. Možná jste příliš zaneprázdněni snahou podporovat své vlastní potřeby, abyste vždy přemýšleli o tom, jaký dopad může mít na člověka určitá věc, kterou děláte nebo říkáte. Až příště něco uděláte, ať už opustíte kuchyň, aby spolubydlící uklidil, protože máte náročný den, nebo budete ignorovat telefonát své nejlepší kamarádky o jejím rozchodu, zeptejte se sami sebe, jak by tato osoba reagovala na cokoli, co jste vy dělal. Pokud odpověď zní „špatně“, měli byste přemýšlet o změně svých činů na něco, co by lidem lépe vyhovovalo.
  • Samozřejmě to neznamená, že se lidem musí vždy líbit nebo souhlasit se vším, co děláte. Někdy musíte udělat to, v co věříte, aniž byste se pokoušeli podbízet ostatním. Pokud je ale vaše chování sobecké, hrubé nebo nepříjemné, musíte začít přemýšlet o změně.
 3. Obrázek s názvem 666423 3

  3 Vyberte si své bitvy. Pečující lidé se obvykle zaměřují na udržování pozitivních a zdravých vztahů. Někdy to znamená hádky nebo konflikty s ostatními za účelem vyřešení problému. Pokud však chcete být starostliví, můžete místo toho, abyste neustále bojovali, přemýšlet více o tom, jak lidi trochu omezit, a o udržování pozitivních a zdravých vztahů. Až se příště s někým pustíte do hádky nebo konfliktu, zeptejte se sami sebe, jestli to opravdu stojí za to mít, nebo chcete jen dostat trochu vzteku z hrudi. Pokud si nemyslíte, že hádka nebo konfrontace mohou vést k něčemu produktivnímu, pak to raději vynecháte.
  • Starostliví lidé vyjadřují své obavy, když mají problém ve vztahu nebo situaci. Ale mají tendenci se soustředit na to, aby věci zůstaly pozitivní, místo aby bojovaly, pokud se tomu mohou vyhnout.
 4. Obrázek s názvem 666423 4

  4 Važte si lidí ve svém životě. Pokud chcete být starostlivější osobou, musíte si lidí ve svém životě vážit, jak jen můžete. Buďte vděční a vděční za své rodinné příslušníky, přátele, drahou polovičku nebo kohokoli z lidí, díky kterým je váš život smysluplnější a pozitivnější. Nesoustřeďte se na věci, které vám chybí, nebo na hrubé komentáře, se kterými se musíte někdy vypořádat, a místo toho myslete na veškerou radost a štěstí, které vám lidé přinášejí do života. Tím se nejen dostanete do lepší nálady, ale usnadní vám to více se starat o lidi kolem vás.
  • Abyste si ve svém životě opravdu vážili lidí, musíte jim poděkovat, jak jen můžete. Poděkujte jim za pomoc v těžkých chvílích, za to, že vám dělají laskavosti, nebo prostě za to, že jsou úžasní. Dejte jim vědět, že na jejich přítomnosti ve vašem životě opravdu záleží.
  • Nepodceňujte sílu písemné karty s poděkováním. Tyto karty již nejsou tak běžné, jako bývaly, což způsobí, že se osoba, která je obdrží, bude cítit ještě zvláštněji.
 5. Obrázek s názvem 666423 5

  5 Odstraňte pocity sobectví. Ačkoli je těžké rozhodnout se jednoho dne přestat být úplně sobecký, každý může zapracovat na tom, aby byl méně sobecký ve svých každodenních interakcích a každodenním životě. Pokud chcete být méně sobečtí, pak musíte trávit více času přemýšlením o tom, jak se cítí ostatní, místo abyste si vždy dělali starosti o mě, o mě, o mě. Až budete příště s někým komunikovat, zaměřte se na to, jak se daný člověk cítí a na čem je, místo toho, abyste mluvili o sobě nebo mysleli jen na své vlastní potřeby. Čím více si budete vědomi toho, že nejste sobečtí, tím snazší bude skutečně se starat o druhé.
  • Pamatujte, že je rozdíl mezi sobeckostí a dobrou péčí o sebe a nezanedbáváním svých vlastních potřeb kvůli tomu, co ostatní chtějí.
 6. Obrázek s názvem 666423 6

  6 Dávej pozor. Starostliví lidé vstupují do svého každodenního života s pozornou perspektivou. Věnují pozornost tomu, co lidé dělají, když s nimi mluví, a jsou citliví na své potřeby a pocity. Věnování pozornosti výrazům obličeje, gestům, oblékání a dokonce i jejich přímým komentářům může pomoci vykreslit úplný obraz o tom, jak tato osoba skutečně myslí a cítí, a může vás vést k větší péči.
  • Vaše kamarádka vám možná říká, že už je úplně po rozchodu, ale když se podíváte pozorně, uvidíte pod jejími očima váčky nebo nafouklý nos, které svědčí o opaku.
  • Vaše spolubydlící se může blížit velká zkouška a vy si můžete všimnout, že už dva dny neměla pořádné jídlo; vaření extra jídla k večeři může znamenat velký rozdíl v jejím životě a ukáže, že vám na tom záleží.
  reklama

Část 2 ze 3: Rozvoj pečujících vlastností

 1. Obrázek s názvem 666423 7

  1 Být zdvořilý. Možná si nemyslíte, že být zdvořilý má mnoho společného s péčí, ale ve skutečnosti z vás bude ohleduplnější člověk, který je odhodlaný chovat se k lidem kolem sebe s respektem. Být slušný znamená mít dobré mravy, nebýt před lidmi přehnaně vulgární nebo hrubý, držet lidem dveře a ptát se lidí na jejich den. Znamená to také usmívat se na lidi, mít společnou zdvořilost a nebránit se někomu v cestě. Ať už jste v kanceláři, jdete po ulici nebo mluvíte se svou sestrou, měli byste mít za cíl být co nejvíce zdvořilí.
  • Abyste byli zdvořilí, nemusíte být přehnaně formální. Musíte být k druhým lidem ohleduplní a zajistit jim, aby se ve vaší přítomnosti cítili příjemně.
 2. Obrázek s názvem 666423 8

  2 Buďte laskaví. Starostliví lidé dávají náklonnost lidem, které milují nebo na kterých jim záleží. Ať už se mazlíte se svým synem nebo držíte přítelkyni za ruku, je důležité dávat lidem náklonnost jako způsob, jak ukázat, že vám na tom záleží. Objetí může být velmi silné a může přinést pohodlí lidem v nouzi. Neměli byste chodit kolem a dávat fyzickou náklonnost lidem, které dobře neznáte, ale měli byste objímat, lehké dotyky, polibky, láskyplné poplácávání nebo jiné známky fyzické lásky lidem blízkým.
  • Skutky někdy mohou mluvit hlasitěji než slova. I když někomu řeknete, že vám na tom záleží, může to znamenat velký rozdíl, někdy to objetí nebo objetí kolem něj může mít ten mimořádný dopad.
 3. Obrázek s názvem 666423 9

  3 Naslouchejte lidem. Lidé, kteří se starají, si udělají čas na to, aby naslouchali druhým. Netráví celý den mluvením o sobě, protože je skutečně zajímá, co říkají ostatní lidé. Když s vámi někdo mluví, navažte oční kontakt, odložte telefon nebo jiné rušivé prvky a nepřerušujte osobu. Pokud máte radu nebo komentář, počkejte, až dotyčný promluví. Při poslechu věnujte pozornost více než jen slovům; sledujte obličej a gesta dané osoby, abyste co nejlépe porozuměli tomu, jak tato osoba skutečně myslí a cítí.
  • Když dotyčný mluví, nesrovnávejte jen jeho zkušenosti s vašimi zkušenostmi nebo řekněte: „Vím přesně, jak se cítíš.“ Nedělejte to z vás. Podívejte se na situaci podle podmínek dané osoby.
  • Věnujte pozornost detailům. Pokud vám někdo říká něco důležitého, nezapomeňte na to, jakmile konverzace skončí; zeptej se na to později.
  • Nemusíte říkat: „Hm,“ nebo příliš agresivně kývnout, když ten člověk mluví, aby ukázal, že opravdu posloucháte. Silný oční kontakt pro vás udělá spoustu práce.
 4. Obrázek s názvem 666423 10

  4 Buďte štědřejší. Být velkorysý, ať už jde o váš čas nebo vaše peníze, může být mnohem starostlivější osobou. Pokud chcete být starostliví, musíte dávat druhým a nebýt sobečtí s tím, co máte. Všichni máme zaneprázdněné plány, ale je důležité udělat si čas na darování svých věcí, laskavost pro lidi v nouzi nebo jen na pochvalu blízké osoby. Dávejte všechny smysly slova, aniž byste zapomněli na sebe, a budete na cestě stát se starostlivější osobou.
  • Být velkorysý se svým časem je velmi důležité. Ačkoli nechcete obětovat veškerý svůj „čas pro mě“ kvůli někomu jinému, zvyšte si, že si uděláte čas a vyslechnete přítele nebo milovaného člověka v nouzi.
 5. Obrázek s názvem 666423 11

  5 Chovejte se k ostatním tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám. Může to znít velmi zjevně, ale překvapilo by vás, jak málo lidí ve skutečnosti žije podle tohoto zákona. Pokud chcete být starostlivější, musíte být laskaví a ohleduplní vůči ostatním a přemýšlet o tom, jak byste se cítili, kdybyste byli v jejich kůži. Možná vás moc nezajímá, když svému číšníkovi uděláte hrubý komentář, protože jste výstřední, ale přemýšlejte o tom, jak by se v komentáři cítil. Možná vás nezajímá, že jste ke svému malému bratrovi hrubí, ale měli byste přemýšlet o tom, jak ho vaše slova skutečně ovlivňují. Když si zvyknete vžít se do kůže někoho jiného, ​​může to mít velký vliv na to, jak vidíte svět.
  • Možná nebudete mít štěstí, ale někdo jiný může. Zkuste si představit, jaké to je, než začnete být drsní nebo bezstarostní vůči někomu, kdo má méně štěstí než vy.
 6. Obrázek s názvem 666423 12

  6 Buďte ohleduplní k ostatním. Být ohleduplný je dalším zásadním aspektem péče. Pokud chcete být ohleduplní, musíte respektovat lidi kolem sebe a vyhýbat se obtěžování sebe sama. To zahrnuje nemluvit příliš hlasitě po telefonu v přeplněném autobuse, nevadit si ve svém vlastním osobním prostoru a nezeptat se sestry, jak se cítí, když pozveš svého bývalého přítele na večírek, až tam bude. Dávejte pozor na ostatní lidi a ujistěte se, že se na vaší oběžné dráze cítí pohodlně a respektováni.
  • K ohleduplnosti patří také pokládání otázek lidem, aby se ujistili, že jsou v pořádku. Nezapínejte termostat ve své kanceláři, dokud se nezeptáte, jestli jsou všichni ostatní tak mraziví jako vy.
  • Měli byste si pamatovat, že vaše slova, stejně jako když je říkáte, jsou také důležitým aspektem ohleduplnosti. Pokud máte nějakou negativní zpětnou vazbu na přítele nebo spolupracovníka, ujistěte se, že váš jazyk není urážlivý a že ho uvedete ve správný čas.
  reklama

Část 3 ze 3: Péče o druhé

 1. Obrázek s názvem 666423 13

  1 Pomáhat lidem v nouzi. Pomoc lidem v nouzi je hlavním aspektem péče. Nemůžete být starostlivou osobou, pokud si chcete pomoci jen sami sobě. Pomáhat druhým lidem znamená pomáhat přátelům a rodinným příslušníkům, kteří potřebují pomoc ve svém životě, a také pomáhat méně šťastným lidem ve vaší komunitě nebo dokonce lidem, které možná dobře neznáte a kteří potřebují pomoc. Hledejte lidi, kteří potřebují pomoc, a najděte produktivní způsob, jak se zapojit, pokud chcete být starostlivější.
  • Vaši přátelé a rodinní příslušníci to nemusí vždy přiznat, když potřebují vaši pomoc. Je však na vás, abyste si všimli, když jsou jen zdvořilí a opravdu potřebují další pomoc, ať už chtějí, abyste udělali nějaké další práce nebo vyřídili nějaké pochůzky.
  • Zapojte se do polévkové kuchyně, centra gramotnosti, místní knihovny, programu nápovědy pro mládež nebo jiného programu ve vaší oblasti, který vám umožní plněji žít životy ostatních.
 2. Obrázek s názvem 666423 14

  2 Zeptejte se lidí na jejich životy. Dalším způsobem, jak se starat, je věnovat více úsilí poznávání toho, jak si ostatní vedou. Až příště s někým promluvíte, ať už je to váš soused nebo váš nejlepší přítel, zeptejte se ho, jak se cítí, co si o víkendu dělá nebo jak probíhá jeho den. Snaha pokládat malé otázky může přispět k prokázání, že vám to opravdu záleží. Neptejte se jen z povinnosti, ale proto, že opravdu chcete vědět, jak se ten člověk má.
  • Při každé konverzaci mějte rovnováhu při mluvení o sobě a o druhé osobě. Nechcete se zeptat na milion otázek a neprozradit o sobě nic, ale také nechcete mluvit o sobě a ani se nedozvědět nic o druhé osobě.
  • Pamatujte, že to neznamená, že musíte vypáčit. Když se zeptáte na něco nevinného, ​​například na to, jak se dotyčnému psovi daří, nebo zda má nějaké zábavné letní plány, může to člověku dát najevo, že vám na něm záleží, aniž byste přišli příliš silní.
 3. Obrázek s názvem 666423 15

  3 Omluvte se, když potřebujete. Starostlivým lidem záleží na tom, jak jejich činy ovlivňují ostatní lidi. Proto se rychle omluví, když udělali něco špatného. Nepopírají své chyby a rádi přiznávají, že nejsou dokonalí. Pokud víte, že jste někomu ublížili, musíte spolknout hrdost a říct něco tak jednoduchého jako: „Je mi to moc líto, že jsem zranil vaše city. Opravdu lituji toho, co jsem udělal, „abych ukázal, že si uvědomujete, jak vaše činy ovlivňují ostatní. Tím děláte, že vám to je jedno, protože přemýšlíte o tom, jak se cítí ostatní.
  • Když se omluvíte, navažte oční kontakt a vyhněte se dalším rušením. Ukažte člověku, že si stojí za váš čas.
  • Neříkejte: „Je mi líto, že jste se cítili zraněni, když jsem udělal ten komentář,“ protože je to prázdná omluva, která způsobí jen větší škodu.
 4. Obrázek s názvem 666423 16

  4 Dělejte laskavosti pro lidi. Pečující lidé tráví čas tím, že lidem dělají laskavosti a pomáhají jim, když to potřebují. To neznamená, že se musíte stát něčím pochůzkovým chlapcem, ale znamená to, že byste se měli snažit lidem pomáhat, ať už si vyzvedáváte kávu pro svého přítele, jezdíte svému malému bratrovi do školy nebo pomáháte vaše nejlepší kamarádka vybrala květiny pro svou svatbu. I když by měla existovat rovnováha a člověk by vám měl dělat laskavosti, i když je toho schopen, měli byste si zvyknout dělat laskavosti těm, na kterých vám záleží.
  • Ačkoli se nemusíte šířit příliš hubeně, někdy může být největší radost z laskavosti pro někoho, koho tak dobře neznáte. Pokud budete lopatu lopatou lopatou lopaty kopat, sněhové bouře se budou hodit.
  • Buďte ve střehu. Lidé se vás ne vždy zeptají, jestli potřebují laskavost. Někdy byste měli být schopni říct, kdy skutečně potřebují vaši pomoc, ale nechtěli byste ji uložit.
 5. Obrázek s názvem 666423 17

  5 Podíl. Sdílení je opravdu starost. Pokud chcete být starostlivější osobou, měli byste být ochotni sdílet své věci. To znamená sdílet věci, na kterých vám ve skutečnosti záleží, jako oblečení, které se vám líbí, nebo polovinu vašeho oblíbeného sendviče, nesdílet něco, co pro vás nic neznamená, jako knihu, kterou jste stejně neměli rádi. Dávejte si pozor na příležitosti ke sdílení věcí, ať už jde o hmotný předmět nebo o radu. Lidé, kteří se starají, jsou nesobečtí a sdílení je klíčovým rysem člověka, který je nesobecký.
  • Sdílení neznamená pouze materiální statky. Můžete také sdílet znalosti. Udělejte si čas a promluvte si se studentem střední školy o přijímacím řízení na vysokou školu, pokud jste na vysoké škole. Promluvte si s někým, kdo začíná ve vaší profesní oblasti, o vašich zkušenostech. Pomozte mladší osobě svého tenisového týmu zvládnout její forhend. Hledejte příležitosti ke zlepšení života člověka sdílením toho, co víte.
 6. Obrázek s názvem 666423 18

  6 Přihlaste se s lidmi. Dalším způsobem, jak se starat, je dát lidem vědět, že na ně myslíte, i když nejste spolu. Chcete -li to provést, měli byste se přihlásit u svých přátel nebo rodinných příslušníků, ať už je to odesláním textové zprávy po zkoušce vaší nejlepší kamarádky, nebo zavoláním sestřenici na její narozeniny. Odesílání karet také dostane zprávu napříč. Přestože jsou lidé zaneprázdněni a je nerealistické hovořit s více přáteli každý den, zvyknout si, že se přihlásí alespoň k jednomu příteli týdně, bude velký rozdíl.
  • Jedna věc je starat se o někoho, když stojí přímo před vámi, ale druhá věc je zkontrolovat toho člověka, když je mimo dohled.
  • Pokud víte, že přítel má těžké časy, měli byste se odhlásit svému příteli, i když jen říkáte ahoj. Nemusíte stále říkat: „Jak se cítíte?“ nebo to může být nepříjemné, ale rozveselit ho můžete zasláním e -mailu na zajímavý článek nebo zasláním vtipného textu svému příteli.
 7. Obrázek s názvem 666423 19

  7 Pamatujte si podrobnosti o životě lidí. Dalším způsobem, jak ukázat, že vám to opravdu záleží, je věnovat pozornost detailům, které vám lidé říkají. Může to znamenat jméno kočky vaší spolupracovnice, čas, kdy vaše matka čeká, až se dozví o povýšení, nebo skutečnost, že váš nový přítel vyrostl v Topece v Kansasu. Držte se těchto podrobností a uveďte je později, abyste ukázali, že vám na nich záleží. Pokud budeš stále zapomínat na každou maličkost, kterou ti člověk řekne, začne to vypadat, že ti to moc nevadí. Snažte se co nejvíce si zapamatovat o životě člověka a sledovat ho, když na něm záleží.
  • Samozřejmě si nemusíte pamatovat každou maličkost. Pokud se ale zaměříte na důležité detaily, budete mít lepší představu o tom, kdo ta osoba je a na čem jí záleží.
 8. Obrázek s názvem 666423 20

  8 Dobrovolník. Dobrovolnictví je hlavní způsob, jak se více starat. Ve své komunitě můžete dobrovolně pomáhat lidem v nouzi a můžete také najít další způsoby, jak pomoci. Dobrovolně pracujte v místním knihkupectví nebo knihovně. Dobrovolně pomozte uklidit park ve vaší komunitě. Dobrovolně upečte něco pro prodej pečiva vaší školy. Hledejte více příležitostí, jak zlepšit svou komunitu a udělat rozdíl v místě, kde žijete.
  • Můžete také dobrovolně pracovat v jiném městě nebo dokonce jiné zemi. Strávte jarní prázdniny stavbou domů pro Habitat for Humanity v jiné části vašeho státu nebo dokonce pracujte na výpomoci v jiné zemi. Budete pečlivější tím, že strávíte více času soustředěním se na zlepšování životů jiných lidí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se starám o svého přítele, který žije v zámoří? Zkuste s nimi navázat kontakt. Protože jsou v zámoří, zvažte každou chvíli videochat.
 • Otázka Moje zamilovanost si myslí, že nejsem přítulný. Jak mohu ukázat, že se starám? Buďte tu pro ně a řekněte jim, že nejsou sami. Buďte přátelští a zábavní a snažte se jim udělat radost.
 • Otázka Co mohu dělat, když se starám o všechny kolem sebe, ale moje potřeby jsou vždy zapomenuty? Možná byste měli zvážit přechod z těchto vztahů a nalezení nových a více zainteresovaných/pečujících lidí, kterými byste se obklopili. Někteří lidé prostě nejsou přemýšliví nebo ohleduplní lidé, ať už jsou jakkoli smutní. Můžete také omezit, kolik času a úsilí jste ochotni věnovat těm, kteří vám laskavost nemohou vrátit.
 • Otázka Jak se mohu znovu starat po špatném vztahu? Pokračujte v minulosti. Tato osoba vám ublíží, ale to neznamená, že ostatní budou, a připravíte se o několik skvělých zážitků, pokud se pokusíte úplně vyhnout péči o lidi.
 • Otázka Můj nejlepší přítel si myslí, že je mi to někdy jedno, když to opravdu dělám. Jak jí mám ukázat, že ano? Vynasnažte se jí ukázat, že vám na ní záleží.
Nezodpovězené otázky
 • Když mám pocit, že jsem v práci nebo jiném prostředí jednal starostlivě, proč je to důležité>
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zkuste být sladký, milý a pokorný hlas . Mluvit klidně ukazuje lidem, že jim rozumíte a posloucháte.
 • Vždy se snažte začít každý den s úsměv ; nikdy nepodceňujte sílu úsměvu!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Před pár týdny se Daniil Medvedev stal prvním hráčem za posledních 15 let, který nebyl jmenován Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Djokovic nebo Andy Murray a byl zařazen mezi 2 nejlepší hráče světa.

Dvacetinásobný vítěz Major Roger Federer uskuteční svůj očekávaný návrat na katarském ExxonMobil Open v Dauhá, který se bude hrát od 8. do 13. března.

Právě probíhá sezóna Super Rugby 2019 a my máme přehled o tom, jak sledovat každý zápas ve Spojených státech.

Zbývá 5 epizod v pozdní reality show Eddieho Money 'Real Money' a AXS TV je vysílá ve čtvrtek večer v 8: 30/7: 30c.

Top 5 nejžhavějších tenistů na ATP Tour

Casper Ruud prozradil, že po skončení Ženevského Open odcestuje na Mallorcu, aby strávil čas tréninkem s Rafaelem Nadalem před French Open 2021.