Jak cestovat po Tchaj -wanu

Taiwan je krásná ostrovní země nacházející se ve východní Asii, jen kousek od pevninské Číny. Kromě hlavního ostrova má Tchaj -wan mimo jeho pobřeží ještě mnoho menších ostrovů a souostroví. Veřejná doprava na Tchaj -wanu má vynikající pověst a je docela snadné se dostat z jednoho místa na druhé pouze pomocí vlaků, metra a autobusů.Metoda 1 ze 4: Cesta vlakem po Tchaj -wanu

 1. 1 Pokud cestujete po západním pobřeží, vyzkoušejte vysokorychlostní vlak. Tchajwanská vysokorychlostní železnice má 345 km (214 mi) dlouhou trať, která vede podél západního pobřeží Tchaj -wanu. K dispozici jsou 2 třídy vstupenek, standardní a obchodní, a lístky si můžete rezervovat online až 28 dní předem, abyste ušetřili. Vyzvedněte si a zaplaťte lístky, které jste si zarezervovali, na kterémkoli ze stanic, nebo si kupte lístky v jednom z automatů na nádraží.
 2. 2 Jeďte regionálním vlakem na cesty do vnitrozemí. Taiwanská železniční správa (MOTC) provozuje regionální a příměstské vlaky po celém ostrově, včetně některých vnitrozemských lokalit. Tato železnice má 4 hlavní typy vlaků: Obyčejné, Fu-Hsing Semi-Express nebo Local, Chu-Kuang Express a Tze-Chiang Limited Express. Všechny jízdenky jsou založeny na ceně za osobu na kilometr.
  • Rychlíky nezastavují na každé stanici, a jsou tedy rychlejší. Čím je však vlak rychlejší, tím je jízdenka dražší. Například běžné vlaky stojí 1,06 NT $/osoba/km, zatímco Tze-Chiang Limited Express stojí 2,27 NT $/osoba/km.
  • Jízdenky na tchajwanské pravidelné železnici si můžete rezervovat až 14 dní předem. Vyzvedněte si je na nádraží nebo v obchodě 7-Eleven, Family Mart, Hi-Life nebo OK Mart.
  • Zde si můžete prohlédnout jízdní řády a jízdné a rezervovat online vstupenky: https://tip.railway.gov.tw/tra-tip-web/tip?lang=EN_US .
 3. 3 Podívejte se na dostupné slevy nebo vlakové jízdenky na cestu. Vysokorychlostní vlak i MOTC nabízejí vícedenní jízdenky, které vám mohou při cestování po Tchaj-wanu ušetřit peníze. Některé průkazy platí pro jednu nebo druhou železnici, zatímco jiné vám umožňují kombinovat výlety na obou. MOTC také nabízí tematické výlety, které vás zavedou na předem definovanou zpáteční cestu, která vám ukáže některá oblíbená turistická místa.
  • Ceny zobrazené na webových stránkách obou železnic jsou v tchajwanských dolarech.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Pomocí metra Taipei

 1. 1 Jeďte metrem po městě Tchaj -pej. Taipei má místní systém metra, nazývaný MRT, který vám umožní snadno cestovat po městě a na letiště nebo z něj. Tchaj-wan má 6 linek s různými trasami: Wenhu, Tamsui-Xinyi, Songshan-Xindian, Zhonghe-Xinlu, Bannan a Circular. Vlaky metra jezdí každý den od 6 do 12 hodin místního času. Špička je od 7:00 do 9:00 a od 17:00 do 19:30.
 2. 2 Kupte si jízdenky na stanicích metra. Ceny jízdenek na metro vycházejí z ujeté vzdálenosti. To znamená, že v některých případech zaplatíte za cestu, jakmile vystoupíte z metra. Za cestu metrem můžete zaplatit pomocí žetonů, denních jízdenek, 24/48/72 hodinových jízdenek a elektronických jízdenek. Pomocí následujícího webu můžete předem určit náklady na každou část vaší cesty: https://english.metro.taipei/cp.aspx?n=46A82F0C116392CB
  • Jednosměrné jízdenky (které jsou ve skutečnosti modrými žetony) lze zakoupit v den vaší cesty za plnou cenu vaší konkrétní cesty.
  • Jednodenní průkazy lze zakoupit kdykoli a lze je použít k neomezenému cestování v den, kdy si průkaz aktivujete.
  • 24hodinové, 48hodinové a 72hodinové jízdenky lze zakoupit kdykoli a lze je použít k neomezenému cestování 24, 48 nebo 72 hodin po aktivaci průkazu.
  • Elektronické lístky jsou swipe karty, které lze v případě potřeby znovu naplnit.
 3. 3 Vždy dodržujte etiketu metra. V metru nebo v jedné z jeho stanic nekuřte, neplivejte, neházejte odpadky, nejezte, nepijte ani nežvýkejte žvýkačku. Před pokusem o nástup do vlaku vždy sledujte žluté fronty a počkejte, až lidé vystoupí. Neblokujte dveře ani se neopírejte o dveře. Kromě toho nechte tmavě modré židle otevřené pro cestující se zdravotním postižením.
  • Všechny značky v tchaj -pejském metru obsahují překlady do angličtiny.
  • Pokud máte zdravotní postižení, které není vidět, můžete si v jakékoli informační budce vyzvednout nálepku na košili. Bez takové nálepky můžete být požádáni o uvolnění tmavě modrých sedadel.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Použití sběrnicového systému

 1. 1 Cestujte mezi městy autobusem. Autobusy jsou dalším skvělým prostředkem veřejné dopravy, když jste na Tchaj -wanu. Ve skutečnosti mohou být autobusy při slabém provozu rychlejším způsobem dopravy než vlaky. Navíc jsou levnější než vlaky. Chcete -li zobrazit trasy, jízdní řády a ceny autobusů, přejděte na https://www.taiwanbus.tw/ByBus.aspx?Lang=En .
  • Mějte lístek na autobus neustále u sebe. Když vystupujete z autobusu, může být po vás požadováno předání jízdenky řidiči.
 2. 2 Najděte si včas trasu autobusu, kterou musíte vzít. Autobusový systém může být matoucí, pokud nemluvíte mandarínsky, takže si naplánujte cestu pomocí průvodce nebo stránek, jako jsou Google Maps. Pokud pobýváte v hotelu na Tchaj -wanu, recepční vám také může pomoci určit, jakým autobusem se do cíle dostat.
  • Když nastoupíte do autobusu, hledejte znak 上 (nahoru), což znamená, že jízdné zaplatíte při nástupu, zatímco symbol 下 (dolů) znamená, že platíte pouze při výstupu z autobusu.
 3. 3 Jeďte kyvadlovým autobusem do oblíbených turistických destinací. Kromě místních a meziměstských autobusů má Tchaj-wan také turistické autobusy, které konkrétně jezdí do a z oblíbených turistických destinací. Konkrétní prohlídku si můžete vybrat podle zájmu (např. Za kulturou, horkými prameny, nočním trhem) nebo podle lokality. Vstupenky na turistické kyvadlové dopravy lze zakoupit v samotném autobusu nebo si lze zakoupit jednodenní jízdenky na konkrétních stanicích (Yilan, Nankang nebo Yuanshan).
  • Zobrazit všechny dostupné trasy kyvadlové dopravy zde: https://www.taiwantrip.com.tw/line/1
  • Vzhledem k tomu, že tyto autobusy jedou z konkrétních míst a zpět, odjíždějí a vracejí se v určitou dobu.
  • Autobusy poskytují cestujícím určitý čas na prozkoumání určitých zastávek na trase.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Řízení, jízda taxíkem nebo jízda na kole

 1. 1 Podívejte se na žluté taxi k pronájmu, když jste ve městech. Taxíky jsou skvělou volbou při cestování po městě, zvláště když nechcete použít trasu kruhového objezdu nebo několik zastávek veřejnou dopravou. Je však důležité si uvědomit, že většina taxikářů nemluví anglicky. Abyste se dostali do správného cíle, ukažte řidiči písemnou verzi vašeho cíle v čínských znacích.
  • Ceny taxíků určují jednotlivé místní vlády, takže se budou lišit v každém městě, kam cestujete.
  • Možná budete také muset zaplatit příplatek za cestování po 23:00 a/nebo za použití kufru taxi.
 2. 2 Pronajměte si auto a vydejte se na prohlídku Tchaj -wanu na vlastní pěst. Chcete -li si půjčit auto na Tchaj -wanu, musí vám být alespoň 21 let. Musíte také mítMezinárodní řidičský průkaza váš běžný řidičský průkaz s sebou. Všechna hlavní letiště mají autopůjčovny. Přestože pronájem auta není doporučeným způsobem dopravy ve městech nebo mezi městy, je to dobrá volba, pokud chcete jet do hor na Tchaj -wanu. Na rozdíl od jiných dopravních prostředků vám jízda po malebných trasách umožní zastavit, kdykoli budete chtít.
  • Půjčení auta na Tchaj -wanu stojí mezi 65 a 80 dolary na den.
  • Některé autopůjčovny nabízejí služby šoféra, které vám umožní pronajmout si auto a řidiče, aby vás dopravili do požadovaných destinací.
  • Na Tchaj -wanu jeďte po pravé straně silnice a pamatujte, že rychlostní limity jsou vyznačeny v kilometrech.
 3. 3 Prohlídka menší oblasti na vypůjčeném kole. Mnoho měst na Tchaj -wanu má nyní vyznačené cyklostezky, což značně usnadňuje cestování na kole. Můžete se také rozhodnout absolvovat vícedenní cyklistickou prohlídku s průvodcem ve vzdálenějších oblastech Tchaj-wanu. Tchaj-wan je také známý pro domov známé cyklistické společnosti s názvem Giant. Po celé zemi mají mnoho obchodů, kde si můžete půjčit nebo koupit jejich kola.
  • Pokud chcete, můžete si s sebou na Tchaj -wan přivézt i vlastní kolo.
  • Jízdní kola jsou povolena v metru a mnoha vlacích a autobusech, ale mohou být omezena na dobu mimo špičku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Obecně je veškerá tchajwanská veřejná doprava tichá. Je považováno za neslušné vydávat při veřejné dopravě hodně hluku, včetně telefonování a poslechu videí nebo hudby bez tichých sluchátek. Některé vozy jsou označeny jako „žádné mobilní telefony“.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Chcete streamovat Avalon High? Připravili jsme pro vás průvodce prohlížením rodiny, který obsahuje informace o streamování filmu, jeho obsazení a dalších.

Jak vyrobit šunku a sýrový sendvič. Sendviče se šunkou a sýrem se vyrábějí jednoduše. Pokud však dokážete opravdu dobrý sendvič, budete muset udělat víc, než mezi dva krajíce chleba nalepit pár plátků šunky a sýra. Tam...Paul Annacone pojednává o tom, jaké to bylo trénovat Federera a Samprase.

Stát Arizona se ve čtvrtek v pozdním nočním školním fotbale ujímá jižního Utahu. Pokud nemáte kabel, můžete hru sledovat online naživo.Zde je návod, jak sledovat mistrovství USA v krasobruslení 2019 online bez kabelu.