Jak být nebojácný jako fotbalový brankář

Být brankářem má rozhodně svůj podíl na pro a proti. Máte tu výhodu, že jste jediným hráčem, který může používat vaše ruce a paže, ale jste také v pozici, která s největší pravděpodobností způsobí fyzické zranění vašeho těla. Naučit se být skvělým brankářem znamená naučit se být neohroženým brankářem.

Část 1 ze 2: Procvičování vašich fotbalových dovedností

 1. Obrázek s názvem Be Fearless as a Soccer Goalie Krok 1

  1 Zdokonalte své základní fotbalové dovednosti. Stát se nebojácným brankářem začíná procvičováním a zdokonalováním základních dovedností hraní fotbalu, takže se na hřišti budete cítit pohodlněji. Jako brankář jste poslední obrannou linií svého týmu. Během tréninku se zaměřte na své reflexy, reakční dobu a celkovou agilitu.
  • Pro reflexní trénink nechte své spoluhráče postavit se před branku, každý s vlastním míčem. Nechte každého z nich kopnout míč z různých vzdáleností a při různých rychlostech, abyste měli různé situace, které musíte řešit. Zvyknete si tak na vysokou intenzitu hry i na práci s reflexy, které musí mít nebojácný brankář.
  • Chcete -li procvičit svůj reakční čas, nechte svého trenéra postavit dvě řady míčků před branku, jednu řadu blíže k cíli než druhou. Váš trenér nakopne míče do branky (bližší se trochu zvednou ze země, zatímco ty vzdálenější zůstanou níže a vytvoří tak nevyzpytatelný vzorec). Vaším úkolem je zabránit tomu, aby se všechny míče dostaly do cíle.


 2. Obrázek s názvem Be Fearless as a Soccer Goalie Krok 2

  2 Zaměřte se na koordinaci ruka-oko. Stejně jako u většiny sportů je klíčové sledovat oko. Při tréninku používejte menší míč, než je váš standardní fotbalový míč. To vám pomůže lépe se soustředit a usnadní vám chytání, blokování a manévrování s větším fotbalovým míčem, jakmile budete ve hře.
 3. Obrázek s názvem Be Fearless as a Soccer Goalie Krok 3

  3 Procvičte si práci nohou. Mít rychlé nohy je pro brankáře velmi důležité. Musíte být schopni velmi rychle se pohybovat tam a zpět, skákat a uhýbat z cesty. Ujistěte se, že ovládáte dvě nejběžnější formy práce nohou, které používají brankáři, side-to-side a crossover.
  • Ze strany na stranu. Trénujte na tento druh práce nohou udržováním míče mezi nohama a rychlým kopáním tam a zpět mezi vnitřky chodidel. Jakmile vám bude pohyb příjemný, začněte cvičit udržování míče v pohybu ze strany na stranu mezi vašimi chodidly a pohybujte celým tělem dopředu a dozadu.
  • Crossover. To zahrnuje rychlé překročení jedné nohy před druhou, aby se získal míč. Chcete -li to procvičit, odrazte míč z horní části kopaček přibližně ve výši kolen tam a zpět a poté do výšky pasu. Překračujte pravou nohu přes míč, když klesá z výšky pasu, a pokuste se míč chytit druhou nohou.
  • Zvládnutí těchto fotbalových cvičení během tréninku vám pomůže získat důvěru ve vaše fotbalové schopnosti a důvěra vede k nebojácnosti!
 4. Obrázek s názvem Be Fearless as a Soccer Goalie Krok 4

  4 Podívejte se na postoje hráčů. Konkrétní pohled na hlavu vašeho soupeře je klíčem k předvídání, kam by míč mohl směřovat. Pokud se hráč dívá dolů, je zde 99% šance, že míč neopustí zem. Pokud se hráč dívá přímo před sebe, míč se může trochu odlepit od země, ale dopadne na vás přímo a tvrdě. Pokud se hráč při kopání nakloní, míč opustí zem.
  • Dávejte pozor na polohu těla a nohou vašeho soupeře, pokud se k nim přiblížíte. Většina lidí má pravou nohu a pravděpodobně ji kopne na pravou stranu. Pokuste se švihnout pravou nohou, přičemž vnitřní strana chodidla směřuje k míči, aby jej zablokovala. To vám pomůže předvídat, co váš protivník pravděpodobně udělá, s menším strachem z neznámých výsledků.
  • Nikdo nemá rád, když ho někdo zasáhne neočekávaným míčem. Dobrá představa o tom, kam se míč pravděpodobně dostane, vám pomůže se s tím vyrovnat a méně se bát, že ho zasáhnete.
  reklama

Část 2 ze 2: Být pod kontrolou míče

 1. Obrázek s názvem Be Fearless as a Soccer Goalie Krok 5

  1 Mějte o své pozici silné a odolné myšlení. Být brankářem je těžká práce, stojte sebevědomě s hlavou nahoře a s rameny dozadu. Zůstaňte vždy v klidu a pamatujte si, že je v pořádku zasáhnout míč, takže jděte na každý výstřel! Je snadné nechat se odradit chybějícími výstřely, takže se v tom nepotíte. Mějte na paměti, jak důležitá je vaše práce, a že vše, co můžete udělat, je věnovat tomu maximum úsilí
  • Uvědomte si, že pozice brankáře je velmi těžká. Přijměte fakt, že budete zasaženi, kopáni a možná dokonce šlápnete, ale že to všechno je součástí hry. Psychická příprava na pravděpodobnost fyzického zranění vám pomůže cítit se připraveni na cokoli, co by na vás hra mohla vrhnout, takže nebudete ztrácet čas přemýšlením o možnosti zranění a můžete se soustředit na hru.
 2. Obrázek s názvem Be Fearless as a Soccer Goalie Krok 6

  2 Přistupujte k protivníkům agresivně. Nebojte se a stojte a čekejte, až váš protivník vystřelí. Pokud je to možné, zaútočte a převezměte kontrolu nad míčem, může to pomoci vyděsit jim namísto! Můžete vyděsit protivníka tím, že se vaše tělo bude zdát větší tím, že se přesunete k soupeři. Nebo můžete zařvat, zatímco na vás soupeř přichází. Soupeř bude mít menší šanci na střelu. Nenechte se však odradit, pokud ano. Ukážete svou slabost a vaše sebedůvěra ovlivní vaši hru ještě hůře, takže mějte svou mysl čistou
 3. Obrázek s názvem Be Fearless as a Soccer Goalie Krok 7

  3 Použijte celé tělo. Být brankářem znamená, že máte výhodu používání rukou a paží. Nebojte se dát do toho všechno. Pokud musíte, ponořte se, vrhněte se a skočte, abyste zablokovali míč.
  • Pokud váš soupeř úspěšně dostane míč kolem vás, běžte a sklouzněte šikmo směrem k jejich pravé straně. Pokud se to pokusí kopnout doprava, vaše nohy to zablokují. Pokud to kopnou doleva, natáhněte ruce, abyste to chytili. Snažte se mít nohy blíže k soupeři než obličej, aby nedošlo ke zranění. Být nebojácný neznamená, že kvůli hře účelově ohrožujete vlastní bezpečnost.
 4. Obrázek s názvem Be Fearless as a Soccer Goalie Krok 8

  4 Odkopněte míč od soupeře. Nikdy se nepokoušejte kopnout míč za blížícího se soupeře, váš cíl bude zranitelnější. Pokud je to možné, vždy jim to odkopněte.
  • Před kopáním nebo hodem zpět do hry se ujistěte, že máte spoluhráče, který je schopen míč přijmout.
 5. Obrázek s názvem Be Fearless as a Soccer Goalie Krok 9

  5 Staňte se mistrem penaltových střel. Pokutové střely mohou být jedním z nejstrašidelnějších aspektů brankářských zásahů, jejich zvládnutí vás bude méně znepokojovat.
  • Nikdy nečekejte na trestné střílení na paty; zůstaňte vždy uprostřed cíle na špičkách, abyste mohli reagovat rychleji. Pamatujte, že hráč bude mít šanci doběhnout k míči, takže je velká šance, že míč nezůstane na zemi.
 6. Obrázek s názvem Be Fearless as a Soccer Goalie Krok 10

  6 Ponořte se za trestné střílení. Při potápění s cílem zablokovat míč se snažte mít paže natažené tak daleko, jak jen můžete, a zůstaňte připraveni míč přijmout.
  • Nikdy nezavírejte oči, když se vrháte nebo se potápíte pro míč.
  • Pokud nemůžete chytit míč, chyťte ho. Buďte agresivní a rychle naberte míč, než se přiblíží soupeřův tým a zkusí další střelu na bránu.
  • Pokud ani vy nemůžete míč chytit, můžete jej odrazit pěstmi a vyrazit míč mimo branku, nebo jej můžete dlaněmi vystřelit. Ale nemyslíte si, že máte dosah na dlaň, použijte prsty.
  • Ačkoli konečky prstů mají malé výchylky a pokud prsty nejsou zablokované, můžete si prsty zaseknout, takže použijte ruční kliky na posílení rukou a prstů. Zefektivní vaše odklony během doby hraní.
 7. 7 Udělejte své potápění bezpečnějším. Při potápění je důležité být opatrný. Potápění potřebuje čas, než si na něj zvyknete, ale není třeba se ho bát.
  • Nikdy nepřistávejte na kolenou. Začnou vás bolet a bolet kolena a ovlivní vás to během hraní
  • Když sestupujete z ponoru, otočte se na bok, abyste přerušili ponor na vysokých a nízkých ponorech
  • Chcete -li se dále potápět, zvedněte nohu z potápění a vrhněte se ze země.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když mě míč zasáhne do břicha? Vaším přirozeným reflexem je přeskočit, takže co nejrychleji vzhlédněte, abyste zjistili, kde je míč, a zabraňte dalším střelám.
 • Otázka Když soupeřův tým zahraje rohový kop, jak mohu překonat strach, že když vyjdu a pokusím se chytit míč, dostanu gól? Awesomeguyfla: D Žádný brankář neudrží dokonale čisté konto a někdy musíte riskovat. Pokud můžete, řekněte svému trenérovi, že se chcete zlepšit v obraně rohů, a zjistěte, zda má nějaké cvičení, které by mohlo pomoci.
 • Otázka Co když se bojím, že bych mohl zranit soupeře? Neboj se; rozhodčí obvykle dávají brankáři výhodu pochybností a obvykle to pro vás nebude mít žádné důsledky.
 • Otázka Vždy mi jako brankáři chybí vysoké míče, jak mohu tyto hrubé chyby překonat? Pokračuj ve cvičení. Požádejte přátele (nebo rodiče), aby si s vámi hráli. Řekněte svým přátelům, aby vystřelili míč vysoko, abyste si mohli procvičit chytání. Možná se trochu bojíte vysokých míčků, a to je normální, ale jak si na ně zvyknete, budete se méně bát.
 • Otázka Pokud se bojím, že mě míč zasáhne, tak se ponořím nebo co? Noste pokrývku hlavy nebo jakoukoli jinou ochranu, ale nebojte se, protože pokud se bojíte, útočník vyhrál polovinu bitvy. Být jisti.
 • Otázka Jsem brankář a všichni, ale co uděláte, pokud penalta nikdy neměla být vypsána? Poslechněte si rozhodčího, i když si myslíte, že penalta neměla být odpískána.
 • Otázka Když se dívají vzhůru, jak poznám, že se míč zvedne? Protože míří svou střelou vysoko (možná do rohů). Sledujte tedy jeho/její oči.
 • Otázka Mám ve škole fotbalový zápas a jsem náhradním brankářem. Bojím se, že bych mohl tým zklamat. Jak mohu překonat svůj strach? Prostě tam jděte a udělejte maximum. Pokud dostanete gól a je to chyba vaší obrany, nebojte se. Pokud uděláte chybu, která byla vaší vinou, pokračujte ve hře a nedělejte si s tím starosti. Všichni chovatelé udělají alespoň jednu chybu, ať je součástí vašeho procesu učení.
 • Otázka Co mám dělat, když má útočník silnou ránu, která mi může vyvrtnout ruce? Jen se trefte. Možná se zraníte, ale zabráníte výstřelu a budete označeni za hrdinu.
 • Otázka Dokážete zablokovat míč rukama? Swordehh ml Dokud se nacházíte ve své vlastní manipulační oblasti, osmnácti yardový box v plné velikosti hřiště, ano.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat nový bezplatný online stream „High School Musical: The Series“.

Jak vyrobit dánské palačinky. Dánské palačinky jsou vynikající a jsou dokonalým brunchem nebo pudinkem. Mohou být vyrobeny v ploché verzi nebo ve verzi, která vypadá jako malé pýchavky, křupavé a chutné. Ke každému druhu palačinky můžete přidat ...

Podrobný rozpis losování mužů na US Open 2021, včetně předpovídaných cest pro Novaka Djokoviče, Daniila Medveděva, Alexandra Zvereva a Stefanose Tsitsipase.

Jak čelit dřepu. Přední dřep je cvičení, které poskytuje intenzivní cvičení dolní části těla. Téměř každý může vidět nějaké přínosy pro zdraví z předních dřepů a samotné cvičení se překvapivě snadno naučí. Budete...

Radwanska, Cibulkova, Li, Kerber do semifinále Sydney

3. týden „Bakalář v ráji“ 2019 je tady. Získejte přehled o tom, jak sledovat nové epizody řady 6 BIP online, v přímém přenosu, prostřednictvím streamování bez kabelů.