Jak být dobrým hráčem

Být dobrým hráčem neznamená jen dovednosti. Pokud chcete zlepšit svoji hru a hry svých spoluhráčů, můžete se naučit plnit roli, kterou po vás tým vyžaduje, jít příkladem a být tím nejlepším sportovcem, jakým můžete být. Týmy potřebují dobré hráče. Jste připraveni na výzvu?

Metoda 1 ze 3: Učení se vaší role

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 1

  1 Rozvíjejte své základy. Pokud chcete být dobrým týmovým hráčem, musíte nejprve zapracovat na tom, abyste byli dobrým všestranným sportovcem, trávíte čas budováním základních dovedností nezbytných pro váš sport. Pokud chcete být skvělým basketbalistou, znamená to trávit čas driblováním, rozvíjením obranných schopností a učením se dělat ostré přihrávky. Pokud chcete být skvělým fotbalistou, musíte se naučit ovládat míč, přesně střílet a pohybovat se do vesmíru.
  • Je zábavné dostat se ven a hrát sport, kterému se věnujete, ale cvičení je nezbytnou součástí nácviku. Místo střílení obručí si procvičte některé driblingové cviky, které cvičíte, nebo pracujte na jiných obranných výcvikových cvičeních, které jste se naučili od trenérů. Práce na budování méně zábavných dovedností vám pomůže vyniknout a stát se silnějším hráčem.


 2. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 2

  2 Naučte se zodpovědnosti vaší pozice. Hrát tým znamená obsadit konkrétní roli. Na rozdíl od toho, že jste tenista nebo hráč golfu, hrát jako součást týmu znamená naplnit roli. Není úkolem každého fotbalisty dávat touchdowny a není úkolem každého fotbalisty střílet góly. Být dobrým hráčem znamená naučit se konkrétní zodpovědnosti a roli vaší pozice a studovat, jak tuto roli nejlépe obsadit.
  • Zjistěte, kde na hřišti musíte být a jaké by mělo být vaše konkrétní zaměstnání. Pokud hrajete obranu, zjistěte, jak si vyberete protivníka, proti kterému se postavíte. Pokud ovládáte míč, jak jej můžete nejlépe rozložit po hřišti?
  • Když se poprvé učíte sportovat, většina z nás chce jít na okouzlující pozice: quarterback, útočník, point guard. Skvělý tým je však tým složený z hráčů rolí, kteří hrají pozice, pro které jsou nejvhodnější. Pokud jste skvělý obránce, nemrhejte energií záviděním útočných pozic. Přijměte svou roli a zavažte se zlepšovat své dovednosti.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 3

  3 Tvrdě cvičte. Ukázat se na trénink a dát každému jednotlivému tréninku maximum úsilí je klíčovou součástí dobrého týmového hráče. Trénujte tvrdě a zdokonalíte své dovednosti a znalosti hry a připravíte sebe i svůj tým na úspěch.
  • Ukažte se včas na cvičení a buďte připraveni pracovat. Připravte si výstroj a dostatek vody. Začněte se natahovat a připravovat se na práci.
  • Mějte dobrý přístup k praxi. Někteří sportovci mají spoustu talentů, ale vypadají, že by raději byli doma a hráli videohry, než aby si budovali dovednosti se spoluhráči. Staňte se lepším hráčem.
  • Nechte veškerou drť a úsilí na cvičném poli. Pokud vytáhnete a uberete se, když máte zvedat činky, běhat kola nebo cvičit, budete pomalejší, slabší a méně talentovaní než vaši soupeři. Přineste to do praxe.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 4

  4 Zůstat zdravý. I když jste skvělý sportovec, nemůžete být dobrým hráčem, pokud trávíte veškerý čas hojením zranění a zotavováním se na lavičce. Je velmi důležité starat se o své tělo a zůstat zdraví a v kondici, abyste mohli soutěžit ve hrách a dát svému týmu nejlepší šance na výhru, zápas od zápasu.
  • Před cvičením se zahřejte a pokaždé vychladněte. Nikdy neběhejte na pole, aniž byste se natáhli a zahřáli tělo pro tvrdou práci. Dobrým hráčům by také mělo trvat několik minut, než se natáhnou po tréninku, aby se předešlo křečím a bolestem.
  • Mezi tréninky si dostatečně odpočiňte. Pokud máte zítra cvičit, neměli byste zůstat do rána do rána hrát Xbox a chatovat online. Dopřejte si dostatek spánku, alespoň 8 hodin, a dopřejte svému tělu dostatek času na zotavení a odpočinek, než ho zítra znovu otestujete.
 5. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 5

  5 Zůstaňte hydratovaní během tréninku. Studie hráčů NFL zjistila, že téměř 98% bylo před tréninkem dehydratováno, což může snížit výkonnostní úrovně až o 25%. Sportovní nápoje a čistá voda jsou důležitou součástí udržování elektrolytů a hydratace, což vám dává energii k výkonu na nejvyšší úrovni a k ​​udržení zdraví. Před cvičením vypijte 15 nebo 20 uncí vody a během tréninku se pokuste vypít asi 8 uncí vody každých 15 minut. Pijte pomalu, abyste během intenzivních tréninků nezatěžovali žaludek.
 6. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 6

  6 Poslouchejte svého trenéra. Dobří hráči musí být koučovatelní, což znamená, že se musíte naučit přijímat kritiku a aplikovat nové lekce, abyste se zlepšovali a zlepšovali své dovednosti na hřišti. Trenéři nejsou od toho, aby všem říkali, že dělají skvělou práci a že každý skončí profesionálně. Trenéři jsou tu proto, aby z vás byli lepší sportovci a vycvičili vás k vítězství. Někdy to může znamenat, že uslyšíte nějaké návrhy a kritiku.
  • Špatní hráči se skládají a jsou frustrovaní, když přijmou kritiku, a dobří hráči budou poslouchat a vzít si z toho ponaučení. Pokud vás trenér během tréninku pozve na vaše nedbalé dřepy, můžete být náladoví nebo můžete říci: „Ano, trenére!“ a trochu silněji se zpotit.
  • Nikdy se nehádejte se svým trenérem, zvláště před ostatními hráči. Pokud máte problém se strategií nebo něco, co vám trenér řekl v praxi, domluvte si soukromý rozhovor o chatu o tom samotném. Dobří hráči by nikdy neměli zpochybňovat autoritu trenéra před týmem.
 7. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 7

  7 Komunikujte na hřišti. Aby týmy vyhrály, musí být týmy organizovány a koordinovány. Tiché týmy prohrávají a hovorné týmy zlepšují své šance na výhru. Fandění ostatním hráčům, volání o míč a jasná komunikace o hráčích a strategii je zásadní součástí úspěchu týmu. Dejte si za cíl být stále hlasitější než ostatní týmy.
  • Je důležité si promluvit se svými spoluhráči, ale snažte se vyhnout tomu, abyste si povídali s druhým týmem. Pokud to není absolutně nutné, mluvte trochu jako způsob, jak motivovat své spoluhráče. Pak do toho jděte, ale buďte jemní.
 8. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 8

  8 Protlačte bolest. Trénink není vždy zábava a hry mohou být bláznivé. Ale dobří hráči - skvělí hráči - se naučí zatlačit bolest tréninku do pozadí své mysli a bojovat s ní. Když jste na konci hry vyčerpaní a míč se uvolní mezi vámi a cílem, můžete k němu unaveně běhat, nebo můžete kopat hluboko a sprintovat. Dobrý sprint hráčů.
  • Najděte způsoby, jak si udržet motivaci, a začít hrát hry, abyste byli energičtí a nadšení bojovat celou hru. Pusťte si nějakou hlasitou hudbu, která vás nabudí, nebo se rozpoutejte sportovním filmem nebo jiným cvičením pro budování týmu, které vás baví.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Nácvik dobrého sportovního chování

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 9

  1 Prohrajte důstojně a vyhrajte se třídou. Všechny hry budou probíhat až do poslední minuty a vy zjistíte, zda všechna vaše tvrdá práce stačila na vítězství, nebo zda máte ještě spoustu práce, kterou do toho musíte vložit. Dobří hráči jsou testováni v okamžiku, kdy zazní poslední píšťalka. Zvládnete to s tichou důstojností? Nebo vás bude bolet? Sportovní chování začíná tím, že víte, jak elegantně vyhrát a jak stejně ladně prohrát.
  • Když vyhrajete, je naprosto v pořádku slavit, ale nikdy není v pořádku posmívat se opačné straně. Buďte rádi, že jste vyhráli, ale nikdy to nepromíchejte. Blahopřejte a pochvalte ostatní hráče za dobře odvedenou práci a zůstaňte pozitivní ohledně této zkušenosti.
  • Když prohrajete, je v pořádku být zklamán. Nikdo nerad prohrává. Ale nezlobte se, nevymlouvejte se ani se neohánějte po soupeřově týmu nebo spoluhráčích. Berte každou ztrátu jako zkušenost s učením. Co si můžete ze hry odnést, abyste ji mohli použít pro další zlepšení? Co jsi mohl udělat lépe?
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 10

  2 Dodržujte pravidla a hrajte čistě. Dobří hráči neberou zkratky, ani je nehledají. Dobří hráči uznávají, že hry nejsou jen o vítězství nebo prohře, ale o tom, jak vyhrajete nebo jak prohrajete. Musíte být schopni ohlížet se na svůj výkon s hrdostí, bez ohledu na výsledek. Zodpovědnost.
  • V mnoha týmových sportech jsou pravidla pravidelně se měnící věcí. Naučte se pravidla a prostudujte si je, abyste měli přehled o nejnovějších a nejnovějších pravidlech.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 11

  3 Hrajte s vášní. Dobří hráči běží na hřišti s vášní a emocemi a používají svoji touhu uspět. Pro některé hráče je vymyslet dobrý příběh nebo dobrý dramatický záběr do hry důležitý způsob, jak se dostat do vášně. Říct „Je to jen hra“ je dobrý způsob, jak ve zbytku hry projít poloviční rychlostí. Michael Jordan dříve vymýšlel úskalí a urážky svých protivníků, čímž se stal osobním. Udělal z každé hry příležitost ukázat své protivníky a dokázat jim, že se mýlili (i když na začátek nic neřekli).
  • Nenechte své emoce zabrat a tlačte vás ke špatnému sportovnímu chování. Hrajte vášnivě, ne naštvaně. Procvičte si jeho zapnutí a vypnutí, když jste jen na hřišti. Jakmile hra skončí, nechte ji skončit.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 12

  4 Neukazuj se. Ukázat své schopnosti na zapůsobit na ostatní hráče, pozorovatele nebo soupeře je špatné sportovní chování. I když je běžné zabalit se do momentální konkurenceschopnosti a chtít dělat dobře, dobří hráči se nemusí předvádět, aby dokázali svoji schopnost nebo se ve svých schopnostech cítili lépe. Vězte, že jste talentovaní a že jste dobrý hráč, aniž byste museli vyhazovat skóre, ostudit ostatní hráče a škrábat to pro fanoušky.
  • Jednou dobrou týmovou technikou, kterou si zvykáte cvičit, je naučit se odtáhnout, pokud vyhrajete o mnoho bodů. Pokud je váš tým na fotbalovém hřišti o více než šest gólů, začněte uplatňovat pravidlo, že nikdo nemůže střílet, dokud se každý jednotlivý hráč na poli nedotkne míče. Využijte příležitost zapracovat na manipulaci s míčem. Udělejte ze sebe hru náročnější.
 5. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 13

  5 Nehádejte se s úředníky. Když rozhodčí zavolají, konkrétně proti vám nebo jednomu z vašich spoluhráčů, nehádejte se. Dodržujte jejich pokyny do puntíku a mluvte s úředníky uctivě. Mluvit zpět nebo hádat se může tresty ještě zhoršit a ukázat špatné sportovní chování.
  • Když oslovíte úředníky, použijte slovo „pane“ nebo „madam“ a zkuste se uklidnit, pokud jste frustrovaní. Chvilku se zhluboka nadechněte a zkontrolujte své emoce, než otevřete ústa.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Být vůdcem

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 14

  1 Vést příkladem. Být lídrem nemusí nutně znamenat být tím nejpovídanějším a v poločase mít motivační projevy. Tichí a stoičtí nebo hlasití a inspirativní vůdci přicházejí ve všech formách, ale mají jednu věc společnou. Vůdci jdou příkladem. Musíte procvičovat to, co kážete, vynaložit spoustu úsilí na svou hru a zlepšit svou hru. Když vás ostatní spoluhráči uvidí, že necháváte vše na hřišti, děláte to navíc, běžíte, když vyprší platnost vašeho tanku, budou motivováni udělat to samé. Jděte pořád na 100%.
  • Jako vedoucí týmu nezapomeňte, že nejste trenér. Není vaší povinností říkat ostatním hráčům, co mají dělat, je vaší prací být dobrým hráčem. Pokud jsou ostatní motivováni vaším výkonem, tím lépe. Pokud ne, soustřeďte se na své vlastní schopnosti a dělejte nejlepší práci, kterou můžete udělat.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 15

  2 Naučte se své spoluhráče motivovat. Týmy jsou jen tak rychlé jako nejpomalejší hráč, řetězec silný jako nejslabší článek. Pokuste se identifikovat své spoluhráče, kteří potřebují něco navíc, a pomozte jim spárováním během partnerských cvičení nebo jim fanděte během tréninku. Pokud jste silný hráč, můžete automaticky tíhnout k dalším silným hráčům, ale zkuste trávit čas s mladšími spoluhráči, kteří se možná budou muset naučit více. Bude to pro ně hodně znamenat a umožní vám vyniknout jako vůdce.
  • Fanděte spoluhráčům, tleskejte a povzbuzujte hráče, když se něco daří, a když vidíte, jak jsou ostatní hráči frustrovaní z toho, jak se něco děje. Převezměte kontrolu nad morálkou svého týmu a povzbuzujte je k úspěchu.
  • Různé týmy mají různou dynamiku, což znamená, že neexistuje žádný způsob, jak motivovat ostatní hráče. Někteří dobří hráči mohou potřebovat motivaci s nějakou reverzní psychologií: „Pokud se cítíte unavení, můžete si to jednoduše posadit. Možná by bylo lepší nechat místo toho hrát jednoho z nováčků? ' Stejně tak někteří nedůvěryhodní hráči mohou potřebovat povzbuzení, aby zlepšili svou hru: „Vypadáš tam jako vyšší třída. Jen tak dál, chlapče. '
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 16

  3 Nikdy se neomlouvejte ani neobviňujte spoluhráče z neúspěchů. Morálka může rychle klesnout se ztrátou, ale pokud se dostanete do hry s obviňováním, může klesnout mnohem níže. Nikdy neházejte ostatní hráče pod autobus kvůli ztrátám, ani se nevymlouvejte na vlastní hru. Nebyli to funkcionáři, počasí ani vedlejší chyba, kterou váš tým prohrál. Byl to tým.
  • Pokud bylo zřejmé, že jeden hráč měl obzvlášť špatnou hru, není nutné o tom mluvit. Pokud se ten hráč dívá obzvlášť dolů, vezměte je stranou a dejte jim plácnutí do zad. Uklidněte je tím, že je ujistíte, že to není jejich chyba.
  • Pokud bude jeden z vašich spoluhráčů potrestán za porušení pravidla, vezměte si to na sebe a odpykejte si trest se zbytkem týmu. Pokud jeden hráč dostane žlutou kartu a při dalším tréninku musí běžet kola, běžte kola s nimi. Nechte ostatní hráče, aby udělali to samé. Buďte tvrdší jako tým a chovejte se jako jeden.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 17

  4 Buďte na postranní čáře hlasitý. Vedoucí by měli řvát a jásat, investovat do každé hry, jako by to byl Super Bowl. Fanděte spoluhráčům a povzbuzujte je, i když nejste na hřišti a dáváte do toho všechno. Nechte své ostatní spoluhráče investovat do výsledku hry, i když nehrají. Podpořte všechny a buďte nahlas.
 5. Obrázek s názvem Buď dobrým hráčem Krok 18

  5 Nechte to všechno na hřišti. Pokaždé, když si jdete hrát, inspirujte své spoluhráče tím, že na hřišti necháte vše, co máte. 110% pokaždé, když hrajete. Projděte bolest, spoléhejte se na svůj trénink a ujistěte se, že nikdy nedokončíte hru a přemýšlíte, jestli jste mohli hrát tvrději. Vypotte se a rozdrťte to, aby měl váš tým největší šanci vyhrát. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zkuste si nacvičit skvělé triky, které doma zapůsobí na vašeho trenéra i spoluhráče!
 • Chcete -li získat více zkušeností, sledujte videa o fotbalových taktikách a pravidelně je procvičujte, abyste je vylepšili a zvládli.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Zde budete vědět o 10 nejlepších tenisových šatech.

Jak uvařit rybu. Gaff je velký pól, který má na konci háček a slouží k navíjení ryb, jako je tuňák, ledňáček, mořský vlk a další velké druhy ryb. Gafování ryby je vzrušující zážitek, který vyžaduje přesnost ...

Tetování je velký závazek. Agonizace nad tím, jaký design trvale natřít barvou na kůži, je jen začátek. Jakmile najdete dokonalé umělecké dílo, musíte se rozhodnout, kam se na vaše tělo dostane! Důležité je umístění, zejména ...

Rafael Nadal postoupil do třetího kola po pětisetovém maratónském zápase proti Timu Smyczkovi na Australian Open.

I když existují komerční jezírkové filtrační systémy, které si můžete koupit, mnoho lidí se rozhodlo postavit si vlastní, aby ušetřilo peníze. Překvapivě schopný systém filtrace v jezírku můžete sestavit pomocí běžně používaných nástrojů pro domácnost a několika ...

Vše, co potřebujete vědět o BMW Open v Mnichově, které se bude konat tento týden, kde je Alexander Zverev nejlepším semenem.