Jak být motivován ke cvičení

Může být těžké ukáznit se ve cvičení, zvláště když vás to zajímá jen málo nebo vůbec, kromě toho, že byste chtěli být aktivnější, protože byste „měli“. Cvičení by mělo být nedílnou součástí vašeho života. Nemusíte to dělat pořád nebo být přehnaně namáhavé, ale zdravotní přínos chůze jen 30 minut denně stojí za to. Může pomoci předcházet rakovině, srdečním chorobám, cukrovce a mrtvici a zároveň vám pomůže udržet si zdravou váhu.

Metoda 1 ze 4: Vrhnout se do toho

 1. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 1

  1 Udělejte skok. Skutečným trikem, jak se motivovat ke cvičení, je nemyslet na to a vrhnout se do toho. Konání a rozpohybování ve vás může emočně stimulovat reakci a povzbudit vás, abyste v tom pokračovali. Možná se bojíte běhat nebo zvedat nějaké váhy, ale obecně, jakmile půjdete, vaše pocity se změní.
  • Cvičení umožňuje více kyslíku do vašeho mozku, což zase uvolňuje více chemikálií, díky nimž se cítíte dobře.
  • Jakmile cvičíte, budete mít více pozitivních pocitů a vaše nálada se zlepší.
  • To je důvod, proč je cvičení skvělým přírodním antidepresivem a je často doporučováno lidem trpícím mírnou depresí.


 2. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 2

  2 Bavte se. Jedním z nejdůležitějších faktorů udržení vaší motivace je najít něco, co vás ve skutečnosti baví. Cvičení by neměla být práce, do které se musíte přinutit. Může to tak začít, ale nalezení forem cvičení, které máte rádi, bude mít velký vliv na motivaci. Měj otevřenou mysl a zkoušej nové věci.
  • Nenechte se odradit vzpomínkou na mrazivé studené běžecké tratě, když jste byli ve škole-na cvičení je toho víc.
  • Můžete dělat cokoli od hodiny společenského tance, přes badminton, jízdu na koni nebo bojová umění.
  • Když najdete něco zábavného, ​​udržujte to ve své rutině, ale stále hledejte nějakou rozmanitost.
 3. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 3

  3 Proměňte své dojíždění ve cvičení. To nebude možné pro každého, ale pokud žijete v běžecké nebo cyklistické vzdálenosti od místa, kde pracujete, změňte své dojíždění na součást své cvičební rutiny. Lidé se často snaží vyhradit si čas na cvičení, ale cvičením na cestě do práce a z práce jste aktivní, aniž byste si museli vyhradit nějaký čas navíc.
  • Běh nebo jízda na kole do práce a z práce vám také pomůže vyčistit si mysl při přípravě na stresující den v kanceláři nebo se z něj vzpamatovat.
  • Jízda na kole do práce je skvělé cvičení a pomůže vám zvyknout si na kolo a obecněji cvičit.
 4. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 4

  4 Zkuste cvičit každý den ve stejnou dobu. Pokud jste zaneprázdněni, může být těžké najít si čas na cvičení, ale je pravděpodobnější, že se ho budete držet, pokud si jej pevně zařadíte do rozvrhu. Projděte si pečlivě svůj deník a zkuste si vydlabat pravidelné okno, které je po většinu týdnů, ne -li každý týden, zdarma. Pokud cvičíte každý týden ve stejnou dobu a ve stejné dny, máte větší šanci si to udržet.
  • Dříve nebo později se cvičení stane stejně hluboce zakotveným ve vašem rozvrhu jako všechno ostatní.
  • Dokonce se budete těšit, že se na to budete těšit jako odpočinek od každodenního běhu.
  • Zvyky a rutinám chvíli trvá, než se zformují, ale mohou být velmi silné, jakmile jsou na svém místě.
 5. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 5

  5 Prolomte svůj den fyzickou aktivitou. Dobrým způsobem, jak si ve svém dni více zacvičit, je přidat do toho trochu fyzické aktivity, kdykoli můžete. Provádění malých změn může v dlouhodobém horizontu znamenat velkou změnu a také vám pomůže změnit váš pohled a zvyknout si na fyzickou aktivitu. Mezi příklady malých změn, které můžete provést, patří:
  • Místo výtahu po schodech
  • Chůze nebo jízda na kole do obchodů místo řízení
  • Svižná procházka, když máte přestávku v práci
 6. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 6

  6 Chůzi používejte jako formu nenápadného cvičení. Postavte se do pozice, kdy musíte chodit, a nepřemýšlejte o tom, že by to byla forma cvičení. Toho lze dosáhnout vystoupením z autobusu o několik zastávek dříve domů nebo do práce nebo pěšky kamkoli v přiměřené vzdálenosti, například do obchodu s potravinami, do školy, na poštu nebo do domu přítele.
  • Můžete například zaparkovat dále od obchodů, abyste měli další procházku a mohli začít nakupovat.
  • Čím častěji to budete dělat, tím snazší to bude, když si na to zvyknete.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Cvičení s ostatními

 1. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 7

  1 Pořiďte si cvičebního partnera. Skvělý způsob, jak získat motivaci a dodržovat rutinu cvičení, je zapojit další lidi. Pokud se chcete s přítelem dostat do formy, můžete spolu cvičit a navzájem se motivovat, aby se toho drželi. Některé dny se na to nebudete cítit a některé dny váš tréninkový partner ne. S touto podporou a přidanou motivací můžete opravdu něco změnit.
  • Cvičení s jinými lidmi může být také zábavnější.
  • Zkuste vymyslet harmonogram, kterého byste se mohli oba držet.
  • Cvičení s partnerem vám poskytne další podporu a pocit kamarádství.
  • Nechtějící zklamat svého přítele může být také dalším zdrojem motivace.
  • Můžete také těžit z malé přátelské rivality a konkurence.
 2. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením, krok 8

  2 Dělejte týmové sporty. Pokud vám připadá individuální cvičení jako běh nebo plavání trochu monotónní nebo nudné, zvažte účast na nějakých týmových sportech. Zde získáte výhody větší zábavy a motivace ze cvičení s ostatními a zároveň ze sportu, který má více variací než jen běh nebo plavání dozadu a dopředu.
  • Hraní týmových sportů je také společenská činnost a spojit cvičení s viděním přátel a zábavou usnadňuje motivaci, abyste se toho drželi.
 3. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením, krok 9

  3 Najděte si přátele v posilovně. Dalším způsobem, jak udělat cvičení trochu společenštějším a trochu méně skličujícím, je snažit se spřátelit se se štamgasty, které vídáte ve své tělocvičně nebo na hodinách fitness. Pokud budete pravidelně rotovat nebo jógu, bude pro vás snazší motivovat se, abyste pokračovali, pokud je ve skupině dobrá atmosféra.
  • Pokud jste ve skupině, kde spolu nikdo nemluví, zkuste vyzkoušet jinou třídu nebo se dokonce pokuste začít chatovat a spojovat lidi.
  • Vyzkoušejte několik a zjistěte, zda existuje nějaký, kde si lidé na začátku povídají a instruktor zná jméno každého.
 4. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením, krok 10

  4 Přidejte se do klubu. Pokud týmové sporty nejsou vaší záležitostí, můžete i přesto ze sólových aktivit, jako je běh a jízda na kole, udělat skupinovou aktivitu. Podívejte se kolem sebe na místní běžecký, cyklistický nebo plavecký klub ve vašem okolí. Možná se budete moci připojit k běžeckému klubu, který chodí na docela příležitostný běh jednou týdně. Tímto způsobem se můžete vyhnout zjevné konkurenci týmových sportů, ale přesto si zacvičit a najít nové přátele.
 5. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením, krok 11

  5 Zapojte se do online komunity. Připojením se k online fitness komunitě, která úzce souvisí s vašimi okolnostmi, můžete získat některé výhody sdílení svých zkušeností s ostatními. Pokud se snažíte cvičit, abyste zhubli, najdete spoustu fór a webových stránek, kde lidé sdílejí své příběhy a pokroky. Alternativně, pokud trénujete na konkrétní událost, jako je triatlon nebo maraton, najdete podpůrné online sítě lidí, kteří dělají totéž.
  • Účast v online komunitě je dobrým způsobem, jak se spojit s ostatními a získat podporu, pokud neznáte nikoho ve stejné situaci jako vy.
  • Můžete najít obrovské množství online skupin, takže se porozhlédněte a najděte přátelské a příjemné fórum.
  • Online skupiny si mohou navzájem stanovit cíle a podávat zprávy o pokroku a obtížích stejně, jako by to dělala jakákoli skupina tváří v tvář.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Záznam vašeho postupu

 1. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením, krok 12

  1 Založte si své cíle . Mít jasně definované cíle vám pomůže sledovat váš pokrok a odměnit se, když dosáhnete svých cílů. Nejlepší je začít s relativně přímočarými, krátkodobými cíli a poté postupovat k ambicióznějším cílům. Začněte něčím dosažitelným, abyste si brzy uvítali vítanou podporu sebedůvěry, ale nespokojte se s tím a nespouštějte oči z celkového obrazu.
  • Krátkodobým cílem pro někoho, kdo nějakou dobu necvičil, by mohlo být chodit 10 minut denně, pět dní v týdnu.
  • Dalším cílem by mohlo být chodit 30 minut denně, pět dní v týdnu.
  • Dlouhodobým cílem by mohlo být dokončení 5 kilometrů chůze.
 2. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 13

  2 Slibte. Výzkum naznačuje, že je větší pravděpodobnost, že se budeme držet plánů nebo plánů, pokud půjdeme o krok dál, než si jen řekneme: „Dobře, udělám to tento týden.“ Zvažte, že si uděláte formálnější slib, a dokonce ho dáte na papír a podepíšete. Můžete to udělat s přáteli a zavázat se, že budete 30 minut cvičit pět dní v týdnu po dobu jednoho měsíce. Zapisování si cílů vám může pomoci zůstat motivovaní.
  • Můžete dokonce zavést peněžní pobídku nebo pokutu.
  • Můžete například podepsat dohodu s kamarádkou, která říká, že pokud přestanete cvičit, zaplatíte jí 50 $.
  • Existují dokonce webové stránky, které se specializují na to, abyste mohli uzavírat smlouvy online, což může zvýšit vaše šance na jejich dodržování.
 3. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 14

  3 Zaznamenejte si výchozí bod. Pokud se konkrétně snažíte více cvičit, abyste si pomohli zhubnout, nezapomeňte si zaznamenat výchozí bod, abyste mohli průběh kontrolovat. Možná se budete chtít jen vážit nebo vyfotit. Můžete také provést test kondice, například zjistit, kolik drtí nebo dřepů můžete udělat za sebou.
  • Pamatujte si, že pokud chcete zhubnout, vaše strava je stejně důležitá jako množství cvičení, které získáte.
 4. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 15

  4 Sledujte svůj pokrok. Uložte si deník a poznamenejte si nové časy, vzdálenosti nebo zvednuté váhy. Když uvidíte graf vylepšení, doufejme, že vás bude pracovat na dosažení zisků. S chutí zaškrtněte dny a tréninky a ohlédněte se zpět, abyste zjistili, jak daleko jste se dostali a jak jste silní. Pokud vidíte, že dva měsíce pravidelně cvičíte, může vás to motivovat pokračovat. Došli jste tak daleko, proč se teď zastavovat?
  • K rychlému a snadnému zaznamenávání pokroku můžete použít nejrůznější aplikace a weby.
  • Tyto digitální nástroje často obsahují pěkné vizualizace, takže můžete svůj pokrok vidět jasněji.
  • Můžete také pořizovat pravidelné snímky nebo provádět vážení a kontrolovat výsledky své tvrdé práce.
 5. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením, krok 16

  5 Odměňte se. Je důležité, abyste se odměnili a poblahopřáli si, že dodržujete rutinu cvičení. Po každém tréninku se budete cítit unavení, ale dobří, takže si věnujte pár minut, abyste si ten pocit užili a byli na sebe hrdí. Zvažte endorfiny uvolněné během tréninku a pamatujte si tento skvělý pocit, který nyní máte.
  • Tím, že si dáte tento druh vnitřní odměny, posilujete své pozitivní spojení se cvičením.
  • Externí odměny jsou také dobré, takže si dopřejte, až dosáhnete velkého cíle.
  • Po dokončení prvních 10k se můžete odměnit zakoupením nových běžeckých bot.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Vybavování

 1. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením Krok 17

  1 Investujte do cvičebního oblečení. Mít pěkné cvičební oblečení může být faktorem vaší motivace ke cvičení. Pohodlí a spokojenost se svým vzhledem při cvičení je jednou z překážek, kterou lze překonat. Dobré cvičební oblečení vám také může pomoci identifikovat se jako někdo, kdo cvičí.
  • Mějte dostatek oblečení, které můžete denně cvičit, a nemusíte se uchýlit k rychlému mytí rukou v umyvadle.
 2. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením, krok 18

  2 Tréninkové vybavení vynechejte. Jakmile budete mít nějaké cvičební oblečení a tenisky, nezapomeňte je schovat do skříně, kde jsou mimo dohled a mimo mysl. Nechte je někde viditelné, abyste měli časté vizuální podněty a připomínky ke cvičení.
  • Na prominentním místě můžete také nechat nějaké cvičební vybavení, například činky nebo balanční míč.
  • Můžete například položit pár činek k pohovce, a když si sednete k televizi, můžete se postavit a udělat nějaké kudrlinky.
  • Ponechání vybavení vám pomůže mít na paměti cvičení a pomůže vám identifikovat se jako aktivní osoba.
 3. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením, krok 19

  3 Zvažte pořízení přenosného hudebního přehrávače. Hudba může být dobrým motivačním nástrojem, který vás pohne a udrží v pohybu. Typ hudby může být cokoli, co vás inspiruje nebo vám dodá energii a energii. Poslech povznášející hudby před a během cvičení může opravdu pomoci. Pořízení přenosného hudebního přehrávače může být dobrým způsobem, jak si udržet motivaci, pokud si běháte nebo cvičíte v posilovně.
  • Hudba vám také může pomoci soustředit se a být v zóně tím, že zablokuje rozptýlení.
  • Výběr optimistických skladeb vám může poskytnout podvědomé povzbuzení, abyste udrželi krok s hudbou.
 4. Obrázek s názvem Buďte motivováni cvičením, krok 20

  4 Zkuste cvičební pomůcku. Gadgety, které sledují vaše cvičební návyky a fyzickou aktivitu, jsou stále oblíbenější. Pokud jste typ člověka, který rád sleduje pokrok a dokáže kvantifikovat, co děláte, mohl by pro vás být ideální monitorovací fitness gadget. Něco tak jednoduchého, jako je krokoměr, vám pomůže zjistit, kolik nebo málo toho za den projdete.
  • Výzkum naznačuje, že lidé, kteří měli krokoměry, měli tendenci ujít tisíc kroků denně více, než když je neměli na sobě.
  • Do smartphonu můžete také získat jednoduché aplikace, které vám pomohou sledovat se a sledovat, kolik cvičíte.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mohu motivovat ke cvičení, když se cítím líný a unavený? Pete Cerqua
  Certifikovaný osobní trenér a odborník na výživu Pete Cerqua je certifikovaný osobní trenér a odborník na výživu. Pete je také pětinásobně nejprodávanějším autorem knih, včetně knih „The 90-Second Fitness Solution“ a „High Intensity Fitness Revolution for Women/Men“ od Simon and Schuster a Skyhorse Publishing. Pete má více než 20 let zkušeností s osobním tréninkem a výživou a provozuje vlajkové studio 90 Second Fitness v New Yorku. Pete Cerqua Certifikovaná osobní trenérka a odbornice na výživu Odborná odpověď Neměli byste těmto pocitům podlehnout! Začněte tím, že na sobě budete tlačit a až budete hotovi, budete se cítit mnohem lépe. Mějte na paměti, že vaše cvičení nemusí být tyto obrovské záležitosti. Je naprosto v pořádku jít jednou za čas na 20 až 30minutové cvičení. Cílem zde je jen zvyknout si pravidelně cvičit.
 • Otázka Jak se zavazujete cvičit? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Vytvořte si plán a čas a udělejte to. Požádejte přítele nebo člena rodiny, aby se k vám přidali, nebo se zaregistrujte na zábavnou hodinu. Neexistuje žádná správná cesta.
 • Otázka Jak začnete cvičit? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Existuje mnoho způsobů, jak začít, ale pokud otálíte, obujte si boty a vyjděte ze dveří.
 • Otázka Jak se motivuji ke spuštění? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Přestaňte na to myslet a prostě to udělejte. Pořiďte si dobré boty, obujte je a začněte.
 • Otázka Jak se motivujete k práci? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Existuje mnoho nástrojů a technik pro vlastní motivaci a každý je jiný. Připojte se ke skupině nebo týmu, cvičte partnera, používejte hudbu, kupte si nové oblečení, ve kterém se cítíte dobře, nebo si pořiďte dobré boty.
 • Otázka Co když se k tomu nemohu přinutit, tak to odložím na zítra a místo toho budu sledovat televizi? Odměňte se televizí. Řekněte: „Pokud budu cvičit, budu se moci dívat na televizní pořad.“
 • Otázka Co když chci, aby to se mnou někdo udělal, ale nechci být zlý nebo na něj příliš tlačit? Stanovte si společné cíle, které si oba myslíte, že jsou uskutečnitelné, a inspirujte svého partnera tím, že pro splnění těchto cílů vždy uděláte maximum. Můžete si také najmout osobního trenéra, který bude pracovat s vámi dvěma společně, pak bude trenér ten, kdo bude tlačit.
 • Otázka Jak se mohu motivovat, když mi není dovoleno jít ven z domu? Sibora Reedová Na YouTube je mnoho cvičných videí. Vyzkoušejte jógu, aerobik a dokonce i běh uvnitř. Také se snažte přimět rodinu, aby chodila na výlety o víkendech, je to skvělé cvičení a můžete se nadýchat čerstvého vzduchu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Varování

 • Poraďte se svým lékařem před zahájením jakékoli nové rutiny cvičení.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak skrýt věci ve svém pokoji. Pokud máte milostný list, deník nebo jiný tajný předmět, který chcete držet stranou od nosných rodičů, sourozenců nebo spolubydlících, budete muset být kreativní. Vyhněte se zjevným úkrytům a ujistěte se, že ...

Jak získat lístky na Wimbledon. Wimbledon je nejstarší a jeden z nejprestižnějších tenisových turnajů na světě, který se každoročně koná v létě v Londýně. Mnoho lidí se chce zúčastnit turnaje, ale lístky jsou zkrátka ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Rockets vs Warriors Game 1 online bez kabelu.

Jak naučit dítě házet, chytat a trefovat míč. Hraní úlovků je jednoduché a docela zábavné. Vše, co potřebujete, je míč a nějaký čas. Malé děti často potřebují na začátku pomoc, v neposlední řadě proto, že vždy otočí hlavu ...

Jak udržet nohy suché v dešti. Pokud strach z mokrých ponožek stačí na to, abyste se během tuhého lijáku udrželi doma, možná je načase investovat do obuvi vhodné do vlhkého počasí. Materiály jako kůže a ...

Génius Pete Samprase