Jak jíst croissanty

Croissanty jsou tradiční francouzské pečivo, které si nejlépe vychutnáte při snídani čerstvé a samotné nebo v doprovodu kávy. Pokud jste někdy jedli rohlík, víte, jak mohou být nepořádní! Existuje mnoho způsobů, jak jíst obyčejný croissant samotný, abyste se vyhnuli drobení a máslu na prstech, nebo pro úplnější jídlo z nich můžete dokonce udělat lahodný snídaňový sendvič!

Ingredience

Croissant Snídaně sendvič

 • 1 rohlík
 • 2 vejce
 • 1 plátek šunky
 • 1 plátek sýra čedar
 • 1 polévková lžíce (14 g) másla nebo oleje na vaření
 • Sůl a pepř na dochucení


Dělá 1 porci

Metoda 1 ze 3: Jíst obyčejné croissanty

 1. Obrázek s názvem Jezte croissanty Krok 1

  1 Vychutnejte si croissant teplý nebo při pokojové teplotě, ale vždy čerstvě upečený. Je stejně chutné jíst rohlík opečený nebo při pokojové teplotě. Zahřejte rohlík v troubě nebo toustovači doma, nebo je můžete jíst na pokojové teplotě na cestách.
  • Vložte rohlík do trouby nebo toustovače na 175 ° C na 5 minut, aby se zahřál.
 2. Obrázek s názvem Jezte croissanty Krok 2

  2 Omotejte ubrousek kolem spodní poloviny rohlíku. Pořiďte si dostatečně velký ubrousek, aby se vešel kolem celého rohlíku. Zabalte ho kolem spodní poloviny rohlíku a snězte ho shora dolů.
  • Dobré croissanty jsou velmi máslové a vločkovité, proto použijte ubrousek, abyste si neudělali nepořádek a prsty nemastili.
 3. Obrázek s názvem Jezte croissanty Krok 3

  3 Oloupejte horní střední část rohlíku a nejprve ji snězte. Držte oba konce rohlíku palcem a ukazováčky jedné ruky. Druhou rukou odtrhněte střední vrchní vrstvu a vychutnejte si nejchrumkavější část rohlíku.
  • Zkuste to udělat na talíři, pokud můžete chytat drobky.
 4. Obrázek s názvem Jezte croissanty Krok 4

  4 Rozdělte croissant na 3 části, abyste ho mohli jíst jiným způsobem. Podívejte se, kde je rohlík přirozeně rozdělen na 3 části a na talíři je od sebe odtrhněte. Jezte každý kus zvlášť přes talíř, abyste chytili drobky.
  • Tato metoda funguje dobře, abyste se vyhnuli nepořádku, pokud nemáte ubrousek.
 5. Obrázek s názvem Jezte croissanty Krok 5

  5 Alternativou k roztrhání rohlíku vidličkou a nožem rozřízněte. Dáme rohlík na talíř. Držte vidličku a nůž v každé ruce, kterou dáváte přednost každé z nich, a krájejte rohlík od sebe na kousnutí.
  • Toto je nejméně chaotický způsob, jak jíst rohlík a udržovat čisté ruce.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Párování croissantů s náplněmi a pomazánkami

 1. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 6

  1 Před každým soustem namočte rohlík do kávy a dejte si lahodné občerstvení. Roztrhněte rohlík a ponořte ho do šálku kávy podle vašeho výběru, jako je černá káva nebo cappuccino. Snězte celé sousto hned.
  • Nedržte croissant v kávě příliš dlouho, jinak se rozmočí a rozpadne.
 2. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 7

  2 Zkuste namazat osolené máslo na rohlík a doplnit tak jeho máslové chutě. Nakrájejte nebo natrhejte rohlík na kousky a před každým soustem je potřete máslem. Slané máslo zvýrazní již máslovou chuť rohlíků.
  • Stále můžete rohlík namočit do kávy s máslem, pokud chcete.
 3. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 8

  3 Naplňte rohlík čerstvým ovocem a šlehačkou pro sladkou pochoutku. Nakrájejte ovoce podle svého výběru, jako jsou jahody nebo broskve. Nakrájejte rohlík na polovinu a vložte ovoce dovnitř, nalijte šlehačku a snězte.
  • Neřízněte rohlík úplně. Představte si to jako housku v rohlíku a nechte ji na jedné straně spojenou, aby se do ní snadno vešlo všechno ovoce a šlehačka.
 4. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 9

  4 Zkuste namazat na rohlík nějakou Nutellu. Rohlík rozkrojte na polovinu a na obě poloviny rozetřete Nutellu. Dejte půlky dohromady a snězte to jako sendvič.
  • Do této dvojice můžete také pro změnu přidat ovoce jako jahody.
 5. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 10

  5 Experimentujte s různými sýry a spárujte je s rohlíkem. Vyzkoušejte různé sýry, jako je brie nebo čedar, a vložte je do rohlíku jako sendvič. Sýr je vždy dobrý s rohlíkem a určitě najdete pár, který vám chutná!
  • Syr můžete pokapat medem a vytvořit lahodný sladký a slaný rohlík.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Příprava croissantového sendviče

 1. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 11

  1 Předehřejte troubu na 350 stupňů F (175 C) a rozpalte pánev. Položte pánev na varnou desku a nastavte hořák na střední teplotu. Do pánve přidejte 1 polévkovou lžíci (14 g) másla nebo oleje na vaření.
  • Dávejte pozor na máslo nebo olej, abyste se ujistili, že nezačne hořet. Pokud začne kouřit, snižte teplo.
 2. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 12

  2 V míse vidličkou rozšleháme 2 vejce. Vejce dochuťte solí a pepřem podle chuti. Přidejte do míchaných vajec cokoli jiného, ​​co máte rádi.
  • Přidejte do vajec strouhaný sýr čedar pro extra sýrový snídaňový sendvič.
 3. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 13

  3 Vejce na pánvi 2-3 minuty drťte stěrkou. Vejce často míchejte, aby se rovnoměrně promíchala. Když jsou pánve úplně uvařené, vyjměte je z ohně.
  • Míchaná vejce můžete nahradit 1 smaženým vejcem.
 4. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 14

  4 Rozkrojte rohlík na polovinu a obě části položte na plech. Zoubkovaným nožem rozkrojte rohlík na dvě rovnoměrné horní a spodní poloviny. Umístěte je vedle sebe doprostřed plechu.
  • Zkuste použít čerstvě upečený croissant z pekárny, abyste skončili s křupavým a čerstvým snídaňovým sendvičem.
 5. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 15

  5 Do rohlíku navrstvíme 1 plátek šunky, 2 míchaná vejce a 1 plátek sýra. Plátek šunky položte nejprve na spodní polovinu rohlíku. Na šunku naskládejte míchaná vejce a navrch nakrájejte plátek sýra.
  • Ještě nedávejte horní polovinu rohlíku na sendvič. Bude to lépe opékat, pokud to necháte.
  • Pokud chcete, můžete za šunku nahradit slaninu.
 6. Obrázek s názvem Jezte croissanty, krok 16

  6 Rohlík pečte 10 minut nebo dokud se sýr nerozpustí a není opečený. Při pečení sendvič sledujte. Jakmile začne rohlík křupat a sýr začne bublat, vyjměte plech z trouby.
  • Pamatujte, že doba pečení pro různé trouby se může lišit. Nastavte časovač na 10 minut, ale nezapomeňte sendvič každých pár minut zkontrolovat, aby se nepřipálil.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Měly by se rohlíky ohřívat? Jsou docela krásně zahřáté, ale dají se jíst i studené. Vše závisí na vašich preferencích a zdrojích, opravdu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Croissant Snídaně sendvič

 • Vroubkovaný nůž
 • Pečící papír
 • Trouba
 • Vidlička
 • Miska
 • Sporák
 • Pánev
 • Špachtle

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Získejte kompletní rozvrh prvního dne na Australian Open 2020, kde jsou v akci Federer, Djokovic, Serena a Osaka.

Video: Pete Sampras - Beyond the Glory

Indie Prajnesh Gunneswaran bude v akci 1. den Australian Open 2019.

Legendy US Open: Pete Sampras

Když Martina Hingis potřetí odchází z tenisu, stále není jasné, jak přesně si ji budou pamatovat.

Warriors a Blazers se setkají na Hru 4 v Portlandu. Zde je návod, jak dnes večer sledovat legální živý přenos hry zdarma.