Jak se stát kapitánem lodi

Stát se kapitánem lodi může být časově náročný, ale obohacující proces. Kapitánský průkaz není nutný, pokud si jen chcete vzít svou vlastní loď na výletní plavby, ale je vyžadován, pokud obdržíte jakoukoli kompenzaci za služby vaší lodi. Se správným vzděláním, zkušenostmi a výsledky testů budete na cestě stát se licencovaným kapitánem lodi.Část 1 ze 4: Vzdělávejte se

 1. 1 Získejte středoškolský diplom nebo GED. Bez ohledu na to, jaké plavidlo doufáte kapitánovi, budete muset získat středoškolský diplom. Pokud jste nikdy nedokončili střední školu, absolvujte přípravný kurz GED a poté proveďte zkoušku. Pokud jste ještě na střední škole, vezměte si fyziku, chemii a celé čtyři roky matematiky, abyste se připravili na jakýkoli námořní výcvik.
  • Naučte se komunikační dovednosti prostřednictvím kurzů angličtiny a dalších jazykových kurzů.
  • Zvažte také výuku počítačových kurzů a kurzů mechanického kreslení.
 2. 2 Získejte bakalářský titul. I když to není nezbytně nutné, důrazně doporučujeme získat čtyřletý bakalářský titul. To lze provést ve specializované instituci, jako je US Merchant Marine Academy, nebo na jakékoli 4leté škole nebo univerzitě. Marine Academy nabízí tu výhodu, že vás připraví na licenční zkoušku.
  • Získejte titul v oboru námořní dopravy, námořního inženýrství, námořních operací a technologií nebo správy loděnic.
 3. 3 Prostudujte si relevantní témata. Bez ohledu na to, zda máte formální vzdělání, existují určité dovednosti, které budete potřebovat ke studiu a praxi, pokud chcete být dobrým kapitánem. Studujte témata zabývající se navigačním softwarem, softwarem pro správu zařízení, provozem námořního komunikačního systému a strukturou mechanického lodního vybavení.
  • I když si nemůžete dovolit úplné 4leté vzdělání, zkuste auditovat některé kurzy související s mořem na vaší místní univerzitě nebo komunitní škole.
  • Podívejte se na kurzy nabízené místními organizacemi, jako je jachtařský klub nebo klub plachtění.
 4. 4 Zapište se do kapitánské licence. Můžete se přihlásit do krátkodobých kurzů, které vás připraví na licenční zkoušku. Ke zkoušce nejsou nutné, ale mohou představovat komplexní způsob, jak se naučit navigaci, přílivové výpočty, mezinárodní a vnitrozemská pravidla silničního provozu a meteorologii.
  • Pokud žijete poblíž pobřeží, vyhledejte místní firmy, které se na tyto třídy specializují. Pokud v blízkosti vašeho bydliště nic není, můžete se zúčastnit online kurzu.
  • Tyto kurzy končí písemnou zkouškou, která často může obstát v oficiální zkoušce. Schválené kurzy najdete na webových stránkách pobřežní stráže.
  reklama

Část 2 ze 4: Získávání zkušeností

 1. 1 Zaznamenejte si alespoň 360 dní mořského času. Než budete moci získat kapitánský průkaz, musíte mít během pětiletého období minimálně celkem 360 dní pobytu na moři. „Den“ v tomto kontextu označuje období čtyř po sobě jdoucích hodin.
  • Pokud tento mořský čas strávíte pod velením jiného kapitána, budete muset tento kapitán podepsat žádost o licenci, až přijde čas.
  • Každý čas strávený na lodi se počítá. Zahrňte tedy hodiny práce v pozicích, jako je služka nebo palubník na výletní lodi.
 2. 2 Věnujte další čas výcviku na lodi. I když k získání licence potřebujete pouze 360 ​​dní námořního času, pokud chcete skutečnou práci kapitána, budete obvykle potřebovat nejméně tři až čtyři roky odborné praxe. Tyto zkušenosti by měly přímo souviset s provozem a správou lodi.
  • Některé pozice, na které se chcete zaměřit, jsou palubní, třetí důstojník, druhý důstojník, vrchní důstojník nebo inženýr.
  • I když můžete některé základy plavby studovat v knihách nebo online, opravdu potřebujete zkušenosti s vodou, abyste skutečně porozuměli tomu, co čtete.
 3. 3 Získejte školení v zaměstnání. Požádejte o práci na základní úrovni na palubě standardní výletní lodi nebo obchodní lodi a propracujte se v žebříčku výše. Získáte hodiny a zkušenosti se sledováním a učením od ostatních a získáte důležité kontakty, které můžete později použít pro reference a pracovní příležitosti.
  • Hledejte pozice jako průvodce, dokař, sanitář nebo lodní mechanik.
 4. 4 Pracujte jako palubní důstojník. Pokud navštěvujete pobřežní hlídku nebo námořní akademii, absolvujete, abyste mohli sloužit jako palubní důstojník nebo třetí důstojník v rezervě pobřežní stráže, obchodní námořní rezervaci nebo námořní rezervace. Pokud jste se některého z těchto programů nezúčastnili, propracujte se na jednu z těchto pozic tak, že začnete jako palubní ruka. reklama

Část 3 ze 4: Získání licence

 1. 1 V případě potřeby požádejte o kartu TWIC. Pokud budete řídit svou loď do bezpečných vojenských vod, budete muset požádat o průkaz totožnosti přepravního pracovníka, než budete moci požádat o kapitánský průkaz. Podívejte se na web Pobřežní hlídky a zjistěte, zda jej nepotřebujete.
  • Pokud to není nutné, jednoduše přiložte k aplikaci prohlášení, že ji nepotřebujete.
  • Pokud je pro vás karta TWIC nezbytná, můžete o ni požádat prostřednictvím TSA.
  • Vaše karta TWIC vám umožní dostat se do každého přístavu v přístavu ve Spojených státech.
 2. 2 Vyberte si mezi „Six-Pack“ nebo Master licencí. Nejběžnějším typem licence je licence pro provozovatele nepředpokládané osobní lodi, běžně se jí říká „šestibalení“, protože s sebou můžete vzít na vodu až šest platících cestujících. Pokud předpokládáte, že chcete nebo potřebujete vzít více než šest lidí najednou, získejte Master licenci.
  • Master licence zahrnuje mnohem více námořních hodin, ale není nutné nejprve získat licenci šesti balíčků. Skočte doprava k Mistrovi, pokud je to ten, který chcete.
 3. 3 Uspokojte veškerý fyzický a právní drobný tisk. Budete muset projít fyzickou zkouškou, testem na drogy, kontrolou pozadí a otisky prstů. Na webových stránkách pobřežní stráže najdete seznam schválených středisek, která je třeba pro tyto úkoly navštívit. Vyžaduje se například také certifikace CPR a první pomoci. Kromě toho budete potřebovat fotokopii řidičského průkazu.
  • Bude vyžadován dodatečný průkaz totožnosti, například průkaz sociálního zabezpečení nebo registrační průkaz mimozemšťana I-551.
 4. 4 Odeslat žádost. Navštivte webové stránky pobřežní stráže a vytiskněte a vyplňte žádost o kapitánský průkaz. Tato licence je více formálně známá jako Merchant Mariner Credential (MMC). Zahrňte do své aplikace dokumentaci svých zkušeností s mořem.
  • Svou přihlášku a jakékoli podpůrné dokumenty můžete podat osobně v místním regionálním zkušebním centru (REC) nebo ji odeslat e -mailem na REC.
  • Pokud se nacházíte mimo USA, budete muset požádat o mezinárodní osvědčení o způsobilosti (ICC) prostřednictvím Royal Yacht Academy.
 5. 5 Předložte tři odkazy na postavy. Kromě samotné žádosti budete muset předložit tři doporučující dopisy. Tyto odkazy by měli napsat lidé pracující v námořním průmyslu nebo s ním obeznámení. Tímto způsobem mohou na lodi řešit jak vaši povahu, tak vaše znalosti.
  • Nejlepší jsou obecně reference od licencovaných kapitánů, komerčních rybářů nebo jiných, kteří vlastní a provozují své vlastní lodě.
  • Tato referenční písmena znaků by měla být také notářsky ověřena.
 6. 6 Zaplatit poplatky Standardní poplatky činí přibližně 250 až 300 USD a pokrývají hodnocení, zkoušky a vydávání. Poplatek za hodnocení budete muset zaplatit při odevzdání přihlášky a poplatek za zkoušku po dokončení testu. Před obdržením přihlašovacích údajů je nutné zaplatit poplatek za vydání.
 7. 7 Udělej test. Jakmile bude vaše žádost zkontrolována, bude vám zaslán souhlas s testovacím dopisem. Poté můžete navštívit webové stránky pobřežní stráže a naplánovat si test na místní REC. Když žádáte o kapitánský průkaz, neprobíhá řidičská zkouška, ale existuje písemný test.
  • Tato zkouška bude obvykle sestávat z otázek s výběrem odpovědí ohledně palubních a bezpečnostních postupů, obecné navigace a pravidel spojených s provozováním lodi ve společných vodách.
 8. 8 Získejte své přihlašovací údaje. Poté, co odešlete svou přihlášku a poplatky a složíte zkoušku, REC žádost zpracuje a odešle k posouzení Národnímu námořnímu centru (NMC). Hodnotí se vaše odborná kvalifikace, anamnéza a celková bezpečnost a vhodnost.
  • Pokud je vaše žádost schválena, vaše licence a přihlašovací údaje vám budou vytištěny a zaslány poštou.
  reklama

Část 4 ze 4: Získání zaměstnání

 1. 1 Síť prostřednictvím svých profesionálních kontaktů. Obraťte se na kohokoli, s kým jste pracovali, a získejte počáteční školení a zkušenosti. Promluvte si se všemi kapitány nebo řediteli výletních lodí, pro které jste pracovali, nebo s námořními učiteli, u kterých jste studovali. Zeptejte se jich, zda vědí o volných pracovních místech nebo o potenciálních zákaznících.
  • Připojte se ke svému místnímu jachtařskému klubu nebo klubu plachtění a získejte zde více kontaktů.
  • Projděte se s ostatními kapitány v místních docích a začněte s nimi konverzovat. Mohou vědět o více volných pracovních místech.
 2. 2 Hledejte online inzeráty s nabídkou práce. Existuje několik webových stránek, jako http://www.boatcaptainsonline.com/ , které jsou navrženy speciálně pro ty, kteří hledají práci kapitánů lodí. Můžete také vyzkoušet obecnější stránky pracovních míst, jako je Indeed nebo LinkedIn.
 3. 3 Začněte s vlastním podnikáním. Pokud máte loď a kapitánský průkaz, nepotřebujete, aby vás zaměstnal někdo jiný; můžete se zaměstnat! Pokud žijete v blízkosti oceánu nebo jezera, určitě zde budou turisté, kteří hledají zábavné vodní aktivity. Vezměte rodiny na rybaření nebo šnorchlování, nabízejte plavby při západu slunce nebo učte vlastní lekce plachtění.
 4. 4 Pokračujte ve vzdělávání. Pokud chcete zlepšit své šance na získání práce nebo udržení zaměstnání, měli byste zvážit absolvování kurzů dalšího vzdělávání prostřednictvím námořní akademie. Tyto kurzy vám mohou pomoci naučit se nové dovednosti a nové technologie související s průmyslem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké vzdělání potřebujete, abyste se stal kapitánem lodi?Nitzan Levy
  Instruktor plachtění kapitán Nitzan Levy je námořník, sociální podnikatel a zakladatel Sailors NYC, klubu rekreačních námořníků se sídlem v Jersey City, New Jersey, který se specializuje na plavby lodí a řadu komunitních programů. Kapitán Levy má více než 20 let zkušeností s plavbou a plavil se na mnoha místech po celém světě, včetně: Atlantského oceánu, Středozemního moře, Karibiku a Indického oceánu. Kapitán Levy je americký velitel plavidel s licencí pobřežní stráže do 50 tun s pomocnou plachtou a asistenčními vleky. Kapitán Levy je také hlavním instruktorem kapitánské pozice NauticEd úrovně V, hodnotitelem amerických národních standardů, instruktorem SLC, certifikovaným instruktorem ASA (American Sailing Association) Bareboat Charter a izraelským kapitánem s licencí na lodích pro mezinárodní plavby.Nitzan LevyExpertní odpověď instruktora plachtění Musíte mít určitý počet hodin, které jste skutečně strávili na vodě, takže věnujte spoustu času praktickým zkušenostem. Můžete se zúčastnit kurzu nebo online kurzu, ale informace, které pokryjete, budou dávat mnohem větší smysl, pokud se v lodích již vyznáte. Kromě odeslání protokolu o vašich hodinách budete také muset zaregistrovat kartu TWIC, což je identifikační karta přepravního pracovníka, a budete muset složit lékařskou prohlídku a absolvovat kurz první pomoci.
 • Otázka Jak vycvičím, abych se stal kapitánem lodi, pokud žiji ve vnitrozemí? Doporučil bych vám jít na námořní akademii na pobřeží. Potřebovali byste cestovat, ale to by neměl být velký problém.
 • Otázka Pokud mám vlastní licenci na palubu pobřežní stráže, co bych musel udělat, abych z ní udělal kapitánský průkaz pro lodě pod 45 stop? Stále budete muset přihlásit 360 dnů moře, požádat o kapitánský průkaz a složit zkoušku.
 • Otázka Pokud vlastním hračku, jsem automaticky jejím kapitánem, protože jsem jejím vlastníkem? Být vlastníkem lodi nemusí nutně znamenat, že jste také kapitánem - spousta majitelů si najímá kapitány, kteří budou mít místo nich na starosti jejich lodě. Skvělé na tom být vlastníkem je, že se můžete rozhodnout. Pokud chcete být také kapitánem, musíte!
 • Otázka Znamená zkušenost čas pouze na moři nebo na otevřené vodě, nebo by se počítala i zkušenost v řekách, jezerech a zátokách? Za předpokladu, že se chystáte získat licenci OUPV, je podmínkou 360denní praxe ve vnitrozemských nebo pobřežních vodách. To by zahrnovalo řeky, jezera a zálivy.
 • Otázka Potřebujete kapitánský průkaz, abyste někoho naučili chytat ryby Pokud plánujete účtovat cestujícím poplatky za lekce rybolovu, pak ano, budete potřebovat kapitánský průkaz.
 • Otázka Mám svoji kapitánskou licenci, kde nyní mohu žádat o zaměstnání? Vyzkoušejte boatcaptainsonline.com nebo vyhledejte kapitánskou práci na jakékoli online pracovní desce. Pravděpodobně najdete příspěvky pro výletní lodě nebo charterové lodě, které najímají kapitány.
 • Otázka Jak mohu studovat námořní inženýrství? Podívejte se na bakalářské studijní programy v námořním inženýrství na místní vysoké škole nebo univerzitě, nebo se přihlaste na program na Akademii pobřežní stráže.
 • Otázka Jakou úroveň licence potřebuji k tomu, abych lidi za poplatek vylovil? Se základní licencí OUPV, jinak známou jako „Six-Pack“, můžete lovit až 6 lidí.
Nezodpovězené otázky
 • Pokud má skupina 10 lidí, kteří chtějí podniknout plavbu při západu slunce, přičemž jeden zaplatí účet, jakou licenci potřebuji být jejich kapitánem?
 • Jaký je průměrný plat kapitánů lodí?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Carlos Moya tvrdí, že se svým svěřencem Rafaelem Nadalem nikdy nemluvili o možnosti, že by letos Španěl na Roland Garros překonal historický grandslamový rekord Rogera Federera.Za posledních 10 let proběhlo několik úžasných finále Slam.

Zde je návod, jak sledovat Valero Texas Open 2019 bez kabelu.Jak otevřít nebo zavřít sponu s rybím háčkem. Spony na háčky lze snadno složit, pokud je neznáte. Běžně se nacházejí na perlových náhrdelnících. Skládají se z oválného prvku (dále jen „ryba“) a „háčku“, který je většinou ...