Jak se stát rozhodčím

Rozhodčí, také nazývaní sportovní funkcionáři, jsou zodpovědní za zajištění toho, aby pravidla hry byla spravedlivě a spravedlivě vynucována a aby hráči zůstali v bezpečí. Většina soutěžních sportů, včetně fotbalu, tenisu, plavání a fotbalu, používá rozhodčí (v baseballu se jim říká rozhodčí). Sportovní funkcionáři absolvují formální hodiny a zkoušky, aby mohli být certifikováni. V závislosti na úrovni certifikace mohou rozhodovat rekreační, střední, vysoké a dokonce i profesionální hry.Část 1 ze 3: Pochopení vašeho sportu

 1. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 1

  1 Vězte, který sport chcete rozhodovat. Každý sport má jiné předpisy a postupy a pro konkrétní sport budete muset být certifikován jako rozhodčí. Pokud si nejste jisti, který sport chcete rozhodovat, některé věci, které byste měli zvážit, mohou zahrnovat:
  • Který sport máš nejraději?
  • Který sport znáš nejvíce?
  • Jaké možnosti rozhodování jsou ve vaší oblasti k dispozici?
  • Máte přátele/rodinu/děti, které hrají sport, o kterém byste mohli rozhodovat?
 2. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 2

  2 Zúčastněte se her. Nejlepší způsob, jak se seznámit se sportem, je navštěvovat hry. Například pokud chcete stát se rozhodčím v baseballu, pak navštěvujte baseballové hry. Sledujte, jak se hra hraje, jaké signály a postupy rozhodčí používají, jak se telefonuje a jak se rozhodují spory. Účast na hrách je také dobrým způsobem, jak se seznámit se sportovními příležitostmi ve vaší oblasti a setkat se s ostatními rozhodčími.
 3. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 3

  3 Najděte si místní sportovní asociaci nebo asociaci sportovních funkcionářů. Chcete -li se stát rozhodčím, budete potřebovat osvědčení příslušného sportovního svazu, jako je Americká fotbalová organizace mládeže, USA Rugby nebo státní středoškolská asociace. Pokud si nejste jisti, která asociace certifikuje rozhodčí ve sportu, který vás zajímá (nebo jak jej kontaktovat), navštěvujte hry a zeptejte se trenérů nebo rozhodčích.
  • Některá sportovní sdružení mají regionální zástupce, kteří vás mohou provést procesem rozhodování.
 4. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 4

  4 Ohledně rozhodování se chovejte otevřeně. Spousta lidí může být rozhodčími; ve svém sportu nemusíte být dokonalí nebo dokonce skvělí. Ve vaší oblasti mohou existovat velké, nenaplněné příležitosti pro rozhodování nebo způsoby, kterými můžete své komunitě vrátit rozhodčí.
  • Například mládežnická fotbalová liga ve vaší oblasti může potřebovat rozhodčího. I když nejste velkolepý hráč nebo nemáte žádné předchozí zkušenosti s rozhodováním, můžete se naučit stát se rozhodčím a změnit život lidí.
  reklama

Část 2 ze 3: Získání certifikace

 1. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 5

  1 Je -li to požadováno, musí být alespoň minimální věk. Některé sportovní asociace budou vyžadovat, abyste dosáhli minimálního věku (například 21), abyste mohli být certifikováni jako rozhodčí. Pokud jste pod tímto minimálním věkem, můžete na počkání stále zjistit vše o rozhodování ve zvoleném sportu.
 2. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 6

  2 Splňte fyzické požadavky. Abyste se stali rozhodčím pro mnoho sportů, musíte mít normální zrak, sluch a pohyblivost. Některé certifikační procesy budou zahrnovat také testy fyzické zdatnosti, takže byste měli začít trénovat ještě dříve, než očekáváte, že se stanete certifikovanými.
 3. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 7

  3 Absolvujte školení. Sportovní asociace obvykle očekávají, že se rozhodčí před certifikací zúčastní oficiálně schváleného vzdělávacího programu. Tyto pravidelně nabízené kurzy mohou trvat několik hodin nebo mohou být rozsáhlejší. Kurz je obvykle zpoplatněn. Mohou vám být přiděleny knihy, webové stránky, cvičné testy nebo jiné materiály, které vám pomohou naučit se pravidla a předpisy vašeho sportu. Kurzy obvykle pokrývají informace jako:
  • Vytváření signálů
  • Správné používání herního času
  • Polohování
  • Arbitrážní porušení
  • Konkrétní obavy v závislosti na tom, zda budete soudit děti nebo dospělé
 4. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 8

  4 Navštivte kliniku pravidel. Kliniky pravidel jsou příležitostí, jak se opřít o aktuální pravidla hry, bezpečnostní předpisy a starosti o váš sport. Sportovní asociace budou zveřejňovat plány pravidelně pořádaných klinik pravidel. V některých případech se kliniky pravidel konají jako osobní setkání, zatímco v jiných mohou být nabízeny online.
  • V mnoha případech budete muset pravidelně navštěvovat kliniku pravidel (například jednou za rok nebo každý druhý rok), a to i poté, co se stanete rozhodčím.
 5. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 9

  5 Absolvujte certifikační test. Zkouška je obvykle vrcholnou částí školení rozhodčích. V některých případech budete muset být pravidelně znovu certifikován jako rozhodčí provedením aktualizované zkoušky. Testy obvykle pokrývají položky, jako jsou:
  • Pravidla vašeho sportu
  • Zkouška fyzické zdatnosti
  • Praktické hodnocení, ve kterém prokážete svou schopnost zvukových hovorů
 6. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 10

  6 V případě potřeby proveďte kontrolu pozadí. Proces certifikace rozhodčích u některých sportovních svazů bude zahrnovat kontrolu pozadí a/nebo otisky prstů. To platí zejména v případě, že rozhodčí pozice bude zahrnovat práci s dětmi. Vaše sportovní asociace a tréninkový program vysvětlí tento požadavek a způsob, jak jej splnit.
 7. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 11

  7 V případě potřeby zaplaťte poplatek. Mnoho sportovních svazů vyžaduje, abyste zaplatili poplatek za licenci rozhodčího. Poplatek může pokrývat buď náklady na členství v asociaci, nebo konkrétní poplatek za rozhodčí. Výše poplatku se bude lišit v závislosti na sportu, který vás zajímá. Reklama

Část 3 ze 3: Úspěch jako rozhodčí

 1. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 12

  1 Získejte příslušné vybavení. Abyste ve hře skutečně sloužili jako rozhodčí, budete potřebovat určité vybavení. Jako rozhodčí se od vás očekává, že budete nosit uniformu, která splňuje předpisy vašeho sportovního svazu. Kromě toho můžete potřebovat další položky specifické pro váš sport, které mohou zahrnovat:
  • Vlajky
  • Karty
  • Píšťalka
  • Schválené hodinky
 2. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 13

  2 Pochopte práci, kterou rozhodčí dělá. Očekává se, že rozhodčí bude u her přítomen a pozorný, zajistí, aby se hráči řídili pravidly a chovali se k sobě férově a rozhodoval případné spory, které mohou nastat. Rozhodčí mohou jít za tyto základy:
  • Modelování férového a poctivého chování, zejména pro mládež
  • Vedení záznamů o všech oficiálních hrách
  • Rozhodčí turnaje kromě běžných her
  • V případě potřeby podávání zpráv sportovnímu svazu
 3. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 14

  3 Získejte recertifikaci. Protože se pravidla a bezpečnostní předpisy pro sport mohou v průběhu času měnit, je vhodné, aby rozhodčí absolvovali opakovací kurzy. Mnoho sportovních asociací bude vyžadovat pravidelnou recertifikaci, pokud chcete pokračovat jako rozhodčí.
 4. Obrázek s názvem Staňte se rozhodčím Krok 15

  4 Předejte další certifikace, abyste mohli postoupit jako rozhodčí. U mnoha sportů, jakmile budete nějakou dobu sloužit jako rozhodčí, možná budete moci postoupit na vyšší úroveň rozhodčího. To může znamenat odpovědnost za řízení ostatních rozhodčích, schopnost rozhodovat mimo místní hry a další služby.
  • Abyste mohli postoupit, musíte obvykle mít vedený určitý počet her, navštěvovat kliniky pravidelných pravidel a absolvovat další certifikační testy. Specifické požadavky se mohou lišit v závislosti na vašem sportu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co si musím vzít na hodinu rozhodčích a co si mám vzít s sebou? Připravte se na psaní poznámek-mějte tužky, pera a notebook. Běžné kalhoty a košile jsou v pořádku, pokud vám neřeknou jinak, ale noste běžecké boty nebo tenisky.
 • Otázka Potřebujete jít na vysokou školu, abyste se stali rozhodčím? Ne, pro standardní fotbalovou organizaci byste absolvovali pár online kurzů nebo šli do třídy, ale není to něco, k čemu potřebujete vysokoškolské vzdělání. Může se to však lišit v závislosti na organizaci, zvláště pokud se ptáte na intenzivní profesionální rozhodování.
 • Otázka Kolik mohou vydělávat basketbaloví rozhodčí? Za celou basketbalovou sezónu mohou rozhodčí vydělat od 150 000 do 550 000 $.
 • Otázka Mohu soudit, pokud je mi méně než 18 let? Záleží na pravidlech federace konkrétního sportu. Házenkářským rozhodčím jsem od svých 15 let.
 • Otázka Co hledají při prověrce? Hledají odborné znalosti rozhodčích. Musí si být jisti, že jste na vrcholu útesové hry a že překonáte všechna ostatní doporučení.
 • Otázka Jak se naučím řešit konflikty, místo abych se učil pravidla? Jako fotbalový rozhodčí zhruba rok se konflikty a různé druhy nesouhlasů liší podle toho, kdo vám dělá potíže. Rodiče: Snažte se je ignorovat; bez ohledu na to, co říkají, nejsou součástí hry. Hráči: Varujte je přísně; některé země (například Anglie) zavedly „koše na hřích“ a jiné vybízejí rozhodčí, aby hráče různými způsoby varovali. Trenéři a další funkcionáři týmu: Dejte jim vědět, kdo to má na starosti.
 • Otázka Mohu dělat online kurzy, abych se stal basketbalovým funkcionářem? To závisí na vaší organizaci. Pokud chcete být místním rozhodčím, měli byste mít možnost absolvovat kurzy online. Pokud se chcete stát profesionálem, budete muset absolvovat spoustu kurzů a navštěvovat místní kliniky.
 • Otázka Jsem místní rozhodčí dva roky. Jak se mohu stát profesionálním rozhodčím? Podívejte se do všech středních nebo vysokých škol, které najímají. Nestane se to přes noc, ale pokud se dostanete na vysokou školu, profesionální ligy vás s větší pravděpodobností najmou.
Nezodpovězené otázky
 • Jaká místa nabízejí školení pro rozhodčí?
 • Jaký věk je relevantní pro rozhodování basketbalu?
 • Pokud se chci připojit příští rok v lednu, kolik zaplatím za zahájení své třídy?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Jak protáhnout nohy. Vaše nohy pohánějí hamstringy, kyčelní flexory, kvadricepsy, gluteální svaly a lýtkové svaly. Protahování nohou vám pomůže předcházet zranění a také předcházet bolestem svalů po chůzi, běhu nebo ...

Stát Oklahoma hostí v sobotu McNeese. Tato hra není v televizi, ale tady je místo a způsob, jak ji můžete sledovat.Bývalý šampion French Open Adriano Panatta nedávno vytvořil lyriku o schopnosti útočníka Jannika Sinnera při míči a základní hře.„Kalifornské dívky“ jsou již dlouho předmětem závisti. Ať už se jedná o píseň popisující jejich bezstarostnou přitažlivost, knihu věnovanou jejich stylu nebo článek vysvětlující vstupy a výstupy kalifornského stylu, přitažlivost Kalifornie ...

Video: Kompilace tenisu selhává