Ženský tenis: 5 nejmladších šampionů Australian Open

Caroline Wozniacki, vítězka Australian Open 2018

Caroline Wozniacki, vítězka Australian Open 2018

Australian Open byl posledním ze 4 grandslamů, které umožnily ženám soutěžit. První akce Australian Open Women’s Singles se konala v roce 1922, 17 let po zahájení turnaje.

Inaugurační šampionkou byla Australanka Margaret Molesworthová. Zpočátku turnaj nebyl příliš populární kreslení v malém fondu hráčů hlavně z Austrálie a Nového Zélandu. V průběhu let, stejně jako mužská hra rostla mílovými kroky v popularitě a účasti, nebyla dámská hra příliš pozadu.

V počátcích se zápasy dvouhry žen na Australian Open rozhodovaly v 5 setech stejně jako u mužů. Australian Open byl druhým Grand Slamem po US Open, který nabídl stejnou odměnu soutěžícím mužům i ženám. To je standard od roku 2001.

live stream Steelers vs Lions

Vítězka trofeje dvouhry žen na Australian Open si odnáší repliku Daphne Akhurst Memorial Trophy pojmenovanou na počest velkého šampiona, který vyhrál 5krát Australian Open. Margaret Courtová je nejúspěšnější hráčkou žen na Australian Open s 11 tituly ve dvouhře, 8 ve čtyřhře a 4 tituly ve smíšené čtyřhře.

Po ní je pojmenována Margaret Court Arena, která je druhou největší arénou mezi stadiony Australian Open. Podíváme se na 5 nejmladších vítězů soutěže:

jak vysoký je juan martin del potro

# 5 Steffi Graf

Steffi Graf

Steffi Graf

Steffi Grafová, jedna z největších sportovců tohoto sportu, je jediným tenistou, který ve stejném roce vyhrál Zlatý pohár - všechny 4 grandslamy a zlato z olympiády. Graf je mimořádný talent a na konci osmdesátých let vzala útokem tenisový svět svou agresivní kombinací tenisu a šarmu na hřišti i mimo něj.

Graf, která se umístila na 1. místě žebříčku WTA po rekordních 377 týdnů, získala 22 grandslamových titulů a je jediným hráčem, který v každém ze 4 grandslamových turnajů vyhrál minimálně 4 grandslamové tituly. Graf vyhrála svůj první Australian Open v roce 1988 - ve stejném roce vyhrála historický 'Golden Slam'. Byla 19 let, 223 dní v té době starý.

Populární Problémy

Jaké jsou vyhlídky nejlepších 4 na Australian Open? Tady je pohled.

Jak za vás dostat chlapa. Miluje vás, nemiluje vás, miluje vás ... Nebo alespoň bude, pokud víte, jak správně hrát karty. Vyzkoušejte několik jemných strategií, abyste ho začali považovat za víc než za přítele, jako ...

V pátek má premiéru velmi očekávaný film Artemis Fowl. Zde je návod, jak sledovat film online.

Stát UNLV a San Diego se v sobotu střetnou na fotbalovém otvíráku 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Coppa Italia mezi Juventusem a Udinese, pokud jste ve Spojených státech.

Jak hrát operaci. V klasické deskové hře Operace můžete provádět operace u svého pacienta Cavity Sama, který trpí spoustou zvláštních onemocnění. Cílem hry je opravit co nejvíce nemocí, aniž byste se dotkli ...