Daniil Medveděv a Alexander Zverev se připojí ke Carlosu Alcarazovi v týmu Evropa Laver Cupu

Rus a Němec, kteří se utkali v semifinále Australian Open, nyní dávají domácím polovinu soupisky.Tým Evropy, který v posledních dvou letech prohrál Laver Cup narukoval Carlos Alcaraz v naději na znovuzískání trofeje.

Carlitos bude mít nějakou schopnou zálohu.Ve čtvrtek bylo oznámeno, že světová trojka Daniil Medveděv a světová šestka Alexander Zverev budou mít modrou barvu pro svůj kontinent, když se v Berlíně bude 20. až 22. září soutěžit o Laver Cup.

Medveděv naposledy soutěžil v mezinárodní soutěži v roce 2021 po vítězství nad Novakem Djokovičem ve finále US Open (které Srbovi odepřelo kalendářní rok Grand Slam). Zverev byl účastníkem prvních čtyř ročníků Laver Cupu – všechny vyhrál Team Europe.

'Tým Evropa je super motivovaný vyhrát zpět pohár v Berlíně,' řekl kapitán týmu Europe Bjorn Borg. 'S Daniilem, Sachou a Carlosem v mém týmu si myslím, že máme skvělou šanci to uskutečnit.'„Kluci měli neuvěřitelný začátek roku a tohle je opravdu silná první polovina naší sestavy. Jsem nadšený, že mám tyto šampiony v sestavě pro rok 2024.'

Medveděv a Zverev se utkali v semifinále letošního Australian Open, přičemž Rus dotáhl k vítězství ze dvou setů dolů.Zverev má vyznamenání za vítězství v pohárovém zápase na Laver Cupech 2018, 2019 a 2021:

  • 2018: porazil Kevina Andersona, 6-7 (3), 7-5, [10-7] a vyhrál tým Evropy 13-8
  • 2019: porazil Milose Raonic, 6-4, 3-6, [10-4] a vyhrál tým Evropy 13-11
  • 2021: s Andrey Rublevem, porazili Reillyho Opelku a Denise Shapovalova 6-2, 6-7 (4), [10-3] a vyhrál tým Evropy 14-1

'Jsem tak nadšený z návratu na Laver Cup,' řekl německý rodák Zverev. 'Atmosféra je vždy elektrizující a zvláště pro mě bude Laver Cup doma v Německu zážitek, který se mi jen tak stane.'

Medveděv se čerstvě dostává do svého šestého finále grandslamu v kariéře na Australian Open a do třetího po sobě jdoucího semifinále – nebo lepšího vystoupení na Slamu. Poté, co v semifinále porazil Zvereva i přes dvousetové manko, vyhrál první dva sety proti Janniku Sinnerovi, než propadl v pěti.

protisilový popruh

Žádný hráč si nemůže užít osekaný formát Laver Cupu víc než Medveděv: bývalá jednička strávila na kurtu na prvním majoru sezóny rekordních 24 hodin a 17 minut.

'Pro mě je na Laver Cupu vždy nejvzrušivější týmový duch, protože je velmi vzácné, že bych mohl hrát týmové soutěže v tenise,' řekl Medveděv. 'Mít Carlose a Sachu v našem týmu hodně pomůže, protože jsou to dva z nejlepších hráčů na světě a jsem opravdu nadšený, že se pokusím dostat tým Evropy zpět na vítěznou cestu.'

Team Europe a Team World postaví každý po šesti hráčích s následujícími pravidly:

  • Každý hráč musí během prvních dvou dnů absolvovat jeden zápas dvouhry a během třídenní soutěže ne více než dva.
  • Nejméně čtyři ze šesti hráčů musí hrát čtyřhru.
  • Každá výhra v zápase má hodnotu jednoho bodu v pátek, dvou bodů v sobotu a tří bodů v neděli.
  • První tým, který dosáhne 13 bodů, vyhrává Laver Cup.

'Hodně chtějí vyhrát tohle,' řekl kapitán týmu World John McEnroe. 'Ale Hádej co? My též.

'Toto bude letos jedno z největších zúčtování v tenise.'

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Brother Bear online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Manželka Novaka Djokoviče Jelena nedávno odešla na Instagram, aby na svého manžela zasypala bohaté potlesky poté, co Srbové vyhráli tři sety nad místní nadějí Lorenzo Sonego.

Jak vypadat goticky, aniž by se vaši rodiče naštvali. V průběhu let si gotický styl vytvořil u rodičů špatnou pověst. Výsledkem je, že mnoho rodičů reaguje velmi negativně, když si to jejich děti osvojí. Naštěstí existují způsoby, jak ...

Video, jak Sania Mirza učí Mamatu Banerjee pár tenisových ran.