Jak se stát sportovním analytikem

Viděli jste je v televizi a slyšeli jste je v rádiu, poskytovali barevné komentáře, recitovali závratné statistiky nazpaměť a vyprávěli hru o hře velké hry. Sportovní analytici hrají velmi důležitou roli při prezentaci a vysvětlování sportu modernímu publiku. Jako specializovaní novináři se sportscasters zabývají poskytováním faktických informací, pokrývají tisk sportovních událostí a interpretují akci pro diváky. Stát se sportovním analytikem není snadné, ale se správnými zkušenostmi a odhodláním se můžete prosadit v řadách odvětví sportovního vysílání.Část 1 ze 3: Získání vzdělání a budování dovedností

 1. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 1

  1 Zjistěte o sportu co nejvíce. Většina sportovních analytiků začíná jako sportovní fanoušci. Jakmile se rozhodnete pokračovat v kariéře sportovce, nasajte co nejvíce znalostí o sportu. Držte krok s vysokoškolskými i profesionálními týmy a sledujte více sportů než jen jeden nebo dva. Očekává se, že dobrý sportovní analytik bude jako chodící encyklopedie sportovních informací.
  • Nestačí vědět vše o jednom týmu, nebo dokonce o jednom sportu. Sportovní analytici musí mít důkladné znalosti o většině sportů, včetně fotbalu, basketbalu, baseballu, fotbalu, hokeje, golfu, boxu a dokonce i olympijských a extrémních sportů.
 2. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 2

  2 Získejte přehled o statistikách. Začněte věnovat velkou pozornost výsledkům her, statistikám hráčů, záznamům o prohrách a dalších statistických informacích. Zapište si do paměti co nejvíce těchto skutečností. Statistiky jsou jazykem sportovní analýzy. Jako analytik bude vaším úkolem provádět autoritativní hodnocení a předpovědi na základě statistických modelů.
  • Ve sportovní analýze se mnohem více využívá matematických principů, než si většina lidí uvědomuje. Absolvování jednoho nebo dvou formálních kurzů statistiky vám pomůže lépe porozumět tomu, jak tyto zásady vstupují do hry.
 3. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 3

  3 Získejte bakalářský titul v příbuzném oboru. Jděte do školy a pracujte na titulu žurnalistiky, komunikace nebo vysílání. I když není nutné mít jeden z těchto titulů, abyste získali práci ve sportovní žurnalistice, většina zaměstnavatelů upřednostňuje, aby uchazeči měli bakalářský titul nebo vyšší. Online programy jsou k dispozici také pro ty, kteří se nemohou zúčastnit vysokoškolských kurzů.
  • Získání titulu spolu se správnými zkušenostmi vám může poskytnout výhodu nad těmi, kteří nemají vzdělání, pokud jde o přijímání.
  • Mnoho online programů lze dokončit za kratší dobu než za celé funkční období na univerzitě a zahrnují všechny nejdůležitější kurzy, jako je zpravodajství, etika médií, sportovní psychologie a vysílání.
 4. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 4

  4 Zvažte jít na postgraduální studium. Jakmile získáte bakalářský titul, přemýšlejte o nasměrování svého úsilí do postgraduální certifikace na magisterské nebo doktorské úrovni. Mnoho postgraduálních programů zahrnuje kurzy, které se konkrétněji zaměřují na sportovní analytiku a vysílání, což znamená, že získáte vzdělání ve zvoleném oboru znalostí. Tato pověření budou pro potenciální zaměstnavatele velmi působivá.
  • Absolventský titul bude vyžadovat, abyste výrazně zúžili oblast svého zaměření, což vám nemusí pomoci získat první zaměstnání, ale později z vás může udělat zboží na speciální pozice.
  reklama

Část 2 ze 3: Získávání zkušeností

 1. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 5

  1 Hrát sport. Pokud máte možnost, přemýšlejte o vyzkoušení sportovního týmu. Mít praktické znalosti o sportech, o kterých budete referovat, může být velkou výhodou. Stát se sportovcem vám dá šanci úzce spolupracovat s ostatními hráči, trenéry, náboráři a novináři a poskytne vám pohled do zákulisí fungování tohoto odvětví.
  • Pokud nejste student a nemáte možnost vyzkoušet si školní tým, zkuste se připojit ke komunitní lize ve vaší oblasti.
  • Několik známých sportovních pořadatelů začalo jako hráči spíše než vzdělaní novináři.
 2. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 6

  2 Zdokonalte své komunikační schopnosti. Začněte si procvičovat své myšlenky a analýzy sportovních událostí. Značná část odborných posudků, které nabízejí sportovní analytici, je sepsána formou shrnutí, úvodníků a písemných rozhovorů. Měli byste také zapracovat na zdokonalení svých verbálních dovedností a pohodlně mluvit s lidmi, abyste se připravili na vedení rozhovorů a vystoupení v rozhlase nebo televizi.
  • Do sportovního zpravodajství jde hodně psaní, i když pracujete ve vysílání. Čím lépe umíte psát, tím lépe budete svoji práci dělat.
  • Vymyslet systém pro rozhovory s hráči, trenéry a dalším personálem. Zjistěte, jak nejlépe využít segment krátkých rozhovorů a na jaké otázky se ptát, abyste obdrželi informace, o které usilujete.
 3. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 7

  3 Vytvořte průmyslová spojení. Navštěvujte pravidelně sportovní akce a setkejte se s co největším počtem profesionálů z oboru. Podívejte se, jestli můžete věnovat minutu času trenéra, nebo se zeptejte sportovního reportéra nebo dokonce kameramana, jak se dostali do podnikání. Dejte jméno každému, koho potkáte, a dejte mu vědět, že máte zájem začít jako sportovec. Tímto způsobem si vás zapamatují, jakmile přijde čas použít vaši síť.
  • Nebojte se požádat o radu. Většině sportovních reportérů se velmi dobře mluví s lidmi a rádi se s vámi podělí o tajemství svého úspěchu.
 4. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 8

  4 Hledejte práci ve sportovní publicistice nebo vysílání. Až se budete cítit připraveni, začněte si hledat práci ve sportovní žurnalistice. Možná budete muset zpočátku chytře pracovat pro komunitní noviny nebo nezávislou místní televizní stanici. Tam najdete výraz pro svou lásku ke sportu a zároveň se naučíte detaily podnikání. Začněte se sestavováním kopií článků, které píšete, a všech záznamů, na kterých se objevíte, abyste měli portfolio, které můžete v budoucnu ukázat prestižnějším zaměstnavatelům.
  • Nenechte se odradit, pokud máte zpočátku potíže se získáním práce. Sportovní analytika je jednou z nejvíce konkurenceschopných profesí v zemi a trh je neustále nasycen nadějemi. To však také znamená, že poptávka po pracovitých lidech je velmi vysoká.
  • Nikdo nezačíná svou kariéru v jedné z hlavních sportovních zpravodajských sítí, jako je ESPN. Se vší pravděpodobností bude postup do výše vyžadovat cestování a dokonce i stěhování do nových měst, kde budete pracovat pro různé tiskové agentury a sbírat zkušenosti potřebné k tomu, abyste se stali přínosem pro větší společnosti.
  reklama

Část 3 ze 3: Dosažení profesionální úrovně

 1. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 9

  1 Poskytněte věrohodné informace. Jako každý novinář, posláním sportovního analytika by mělo být poskytovat veřejnosti faktické a spolehlivé informace. Pečlivě si prostudujte fakta a věrně je reprezentujte ve svých zápiscích. Využijte své statistické znalosti k vytváření přesných čísel a předpovědí a sdílejte své vlastní poznatky, kdykoli budete mít příležitost. Sportovní fanoušci budou počítat s tím, že jim poskytnete zprávy, na které se mohou spolehnout.
  • Vždy si ověřte informaci, než ji předáte veřejnosti.
  • Usilujte o vybudování sítě spolehlivých zdrojů, které vám poskytnou vnitřní linii při vývoji aktualizací.
 2. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 10

  2 Udělejte si pohodlí v rádiu nebo televizi. Zatímco někteří sportovní analytici jsou omezeni na kanceláře, které zkoumají a píší zprávy, jiní přistoupí na to, že tyto zprávy předkládají masám ve vzduchu. Pokud máte v úmyslu postoupit do vysílací žurnalistiky, budete muset kultivovat výrazné profesionální chování a být v klidu pracovat před kamerami. Naučte se myslet na nohy a buďte připraveni a rychle vám přejdou nervy z toho, že se objevíte ve vysílání.
  • Mluvit s rádiovými nebo televizními kamerami může být zastrašující, ale bude tím snazší, čím víc to budete dělat.
  • Také by mohlo být dobré vědět, jak pracovat s telepromptery, výzkumnými databázemi, programy pro zpracování textu a dalšími technologiemi využívanými profesionály.
 3. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 11

  3 Umět dodržovat přísné termíny. Jako sportovní analytik se od vás očekává, že budete mít predikční modely, psané sloupky a další materiály připravené za přísných časových omezení. Zvykněte si hned zahajovat projekty a organizovaně přistupovat ke shromažďování a analýze dat. Je důležité, abyste dokázali pracovat svižně a efektivně pod tlakem a splnili konzistentní kvótu.
  • Vaše denní pracovní náplň sportovního novináře se bude lišit v závislosti na tom, kde pracujete a jaký je váš přesný popis práce, ale bude častěji zahrnovat rozsáhlé papírování, které je třeba včas předložit, aby byly podporovány informace obsažené ve vysílání.
 4. Obrázek s názvem Staňte se sportovním analytikem Krok 12

  4 Zůstaňte v obraze o sportovních zprávách a výsledcích. Sledujte sport a sledujte akce různých týmů, lig a akcí. I když to nesledujete z novinového boxu, měli byste udělat vše pro to, abyste zůstali aktuální o zásadním vývoji ve sportovním světě, jako jsou výsledky her, hráčské obchody a zranění a změny v týmu. Vaše pověst závisí na vaší schopnosti držet krok se všemi druhy sportovních informací najednou. Naštěstí je to nejpřínosnější část práce sportovního analytika - výplaty za to, že se ponoříte do toho, co vás nejvíce baví.
  • Kromě vlastního výzkumu byste měli vědět, kam se obrátit pro věrohodné a aktuální sportovní reporty. Sledujte hlavní zpravodajské kanály, jako je SportsCenter a ESPN, abyste zachytili velké příběhy během jejich vývoje.
  • Využijte své profesionální zdroje pro exkluzivní interní informace.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak důležitá je vysoká škola, kterou navštěvujete? Dostal jsem se na státní školu a mám slušný program a vím, že jsem ochoten tvrdě pracovat během i po něm. Jít na vysokou školu vám může poskytnout více počátečních pohovorů, ale pracovní morálka a odhodlání vám to mohou vynahradit.
 • Otázka Pokud se opravdu věnuji sportu, ale nejsem dobrý v matematice, mohu se tomu věnovat jako kariéra? Donagan Statistiky nejlepších respondentů ve skutečnosti nejsou matematické. Jsou to jen popis trendů. Málokdy, pokud vůbec někdy, uslyšíte sportovního analytika odkazovat se na matematiku, takže byste měli být v pořádku.
 • Otázka Jakou práci získám, než dokončím vysokou školu? Ještě lépe, jak nebo kde mohu požádat o to, abych se stal sportovním analytikem? Hrajte sporty nebo se staňte nehrajícím členem týmu jako asistent, statistik, tiskový manažer atd. Můžete psát sporty do školních listů, dělat dobrovolníky se sportovními aktivitami pro děti, volat hry na PA, pokud to ve vaší škole někdo dělá . Měli byste mít statistiky a být dobrý v matematice, možná kombinovat obor s žurnalistikou a fyzikou, což je něco, co souvisí se sportem. Zjistěte, zda můžete získat stáž u místní televize nebo papírového nebo profesionálního sportovního týmu.
 • Otázka Kolik obvykle vydělávají sportovní analytici? Podle Bureau of Labor Statistics vydělávají sportovní analytici a další sportovní novináři průměrný roční plat kolem 50 000 dolarů. Toto číslo odráží platy sportovních reportérů se standardním vysokoškolským vzděláním; průměr bude samozřejmě vyšší u analytiků pracujících pro hlavní publikace a vysílací sítě.
 • Otázka Jak se mohu stát sportovním analytikem, když nemám peněžní prostředky? Doporučil bych začít pracovat v týmu nízké úrovně. Podívejte se, jestli zvládnete práci s kamerou nebo dokonce pomůžete spouštět vody. K tomu, abyste se stali analytikem, nepotřebujete nejnovější vybavení. Nejdůležitější je tvrdě pracovat a být ochotný se oddat lásce ke sportu. Jakmile jste v organizaci, budete mít zdroje, ale musíte tvrdě pracovat, abyste se tam dostali.
 • Otázka Mám zájem stát se sportovním analytikem, ale moje písemné schopnosti nejsou nejlepší. Mám ještě uvažovat o této kariéře? Vaše psací schopnosti lze vždy zlepšit. Pokud máte pocit, že máte dobrý přehled o sportu, měli byste se tomu věnovat a jít na hodinu psaní nebo si najmout lektora.
 • Otázka Jak se mohu lišit od ostatních sportovních analytiků? Rozvíjejte tendence, díky nimž vyniknete, například chytlavá fráze, která vede do opakujícího se segmentu, nebo hravější chování, nebo možná jste nadmíru kritičtí ve všem, nebo jste opravdu pozitivní, nebo nenávidět jeden konkrétní tým. Opravdu musíš být sám sebou. Nahrajte si, vyzkoušejte si věci. Díky experimentování najdete věci, které rádi používáte/říkáte.
 • Otázka Nemám nejlepší hlasové schopnosti a nebaví mě mluvit, ale mám vášeň pro sport. Mám se i nadále věnovat této kariéře? Existuje nějaký způsob, jak zlepšit mé hlasové schopnosti? Existuje mnoho podobných profesí, které nevyžadují, abyste mluvili. Pokud rádi píšete, můžete být novinářem. Pokud máte rádi statistiky, můžete být statistik. Pokud máte rádi koučování, můžete se tomu věnovat. Pokud máte rádi obchodní stránku, můžete jít do sportovního marketingu nebo sportovních agentur. Pokud chcete, můžete zlepšit své vokální dovednosti tím, že vyzkoušíte podcast nebo natočíte videa nějakého druhu, je důležité cvičit znovu a znovu. Pokud jste stydlivější člověk, zkuste se vymanit z této komfortní zóny a buďte otevřenější, mluvte více s lidmi a zdokonalujte své dovednosti podle zkušeností.
Nezodpovězené otázky
 • Kde mohu získat práci sportovního analytika?
 • Existují nějaké dobré možnosti pro studium kurzů sportovní analýzy online?
 • Jak získám příležitosti stát se sportovním analytikem, když už jsem sportovním komentátorem?
 • Jak se mohu posunout nahoru, když jsem sportovním analytikem?
 • Mohu se stát sportovcem, pokud mám v určitých sportech velmi vysokou úroveň znalostí, ale nemám bakalářský titul?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud je trh práce pro tradiční sportovní zpravodajství ve vaší oblasti přesycený, zkuste hledat zaměstnání s online publikacemi a sponzorovanými blogy. Ty mohou být skvělou platformou pro zahájení vaší kariéry.
 • Přečtěte si knihy a poslouchejte rozhovory se slavnými sportovními přenosy, abyste zjistili více o tom, jak začali.
 • Spíše než přistupovat ke své nové kariéře jako horlivý fanoušek, měli byste se naučit myslet jako trenér. Stát se úspěšným sportovním analytikem neznamená jen hlásit fakta, ale vědět, jaké faktory je třeba mít, abyste mohli vyhrávat hry a dělat tým skvělým.
 • Buďte ochotni se učit a zdokonalovat své řemeslo, i když to děláte roky. Vaším cílem by mělo být neustálé zdokonalování vašich odborných znalostí a způsobů, jak je můžete propojit.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pracovní doba může být velmi dlouhá a namáhavá s náročnými termíny uprostřed různých sportovních sezón.
reklama

Populární Problémy

Jak se dostat na Angel Island. Angel Island je kalifornský státní park nacházející se v oblasti Bay Area. Státní park obsahuje jedny z nejlepších výhledů na tuto oblast a má řadu vynikajících turistických tras. Ostrov je také domovem USA ....Jak používat goniometr. Goniometr je v podstatě úhloměr se dvěma rameny vyčnívajícími z něj a slouží k měření rozsahu pohybu kloubu. Nejčastěji se používají ve fyzické terapii ke sledování průběhu pohybu kloubu. Tam...

Thanasi Kokkinakis přišel ze sestavy, aby porazil nejlepšího semena Tomáše Berdycha v Los Cabos a rezervoval si místo ve svém prvním finále ATP Tour.Andrew Harris zahájil ohromující kritiku Rogera Federera s tím, že se nestará o hráče s nižším umístěním. Harris tvrdí, že Federer lidem říká, co chtějí slyšet, ale hlasuje, aby si peníze nechali u hráčů s vyšším postavením.Stefan Edberg má pocit, že žádný ze současných teenagerů se ve finále Slamu nevyrovná Rafaelovi Nadalovi nebo Novakovi Djokovicovi. Edbergovy nálady zopakoval Boris Becker, který hovořil o tom, jak odlišné bylo během jejich éry všechno.