Jak rozbít desky holýma rukama

Naučit se lámat prkna holýma rukama se dá zvládnout přímo doma. Začněte úpravou rukou, aby byly připraveny k úderu, a ujistěte se, že je vaše deska správně a bezpečně nastavena. Díky důvěře ve svou schopnost rozbít desku a dodržování několika jednoduchých strategií brzy zvládnete senzaci bojových umění v rozbíjení desek.Část 1 ze 3: Výběr a umístění rady

 1. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 1

  1 Desky obalte pěnou nebo plátnem, abyste si upravili ruce. Než se pokusíte rozbít prkno, musíte začít zpevňovat ruce. První děrování desky dřeva může mít za následek pouze krvavé klouby, takže je nejlepší připravit si ruce před pokusem o přestávku. To lze provést zabalením sloupku nebo dřevěné desky pěnou.
  • Pro tvrdší povrch zabalte desku do plátna nebo provázku.
 2. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 2

  2 Procvičte si svoji rychlost nejprve pomocí boxovacího pytle. Když rozbijete desku, chcete, aby vaše ruce byly správně zarovnány a vaše rychlost byla rychlá, takže se deska určitě zlomí. Před použitím desek si procvičte úder na boxovací pytel, abyste vyvinuli správnou techniku. Procvičujte si pokaždé rychlejší a silnější úder a držte ruku ve správné poloze podle toho, jaký úder používáte.
 3. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 3

  3 Použijte desky vyrobené z borovice bez uzlů. Borovice je velmi měkký druh dřeva, takže je ideální pro rozdělení na polovinu rukou. Podívejte se na borovicovou desku o tloušťce 0,75 až 1 palce (1,9 až 2,5 cm) s úhlopříčkou 1 stopu (30 cm). Vyberte si borovici, která nemá uzly, protože zasažení uzlů by vám mohlo poranit ruku.
  • Můžete si také koupit rebreakable desky k procvičení, které se po rozlomení opět spojí. Najdete je online a stojí 20 až 80 USD.
 4. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 4

  4 Zajistěte desku tak, aby se nepohybovala. Abyste předešli zranění rukou, chcete, aby váš kus borovice zůstal nehybný, když ho jdete zlomit. Buď ať někdo drží desku stabilně 2 rukama, nebo položte desku rovnoměrně na betonové bloky, aby byla deska stabilní.
  • Pokud někdo drží desku za vás, měl by mít 1 ruku na obou stranách desky, uchopit okraje a přitom držet prsty stranou. Jejich nohy by měly být umístěny jedna před druhou, aby byla zajištěna lepší stabilita.
  • Roztáhněte betonové bloky tak, aby na každém bloku bylo 0,5 palce (1,3 cm) desky, a ujistěte se, že jsou bloky dostatečně vysoké, abyste si při průrazu neublížili rukou.
 5. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 5

  5 Umístěte desku tak, aby se lámala podél přirozeného zrna dřeva. Deska se rozdělí na polovinu mnohem snadněji, pokud je zasažena svým přirozeným zrnem. Typ úderu, který plánujete použít, bude určovat, jak by měla být deska držena.
  • Pro ruční úder nožem nebo přímý úder by mělo být zrno umístěno vodorovně a zajištěno na horní a spodní straně desky.
  • Při úderu dlaní by mělo zrno jít svisle s podporou na obou stranách.
 6. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 6

  6 Umístěte své tělo správně. Váš postoj je důležitý pro zajištění úspěšného úderu. Obě vaše chodidla by měla být položena pevně na zemi, přičemž by měla být rozložena mírně od sebe, 1 stopu před druhou. Vaše zadní noha by měla podporovat 70% vaší hmotnosti. Při správné práci nohou si váš úder zachová rychlost a sílu.
  • Měli byste kroutit boky do úderu.
 7. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 7

  7 Změřte potřebnou vzdálenost mezi vámi a deskou. Abyste se ujistili, že nejste příliš blízko nebo příliš daleko, zkontrolujte, zda je mezi vámi a deskou dobrá vzdálenost. Postavte se pevně na zem a poté si procvičte vyhození paže, zatímco někdo drží desku nebo je zajištěn na cementových blocích.
  • Když natáhnete paži tak, jako při úderu, měla by vaše ruka dosáhnout několik palců za desku. Pokud natáhnete ruku a ta se dotkne prkna, musíte se posunout o pár palců nahoru.
  • Ujistěte se, že vaše ruka míří do středu desky.
  reklama

Část 2 ze 3: Volba úderu

 1. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 8

  1 Při první přestávce na desce použijte úder dlaní. Údery dlaní na patu jsou nejlepší pro začátečníky, protože jsou nejjednodušší pro vaše ruce a neměly by způsobit žádná zranění. Při použití úderu dlaní nakloňte zápěstí dozadu tak, aby byla pata dlaně venku, a držte prsty nahoru, aby nepřekážely.
  • Při úderu dlaní na patu mějte na paměti ohnutí prstů dovnitř - mohlo by dojít k jejich zlomení.
  • Deska by měla být držena tak, aby obilí probíhalo svisle a rukou na každé straně.
 2. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 9

  2 Zvolte úderem nože a rozbijte desku rukou. Chcete -li udeřit nožem, držte ruku naplocho tak, aby vypadala jako ostří nože. Stiskněte boky prstů k sobě tak, aby se navzájem dotýkaly, a mírně je ohněte dovnitř. Zasáhnete vnějším okrajem ruky poblíž místa, kde je vaše dlaň.
  • Zrno desky by mělo probíhat vodorovně.
 3. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 10

  3 Rozhodněte se pro přímý úder, abyste rozbili desku svými klouby. Pokud chcete při rozbíjení prkna jít s pravidelným úderem, budete muset srovnat zápěstí tak, aby bylo rovnoměrné, a používáte správné klouby. Při vytváření pěsti by vaše dlaň měla směřovat dolů. Pokud příliš ohnete zápěstí dovnitř nebo udeříte pouze vnějšími klouby prstů, nakonec si poraníte ruku.
  • Nedržte palec uprostřed dlaně. Umístěte jej na vnější stranu ruky, aby nedošlo k jeho zlomení nebo zranění.
  • Pro přímý úder by mělo být zrno umístěno vodorovně.
  reklama

Část 3 ze 3: Prolomení rady

 1. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 11

  1 Uvolněte všechny strachy a odhodlejte se prolomit desku. Pokud se bojíte, že se zraníte, když narazíte na prkno, nebudete úspěšní. Vyčistěte si mysl a řekněte si, že zlomíte prkno. Pokud tomu věříte, vaše ruka neváhá, když se přiblíží k desce, a vaše rychlost by neměla zpomalit, což by mělo za následek čistý zlom.
 2. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 12

  2 Soustřeďte se na rychlost, ne na sílu. I když silné ruce neuškodí, klíčem k úspěšné přestávce na palubě je vaše rychlost. Chcete zasáhnout desku co nejrychleji, protože to je důvod, proč se deska rozbije. Trénujte údery znovu a znovu buď na sáčku nebo na prkně zabaleném v pěně. Zvyšte svou rychlost pokaždé, když udeříte rychleji a rychleji.
 3. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 13

  3 Namiřte na bod za deskou. Neměli byste myslet na desku jako na svůj konečný cíl - jinak se vaše ruka zpomalí, jakmile se přiblíží k desce, a deska se nerozbije. Zaměřte se na bod za deskou a při úderu na toto místo zaměřte. To udrží vaši hybnost v chodu, když budete prorážet desku místo na ni.
  • Protože míříte za prkno, ujistěte se, že je vaše vzdálenost nastavena tak, aby tomu odpovídala. Vaše tělo by nemělo být nastaveno tak, aby dosáhlo pouze na desku, ale mělo by se dostat přes palubu.
 4. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 14

  4 Křičte při úderu, abyste uvolnili více energie. Kiai, které váleční umělci často vydávají při úderu, není jen pro ukázku nebo pro vystrašení protivníka. Kontrakce bránice a svalů trupu mohou být použity k vložení větší síly do úderu. Když při úderu křičíte, uvolňujete uloženou energii, což dává úderu větší sílu.
 5. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 15

  5 Udržujte si sledování. Jakmile navážete kontakt s deskou, musíte udržet svoji hybnost a dokončit úder až do konce. Pokud zastavíte, jakmile ucítíte desku, možná ji nakonec nerozbijete úplně a můžete si poranit ruku.
 6. Obrázek s názvem Break Boards with Your Bare Ruce Step 16

  6 Pokračujte v pokusu, pokud hned nerozbijete desku. Ne každý rozbije prkno na první pokus, takže to nevzdávejte. Pokud jste kondicionovali ruku, cvičili správnou techniku ​​a jste si jisti, že můžete prorazit prkno, budete schopni. Zkuste se nenechat odradit neúspěšnými pokusy a snažte se dál. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bolí vás, když rozbijete prkno? Může, ale to závisí na vaší technice a na tom, jak dobře jste cvičili a byli připraveni.
 • Otázka Jak zlomím prkno svou nedominantní rukou? Bude to chtít hodně cviku. Ujistěte se, že jste absolvovali řádné školení a jste pod dohledem. Začněte tenkými prkny a poté se pohybujte nahoru, jak vám poradí váš nadřízený.
 • Otázka Jak rozlomím desku bočním kopem? Natáhněte nohu (chodidlo směřující dolů) a udeřte patou doprostřed desky.
 • Otázka Jakým směrem by se mělo ubírat zrno desky při jejím lámání? Vlastně je to vlastně jedno. Chcete -li dosáhnout nejsnazšího úderu, chcete zamířit úplně doprostřed desky.
 • Otázka Rozbiji prkna v Tae Kwon Do? Ano, budete, pokud budete dost dobří.
 • Otázka Jak mohu navrhnout experiment, který jde proti a proti zrnu? Nemůžeš. Nezáleží na tom, jakým způsobem je zrno, účinek zůstane stejný.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Chcete -li se dozvědět více podrobností o rozbíjení desek holýma rukama, stejně jako správné ukázky a pomoc, přihlaste se do kurzu bojových umění.
 • Získejte levné, křehké dřevo, které se snadno láme
 • Pokud s lámáním začínáte, můžete nosit bezpečnostní pomůcky, jako jsou chrániče zápěstí/boxerský krep pro ruční techniku ​​a kotník pro techniku ​​nohou. Věřte si, soustřeďte se a užívejte si chvíle. Rozbíjení desek je zábava!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Speciální premiéra seriálu Reunion „Real Housewives of Beverly Hills“ má premiéru dnes večer v 9/8c na Bravu. Zde je návod, jak můžete sledovat shledání série online.Jak provést hlubokou tkáňovou masáž. Při masáži hlubokých tkání vyvíjíte tlak rukama, pažemi a tělesnou hmotností na svaly jiné osoby. Začněte tím, že se ujistíte, že je člověk uvolněný. Můžete použít hlubokou tkáňovou masáž zad, ...

Serena Williamsová právě chybí, ale bude mít několik dalších šancí připojit se k tomuto nepolapitelnému seznamu.Jak provést HIIT kardio za 15 minut s pouze tělesnou hmotností. Intervalový trénink s vysokou intenzitou nebo HIIT je energeticky náročný přístup ke cvičení. Cílem je střídat výbuchy plného úsilí s krátkými přestávkami nebo lehkou aktivitou. ...