Jak rozbít beton

Možná budete muset rozbít část betonu, abyste dosáhli na podzemní nástroj, který potřebuje opravu, nebo jste možná připraveni proměnit zpevněnou plochu na zelenou plochu. Ať už potřebujete odstranit celou desku nebo menší část, pomocí správných nástrojů a maziva na lokty budete schopni beton rozbít a vyčistit. Poté už stačí jen naložit rozbitý beton a odvézt ho na vhodnou skládku.Metoda 1 ze 3: Odebírání celé desky

 1. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 01

  1 Zavolejte své energetické společnosti. Vždy zavolejte místní energetické společnosti, abyste se ujistili, že pod betonem nejsou žádné podzemní inženýrské sítě. Najměte profesionála, pokud existuje. Kopání nad inženýrské sítě jako plyn nebo elektřina může být velmi nebezpečné.
 2. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 02

  2 Používejte bezpečnostní vybavení. Odstraňování betonu vytváří nebezpečný prach a ostré úlomky, proto chraňte sebe i své spolupracovníky ochrannými brýlemi, protiprachovými maskami nebo respirátory, ocelovou špičkou nebo jinými těžkými botami, silnými rukavicemi a silným oblečením, které zakrývá ruce a nohy.
  • Pokud budete používat elektrické nářadí, zejména sbíječku, používejte ochranu sluchu.
  ODBORNÁ TIP

  Gerber Ortiz-Vega  Specialista a zakladatel zdiva, GO Masonry LLC Gerber Ortiz-Vega je specialista na zdivo a zakladatel společnosti GO Masonry LLC, zednické společnosti se sídlem v Severní Virginii. Gerber se specializuje na poskytování služeb kladení cihel a kamene, betonových instalací a oprav zdiva. Gerber má více než čtyři roky zkušeností s provozováním GO Masonry a více než deset let obecných zkušeností se zednickými pracemi. V roce 2017 získal bakalářský titul v oboru marketing na University of Mary Washington. Gerber Ortiz-Vega
  Specialista a zakladatel zdiva, GO Masonry LLC

  Náš odborník souhlasí: Když rozbíjíte beton, vždy byste měli mít ochranné brýle, rukavice a větrací masku. Také je dobré nosit džíny, které budou chránit vaše nohy lépe než šortky nebo tenčí kalhoty. 3. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 03

  3 Zakryjte desku plastovými fóliemi, abyste chránili křehké předměty. Při používání plastových fólií buďte opatrní, protože někdy mohou způsobit nebezpečí uklouznutí nebo zakopnutí. Pažení se však může vyplatit, pokud rozbíjíte beton v blízkosti křehkých předmětů nebo struktur.
  • Pokud rozbíjíte beton v široce otevřené oblasti daleko od struktur a jiných rozbitných materiálů, je nepravděpodobné, že budete potřebovat fólii.
  • Fragmenty betonu lze odpalovat na velké vzdálenosti silou vašeho kladiva a nástrojů. Máte -li pochybnosti, použijte k ochraně okolí kryt.
  • Pokud nepoužíváte plastové fólie, chráňte všechna blízká okna a rozbitné předměty překližkovými deskami, abyste ochránili sklo před úlomky betonu.
 4. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 04

  4 Získejte velkou páčku. Ať už používáte kladivo nebo sbíječku, pravděpodobně budete muset kusy betonu od sebe oddělit. Odstraňování betonu obecně probíhá nejrychleji, pokud máte jednu osobu, která beton rozbíjí, a druhou, která postupuje a rozbíjí kusy od sebe.
 5. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 05

  5 Na tenké desky použijte kladivo. Pokud má váš beton tloušťku 4 palce (10 cm) nebo méně, zkuste použít kladivo. Začněte na jakýchkoli stávajících trhlinách nebo na rohu nebo hraně a mějte na paměti, že tlustý beton bude nejjednodušší rozbít se blíže k jeho vnějším okrajům.
  • Nepokoušejte se houpat kladivem nebo ho zvedat nad hlavu; místo toho ho držte ve výšce ramen a nechte jej spadnout na beton.
  • Poté, co je rozlomíte, použijte páčidlo k odlomení kusů betonu. Poté je přesuňte z cesty, abyste eliminovali nebezpečí zakopnutí.
  • Pokud se vám ani po 10 minutách nepodařilo udělat výrazné trhliny nebo jste vyčerpaní, můžete zkusit bourací kladivo.
 6. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 06

  6 Vykopejte desky, které je obtížné rozbít. „Poddolování“ nebo odstranění zeminy pod deskou způsobí snadnější rozbití cementu. Pomocí lopaty vyčistěte zeminu pod hranou betonu a poté ji udeřte kladivem.
  • Čím více podkopnete desku, tím snáze se rozbije. I malé poddolování však může výrazně snížit obtížnost rozbíjení betonu.
  • Poté, co jste začali poddolovat, použijte zahradní hadici k uvolnění nečistot a vymyjte je zpod desky.
 7. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 07

  7 Použijte elektrický demoliční nástroj. 27,2 kg vážicí kladivo by mělo stačit pro většinu domácích prací. Pronajměte si těžkou pneumatickou sbíječku pouze pro extrémně silný nebo obtížně rozbitný beton.
  • K rozbíjení betonu používejte pouze hrot sekáče. To koncentruje sílu, což umožňuje nástroji rozbíjet beton efektivněji.
  • Nechte hmotnost stroje udělat svou práci; není nutné přidávat sílu tlačením dolů. Vynucení bitu může způsobit poškození nástroje nebo případně zaklínění bitu.
  • Pokud beton nepraskne okamžitě, přestaňte zatloukat a přesuňte se o několik centimetrů. Při větším příklepu by se vrták mohl zaseknout.
  • Zlomte kousky 2–3 palce (5–8 cm) od sebe, abyste minimalizovali šance na zaseknutý vrták.
  • Poté, co je rozlomíte, použijte páčidlo k odlomení kusů betonu.
 8. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 08

  8 Vypořádejte se s jakoukoli sítí nebo výztužnými tyčemi, se kterými se setkáte. Poté, co začnete řezat, můžete narazit na opory uvnitř betonu. Vypořádejte se s nimi při oddělování kusů betonu:
  • Pokud je beton držen pohromadě drátěným pletivem nebo těžkou svařovanou drátěnou tkaninou, budete k jeho odtržení potřebovat řezače šroubů. Drát číslo 10 lze řezat bočními kleštěmi.
  • Odříznutí kovových výztužných tyčí bude trvat mnohem déle. Použijte vratnou pilu nebo úhlovou brusku s řezacím kotoučem.
 9. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 09

  9 Rozložte zaseknuté kusy mattockem. Pokud kusy betonu zůstanou uzamčené, což ztěžuje rozbití okolní oblasti, vyčistěte okolní suť. Poté jste připraveni použít těžký mattock k oddělení uzamčených kusů od sebe:
  • Otočte špičatý konec do spáry mezi dvěma kusy a vypáčte.
  • Jakmile je trhlina dostatečně široká, přepněte na větší plochý konec a úplně ji od sebe od sebe odtrhněte.
  • Vypáčte opačnou stranu každého kusu, pokud se stále nepohnou.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Odebrání malé části

 1. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 10

  1 Určete, kde potřebujete rozbít beton. Pokud hledáte rozbité vodní nebo odtokové potrubí a dokážete zjistit jeho obecnou polohu, ušetříte spoustu úsilí a nákladů. Zde je několik věcí, které je třeba hledat:
  • V případě problémů s instalací se pokuste určit umístění a hloubku podzemních potrubí. Podívejte se na venkovní faucet, kanalizační uzávěr nebo použijte vyhledávač linek.
  • Při problémech s vodou hledejte oblasti, kde voda buď probublává prasklinami v betonu, nebo prosakuje kolem okrajů desky.
  • U elektrických vedení můžete zjistit, že budete muset umístit potrubí mimo oblast desky a vykopat jeho délku, abyste zjistili, kde vede.
  • U jiných typů oprav vyhledejte stavební plány na obecní správě nebo si je vyžádejte od dodavatele, který vám postavil dům.
 2. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 11

  2 Označte umístění části desky, kterou chcete odebrat. Možná budete chtít změřit vzdálenosti od okraje desky, abyste vytvořili rovnoměrný, rovnoběžný otvor pro méně viditelné opravy. Označte místo tužkou nebo křídou.
  • Protože nevíte, co je pod betonem, ponechte kolem opravované oblasti dostatek místa, aby nedošlo k dalšímu poškození.
 3. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 12

  3 Vypněte všechny příslušné nástroje. Pokud kopete směrem ke konkrétnímu potrubí nebo potrubí, vypněte napájení nebo vodu, než začnete. Nechcete riskovat úraz elektrickým proudem, zaplavení nebo únik plynu.
  • Před zahájením projektů, které zahrnují kopání, vždy zavolejte společnost poskytující veřejné služby, aby zjistila umístění elektrického vedení a dalších nebezpečných položek.
 4. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 13

  4 Viděl čára co nejhlouběji. Pronajměte si betonovou řezací nebo demoliční pilu. Po dokončení práce rovnoměrně ořízněte čáru a vytvořte čistý okraj. Pokud hledáte rozbitou vodní trubku, možná budete muset po počátečním zlomu otvor zvětšit.
  • Při řezání buďte velmi opatrní. Tyto pily jsou výkonné a při nesprávném použití mohou způsobit vážné zranění, poškození majetku nebo smrt.
  • Vždy noste respirátor nebo obličejovou masku, která chrání vaše plíce před cementovým prachem, a vždy pečlivě dodržujte pokyny pro uživatele nástroje.
  • Kdykoli je to možné, používejte mokrou pilu a stálý proud vody, abyste zabránili poletujícímu prachu a poškození pilového kotouče.
 5. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 14

  5 V blízkosti řezu utřete beton. Pomocí silného příklepového vrtačky nebo ulamovacího sekáče v rotačním kladivu odštípněte beton vedle linie, kterou jste pilovali. Nakloňte sekáč tak, aby se uvolnila strana, ze které budete odstraňovat praskliny, nikoli strana, kterou držíte.
 6. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 15

  6 Postupně prohlubujte díru. Stejným nástrojem zpracujte oblast kolem řezu a pokaždé pronikněte hlouběji, dokud nedosáhnete dna desky. Toto je nejtěžší část práce, protože kousky, které odlomíte, se nemohou uvolnit, dokud pro ně není prostor, do kterého by mohly spadnout.
  • Možná budete muset nechat pevně zaklíněné kusy betonu, dokud nedojde k porušení a odstranění sousedního betonu.
 7. Obrázek s názvem Rozbití betonu Krok 16

  7 Čipem dovnitř zvětšíte mezeru. Jakmile se vytvoří mezera mezi betonem, který odstraňujete, a betonem, který zůstává, štěpkujte dále stejným nástrojem. Roztáhněte jej na alespoň 3 palce (8 cm), nebo tolik, aby se úplně odstranily rozbité kousky.
  • Při práci po obvodu otvoru udržujte hrot dláta šikmo směrem k počátečnímu otvoru, aby se nepokoušel proniknout přímo dolů.
  • Pokud sekáč půjde příliš hluboko, vrták se zasekne v jeho otvoru a bude obtížné jej vyjmout.
  • Pokud je bit opravdu zaseknutý, možná budete muset použít nový vrták k rozbití betonu kolem něj a jeho uvolnění.
 8. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 178 Větší kusy rozbijte pomocí kladiva nebo elektrického sbíječky. Jakmile je dostatečně široká mezera, aby nedošlo k poškození betonu, který chcete zachovat, můžete použít techniky popsané v části o odstranění celé desky.
  • Pro nejrychlejší a nejefektivnější výsledky použijte páčidlo.
  • Nepoužívejte sbíječku nebo podobné elektrické nářadí, pokud se nacházíte v blízkosti vodovodního potrubí, elektrického vedení nebo plynového potrubí.
  • Odstraňte zlomené kusy betonu z otvoru, jak bude větší, abyste mohli pracovat pohodlněji a snáze rozpoznat potrubí nebo elektrické vodiče.
  • Pomocí řezačů šroubů odstřihněte výztužnou síť a pomocí úhlové brusky prořízněte výztužné tyče.
 9. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 18

  9 Vyčistěte stěny díry. Jakmile je veškerý beton odstraněn, odštípněte svislé stěny otvoru, aby byly hladké a rovnoměrné. To zajistí silnější opravu (nebo atraktivnější hranu, pokud neplánujete výměnu betonu).
 10. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 1910 Vyhledejte poškozenou trubku (je -li k dispozici). Pokud se pokoušíte najít nástroj pro poškození, jako je vodní dýmka, hledejte na cestě znaky, například vodní kaluže nebo skvrny. Jakmile najdete trubku, možná budete muset pokračovat v lámání betonu po celé její délce, dokud nenajdete poškozenou část.
  • Jakmile se přiblížíte k hloubce a místu poškozeného vedení nebo potrubí, zpomalte a houpejte kladivem přesněji, abyste předešli dalšímu poškození.
  • Abyste chránili potrubí a potrubí, zdržte se úderu kladivem na beton přímo nad jejich předpokládaným umístěním pod zemí.
  • Vyvarujte se úderu kladivem do litinových nebo PVC trubek, protože ty jsou obzvláště křehké a mohou se snadno poškodit.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Likvidace zlomeného betonu

 1. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 20

  1 Jako výplň použijte suť. Pokud máte na dvoře velkou díru, použijte část suti, abyste ji znovu vyplnili. Případné potrubí nebo jiné předměty nejprve zasypte zeminou, abyste je nepoškodili zasypaným betonem.
 2. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 212 Použijte těžký trakař nebo ruční nákladní vůz. Přesuňte suť do větší nádoby na likvidaci pomocí těžkého kolečka. Beton je velmi těžký a může rozbít lehké trakaře. Jako alternativu můžete použít ruční nákladní vůz. Budete muset pouze přesunout kousky o několik palců, než je zvedat do trakaře.
  • Nepřetěžujte trakař, protože by se mohl převrhnout a způsobit další práci. Pokud budete podnikat více výletů s menším nákladem, zabráníte tomu, abyste to přežili.
  • Zvažte pronájem elektrického trakaře.
 3. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 22

  3 Pronajměte si popelnici od likvidační společnosti. Pokud se chcete zbavit velkého množství betonu, je to vaše nejlepší sázka. Mnoho likvidačních společností má sníženou sazbu za likvidaci čistého rozbitého betonu.
  • Zeptejte se předem, jak plné to můžete načíst, nebo budete nuceni odstranit přebytečný beton nebo jim za to zaplatit.
 4. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 234 Ohledně nákladů na likvidaci kontaktujte skládky. V některých lokalitách budou beton přijímat pouze skládky, které přijímají materiály „C&D“ (stavebnictví a demolice). Poplatky za skládky, jako je tato, mohou být drahé, takže je nejlepší si to předem ověřit.
 5. Obrázek s názvem Rozbít beton Krok 24

  5 Odvezte cement na skládku. Buďte opatrní - váš kamion nenese tolik betonu, jak si myslíte. Použijte výkonný pickup a ne zaplnit celou postel. Polovina plná bude pravděpodobně v pořádku pro nákladní vozy plné velikosti, ačkoli čtvrtina plná by byla pravděpodobně nejlepší pro menší.
  • Pro svůj nákladní vůz můžete použít také přívěs, ale v takovém případě buďte obzvlášť opatrní. Příliš těžký přívěs by mohl narazit do vašeho kamionu nebo se rozlít.
  • Stavební dodavatelské společnosti vám mohou zdarma vzít starý beton, pokud jim předem zavoláte a dohodnete se, že vám ho dodají sami.
 6. Obrázek s názvem Rozbití betonu, krok 256 Upcycle rozbitý beton v jiném domácím projektu. Rozbitý beton lze použít k výrobě a vyvýšený záhon . K vytvoření pěšiny nebo také můžete použít kusy betonu podobné dlažebním kostkám nebo nášlapné kameny . Kousky zajímavého tvaru lze namalovat a použít k výrobě zahradní ozdoby , také.
  • Dílky můžete také uspořádat do kruhu a vytvořit ohniště na zahradě.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se nazývá rozbíjení betonových desek a sázení stromů? Řekl bych, že se tomu říká „terénní úpravy“.
 • Otázka Jak mohu odstranit beton o tloušťce 30 cm, který byl položen jako základ pro nadzemní bazénové lázně? Na velikosti ani tloušťce nezáleží. Začínáte sbíječkou blízko okraje a pokračujete v okusování malých kousků zvenčí dovnitř a shora dolů. Velké kusy nebudete moci rozdělit nebo vyskakovat ze středu.
 • Otázka Mám dvacet pytlů betonu, které zbyly z projektu, a oni sedí na hromadě vystaveni živlům 10 a více let. Jsou tvrdé a velmi silné. Nějaké návrhy? To se mi stalo. Omylem jsem nechal tašky venku. Každý týden jsem po dobu 3 týdnů dával jeden 40 librový pytel betonu pro sběratele odpadu, dokud nebyly všechny 3 pytle pryč. Chvíli by to trvalo, ale můžete to udělat také.
 • Otázka Jak vložím sloupek 4x4 do betonu bez sbíječky? Vyzkoušejte kladivo, vrtací kladivo, pilu na beton, vzduchové kladivo, jakékoli kladivo, dynamit atd., Cokoli, co dokáže dodat silnou sílu. Beton je vyroben tak, aby byl houževnatý. Musíte být ještě tvrdší, abyste to poškodili.
 • Otázka Existuje nějaká kyselina nebo kapalina ke snížení tvrdosti betonu? Ne. Potřebujete vnější sílu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud rozbíjíte chodník nebo chodník, zařízněte dilatační spáry na obou stranách. Nejen, že jsou tyto oblasti tenčí, ale bude snazší nalít nový beton do jasně definované oblasti.
 • Podívejte se na specializované nástroje pro lámání betonu a příslušenství v půjčovnách nástrojů a vybavení, pokud je potřebujete pouze pro jednu práci, protože tyto stroje jsou velmi drahé.
 • Pro oblast větší než 15–20 čtverečních stop (1,4–1,9 metrů čtverečních) může být nejjednodušší pronajmout sbíječku nebo uzavřít smlouvu na zakázku s kvalifikovanou demoliční osobou.
 • Pro menší práce v blízkosti potrubí a jiných křehkých součástí konstrukcí použijte menší a lehčí nástroje.
 • Pro svou práci použijte největší příklepovou vrtačku nebo vrtací kladivo.
 • Pokud je to možné, vyhněte se poškození výztužných tyčí a rohoží. Jejich poškození by mohlo negativně ovlivnit pevnost sousedního betonu.

reklama

Varování

 • Rotační kladiva mají velký točivý moment. Ujistěte se, že používáte všechny pomocné rukojeti, kterými je vybaven.
 • Přečtěte si všechny informace výrobce o nástrojích a dodržujte bezpečnostní pravidla. Nepoužívejte zařízení, dokud plně neporozumíte jeho bezpečnému ovládání.
 • Při suchém řezání betonu noste protiprachovou masku nebo respirátor a pokud je to možné, použijte systém mokrého řezání. Beton obsahuje oxid křemičitý a může poškodit váš dýchací systém. Starší beton může také obsahovat azbest; vyzkoušejte, než začnete pracovat, pokud existují nějaké pochybnosti o jeho složení.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Řezáky šroubů (pokud existuje drátěné pletivo)
 • Řezací pila nebo demoliční pila
 • Protiprachová maska ​​nebo respirátor
 • Zátky do uší (pokud pracujete s elektrickým nářadím)
 • Příklepová vrtačka
 • Těžké rukavice, boty a oblečení
 • Velká páčka
 • Polyetylenové fólie (volitelně)
 • Pístová pila nebo úhlová bruska (pokud existují výztužné tyče)
 • Rotační kladivo
 • Ochranné brýle
 • Kladivo, elektrické sbíječky nebo pneumatické kladivo

Populární Problémy

Potenciál č. 1 semen Michigan a Michigan State se setkávají v masivní rivalitě v neděli v Ann Arbor. Zde je návod, jak sledovat hru online zdarma.

Georgia State usiluje o páté vítězství v řadě, když se v sobotu utká s UL Monroe. Zde je návod, jak sledovat hru online.Berdych se rozešel s trenérem VallverduJak vzít pulz kojence. Tepová frekvence, známá také jako tepová frekvence, je definována jako počet úderů srdce za jednu celou minutu. Kojenci mají obecně vyšší tepovou frekvenci než dospělí; jejich srdeční frekvence obecně klesá ...Jak sloužit porotě. Povinnost poroty je občanskou odpovědností, ve které je skupina občanů vybrána k účasti na soudním řízení v rámci federálního soudního systému. Mnozí věří, že povinnost poroty je jednou z nejdůležitějších povinností ...