Jak uzdit koně

Při jízdě a uzda poskytuje vám možnost vysledovat koně a dát mu najevo, co byste chtěli dělat. Překlenutí může být zpočátku matoucí, ale je snadné, jakmile se to naučíte. Součástí úspěšného přemostění koně je péče o to, aby uzda nezpůsobila koni nepohodlí.

cvičení stolního tenisu

Metoda 1 ze 3: Přemostění anglickou uzdou

 1. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 1

  1 Zkontrolujte, zda máte správnou velikost uzdičky. Pokud je to poprvé, co používáte tento bit na tomto konkrétním koni, měli byste si být jisti, že používáte uzdu správné velikosti. Pokud je to špatná velikost, bude to koni nepříjemné.
  • Bridles se dodává ve třech velikostech: pony, klas nebo arabština a plné. Změřte hlavu svého koně od středu jeho hlasování ke koutku tlamy a porovnejte toto měření s korunkou a obličejem uzdu.
  • Pokud je bit příliš malý, může koňovi skřípat tlamu.
  • Pokud je bit příliš velký, bude klouzat v tlamě koně. Také příliš velký portovaný nebo spojovaný bit může způsobit bolest nebo poškození střechy koně.


 2. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 2

  2 Zastavte koně tak, aby jeho hlavní část byla kolem krku koně. (Nechte viset čelenku.) To vám dává něco, co koně udrží pod kontrolou, ale nepřekáží uzdu. Když to děláte, koně neměj uvázaného.
 3. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 3

  3 Zvedněte a umístěte svoji uzdu. Zvedněte jej z jeho korunního dílu (horní části) do levé ruky a zbytek nechte viset. Přesuňte jakékoli malé popruhy na vnější stranu lícnic, aby se nezamotaly.
 4. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 4

  4 Omotejte otěže přes krk svého koně.
 5. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 5

  5 Vyměňte ruce držící uzdu. Nyní ho držte v pravé ruce.
  • Držte uzdu tak, aby obě strany byly v dostatečné vzdálenosti od sebe, s korunou nahoře a popruhy na krku visí volně a nejsou zamotané do žádných jiných popruhů.
  • Ujistěte se, že využijete všechny otěže, abyste svému koni nevytvářeli smyčky, aby zakročil a udrželi všechny popruhy mimo zem.
 6. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 6

  6 Nechte koně na chvíli sklopit hlavu. Jakmile to udělá, držte bit v dlani levé ruky, přičemž pravé předloktí je rovnoběžné s temenem jeho krku (vaše ruka by měla být přímo u jeho uší). Opatrně zatlačte bit vedle zubů koně a zasuňte palec zpět do tlamy koně, aby se v případě potřeby otevřel.
  • Pokud váš kůň nespustí hlavu nebo bit nepřijme, strčte palec do zadní části tlamy, otevře se a je zcela bezpečný, že tam nemají zuby! Nebo jim nabídněte pamlsek a zároveň nabídněte bit. Uzdu držte v pravé paži s korunou u uší koně a opřete ji o kousek a palec si zasuňte do zadní části tlamy nebo pamlsek (kousek jablka nebo kostky cukru) do dlaně.
  • Vsuňte bit do tlamy svého koně (s pamlskem, pokud se rozhodnete to udělat tímto způsobem). Držte kousek nízko tam, kde jste drželi pamlsky. Jemně ji přiložte na zuby svého koně co nejblíže místu, kde se její horní zuby setkávají s dolními zuby. Držte kostku cukru proti bitu.
  • Než vložíte bit do jejich úst, ujistěte se, že držíte korunu vzhůru a jste připraveni vklouznout.
  • Než nasadíte korunku uzdu přes uši, ujistěte se, že jste ji nasadili.
 7. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 7

  7 Navlékněte korunu uzdu přes uši koně. Chcete udržovat jemný tlak na udidlo, aby ho kůň nevypustil z tlamy. Vyvarujte se drcení koňských uší. Musíte vsunout jedno ucho pod korunu a potom druhé, udělejte to jemně.
  • Dopřejte svému koni odměnu za odměnu za to, že je dobrý. Toto je volitelné a pravděpodobně není potřeba pro klidného, ​​zkušeného koně.
 8. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 8

  8 Upravte pásmo obočí. Obočí by mělo vždy hladce spočívat na čele vašeho koně. Mělo by být nastaveno 1-2 'pod základnu koňských uší. Zkontrolujte zepředu, abyste se ujistili, že je rovná a nepřiskřípne uši koně.
  • Při nastavování pásku obočí upravte opěrku hlavy a tváře, abyste se ujistili, že je vše rovné. Dvojitá kontrola při přímém pohledu na uzdu.
 9. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 9

  9 Přepněte hrdlo. Nátěr na krk tam není, aby držel uzdu na místě, a měl by být sepnutý s dostatečnou vůlí, aby mezi ním a koněm mohl klouzat 4 prsty. Chrániče krku fungují jako zvláštní opatření, aby se zabránilo vypadnutí uzdečky. To znamená, že zátka krku musí být dostatečně volná, aby udržela vůli, i když kůň upustí hlavu.
  • Ujistěte se, že mezi kolenní sponu a koně vejdete 4 prsty, i když má hlavu skloněnou dolů. Chcete -li si zapamatovat, jak by měla být zátka na krk uvolněná, představte si ji jako náhrdelník.
 10. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 10

  10 Zkontrolujte usazení uzdečky. Pásek na obočí by měl být hladký a ve správné poloze (aby vám neštípal uši ani hlavu). Zkontrolujte, zda bit sedí rovnoměrně v tlamě vašeho koně. V každém rohu vašeho koně by měly být dvě vrásky. Příliš málo vrásek a musíte zkrátit lícní popruhy.
  • Ujistěte se, že sedí rovnoměrně na hlavě vašeho koně. Pokud budete muset upravit lícní popruh, zkontrolujte, zda je zbytek hlavice stále rovnoměrný.
 11. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 11

  jedenáct Sundejte ohlávku, jakmile budete spokojeni s umístěním uzdečky. Odpojte ohlávku od zbývajícího křížového vázání. Odpojte olověnému lanu z krku koně a odepněte a sejměte ohlávku.
  • V tuto chvíli byste měli zkontrolovat délku otěží. Potřeba být dostatečně dlouhá, abyste mohli navázat kontakt s ústy svého koně.
 12. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 12

  12 Držte svého koně sklouznutím otěží z krku a jeho sevřením v ruce. Veďte je po tváři vlevo. Držte otěže v pravé ruce asi šest palců pod udidlem.
  • Držte zátku v levé ruce.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Překlenutí západní uzdou

 1. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 13

  1 Vyberte si westernové ježdění pro neformálnější ježdění. Lidé mají tendenci používat westernové ježdění pro rodeo a farmaření a je to běžnější v USA než v jiných zemích, takže budete mít těžší přístup k západnímu vybavení, pokud žijete někde, kde se upřednostňuje anglický styl.
  • Jedna pěkná věc na západním sedle je, že má roh, kde se můžete držet, pokud vám dělá starosti odpadnutí. Může vám také pomoci cítit se vyrovnaně.
 2. Obrázek s názvem Bridle a Horse Step 14

  2 Zkontrolujte, zda máte správnou velikost uzdičky. Pokud je to poprvé, co používáte tento bit na tomto konkrétním koni, určitě se chcete ujistit, že používáte uzdu správné velikosti. Pokud je to špatná velikost, bude to koni nepříjemné.
  • Bridles se dodává ve třech velikostech: pony, klas nebo arabština a plné. Změřte hlavu svého koně od středu jeho hlasování ke koutku tlamy a porovnejte toto měření s korunkou a obličejem uzdu.
  • Pokud je bit příliš malý, může koňovi skřípat tlamu.
  • Pokud je bit příliš velký, bude klouzat v tlamě koně.
 3. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 15

  3 Ujistěte se, že vy i kůň jste v klidu. Kůň může cítit váš strach, a to je znervózní. Pamatujte také, že pro koně může být nervy drásající, když mu někdo strčí do pusy něco kovového.
 4. Obrázek s názvem Bridle a Horse Step 16

  4 Zajistěte svého koně. Musíte se ujistit, že je váš kůň zajištěný. To znamená předvídat okamžik, kdy jsou bez ohlávek, ale ještě jste nepřipoutali uzdu. Musíte být schopni svého koně ovládat a držet ho.
  • U kravatové stanice držte uzdu tak, aby přední část pásku čela směřovala dopředu (směrem od koně). Omotejte jim otěže přes krk. Sklopte levou otěží přes krk koně tak, aby spadl vpravo. Skloňte pravou otěž, aby padla na levou. Nechte uzdu sklouznout zpět na vaši paži. Zvedněte korunu ohlávky přes uši koně a sklopte nosní pásku ohlávky dolů z jejich tváře. Zvedněte korunu a položte jí ji za uši. Upevněte jejich ohlávku tak, aby si to ruce kolem krku koně.
  • Pokud nemáte kravatovou stanici, použijte ozdoby na uzdě, abyste udrželi držení svého koně. U rozdělené otěže je spojte a zvedněte otěže přes hlavu koně a nastavte je těsně za uši. Zvedněte korunu ohlávky přes uši koně a sundejte nosní pásku ohlávky z tváře vašeho koně.
 5. Obrázek s názvem Bridle a Horse Step 17

  5 Nechte svého koně sklopit hlavu. Můžete jim nabídnout kousek jablka nebo kostky cukru, aby si z nich udělali hlavu. Dejte jim ruku přímo pod nos s pamlskem. Když sklopí hlavu, vložíte bit.
  • Ujistěte se, že uchopíte korunu uzdu v pravé ruce. Úhel je v souladu s levým okem a pravým uchem vašeho koně.
 6. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 18

  6 Vložte pamlsek bitem do tlamy vašeho koně. Držte kousek nízko tam, kde jste drželi pamlsky. Jemně ji přiložte na zuby svého koně co nejblíže místu, kde se její horní zuby setkávají s dolními zuby. Držte kostku cukru proti bitu.
  • Ujistěte se, že jste nasadili bit před tím, než jim nasadíte korunu uzdu přes uši.
  • Držte korunu uzdu, abyste ji navlékli, než jim vložíte bit do úst.
  • Držte uzdu tak, aby obě strany byly v dostatečné vzdálenosti od sebe, s korunou nahoře a popruhy na zavěšení krku volně visí a nezamotávají se do žádných jiných popruhů.
 7. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 19

  7 Udržujte tlak na korunu, zatímco si ji přetahujete přes uši. Chcete si dát pozor, abyste svému koni nerozmačkali uši. Zvedněte korunu přes levé ucho svého koně a posuňte korunu k hlasování. Opatrně vsuňte koni také pravé ucho před korunu. Také jemně tlačte uši koně dopředu, než dozadu.
  • Pokud má uzda spíše ušní smyčky než pásek na obočí, umístěte je nyní kolem uší svého koně.
 8. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 20

  8 Dopřejte svému koni pamlsek za to, že je dobrý. Vždy se ujistěte, že svého koně odměníte za jeho dobré chování. To je povzbudí k dobrému přijímání bitu a uzdy.
  • Cukr je také vybízí, aby si hrály s udidlem, takže kostky cukru jsou opravdu dobrou pochoutkou, kterou máte po ruce pro přemostění.
 9. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 21

  9 Jakmile je hlavní část uzdičky na koni, sejměte ohlávku.
 10. Obrázek s názvem Bridle a Horse Step 22

  10 Přepněte hrdlo. Pamatujte, že klapka na krku tam není, aby udržela uzdu na místě. Funguje jako zvláštní opatření proti vypadnutí uzdu. To znamená, že hrdlo musí být dostatečně volné, aby udrželo vůli, i když kůň upustí hlavu.
  • Ujistěte se, že se vám celá ruka vejde mezi hrdlo a koně, i když má hlavu skloněnou ke krku.
 11. Obrázek s názvem Bridle a Horse Krok 23

  jedenáct Zkontrolujte, zda uzda sedí. Obočí by mělo být hladké a ve správné poloze. To znamená, že vašemu koni nepřiskřípne uši ani hlavu. Zkontrolujte, zda bit sedí rovnoměrně v tlamě vašeho koně. V každém rohu vašeho koně by měly být dvě vrásky. Příliš málo a musíte zkrátit lícní popruhy.
  • Ujistěte se, že sedí rovnoměrně na hlavě vašeho koně. Pokud budete muset upravit lícní popruh, zkontrolujte, zda je zbytek hlavice stále rovnoměrný.
  • Spona na obrubník nebo podbradní řemínek, pokud to není pevné.
  • V tuto chvíli byste měli zkontrolovat délku otěží. Potřeba být dostatečně dlouhá, abyste mohli navázat kontakt s ústy svého koně.
 12. Obrázek s názvem Bridle a Horse Step 24

  12 Shromážděte otěže do pravé ruky. Veďte je po tváři vlevo. Držte otěže v pravé ruce asi šest palců pod udidlem. Držte zátku v levé ruce. Vždy držte asi šest palců pod nástavcem.
  • Udržujte vůli otěží v levé ruce.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Odstraňování problémů

 1. Obrázek s názvem Bridle a Horse Step 25

  1 Vypořádejte se s koněm, který má námitky proti bitu. Důvod, proč kůň namítá bit, je často zakořeněn v nedorozumění. Obvykle se nesnaží být zlobiví, ale něco na tom kousku jim dělá nepohodlí.
  • Bit může mít špatný vkus. Koně mají tendenci dávat přednost měděným kouskům před jinými druhy kousků kvůli chuti. Bohužel měděné bity mají tendenci degradovat rychleji než jiné druhy, takže byste si měli dávat pozor na jámy a ostré hrany.
  • Bit může být příliš chladný. Nechtěli byste, aby vám někdo strčil do úst trochu studeného kovu. Ani tvůj kůň. Zkuste zahřát kousek mezi rukama, než mu ho vložíte do úst.
 2. Obrázek s názvem Bridle a Horse Step 26

  2 Vycvičte svého koně, aby mu na chvíli otevřel tlamu. Někdy váš kůň neotevře tlamu, protože bit je příliš studený nebo má špatnou chuť, ale často to může udělat malý trénink, takže bude dělat to, co vy. Jen se ujistěte, že posílíte chování, které od nich chcete vidět.
  • Naučte svého koně, aby byl s tágem spokojený. Vyberte si tágo, které vašemu koni umožní otevřít tlamu. Dejte svému koni narážku tím, že se ho dotknete. Řekněte jim „ano“, aby si ten dotek spojili s dobrým chováním. Když vezmete prsty, dopřejte svému koni lahůdku.
  • Ukažte svému koni, že dostane pamlsek. Nechte svého koně přivázat nebo zajistit. Přistupte k hlavě koně z levé strany a jděte tak, aby vás váš kůň viděl. Zůstaňte v úhlu otočeném stejným směrem jako váš kůň. Mějte pamlsek v levé ruce. Dejte svému koni narážku a řekněte „Otevřít“, přičemž jemně stiskněte dvěma prsty opět jejich spodní ret. Řekněte „ano“, vezměte prsty a dejte svému koni pamlsek.
  • Opakujte tyto kroky asi čtyřikrát nebo pětkrát, nebo dokud to nevypadá, že váš kůň dostal obrázek.
  • Nyní udělejte to, co jste udělali výše, pouze tentokrát udržujte mírný, ale konzistentní tlak a položte prsty těsně pod jeho horní ret. Když váš kůň otevře tlamu, řekněte „Ano“ a dejte mu pamlsek. Cvičte to, dokud to nedostanou.
  • Nechte svého koně, aby vám dal trochu do tlamy. Ukažte svému koni bit (od začátku nepřipevněný k uzdě). Nechte svého koně očichat a olíznout. Pak udělejte to, co jste udělali výše, a dejte svému koni narážku. Jakmile se bit otevře, vložte bit do tlamy vašeho koně. Odstraňte bit a dejte jim pamlsek.
 3. Obrázek s názvem Bridle a Horse Step 27

  3 Aby váš kůň nebyl nervózní. Jedním z klíčů ke správnému přemostění vašeho koně je zachovat klid, a to jak v sobě, tak ve svém koni. Nervózní kůň by se mohl pokusit kousnout, hodit hlavou, vyrazit kopyty nebo se pokusit o útěk. Pokud je váš kůň příliš nervózní, nepřemostěte je, dokud se neuklidní.
  • Vyvarujte se škubání otěže, zejména kolem očí a uší, protože to může u koně způsobit nervozitu nebo úzkost.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co se stane, když bit zasáhne zuby koně? Nemělo by se nic stát. Dokud má kůň zdravé zuby, bit by neměl způsobovat problém.
 • Otázka Co když mi kůň nedovolí dotknout se jeho hlavy? Zkuste začít v kohoutku, řekněte svému koni, že jste tam, a pak pomalu táhněte rukou nahoru k obličeji koně.
 • Otázka Pokaždé, když se snažím, aby můj kůň bit přijal, vyděsila se a ustoupila. Co mám dělat? Mám koně, který to také dělá! Pojďme diagnostikovat situaci: Měl váš kůň nehodu při přemostění? Dostal váš kůň ránu do hlavy? Je stydlivá? Vytahujete jí kousek z úst? Pokud se něco z toho stalo, bude si myslet, že se to stane znovu. Každý den si udělejte chvilku, abyste s ní na tom pracovali. Začněte tím, že ji necháte trochu prozkoumat. Ať si s tím udělá čas. Pokud je dobrá, promněte jí hlavu uzdou. Když začnete nasazovat uzdu, ujistěte se, že na ní stále máte ohlávku a olověné lano, takže pokud bude vzadu, můžete lano pevně, ale jemně zatáhnout ostrým „NE!“
 • Otázka Jaký je nejlepší typ bitů pro plnokrevníka? Všichni koně mají různé povahy. Neexistuje žádný kousek, který by byl lepší u všech plnokrevníků nebo jakéhokoli jiného plemene. Opravdu jde o výcvik a osobnost koně.
 • Otázka Jak mohu odstranit západku hrdla, aniž bych koně nechtěně udusil? Pokud je západka v krku příliš těsná, když si ji nasadíte, určitě vás bude bolet, když ji vytáhnete nahoru, abyste ji mohli sundat. Pokud je zpočátku správně nasazen, měla by se pohodlně vejít pod pěst a kůň by neměl cítit nic jiného než trochu tlaku a poté rychlé uvolnění, jakmile ho sundáte.
 • Otázka Kam jde sedlo? Jde to na hřbetě koně. Ujistěte se, že není příliš daleko. Obvod by měl být docela blízko za nohama.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Při vkládání prstu do tlamy koně jej tlačte směrem dozadu, kde nejsou zuby, aby vás kůň nemohl kousnout. Když stisknete dolů, tágo ho přiměje otevřít ústa.
 • Pokud máte koně, který vám dělá potíže, například drží hlavu vysoko, stiskněte základnu uší a měl by hlavu sklonit. Pokud to neudělá, položte mu ruku na můstek nosu a za základnu uší a jemně potřeste hlavou a řekněte pevně „dolů“. Měl by reagovat.
 • Obvykle při nasazování jakéhokoli druhu uzdu byste měli dát otěže přes hlavu.
 • Když kupujete novou uzdu, je nejlepší mít vždy několik otvorů navíc, abyste ji mohli upravit kratší nebo delší, jak se kůže včas natáhne. Nebo možná budete muset v určitém okamžiku změnit bit koní.
 • Koně mají tendenci snáze přijímat bit snadněji, pokud si jej spojí s něčím dobrým, jako je pamlsek nebo dobrá chuť, zkuste tedy na něj nanést trochu medu nebo potřít mátou, aby ho kůň přijal.
 • Zůstaňte uvolněni a nestresujte se. Uzdu můžete vždy znovu seřídit.
 • Nenechávejte uzdu zapnutou, když sedláte koně, protože to může způsobit nepohodlí.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nenechte své otěže ležet na zemi, protože pokud je kůň přešlapuje, mohl by se rychle zamotat, což by vás i koně ohrozilo.
 • Nikdy přivázat koně pomocí uzdu. Kůže není dostatečně silná, aby vydržela koně, který by o ni táhl, a pokud uzda praskne, kovové kousky na ní se mohou stát nebezpečnými.
 • Snažte se nechodit za koněm, pokud nedodržujete bezpečnou vzdálenost. Při vybírání držte kopyta stranou koně.
 • Koně mohou být někdy nevyzpytatelná zvířata. Pokud ho přemosťujete, máte co do činění s jeho zuby, tak se opatrujte.
reklama

Populární Problémy

Leylah Fernandez nastoupí proti Shelby Rogers ve druhém kole Top Seed Open v Lexingtonu. Bude to první střetnutí mezi těmito dvěma hráči a slibuje to vyrovnaný zápas.

Jak hrát Super Mario Run. Super Mario Run je bezplatná hra pro uživatele iOS a Android. První tři úrovně můžete hrát zcela zdarma. Chcete -li hrát zbytek hry, musíte zaplatit. Pokud se chcete ponořit a hrát, ...

Hledáte přímý přenos Lomachenko vs Crolla? Zde je návod, jak sledovat boj na počítači, telefonu, Roku, Fire TV nebo jiném streamovacím zařízení.

Tenis - Šampion australských chlapců Anderson obviněn z ovlivňování zápasů: místní média

Jak ošetřit popáleniny na koberci. Popáleniny koberců jsou oděrky na kůži způsobené třením o drsný povrch. Naštěstí lze většinu případů spálení koberce snadno ošetřit doma. Před ošetřením popáleniny koberce si umyjte ruce. Popálenina má ...

Justine Henin hovořila o tom, jak těžké a zvláštní vítězství Wimbledonu 2008 Rafaela Nadala bylo. Mats Wilander souhlasil s Belgičanem a dodal, že výhra ve Wimbledonu 2008 udělala z Nadala superstar.