Jak koupit rybářský prut

Dny používání jednoho rybářského prutu pro všechny druhy ryb, počasí a vodní podmínky jsou dávno pryč. Jako většina koníčků se rybolov stále více specializuje, přičemž specifické druhy návnad a vybavení vyhovují každé představitelné proměnné. Ačkoli jsou dostupné informace o dnešních rybářských prutech skličující, průměrný sportovec potřebuje pouze získat znalosti potřebné k nákupu použitelného prutu a navijáku pro jejich očekávané situace.Metoda 1 ze 3: Dělání domácích úkolů

 1. 1 Určete primární použití svého rybářského prutu. Než se pustíte do hledání perfektního rybářského prutu, budete muset určit, co s ním plánujete udělat. Zde jsou některé z faktorů, které stojí za zvážení:
  • Příležitostný rybář nebo nadšenec rybaření? Množství rybolovu, které plánujete provádět, bude mít na vaši volbu významný dopad. Pokud hledáte něco, co budete používat jednou nebo dvakrát za rok, bylo by rozumné vybrat jednoduchý prut, který nebude stát mnoho peněz a snadno se používá. Někdo, kdo plánuje náročnější plán rybolovu, by měl zvážit trvanlivější a kvalitnější variantu.
  • Smallmouth bass nebo Chinook losos? Velikost úlovku také udělá velký rozdíl v prutu, který si vyberete. Pokud chcete chytit nějaké basy, pstruhy nebo jiné přiměřeně velké ryby, pravděpodobně upřednostníte lehčí prut a tenčí vlasec. Větší úlovky jako losos vyžadují silnější pruty a vlasec. A pokud toužíte po největší hře, budete potřebovat špičkový prut a dlouhou, silnou rybářskou šňůru.
  • Dítě nebo dospělý? Velikost tyče bude do značné míry záviset na tom, pro koho je určena. Pokud hledáte rybářský prut vhodný pro dítě, budete hledat kratší, lehčí prut, než jaký by používal dospělý. Pruty se dodávají v širokém sortimentu velikostí, takže je snadné najít ten vhodný pro kohokoli, kdo je bude používat.
  • Dockside nebo ocean? To, kde plánujete rybaření, je jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba zvážit. Úhel z doku by neměl vyžadovat nic fantastického, ale rybolov v otevřeném oceánu může vyžadovat těžší nářadí nebo speciální přípravky, v závislosti na vašem kamenolomu. Zvažte svůj cíl a podmínky, ve kterých budete lovit - klidné vody, rozbouřená moře nebo cokoli mezi tím - a podle toho vybírejte.
 2. 2 Vyberte si naviják. Většina rybářů, od začátečníků po profesionály, používá jeden ze dvou různých navijáků:
  • The točící se naviják je obecně snazší ze dvou válců hodit a je ideální pro ty, kteří jsou ve sportu noví. Rotující naviják využívá lehčí šňůru, což z něj činí preferovanou možnost při lovu menší zvěře v otevřených vodách. Větší ryby mohou způsobit problémy těm, kteří používají přívlačový naviják, a tenčí šňůra má tendenci se zamotávat snadněji než těžší šňůra.
  • The návnadový naviják je oblíbenou volbou mezi rybáři a rybáři, kteří hledají větší úlovky. Navijáky Baitcast podporují silnější lovnou šňůru, což rybářům umožňuje lepší navigaci v „úkrytu“ (termín používaný k popisu jakékoli oblasti s plevely, kameny nebo jinými překážkami, kde se ryby rády schovávají). Lití navijáků Baitcast se hází hůře a může to být frustrující cvičení pro ty, kteří nejsou obeznámeni s jejich fungováním.
 3. 3 Vyberte materiál tyče. Většina nových prutů je dodávána ze dvou materiálů:
  • Grafitové tyče jsou ideální pro většinu rybářů. Tyto pruty nabízejí spoustu dávek, ale nezlomí se, i když chytíte opravdu velkou rybu. Pro standardní rybářské výlety bude stačit grafitový prut.
  • Kompozitní tyče jsou kombinací grafitu a sklolaminátu a poskytují velkou flexibilitu, kterou získáte s přímou grafitovou tyčí, ale s větší odolností. Tyto pruty jsou lepší pro ty, kteří se zajímají o „crankbaiting“ (pomocí těžkých plochých nástrah, které běží po zubatých plochách, aniž by se zachytily).
 4. 4 Nastavte si rozpočet. Rozhodněte se, co jste ochotni utratit, a držte se toho. To pomůže dále zúžit výběr, když přijde čas na výběr prutu.
 5. 5 Vyhledejte recenze produktů a uživatelů na rybářské pruty, které vás zajímají. Uživatelské recenze jsou dobrým způsobem, jak získat hrubou shodu na kvalitě rybářského prutu. Rybářské webové stránky a další online zdroje budou také provádět recenze produktů na nové položky; tyto recenze jsou často archivovány a lze je dohledat pomocí jednoduchého vyhledávání.
 6. 6 Najděte sousední obchody, které prodávají rybářské pruty. Rychlé vyhledávání na internetu by mělo zobrazit všechny nejlepší dostupné možnosti. Největší výběr rybářských prutů bude mít obchod zaměřený na rybolov nebo provozovna sportovních potřeb pro venkovní použití, zatímco obchodní domy mají obvykle venkovní sportovní sekce, které mají menší mezipaměť vybavení, ale nabízejí více možností slev. reklama

Metoda 2 ze 3: Provedení nákupu

 1. 1 Vyhledejte zaměstnance obchodu. Spíše než ztrácet čas přemítáním nad svým výběrem, jděte do obchodu se seznamem obav, které chcete řešit, a hned po vstupu najděte zaměstnance. Projděte si seznam dotazů a pokračujte v čemkoli, co vás může během cesty napadnout.
 2. 2 Zvedněte každý rybářský prut, abyste viděli, jak se cítí ve vašich rukou. I když v obchodě nebudete moci obnovit skutečné podmínky rybolovu, můžete si udělat dobrou představu o tom, zda se prut cítí pohodlně. Čím více prutů vyzkoušíte, tím větší šanci najdete, že se budete cítit „správně“.
 3. 3 Požádejte o doporučení. Pokud si stále nejste jisti, který z nich si vybrat, spolehněte se na výběr personálu obchodu. Zaměstnanci často přinášejí bohaté zkušenosti, které nemůžete získat nikde jinde. Budou také vědět, které pruty jsou nejoblíbenější, nebo mohou zúžit výběr v závislosti na tom, kde lovíte a co doufáte chytit. reklama

Metoda 3 ze 3: Dokončení nákupu

 1. 1 Poznamenejte si jméno zaměstnance, který vám pomáhal. Mnoho obchodů zaměřených na rybolov a zařízení pro venkovní sportovní potřeby nabízí bonusy nebo provize, když zaměstnanci pomáhají zákazníkům s nákupy. Zeptejte se zaměstnance na jméno a zmíňte jeho užitečnost pro pokladníka. I když není udělena žádná provize, je to pěkné gesto.
 2. 2 Zaplaťte za položku. Maloobchodní prodejny přijímají hotovost, debetní nebo kreditní kartu. Někteří stále provádějí osobní kontroly, ale jedna z prvních tří možností je příznivá.
 3. 3 Účtenku uložte na bezpečném místě. Potvrzení bude obsahovat všechny podrobnosti o nákupu, včetně zásad vrácení peněz a výměny. Uschovejte si jej pro případ, že byste rybářský prut museli z jakéhokoli důvodu přivést zpět. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Při výběru prutu zvažte svou sílu. Lehký, pružný prut může používat téměř každý, ale tužší modely vyžadují velkou dávku síly. Pokud nemůžete zvládnout prut s menším ohybem, vystavujete se většímu riziku ztráty vybavení, pokud zasáhne větší ryba.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Plánujete navštívit Dubaj? V Dubaji existují kodexy oblékání, které byste měli rozumně dodržovat. Pokud tak neučiníte, můžete dokonce skončit návštěvou policie. Pravidla vyžadují skromnost a vycházejí z kulturních norem Dubaje. Vědět, kdy ...

Nebraska potřebuje vítězství v kvalifikaci na mísu a v pátek se utká s nedalekým soupeřem Iowou. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Poté, co minulý týden oba získali působivé vítězství na silnicích, míří USC a UW do Seattlu na sobotní zápas Pac-12. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Pokud nemáte kabel, zde se můžete podívat na speciální online streamování speciálu Monster Jam World Records „Diesel Brothers“.

Terapie za studena je také známá jako kryoterapie a je to metoda používaná ke snížení bolesti a otoku při úrazech bezprostředně po jejich vzniku. Existuje mnoho forem chladu a ledu, které lze použít na místo poranění, což činí z terapie chladem univerzální ...Roger Federer používal raketu Wilson během své profesionální kariéry, a to hned od chvíle, kdy se stal profesionálem. Federer během let provedl dvě významné změny raket, poslední byl v roce 2014.