Jak chytit kriketový míč

Chytání je základní dovedností v poli a je jedním z nejdůležitějších aspektů kriketu. V zápase budete potřebovat pole nad hlavou, na úrovni hrudníku a pozemní míče, takže pracujte na zvládnutí řady chytajících úchopů a technik pole. Chytání kriketového míčku navíc vyžaduje vynikající koordinaci ruka-oko, proto pravidelně cvičte cvičení, abyste zlepšili své schopnosti.

Část 1 ze 4: Zvládnutí pravoslavného poháru

 1. Obrázek s názvem Chyť kriketový míček Krok 1

  1 Počáteční pozici udržujte nízkou a vyváženou. Postavte se s chodidly jen širšími než od sebe na vzdálenost ramen a pokrčenými koleny. Udržujte váhu na chodidlech a rovnoměrně rozdělte váhu na každé chodidlo. Buďte připraveni na pružinu v libovolném směru, abyste dosáhli odpalovaného míče.
  • Začátek s dobrým postojem zajistí, že budete připraveni reagovat na míč.
  • Nezapomeňte mít neustále oči na míči.


 2. Obrázek s názvem Chyť kriketový míček Krok 2

  2 Držte ruce tak, aby vaše dlaně směřovaly nahoru a vaše růžičky se dotýkaly. Ortodoxní pohár je základní chytací rukojeť používaná k chytání míčků ve výšce hrudníku nebo pod ní. Umístěte ruce tak, aby vytvářely široký tvar šálku nebo kbelíku a dotýkaly se vaše malíčkové prsty. Dlaně by měly směřovat nahoru a ven a prsty a palce by měly být prodlouženy.
  • Pomocí rukou vytvořte co největší povrchovou plochu pro chytání míče.
  • Ruce mějte uvolněné a měkké, protože míč se pravděpodobně odrazí od ztuhlých rukou.
 3. Obrázek s názvem Chytit kriketový míč Krok 3

  3 Při chycení míče přitáhněte ruce k tělu. Když se míč přiblíží, přiložte ruce k sobě a podržte je, aby se setkaly s míčem. Při chytání míče se snažte držet ruce relativně blízko těla, místo abyste plně natahovali ruce. Jakmile se míč dotkne vašich rukou, přitáhněte ruce k trupu, abyste absorbovali náraz a ovládali míč.
  • Udržování rukou relativně blízko těla vám pomůže vyhnout se upuštění míče. Navíc se pravděpodobněji zraníte, pokud se pokusíte chytit vysokorychlostní míč s nataženýma rukama.
 4. Obrázek s názvem Chyť kriketový míč Krok 4

  4 Mírně upravte svůj úchop pro boční záchytky. Chcete -li chytit míč zrychlující směrem k vaší straně, držte ruce v ortodoxním sevření a seřaďte je na stranu, kde se míč blíží. Ohněte trup směrem k míči a položte ruce na bok tak, aby jeden palec směřoval nahoru a druhý dolů.
  • Pokud například míček míří k vaší pravé straně, přeneste si levou paži přes hrudník a sevřete ruce na pravé straně, aby byly v souladu s míčem.
  • Vaše prsty by měly být rozprostřeny a směřovat k vaší pravé straně, vaše palce by měly směřovat nahoru a dolů a vaše dlaně by měly směřovat nahoru a ven, aby byly připraveny přijmout míč.
  • Když chytíte míč z boku, nezapomeňte vložit ruce do trupu, aby absorbovaly dopad a udržely kontrolu.
  reklama

Část 2 ze 4: Vytváření vysokých úlovků

 1. Obrázek s názvem Chyť kriketový míček Krok 5

  1 Ruce držte společně dlaněmi směrem od těla. Chcete -li udělat obrácený pohár, spojte palce a ukazováčky, aby vaše ruce vytvořily síť. Jak se blíží vysoký míč, zvedněte ruce a umístěte je do obráceného poháru. Pokuste se chytit míč co nejblíže úrovni očí.
  • Pamatujte na to, že ruce musí být uvolněné. Míč se odrazí, pokud jsou tuhé.
  • Reverzní pohár je nejlepší způsob, jak dosáhnout vysokého úlovku, ale existují případy, kdy budete muset použít ortodoxní pohár. Pokud například musíte během běhu dosáhnout vysokého úlovku, možná nebudete mít čas na nastavení polohy obráceného poháru.
 2. Obrázek s názvem Chytit kriketový míč Krok 6

  2 Srovnejte se s blížícím se míčem a postavte se pokrčenými koleny. Nespouštějte oči z blížícího se míče, zavolejte své jméno nebo řekněte „Rozumím“ a zarovnejte se pod míčem. Udělejte obrácený pohár a postavte se s mírně pokrčenými koleny, abyste absorbovali dopad míče.
  • Volání, když se blížíte k míči, pomáhá vyhnout se zmatkům na hřišti. Nechtěli byste narazit na jiného hráče v poli a odhodit míč.
 3. Obrázek s názvem Chyť kriketový míč Krok 7

  3 Při chytání míče přitáhněte ruce k rameni. Pokuste se chytit míč kolem úrovně očí a poté přitáhněte ruce k trupu na levé nebo pravé straně. Je důležité nasměrovat míč směrem k tělu přes rameno místo do tváře. Pokud je váš obličej v cestě rychlému míči, můžete skončit se zlomeným nosem nebo jiným zraněním obličeje.
  • Hybnost míče by ho mohla přenést buď na vaši pravou nebo levou stranu, ale pokud je to možné, vtáhněte ji na svou dominantní stranu. Tímto způsobem budete připraveni hodit svou dominantní rukou.
  • Abyste udrželi kontrolu, nezapomeňte vtáhnout míč a ruce do těla. Při chycení nevytahujte ruce, neskládejte ruce ani se neprohýbejte.
 4. Obrázek s názvem Chyťte kriketový míček Krok 8

  4 Pokud jste na útěku, použijte ortodoxní úchop a chyťte vysokou kouli. K chytání vysokých míčků můžete použít standardní techniku ​​chytání, zvláště když nemáte čas na nastavení zpětného poháru. Rozběhněte se k míči, postavte se pod něj a zarovnejte s ním ruce. Umístěte ruce do ortodoxního šálku tak, aby se vaše růžičky dotýkaly, a snažte se chytit míč na úrovni očí nebo kolem nich.
  • Čím níže míč chytíte, tím je větší pravděpodobnost, že jej odhodíte.
  • Když míč chytíte, nezapomeňte jej sledovat úplně dovnitř a přitáhněte jej k tělu, abyste udrželi kontrolu.
 5. Obrázek s názvem Chyť kriketový míček Krok 9

  5 Po chycení míče proveďte hod přes paži. Po vysokém úlovku otočte tělo tak, abyste stáli bokem k cíli. Namiřte nedominantní rameno a nohu ve směru házení a váhu přesuňte na zadní nohu. Vytáhněte vrhací paži dozadu za hlavu a poté s ní hýbejte dopředu a přesuňte váhu na přední nohu. reklama

Část 3 ze 4: Fielding Low Balls

 1. Obrázek s názvem Chyť kriketový míč Krok 10

  1 Přistupujte k pozemní kouli rychlostí, místo abyste na ni čekali. Zaútočte na míč spuštěním směrem k němu, místo abyste jen stáli na místě. Nezapomeňte bedlivě sledovat blížící se míč od chvíle, kdy do něj odpalovaný odpaloval.
  • Útok na míč udržuje tlak na ofenzivní tým. Pokud budete čekat na míči, hra bude trvat příliš dlouho a dáte druhému týmu více času na skórování.
 2. Obrázek s názvem Chyť kriketový míč Krok 11

  2 Otočte tělo tak, aby vaše nedominantní strana směřovala k míči. Pokrčte kolena a mírně otočte tělo, jak se vy a míč přibližujete k sobě. Vaše nedominantní strana musí směřovat k míči, aby vás připravila na silný hod poté, co míč postavíte.
  • Vystřelení rychlého pozemního míče proběhne během zlomku sekundy, takže vaše pohyby musí být plynulé a plynulé.
 3. Obrázek s názvem Chyť kriketový míček Krok 12

  3 Pusťte nedominantní koleno dolů do polohy dlouhé bariéry. Jak se míč míří k vám, snižte své dominantní, nedominantní koleno k zemi. Vaše druhá noha by měla být plochá na zemi s prsty směřujícími k vaší dominantní straně. Srovnejte své nedominantní koleno s patou druhé nohy, abyste vytvořili dlouhou bariéru.
  • Pokud jste pravák, vaše pravá noha by měla být plochá na zemi, pravé koleno by mělo být ohnuté pod úhlem 90 stupňů a pravé koleno a pravé prsty by měly být zarovnány k pravé straně.
  • Vaše levé koleno by mělo být na zemi zarovnáno s vaší pravou patou, takže vaše pravá noha a spodní levá noha tvoří dlouhou bariéru kolmou na míč.
  • Dlouhá bariéra je základní technikou používanou k poli pozemních míčků.
 4. Obrázek s názvem Chytit kriketový míč Krok 13

  4 Naberte míč ortodoxním pohárem. Váš trup by měl být mírně otočen směrem k vaší dominantní straně, aby vaše nedominantní rameno směřovalo k míči. Zkřížte ruce před tělem, aby byly zarovnány s blížícím se míčem, a spojte je s růžovými dotýkajícími se. Koule pozorně sledujte, poté ji naberte a přitáhněte k trupu.
  • Pamatujte, že chytání pozemní koule zahrnuje rychlé, plynulé manévry. Doběhnete k míči, spadnete do dlouhé bariéry a míč chytíte za pouhé 1 nebo 2 sekundy.
  • V případě, že čistě nezachytíte pozemní míč, budete jej moci zastavit tím, že budete mít nohy v pozici dlouhé bariéry.
 5. Obrázek s názvem Chytit kriketový míč Krok 14

  5 Připravte se na to, že budete ve stoje doručovat nadhoz. Při nabírání míče vyskočte a přesuňte váhu na zadní nohu. Přeneste míč do své dominantní ruky, poté natáhněte dominantní ruku a připravte se k hodu. Umístěte neházející ruku a přední nohu směrem k cíli, aby směřoval váš hod. Poté přeneste svou váhu ze zadní nohy na přední nohu, abyste mohli házet. reklama

Část 4 ze 4: Cvičení cvičení

 1. Obrázek s názvem Chyť kriketový míč Krok 15

  1 Hodit a chytit míč s partnerem pomocí jedné ruky. Postavte se od sebe alespoň 10 stop (3,0 m) a házejte si míč pod sebou. Začněte házením a chycením míče 10krát pouze pravou rukou. Poté vrhněte a chyťte míč 10krát pouze levou rukou.
 2. Obrázek s názvem Chytit kriketový míč Krok 16

  2 Pohoďte 2 míčky sem a tam, abyste zlepšili koordinaci ruka-oko. Zvyšte obtížnost jednoručních cvičení házením míče mezi pravé ruce a druhé mezi levé ruce. Vrták by měl být trochu jako žonglování, takže házejte míčky rychlým tempem. Začněte házením míče pravou rukou, zatímco váš partner hází druhou levou rukou.
  • Poté chyťte míč levou rukou, zatímco oni chytí ten, který jste hodili pravou rukou. Současně házejte míč levou rukou, zatímco oni hodí míč pravou rukou.
  • Házejte každou kouli 10krát tam a zpět, abyste dokončili 1 sadu.
 3. Obrázek s názvem Chyť kriketový míč Krok 17

  3 Procvičujte chytání pomocí obouručních úchopů. Střídavě si házejte míč k sobě v různých výškách a procvičujte vysoké, nízké a hrudní chyty. Udělejte své úlovky ortodoxními a obrácenými poháry a procvičujte sklouznutí do pozic bariéry, abyste získali nízké míče.
  • Proveďte 10 úlovků, každý na vysokých, hrudních a pozemních úrovních, abyste dokončili 1 cvičení.
 4. Obrázek s názvem Chytit kriketový míč Krok 18

  4 Pokud cvičíte bez partnera, zapracujte na svém formuláři. Pokud nemáte partnera, který by vám hodil míč, zapracujte na zvládnutí svých technik v poli. Procvičte si například pád do bariéry a rychlý přechod do pozice pro házení.
  • Můžete také zkusit hodit míč vysoko do vzduchu, poté nastavit zpětný odlov poháru nebo běžet ortodoxní chyt.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak chytím rychlý úlovek bez bolesti a strachu? Rychlé úlovky byste měli nejprve cvičit s tenisovým míčkem, abyste do něj ulehčili.
 • Otázka Pokud je míč příliš rychlý a já musím běžet, jak jej tedy chytím? Přibližte se k míči a poté se ponořte. I když to nechytíte, pokuste se zastavit míč tak rychle, jak jen můžete, tím, že budete na jeho místě.
 • Otázka Mám se podívat na ruku nadhazovače nebo pálkaře pálkaře? Měli byste se podívat na pálkaře pálkaře a poté se soustředit na střelu pálkaře.
 • Otázka Co mám dělat při hraní yorkera? Musíte se naučit rychle sundat pálku. Pohyb nohou od míče je také velmi důležitý, protože většina yorkerů se bude houpat dovnitř. Před použitím ostříleného míče si zacvičte s tenisovým míčkem.
 • Otázka Jak chytím rychlý a vysoký míč? Dávejte pozor na míč. Přesuňte se blíže k míči a rukavicí si vytvořte pohár, kterým míč chytíte. Počítejte s tím, že vám tvrdě zasáhne ruku a buďte připraveni na náraz.
 • Otázka Jak si mohu užít pole? Neustále povzbuzujte svůj tým. Požádejte kapitána, aby vás umístil do akce nabité oblasti-třeba hranaté nohy nebo špičky.
 • Otázka Jak mohu hrát střelu z helikoptéry na yorkera? Vyzvedněte délku brzy. Přeplněné nebo plné dodávky jsou ideálním míčem pro výstřel. Přineste sílu do svého zápěstí. Načasování a připojení je velmi důležité.
 • Otázka Jak chytím míč při bowlingu? Poté, co si dáte mísu, pokračujte v pohledu na míč se silným soustředěním. Chyťte to, jak se k vám blíží. Cvičení z vás udělá perfektního.
 • Otázka Jak trefím pařez? Cvičte tak, že položíte jeden pahýl na zem a zasáhnete ho míčem. Poté udělejte jeden krok zpět poté, co narazíte na pařez.
 • Otázka Někdy, když chytím vysoký úlovek, míč se mi vyskočí z ruky. Jak se tomu mohu vyhnout? Pokuste se mít ruku umístěnou jako pohár, aby vám při chytání nespadl. Poté si ho přiložte k hrudi, aby nespadl. Nepokoušejte se spadnout při chytání vysokého míče nebo pokud míč dopadne na zem, protože to nebude out.

Populární Problémy

Umělý semiš je robustní tkanina odolná proti skvrnám, která je ještě odolnější a levnější než tradiční semiš. Faux semiš se velmi snadno udržuje a díky správné údržbě, pravidelnému čištění a rychlému odstraňování skvrn tato tkanina ...

Hsieh pokračuje v druhém nejlepším běhu turnaje.

Lov

Ve chvíli, kdy vaše kulka nebo šíp zasáhne jelena, začíná péče o zvěřinu. Jakmile je váš jelen na zemi, je další výzvou rozebrat zdechlinu a připravit ji k jídlu. Tento článek vás naučí, jak úspěšně obléknout ...

Jak zjistit, zda si s vámi hraje. Pokud se opravdu cítíte jako chlap a nejste si jisti, zda je na stejné stránce, může vám to způsobit velký stres a pochybnosti o sobě. Pokud si nejste jisti, jestli si s vámi ten chlap hraje, pak musíte přemýšlet ...

Jak otestovat čas svého stálého zůstatku. Rovnováha je důležitou součástí udržování zdravého životního stylu. Časem a s traumatem nebo určitým zdravotním stavem můžete ztratit schopnost zůstat vyrovnaný ve stoje nebo při chůzi. Pro...

Jak se naučit základy Super Smash Bros Melee. Dostali jste zadek v Super Smash Brothers Melee? Zde je pár tipů a strategií, které můžete podniknout, abyste pomohli zlepšit své hraní. Vyberte postavu, která nejlépe ...