Jak nasekat čokoládu

Mnoho receptů zahrnujících čokoládu vyžaduje, aby byla nasekaná, od fudge brownies po čokoládové sušenky. Množství sekaného, ​​jemného nebo hrubého, závisí na receptu a osobních preferencích. Sekání čokolády může být obtížné, když začínáte s velkým kouskem čokolády. Čokoládu lze nasekat několika způsoby, ale nemusí to být frustrující. Několik metod zahrnuje sekání nožem, použití sekáčku na čokoládu nebo úder do předmětu.Metoda 1 ze 3: Sekání nožem

 1. 1 Získejte čokoládu. Typ čokolády závisí na tom, co děláte a jaký typ čokolády máte rádi. Vybírat můžete z hořké, mléčné nebo bílé čokolády. Čokoládu lze koupit téměř v každém obchodě s potravinami. Mějte na paměti, že některé druhy čokolády se sekají snáz než jiné.
  • Čokolády s vyšším procentem kakaového másla a mléčné sušiny se sekají snáze než neslazená čokoláda.
 2. 2 Vyjměte prkénko. Ujistěte se, že jste ve své kuchyni vytvořili čistý prostor. Vyberte stabilní prkénko. Suché plastové prkénko je nejlepší volbou. Dřevěné prkénko funguje perfektně, pokud je velmi suché. Položte prkénko na stůl nebo pult ve vaší kuchyni. Položte čokoládu na prkénko.
  • Dřevěná prkénka jsou náchylnější k zadržování vlhkosti, čemuž se při krájení čokolády chcete vyhnout.
 3. 3 Vyberte si nůž. Budete muset použít nůž s dlouhou čepelí. Tento typ nože musíte použít, protože poskytne prostor pro sekání čokolády a poskytne ochranu vašim prstům. Zoubkovaný nůž se doporučuje, pokud chcete, aby byla vaše čokoláda najemno nasekaná. Kuchařský nůž je lepší volbou pro větší kousky čokolády, ale bude fungovat, pokud chcete také jemnější kotletu.
 4. 4 Držte nůž správně. Pevně ​​uchopte rukojeť nože do ruky, kterou upřednostňujete. Abyste měli nad nožem větší kontrolu, položte při řezání ruku na matnou stranu čepele. Ruku byste měli položit ke konci nože, ale ne v místě. Chcete -li sekat, použijte tu část čepele, která je nejblíže rukojeti, abyste dosáhli největší síly.
  • Jednou rukou byste měli držet držadlo a druhou rukou vyvíjet sílu.
 5. 5 Začněte krájet v rohu čokolády. Sekání čokolády je snazší, pokud začínáte na okrajích a řežete šikmo. Vyberte si jakýkoli roh, ze kterého chcete začít. Začněte sekat nadrobno nebo jak chcete. Houpejte čepelí od bodu k rukojeti, když začnete sekat.
  • Pro jemné krájení byste měli začít sekat jen několik milimetrů najednou.
 6. 6 Čokoládu při krájení střídejte, aby byla snazší. Při sekání otočte nůž k sobě v půlkruhu. Pokračujte v sekání čokolády, dokud ji neprovedete celou skrz blok nebo tyčinku. Když skončíte, neměly by zůstat žádné velké kousky čokolády.
  • Používání části nože nejblíže rukojeti vám dává větší kontrolu.
  • V závislosti na velikosti a druhu čokolády může její krájení vyžadovat určitou sílu paže.
 7. 7 Vraťte se a v případě potřeby znovu nasekejte. Podívejte se na nasekanou čokoládu, abyste zjistili, zda jste spokojeni s tím, jak jemná nebo hustá byla nasekaná. Pokud nejste spokojeni, opakujte proces krájení, dokud nebude čokoláda tak, jak chcete. Tentokrát nemusíte začínat na rohu ani se otáčet, protože už není v jednom kuse.
  • Jakmile je hotový, můžete dát čokoládu do misky, aby zvážila recept. Nezapomeňte odečíst hmotnost misky.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pomocí čokoládového štěpkovače

 1. 1 Kupte si štěpkovač. Štěpkovač čokolády je nástroj vyrobený speciálně pro sekání čokolády. Jeden lze zakoupit na Amazonu nebo v obchodě s kulinářskými potřebami. Vypadá podobně jako malá vidle a obvykle se pohybuje kolem 5 $.
  • Je to dobrá metoda, pokud zjistíte, že sekání čokolády nožem vyžaduje příliš mnoho síly. Čokoládový štěpkovač vyžaduje méně síly a síly.
  • Může to být výhodná investice, pouze pokud budete sekat čokoládu natolik, aby se vám investice vyplatila.
  • Sběrače ledu vypadají podobně a mohou dělat stejnou práci.
 2. 2 Připravte svou oblast. Zajistěte ve své kuchyni čistý a otevřený prostor. Pravděpodobně budete chtít pracovat u kuchyňského stolu nebo pultu. Pokud budete sekat velké množství, mějte ve své oblasti misku, do které umístíte čokoládu.
  • Vezměte si kuchyňskou váhu a odvažte čokoládu, abyste se ujistili, že používáte správné množství pro svůj recept.
 3. 3 Pořiďte si prkénko a plech. Je pravděpodobné, že touto metodou budou po místnosti létat malé kousky čokolády. Abyste tomu zabránili, vezměte plech s okrajem a položte jej na vlhký ručník. Poté vložte prkénko dovnitř plechu.
  • Umístění prkénka dovnitř plechu na pečení zabrání odlétání čokolády z pultu nebo stolu. Vlhký papírový ručník udrží plech na místě.
 4. 4 Vložte kleště do čokolády. Uchopte drtič čokolády oběma rukama a zatlačte ji do čokolády. Začněte na okraji čokolády a při procházení čokoládou zaklínujte štěpkovač tak blízko nebo daleko od sebe, jak si přejete. Měli byste provádět opakovaný pohyb nahoru a dolů, jako byste bodali čokoládu.
  • Pokud chcete, můžete se vrátit a použít kuchařský nůž na krájení kousků čokolády.
 5. 5 Pokračujte v používání štěpkovače, dokud není čokoláda úplně nasekaná. Místo, kde se rozhodnete začít a přestat sekat čokoládu, na tom nezáleží. Důležité je jen to, aby jste štípačku čokolády zaklínili do čokolády, dokud nebude úplně nasekaná. reklama

Metoda 3 ze 3: Bít čokoládu

 1. 1 Nechte čokoládu v jejím obalu. Bude snazší zasáhnout čokoládu předmětem, pokud není odkrytá. Odhalená čokoláda pravděpodobně poletí všude, takže když ji necháte v obalu, udrží ji na jednom místě. Je v pořádku, pokud je čokoláda již mimo obal. Stačí ho zabalit do igelitu.
  • Je také možné dát čokoládu do jumbo sáčku Ziploc.
 2. 2 Položte čokoládu na desku nebo stůl. Ujistěte se, že místo, které plánujete zasáhnout do čokolády, je pevné. Slabý stůl nebo počítadlo může být poškozeno, pokud je zasaženo příliš velkou silou. Čokoládu můžete umístit na prkénko pro lepší ochranu.
 3. 3 Vyberte nástroj. Existuje několik nástrojů, které můžete použít k zasažení čokolády. Doporučuje se použít francouzský váleček z tvrdého dřeva. Můžete také použít kladivo, pokud nemáte váleček. Nástroj by neměl přijít do přímého kontaktu s čokoládou, ale ujistěte se, že je čistý jen pro případ, že ano.
  • Doporučuje se skalní nebo běžné drápové kladivo se sklolaminátovou nebo kovovou rukojetí.
 4. 4 Udeřte čokoládu svým nástrojem. Začněte úderem doprostřed čokoládového bloku. Nepoužívejte tolik síly, abyste rozbili povrch, na kterém je čokoláda, ale nepoužívejte tak malou sílu, aby neporušila všechno. Udeřte čokoládu zvoleným předmětem tolikrát, kolikrát je potřeba, dokud se nerozbije podle vašich představ. Měli byste přestat bít čokoládu, když máte pocit, že nezůstaly žádné velké kousky
  • Pokud používáte váleček, ujistěte se, že jste ho seřadili, aby zasáhl čokoládu. Pomalu několikrát stáhněte kolík dolů, abyste jej vyzkoušeli. Kolík se může zlomit, pokud není správně zarovnán.
  • Mějte na paměti kohokoli ve vašem okolí. Nezasahujte je kladivem nebo válečkem.
 5. 5 Nakrájejte ho nožem a získejte extra jemnou kotletu. Až čokoládu dokončíte, vybalte ji z obalu. Pozorujte čokoládu, abyste zjistili, jak byla rozdělena. Vraťte se a nasekejte ho nožem, pokud je pro vás stále příliš robustní. Použijte zoubkovaný nůž nebo kuchařský nůž. Jednou rukou držte rukojeť a druhou tupou horní část nože. Čokoládu prořízněte, dokud vám nebude chutnat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Měla by být čokoláda nejprve chlazena nebo zmrazena? Mražená čokoláda vám nabídne více času na přípravu. Pokud používáte stroj (ne ruční), můžete čokoládu pouze zchladit. Rozdrtil jsem to a poté nakrájel za studena.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Zkuste se vyvarovat sbírání nasekaných kousků čokolády rukama. Čokoládu můžete změkčit nebo rozpustit.
 • Začněte u vnějších okrajů čokolády a postupně se dopracujte ke středu o několik milimetrů najednou nebo větším, podle toho, jak jemnou čokoládu chcete nasekat.
 • Sekání čokolády může vyžadovat určitou praxi. Je v pořádku, pokud to několikrát nepochopíte správně. Čokoládu lze stále použít na sušenky nebo horkou čokoládu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Buďte opatrní při používání nože, válečku nebo kladiva. Buďte opatrní, abyste zabránili zranění sebe nebo ostatních.
 • Vyhněte se prkénku na sklo. Při sekání se může zlomit.
 • Ujistěte se, že čokoláda, kterou používáte, není zastaralá.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Čokoláda
 • Nůž
 • Váleček
 • Kladivo
 • Prkénko
 • Na schodech
 • Mísa

Populární Problémy

„RuPaul's Drag Race“ má premiéru v sezóně 11. Přečtěte si, jak sledovat show online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Alexander Zverev získal minulý týden zlatou medaili na olympijských hrách v Tokiu, když porazil Novaka Djokoviče a Karen Chačanovovou na cestě k získání nejvyššího ocenění.Tenis - Šampion australských chlapců Anderson obviněn z ovlivňování zápasů: místní média

Celosvětově má ​​odvětví speciálních akcí odhadovanou hodnotu 500 miliard dolarů, přičemž zisky stále rostou. Tito dobře placení a vysoce žádaní profesionálové plánují společenské akce pro hotely, korporace, zábavní parky, plavební linky a ...

Club America a Cruz Azul se setkávají ve druhé etapě finále Liga MX. Zde je návod, jak sledovat hru online ve Spojených státech.Andy Murray si vzpomněl na žert, který hrál Rafael Nadal, když večeřel s Kim Sears. Murray přinesl příběh, když se ho Stefanos Tsitsipas zeptal na nejlepší vnitřní vtip, jehož byl součástí.