Jak vyčistit černé dodávky

Pokud vaše dodávky vypadají drsně po okrajích, stačí trocha lásky, aby vypadaly opět čisté a svěží. Tento článek vás provede doporučeným způsobem čištění černých dodávek, včetně plátna, tkaniček a gumové podrážky. Ukážeme vám také, jak obnovit černou barvu na vybledlých Vans, aby vaše boty vypadaly opět prakticky úplně nové!Část 1 ze 3: Odstranění nečistot a skvrn

 1. Obrázek s názvem Clean Black Vans Krok 1

  1 Sundejte tkaničky a dejte je stranou. Tkaničky budete prát ručně samostatně. Vyjměte je a odložte stranou, abyste se mohli soustředit na samotné boty. Tkaničky budou vyměněny až poté, co budou vyčištěny a boty vyprány a vyleštěny.
 2. 2 Odstraňte přebytečnou špínu. Vezměte si boty ven a několikrát je srazte k sobě, abyste odstranili veškeré zapečené bahno. Na tvrdohlavé bahno použijte suchý kartáč s tuhými štětinami, abyste bláto odstranili. Nepotřebujete drhnout špinavou látku, stačí se svléknout z hromady hlíny a nečistot, než je namočíte.
 3. 3 Smíchejte roztok jemného pracího prostředku a vlažné vody. Do středně velké mísy nebo mělké pánve nalijte malé množství (stačí rychlé zmáčknutí) jemného mycího prostředku na nádobí, například Dawn. Naplňte misku vlažnou vodou. Mýdlo by mělo být pěnivé; pokud ne, pomocí prstů promíchejte vodu a mýdlo dohromady, dokud se nepění.
 4. 4 Povrch důkladně vydrhněte kartáčem s tuhými štětinami. Namočte tvrdý kartáč do čisticího roztoku a poté začněte drhnout. Začněte na jednom konci boty a metodicky se propracujte k druhému konci a ujistěte se, že drhnete všechny oblasti.
  • Nemusíte boty namočit, stačí je dostatečně namočit, aby při čištění drhly pěnu.
 5. 5 Vydrhněte černý gumový boční proužek po obvodu boty. Mnoho černých dodávek má černé gumové podrážky, díky čemuž se snadno čistí. Pokud jsou vaše gumové boční proužky bílé, věnujte trochu času jejich drhnutí, dokud nebudou vypadat čisté a zářivě bílé.
  • Mr. Clean Magic Eraser může také pomoci odstranit odolnou špínu na gumové podrážce.
 6. 6 Roztok opláchněte vlhkým hadříkem. Navlhčete čistý hadřík ve sladké vodě a poté jej vyždímejte. Mokrým hadříkem otřete mýdlo z obuvi. Navlhčete jej, vyždímejte a pokračujte v otírání, dokud mýdlo úplně neodstraníte.
  • Nepoužívejte namočený hadřík a vyhýbejte se zalévání bot vodou.
  • Nechte je několik minut zaschnout, než je přejdete k leštění; je však dobré je vyleštit, když jsou mírně vlhké.
  reklama

Část 2 ze 3: Obnovení barvy

 1. Obrázek s názvem Clean Black Vans Krok 7

  1 Překryjte červenou značku Vans na patě vašich bot maskovací páskou. Obě boty mají na patě malou červenou značku loga Vans. Tyto štítky jsou umístěny na gumovém pásu, nikoli na tkanině obuvi. Z role odtrhněte dva malé kousky krycí pásky velikosti štítku. Přilepte je přes červené značky a zcela je zakryjte.
  • Většina lidí dává přednost zachování původního vzhledu visaček, proto je třeba je chránit před černým lakem na boty.
 2. 2 Naneste malé množství tekutého černého laku na boty na jednu botu. Když odstraníte víčko, na konci uvidíte aplikátor houbičky. Otočte láhev dnem vzhůru přes botu a přimáčkněte špetku leštidla přímo na tkaninu boty.
  • Tento druh leštidla na boty seženete v každém obchodě s obuví, stejně jako v obchodech s potravinami a ve velkých boxech.
  • Začněte s jednou botou a dokončete postup, než přejdete k další.
 3. 3 Pomocí houbičkového aplikátoru rozetřete leštidlo. Rychle pohybujte rukou dopředu a dozadu a rozetřete malé množství leštidla na jednu oblast boty, dokud lak nevsákne. Aplikátor nemusíte silně tlačit na botu. Držte uvolněný úchop, abyste mohli rychle leštit povrch.
  • Uvidíte, že černý lesk okamžitě začne obnovovat barvu látky.
 4. 4 Pracujte rychle a použijte malé množství leštidla. Pokračujte v mačkání malých množství leštidla na botu a používejte stejné rychlé pohyby tam a zpět k pokrytí celého povrchu. Vyhněte se přidávání dalšího leštidla, dokud první aplikace nevsákne. Pracujte rychle, abyste mohli leštidlo rovnoměrně rozetřít, než pronikne hluboko do jednoho místa a přesytí látku.
  • Povrch boty by neměl vypadat namočený v lesku. Nenechávejte na povrchu boty žádné leštidlo.
  • Podle potřeby věnujte zvýšenou pozornost oděrkám a vybledlým oblastem.
 5. 5 Naneste leštidlo na černé gumové pásy na boku. Jakmile tkaninu zcela zakryjete, stejným postupem obnovte černou gumu po stranách bot. Naneste malé množství leštidla a rychle ho propracujte po obvodu. Guma bude okamžitě vypadat osvěžená.
  • Nezapomeňte vyleštit černé plastové kroužky kolem otvorů na krajky. Drobné značce poblíž krajkových děr byste se měli vyhnout, pokud vám nevadí zakrýt logo Vans.
  • Některé černé dodávky mají bílé gumové boční pásy. Pokud vaše podrážka nemá černé gumové podrážky, můžete tuto část vynechat.
 6. 6 Pečlivě zkontrolujte botu a v případě potřeby přidejte více leštidla. Černý lesk by měl přinést celé botě konzistentní barvu. Zkontrolujte, zda vaše obuv není nerovnoměrná nebo zda na ní nejsou viditelné oděrky nebo skvrny. Ujistěte se, že se dostanete do všech štěrbin, které jste možná zmeškali.
 7. 7 Navlhčete čistý hadřík a otřete povrch boty. Pod tekoucí vodu spusťte čistý bavlněný hadřík. Vyhoďte to. Zlehka ho kartáčujte po povrchu boty, leštěním leštěte do látky a úplně pogumujte. Pokud si všimnete jakýchkoli oblastí, které se hromadí s přebytečným leštidlem, otírejte a leštěte, dokud povrch boty nevypadá jednotně. Vaše bota by měla vypadat lesklá, obnovená a mírně mokrá.
 8. 8 Přejděte k další botě a postup opakujte. Pracujte vždy na jedné botě. Jakmile budete spokojeni s tím, jak vypadá ten první, odložte jej a pracujte na další botě. Opakujte stejný postup s rychlým rozetřením černého laku na celý povrch boty, včetně černých gumových postranních proužků.
 9. Obrázek s názvem Clean Black Vans Step 15

  9 Nechte lak 15 minut zaschnout. Odložte boty stranou, aby uschly, zatímco budete pokračovat v čištění tkaniček. Leštění obvykle trvá přibližně 15 minut, než úplně zaschne. Pokud jste použili hodně leštidla, může to trvat trochu déle. Než si obujete boty, ujistěte se, že jsou na dotek suché.
  • Jakmile jsou boty suché na dotek, odlepte krycí pásku z paty.
  reklama

Část 3 ze 3: Čištění tkaniček

 1. 1 V misce smíchejte čerstvou dávku čisticího roztoku. Vylijte použitý roztok a začněte znovu dalším stříkáním jemného mýdla a vlažné vody. Naplňte misku dostatečným množstvím vody, aby se tkaničky úplně ponořily. Ujistěte se, že se mýdlo a voda důkladně promíchají. Řešení by mělo vypadat sudsy.
 2. 2 Vložte obě tkaničky do mísy. Ponořte je zcela do roztoku. Nechte je několik minut namočit, čímž se uvolní veškerá vložená špína nebo skvrny. Pomocí konce starého zubního kartáčku nebo prstu lehce promíchejte tkaničky v roztoku, abyste získali trochu extra čisticí síly.
 3. 3 Tkaničky vydrhněte starým zubním kartáčkem. Vytáhněte z misky jednu krajku a vytlačte z ní přebytečnou vodu. Začínáme na jednom konci, drhněte krajku energicky a soustřeďte se na všechny obarvené oblasti. Vypracujte se na opačný konec. Otočte krajku a proveďte druhou stranu. Poté přejděte k druhé krajce a opakujte stejné akce.
 4. Obrázek s názvem Clean Black Vans Krok 19

  4 Položte tkaničky naplocho, aby uschly. Vložte je na čistý suchý hadřík nebo několik papírových ručníků a nechte je několik hodin úplně uschnout na vzduchu. Jakmile se na dotek přestanou cítit vlhké, zašněrujte si boty a obujte je jako obvykle. V tomto okamžiku by měl být lak dlouho suchý, ale nebylo by na škodu si pro jistotu přejet prsty po povrchu bot. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu vyčistit gumové podrážky na svých dodávkách? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď experta Kouzelná guma může být opravdu účinná při odstraňování oděrek z gumové podrážky. Kouzelnou gumu stačí namočit a podle potřeby otřít.
 • Otázka Jaké je nejlepší čisticí řešení pro plátěnou obuv? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Doporučuji použít vlažnou vodu s jemným čisticím prostředkem. Jednoduše namočte do směsi ručník a odstraňte špinavá místa na botách.
 • Otázka Jak mohu rychle vyčistit boty po jejich čištění? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Umístěte boty na suché, dobře větrané místo. Umístění ventilátoru vedle nich jim může pomoci rychleji schnout.
 • Otázka Mohu na své černé Vans použít leštidlo na boty? Ne. Leštidlo na boty nebo boty není určeno k použití na plátno. Dodávky zobrazené v tutoriálu jsou plátno a podle barvy boty je třeba použít leštidlo na textil.
 • Otázka Způsobí vyblednutí vody na mých dodávkách obyčejná voda? Ne, nebude.
 • Otázka Pokud mi boty zvlhnou, spustí se černý lak na boty? Lak na boty má tendenci rychle schnout, takže není šance, že by běžel.
 • Otázka Šíří se černý lesk za mokra? Může se šířit, pokud je tenký, ale pravděpodobně se nerozšíří, pokud je silnější.
 • Otázka Jak získám hnědé skvrny ze svých černých dodávek? Použijte stejnou metodu. Pracovní kolega mi na botu vylil hořčici a zanechal jasně žlutou skvrnu. Přišlo to na první pokus použít, což mě překvapilo. Tato metoda by měla fungovat na téměř jakékoli barevné skvrně.
 • Otázka O jaký typ laku na boty se jedná a kde jej mohu získat? Jakýkoli tekutý lesk na boty bude fungovat a můžete ho získat téměř kdekoli, jako je Walmart, Target, Amazon nebo téměř jakýkoli obchod s obuví.
 • Otázka Funguje to u jiných barev Vans, jako je šedá nebo růžová? Nedoporučoval bych je leštit, pokud nenajdete velmi blízkou shodu barev. Kromě toho se ujistěte, že dostanete skotský chránič/vodotěsný sprej, který pomůže zabránit poškození/změně barvy.

Populární Problémy

„Lady Boss: The Jackie Collins Story“ má premiéru v neděli 27. června na CNN. Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak jej můžete sledovat online.Marcos Baghdatis nedávno hovořil o tom, proč je Velká 3 Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče tak dominantní. Baghdatis dodal, že se snaží začlenit postoj Velké 3 do svého každodenního života na hřišti i mimo něj.

Tenisová legenda Martina Navrátilová věří, že Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic jsou zářezem nad Next Gen.Ve čtvrtek večer má premiéru Velká debata společnosti Syfy Wire. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.Dupuytrenova kontraktura je stav, při kterém tkáň přímo pod kůží na dlani ztvrdne a napne se. Tato malformace nutí prsty kroutit se a brání jim v narovnání. V následujících situacích...