Jak čistit měděnou střechu

Střecha z mědi je výrazným designovým prohlášením každého domu. Nejen, že dodávají každému dílu architektury pocit třídy, ale jsou také trvanlivé a odolné proti korozi. Bohužel se měděné střechy mohou časem zašpinit a oxidační a vodní skvrny mohou odbarvit původní odstín mědi. Naštěstí, pokud provádíte správnou údržbu a občas provedete hlubší čištění, můžete nechat svoji měděnou střechu vypadat lesklou a novou.

Metoda 1 ze 3: Dodržování bezpečnostních opatření

 1. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 1

  1 Noste protiskluzovou obuv s dobrým dezénem. Při práci na střeše je důležité mít správnou obuv, abyste mohli zůstat v klidu a udržet rovnováhu. V opačném případě hrozí nebezpečí uklouznutí a zranění. Tenisky nebo boty s hlubokým běhounem jsou obvykle nejlepší pro práci na střechách.
  • Existují také boty, které jsou vyrobeny speciálně pro ty, kteří provádějí pokrývačské práce. Tyto boty mají speciální podložku na spodní části boty.


 2. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 2

  2 Noste bezpečnostní pás nebo postroj . Postroj vám zabrání spadnout ze střechy, pokud uklouznete nebo ztratíte rovnováhu. Připevněte postroj podle pokynů výrobce a ujistěte se, že je zcela zajištěn. Druhý konec postroje připevněte ke komínu nebo oknu na opačné straně domu. Ponechte akord dostatečně volný, abyste mohli oblast vyčistit.
  • Kompletní střešní systém si můžete zakoupit v obchodních domech nebo online.
 3. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 3

  3 Na čištění střechy počkejte na chladný a slunečný den. Nepokoušejte se umýt střechu, pokud prší, sněží nebo fouká vítr. Tyto podmínky vás mohou při praní způsobit nestabilitu, což může být nebezpečné. Pokud nedávno pršelo, zkontrolujte, zda je střecha suchá, než se na ni pokusíte postavit. Musíte se také ujistit, že venku není příliš horko, jinak by se měděná střecha mohla na čištění příliš zahřát.
  • Nejlepší den k čištění měděné střechy je chladný a slunečný den.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Odstranění nečistot a nečistot

 1. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 4

  1 Odstraňte ze střechy všechny listy a úlomky. Pomocí smetáčku s měkkými štětinami odstraňte ze střechy špínu, rostlinnou hmotu a další nečistoty. Pracujte s koštětem tlačným pohybem, aby se všechny volné úlomky dostaly ze střechy.
  • Abyste zabránili hromadění na střeše, můžete oříznout nízko visící větve kolem vašeho domu.
  • Měkké štětiny na kartáčku nepoškrábou vaši měď.
 2. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 5

  2 Seškrábejte veškerý ptačí trus na střeše. Protože ptačí trus obsahuje kyselinu, může způsobit korozi na vaší měděné střeše. Pomocí plastové nebo dřevěné špachtle seškrábejte ptačí trus. Po škrábání můžete pomocí vlhkého bavlněného hadříku setřít zbytek ptačího trusu.
 3. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 6

  3 Opláchněte střechu kbelíky destilované vody. Pomocí kbelíků destilované vody opláchněte zbytek střechy. Destilovaná voda neobsahuje minerály, které by mohly odbarvit patinu nebo poškodit měď ve střeše.
  • Pokud nemáte destilovanou vodu, můžete vařit vodu z vodovodu.
 4. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 7

  4 Vysušte střechu čistými hadry. Krouživými pohyby vysušte střechu. Tím zabráníte vzniku pruhů vody a skvrn, když voda na vaší střeše zaschne.
  • Nepoužívejte hadry, které byly vyprané aviváží, protože by na vaší měděné střeše mohly zanechat šmouhy.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Provedení hloubkového čištění

 1. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 8

  1 Smíchejte 5 šálků (125 g) mouky a 1,5 (11,72 g) lžíce soli. Pomocí kbelíku o objemu 5 galonů vytvořte pastu na hluboké čištění. Jakmile jsou suché přísady v kbelíku, promíchejte je, dokud nejsou dobře zapracovány.
 2. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 9

  2 Nalijte do kbelíku bílý ocet. Pomalu nalijte 30 oz. destilovaného bílého octa do kbelíku a smíchejte s moukou a solí. Destilovaný bílý ocet můžete zakoupit v obchodě s potravinami.
  • Ocet je kyselý a odstraní jakýkoli zákal, který je na vaší měděné střeše.
 3. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 10

  3 Roztok míchejte, dokud nevytvoří pastu. Roztok smíchejte dohromady v kbelíku pomocí míchací tyčinky. Konzistence pasty by měla připomínat zubní pastu, až bude hotová. Pokud je pasta příliš hustá, přidejte do kbelíku více octa.
 4. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 11

  4 Pastu naneste na část své měděné střechy. Naneste pastu na střechu malířským štětcem. Ujistěte se, že vytvoříte rovnoměrné vrstvy pasty, aby se střecha čistila rovnoměrně. Otestujte malou část střechy touto metodou, než vyčistíte celou střechu, abyste se ujistili, že pasta nemá na vaši střechu žádné nežádoucí reakce.
 5. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 12

  5 Nechte pastu 15 minut zaschnout. Když pasta zaschne, kyselina v octě sebere část staré patiny mědi a obnoví střechu její původní lesklou a růžovou barvu.
 6. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 13

  6 Pastu setřete vlhkým hadříkem nebo houbičkou. Pracujte v malých sekcích, aby bylo čištění zvládnutelné. Při čištění velkými krouživými pohyby odstraňte ze střechy zbytek zaschlé pasty.
 7. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 14

  7 Střechu opláchněte destilovanou vodou. Naplňte kbelíky destilovanou nebo převařenou vodou, která byla ochlazena. Nalijte kbelíky na uvolněnou pastu tak, aby stékala ze strany střechy.
 8. Obrázek s názvem Clean Copper Roof Step 15

  8 Vysušte střechu čistými bavlněnými hadry. Sbírejte veškerou zbývající vlhkost ze střechy čistým hadříkem. Úplné vysušení střechy zabrání vzniku skvrn od vody. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Protiskluzové boty
 • Bezpečnostní pás nebo postroj
 • Koště s měkkými štětinami
 • Destilovaná voda
 • Bavlněné hadry nebo utěrky
 • Mouka
 • Sůl
 • Ocet
 • Malířský štětec
 • Kbelík

Populární Problémy

Steelers a Titans se setkají v obrovské bitvě 7. týdne neporažených týmů. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Maskovaný tanečník má premiéru v neděli večer. Zde je návod, jak sledovat novou show online, pokud nemáte kabel.

Jak cvičit prsty. Máte slabé prsty? Potřebujete je použít k něčemu, co vyžaduje flexibilitu? Chcete lépe držet sklenice, víčka a kluzké předměty? Co třeba chyty pro horolezectví nebo ...

Hledáte přímý přenos Munguia vs Hogan? Zde je návod, jak sledovat boj online, pokud jste ve Spojených státech.

Jak protáhnout nohy. Vaše nohy pohánějí hamstringy, kyčelní flexory, kvadricepsy, gluteální svaly a lýtkové svaly. Protahování nohou vám pomůže předcházet zranění a také předcházet bolestem svalů po chůzi, běhu nebo ...

Film „Belichick and Saban: The Art of Coaching“ má premiéru v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat streamování dokumentu HBO online, pokud nemáte kabel.