Jak natáhnout tenisky

Pokud budete nosit tenisky - ať už sportovat nebo jen tak pro svůj den - budete chtít, aby se boty cítily zlomené, než je začnete delší dobu nosit. Existuje několik způsobů, jak můžete tenisky natáhnout, aby vám pohodlně sedly na nohu. Pokud spěcháte, můžete uvnitř bot zmrazit vodu nebo je natáhnout teplem. Nebo je jednoduše noste několik dní doma, použijte speciální vložky natahující boty nebo vezměte boty k ševci na profesionální opravu.

Metoda 1 ze 3: Protahování tenisek přes noc s ledem

 1. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 1

  1 Naplňte 2 1 galon (3,8 L) uzavíratelných sáčků vodou. Vzhledem k tomu, že se voda při mrznutí rozpíná, můžete ji přes noc natáhnout. Naplňte oba uzavíratelné sáčky asi do 1/2, aby nedošlo k nadměrnému natažení boty. Sáčky těsně uzavřete, aby nedošlo k úniku.
 2. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 2

  2 Vtlačte sáčky naplněné vodou do tenisek. Do každé tenisky vložte 1 sáček naplněný vodou tak, aby přední část sáčku byla ve špičce boty. Pokud je to nutné, sáhněte do každé boty rukou a zatlačte vodou naplněný vak do přední a zadní části boty.
  • Ujistěte se, že sáčky jsou v tomto místě stále uzavřené - děravý vak by zničil botu.


 3. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 3

  3 Umístěte tenisky do mrazničky a nechte je přes noc. Položte boty na rovný povrch v mrazáku tak, aby jejich horní části směřovaly nahoru. Zmrazení pytle ledu bude trvat nejméně 8–10 hodin. Jak led zmrzne, roztáhne se a protáhne se ven proti vnitřkům tenisek.
 4. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 4

  4 Druhý den ráno vytáhněte tenisky z mrazáku. Vyjměte tenisky z mrazáku, vyjměte sáčky z bot a vyzkoušejte je. V tomto okamžiku by se tenisky měly dostatečně natáhnout, aby se vešly do vašich nohou.
  • Pokud nechcete zmrazit nohy, nechte tenisky 20–30 minut zahřát, než si je vyzkoušíte.
 5. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 5

  5 Pokud jsou tenisky stále příliš těsné, postup opakujte. Pokud vám boty i po 1 noci v mrazáku sevřou nohy, znovu je zmrazte. Naplňte 2 další igelitové sáčky vodou a tentokrát je trochu naplňte, aby se v botách více rozšířily. Zmrazte je přes noc a ráno si tenisky znovu vyzkoušejte. reklama

Metoda 2 ze 3: Zahřívání tenisek, aby se protáhly

 1. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 6

  1 Nasaďte si 2 páry silných ponožek a tenisky. Najděte pár párů tlustých vlněných ponožek a navlékněte je přes sebe. Poté si obujte tenisky, které plánujete natáhnout. Použití ponožek, aby byly vaše nohy co největší, pomůže natáhnout tenisky.
  • Pokud jsou boty dostatečně těsné, aby se vám do nich nevlezly 2 páry ponožek, noste jen 1 pár.
 2. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 7

  2 Topte boty vysoušečem vlasů po dobu 30 sekund. Udržujte nohy uvnitř obuvi a pomocí vysoušeče vlasů foukejte horký vzduch na vnější povrchy obuvi. Vysoušeč vlasů nastavte na střední teplotu, aby nedošlo k přehřátí a potenciálnímu poškození tenisek. Každých 30 sekund přepněte vzduch z vysoušeče vlasů na druhou botu.
  • Fén udržujte v pohybu, aby zahřál všechny povrchy boty: špičku, boky a patu.
 3. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 8

  3 Při zahřívání tenisek kroutte prsty na nohou a chodidlech. Teplo z vysoušeče vlasů uvolní tkaninu vašich tenisek. Kroutit prsty a ohýbat nohu při zahřívání každé boty pomůže natáhnout tenisky.
  • Vytažení tenisek tak, aby se pohodlně vešly, může trvat až 2 minuty na botu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Protahovací tenisky bez teplotních extrémů

 1. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 9

  1 Noste tenisky 4–5 hodin v kuse doma. Nejlepší způsob, jak zlomit tenisky, je nosit je doma. Vniknou dovnitř, i když jen sedíte. Teplo a pot z vašich nohou změkčí skořápky tenisek a způsobí, že se boty přizpůsobí tvaru vašich nohou.
  • Uvědomte si, že zlomení obuvi může trvat 5–7 dní. Pokud vás tedy zítra čeká velká traťová schůzka nebo jiná sportovní událost, nemusí to být nejúčinnější metoda.
 2. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 10

  2 Pokud nemáte tenisky, použijte vložky natahující boty. Vložky natahující boty jsou dřevěné nebo plastové předměty ve tvaru chodidla, které se rozšiřují a vyvíjejí vnější tlak na boty, když jsou zasunuty dovnitř těla boty. Protáhněte tenisky, i když nejsou na nohou, a ponechte v nich tenisky vložky napínající boty. Chcete-li použít vložky natahující boty, vložte špičku vložky do boty a zatlačte patu na místo. Tato akce rozšíří přední část vložky.
  • I když vložky necháte 24 hodin denně, bude trvat nejméně 3 dny, než se boty dostatečně natáhnou, aby se vešly do vašich nohou.
  • Kupte si vložky na natahování obuvi v nedalekém obchodě se sportovním zbožím nebo ve velkém obchodě s obuví.
 3. Obrázek s názvem Stretch tenisky Krok 11

  3 Vezměte své tenisky k profesionálnímu ševci pro rychlejší protažení. Profesionální ševci mají stroje a nástroje speciálně určené k natahování tenisek a dalších typů běžeckých bot. Sundejte si tenisky s ševcem a vysvětlete, že byste si přáli boty natažené. U tohoto postupu očekávejte 48hodinovou dobu obratu, která obvykle stojí asi 15 USD.
  • Pokud nevíte, zda se v okolí nachází švec, vyhledejte na internetu frázi jako „profesionální ševci v mé oblasti“.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je pro děti bezpečné provádět tyto procesy, nebo by jim měli pomoci rodiče? R2_d2000 Nejlepší odpovídač To by nemělo být pro děti nebezpečné, ale přesto by to měli říct svým rodičům a získat jejich pomoc, aby to bylo provedeno správně a pro další bezpečnost.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Protahovací tenisky s ledem

 • Uzavíratelné plastové sáčky
 • Mrazák

Topné tenisky je rozšíří

 • 2 páry silných ponožek
 • Fén

Protahovací tenisky bez teplotních extrémů

 • Vložka natahující boty

Tipy

 • Při nákupu tenisek a běžeckých bot je nejlepší koupit si pár, který dobře sedí. Tímto způsobem nebudete muset boty natahovat, aby se vešly, a také nebudete muset řešit příliš velké tenisky.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Pokud máte let odlétající z letiště Newark a rozhodnete se cestovat na letiště pomocí blízkých vlakových linek, uvědomte si, že to není tak jednoduché, jak to zní. Tento článek vám poskytne podrobnosti, abyste se tam dostali. Zajistěte, aby kdekoli začnete ...

Jak vyřešit vaši obuv. Vyřešení obuvi, podobné původní podrážce, je ekonomické. Vlastní rozlišení obuvi stojí prakticky stejné a přináší mnoho pohodlí. Zvažte výhody a nevýhody řešení vašeho ...

Jak identifikovat hrudky na vaší kočce. U mnoha koček se v určitém okamžiku života vytvoří hrudky. Přesto může být děsivé najít na vašem mazlíčku novou bulku. Některé jsou zcela neškodné, zatímco některé bude muset řešit veterinární lékař ...

Jak přežít divočinu pouhým nožem. Přežití v mírném prostředí je snadné, pokud víte, jak na to. V lesích lze zemřít na řadu různých věcí. Nicméně tím, že prostě budete mít znalosti a využijete toho, co ...

Jak cestovat při letu v letadle. Letecká doprava je nejrychlejší způsob cestování na dlouhé vzdálenosti, ale může být stresující balit se a ujistit se, že jste vše udělali správně, abyste se dostali přes zabezpečení letiště. Existují...

Našli jste kameny, které jsou podle vás opravdu skvělé? Možná máte rádi padající kameny, ale jsou příliš velké. V tomto článku se dozvíte, jak lámat kameny, aniž byste přišli o oko. Určete, jak budete obsahovat kousky vaší rozbité skály. Nějaký...