Jak čistit fotbalové rukavice

Rukojeti vašich fotbalových rukavic jsou vyrobeny z citlivých materiálů, což znamená, že je nemůžete bez jiné myšlenky hodit do běžného prádla. Obecně se doporučuje ruční praní, aby nedošlo k jejich náhodnému poškození v pračce. Pokud však výrobce uvádí, že je lze prát v pračce, dodržíte při jejich vložení několik opatření, která je ochrání před nadměrným opotřebením. Přijetí několika dalších preventivních postupů mnohem více sníží opotřebení a sníží nepříjemné pachy.Metoda 1 ze 3: Ruční mytí rukavic

 1. 1 Připravte si koupel v rukavicích. Zavřete zátku v odtoku dřezu a začněte z kohoutku vytékat vlažnou vodu. Když se dřez plní, nalijte 1 lžíci jemného tekutého pracího prostředku pod tekoucí vodu. Vodu promíchejte, aby se rovnoměrně promíchala s pracím prostředkem, a poté vypněte faucet.
  • Pokud jsou obzvlášť páchnoucí, zkuste místo mýdla použít několik tablet na čištění zubních protéz.
  • Vyvarujte se používání horké vody. Nadměrné teplo může poškodit některé materiály používané k výrobě fotbalových rukavic.
 2. 2 Vydrhněte si rukavice. Dejte je do dřezu a držte je pod vodou. Nechte je namočit mýdlovou vodu, dokud nebudou úplně mokré. Potom je pomocí prstů vydrhněte pod vodou. Věnujte zvláštní pozornost oblastem, které jsou obzvláště špinavé nebo špinavé.
  • Alternativně můžete nosit rukavice a čistit je, jako byste si myli holé ruce.
  • Vždy používejte konečky prstů místo kartáče na prádlo nebo čehokoli abrazivního. Vyhněte se poškození rukojetí rukavic.
 3. 3 Opláchněte je. Otevřete zátku, aby mohla špinavá voda odtékat. Potom zavřete zátku a nalijte druhou lázeň z faucetu, pouze tentokrát použijte studenou vodu. Namočené rukavice namočte do studené vody a promíchejte, aby se vypláchlo veškeré přetrvávající mýdlo.
 4. 4 Vysušte je. Jakmile je mýdlo úplně pryč, stiskněte rukavice nad umyvadlem, abyste se zbavili co největšího množství vody. Vysušte je na vzduchu na rovném povrchu, prádelní šňůře nebo sušáku. Pamatovat si:
  • Nadměrné teplo může poškodit vaše rukavice. Nevyhazujte je do sušičky ani se je nesnažte sušit jiným zdrojem tepla, jako je vysoušeč vlasů.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pomocí pračky

 1. 1 Přečtěte si, jak si umýt rukavice. Mějte na paměti, že konstrukce rukavice se může lišit podle značky a modelu. Vždy zkontrolujte doporučení výrobce týkající se praní. Počítejte s tím, že některé lze prát v pračce, zatímco jiné by se měly prát pouze ručně. Pokud máte pochybnosti, vždy perte ručně.
 2. 2 Otočte rukavice naruby. Mějte na paměti, že vnější strana oděvu zažívá drsnější jízdu během pracího cyklu než uvnitř. Chraňte rukojeti rukavice tím, že je otočíte naruby. Snižte pravděpodobnost poškození, které může pocházet z trhlin, slz nebo opotřebení.
 3. 3 Zabalte je do polštáře. Očekávejte, že podložky s horním plněním budou mít hrubší cyklus než stroje s předním plněním. Pokud se váš stroj načítá shora, chraňte své rukavice dále tím, že je vložíte do povlečení na polštář nebo do něčeho podobného a poté zavřete. Cykly čelního nakladače by měly být na vašich rukavicích měkčí, ale pokud jsou nakloněné, chybujte na straně opatrnosti a stejně je vezměte.
 4. 4 Praní ve studené vodě na jemném cyklu. Uvědomte si, že teplo může poškodit součásti vašich rukavic, v závislosti na použitém materiálu. Nastavte teplotu na „studenou“ pro cyklus praní i oplachování. Poté vyberte „jemný prací cyklus“ pro nejjemnější praní. Během plnění přidejte do pračky jemný prací prostředek.
 5. 5 Suší se na vzduchu. Spusťte svůj cyklus. Po dokončení položte rukavice naplocho na povrch nebo je zavěste na sušák nebo šňůru na prádlo. Nepoužívejte sušičku, protože její teplo pravděpodobně poškodí rukojeti a/nebo jiné součásti. reklama

Metoda 3 ze 3: Minimalizace opotřebení, slz a pachů

 1. 1 Myjte střídmě. Ať už si rukavice perete v pračce nebo v ruce, počítejte s tím, že každé praní přidá vašim rukojetím určité opotřebení. Abyste snížili dopad opakovaného praní, zdržte se praní po každém použití. Perte jednou týdně nebo každý druhý týden, pokud to zoufale nepotřebují.
 2. 2 Po každém použití je vyvětrejte. Protože je nebudete prát po každém použití, neukládejte je do tašky nebo skříňky. Přiveďte je domů a zavěste na šňůru na prádlo nebo sušák, aby mohli dýchat. Nechte pot nebo jinou vlhkost uschnout na vzduchu s dostatkem cirkulace, aby nedocházelo k tvorbě pachů.
 3. 3 Nasajte pachy savými materiály. I když rukavice po každém použití provětráte, počítejte s tím, že vás v určitém okamžiku začne přetrvávat pot a zapáchat. Bojujte s tím, že je nacpete materiály, které absorbují zápach, když se nepoužívají. Mezi praktické domácí potřeby, které lze použít, patří:
  • Nové čajové sáčky
  • Sušicí listy
  • Noviny
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Ztrácí rukavice lepivost, pokud jsou několikrát vyprány? Ne, rukavice neztrácejí hůl, pokud jsou vyprány vícekrát; ve skutečnosti lépe drží po vyprání.
 • Otázka Opotřebují se nebo trhají se konečky prstů fotbalové rukavice? Ano, tipy se časem opotřebovávají.
 • Otázka Platí to i pro brankářské rukavice? Ano.
 • Otázka Je postup stejný pro všechny druhy sportovních rukavic? Ano. Většina sportovních rukavic je vyrobena stejným způsobem.
 • Otázka Hodně jsem používal své fotbalové rukavice a oni ztratili hůl. Pokaždé, když je opláchnu a potřu, jsou lepkavé, ale po jednom chycení ztratí hůl. Co bych měl dělat? To je pravděpodobně známka toho, že je na čase pořídit si nové rukavice. Obvykle po určité době používání rukavic mohou ztratit běhoun. Stačí si pořídit nové rukavice.
 • Otázka Měla by být rukavice před zápasem mírně utažena? Ne. Jejich navlhčení obvykle ztěžuje chytání míče.
 • Otázka Jak dlouho mohou brankářské rukavice vydržet? Mohou trvat tři až čtyři roky, pokud se o ně dobře staráte, ale realističtěji můžete očekávat, že si koupíte nový pár každou sezónu.
 • Otázka Ztrácejí fotbalové rukavice časem přilnavost? Mohou, zvláště pokud jsou velmi levné. Investujte do slušného páru, snažte se o ně starat a používejte je pouze pro fotbal.
 • Otázka Mohu dát své rukavice do sušičky? Maria Windsor Ne. Nadměrné teplo poškodí vaše rukavice. Můžete zkusit vysušit rukavice fénem, ​​ale pouze pokud je zima.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Mytí rukou

 • Dřez
 • Mírný prací prostředek
 • Prádlo na prádlo, sušák nebo plochý povrch pro sušení na vzduchu

Pračka

 • Podložka
 • Mírný prací prostředek
 • Povlak na polštář nebo něco podobného
 • Prádlo na prádlo, sušák nebo plochý povrch pro sušení na vzduchu

Minimalizace zápachu

 • Čajové sáčky
 • Sušicí listy
 • Noviny

Populární Problémy

Jak hrát různé střely v kriketu. Zahrát skórující střelu v kriketu může být obtížné, zvláště když nevíte, jakou vhodnou střelu použít pro dané okolnosti. Dobrý pálkař musí mít dobrou koordinaci ruka-oko, reflexy, ...Jak nahrávat video hru bez karty Capture Card. Nahrávání a sdílení hry se stalo pro mnoho hráčů velmi oblíbenou zábavou. Nárůst popularity video serverů, jako jsou YouTube a Twitch, otevřel zcela nové publikum ...

Jak udělat kaši. Ach, kaše. Snídaně už není klasičtější. Protože je to však tak jednoduché, každý má svůj vlastní způsob, jak to udělat (a jíst). Pokryjeme tři různé druhy kaše (ovesné vločky, rýži a ...

Vyvrtnutý palec je běžným zraněním ve sportu, jako je volejbal, basketbal, softball, lyžování, sáňkování, tenis a ping pong. Ať už jste si při sportu vyvrtli palec nebo ne, jakmile vám diagnostikovali podvrtnutí ...Jak používat samoobslužnou myčku aut Samoobslužná myčka aut je levný a účinný způsob, jak důkladně vyčistit auto. Většina samoobslužných stanic je relativně podobná a snadno se používá. Pokud přijedete na stanici s dostatkem hotovosti nebo ...