Jak vyčistit hledí helmy

K čištění hledí helmy doma budete potřebovat několik hadříků z mikrovlákna, prací tkaninu a čistý ručník. K čištění vnějšího povrchu použijte jemné mýdlo nebo čistič hledí. Na vnitřek hledí použijte dětský šampon. Mějte na paměti, že hledí motocyklů mají obvykle speciální povrchovou úpravu proti poškrábání na vnější straně hledí a štít proti zamlžování na vnitřní straně hledí. Použití drsných chemikálií nebo namáčení hledí v čisticích prostředcích může tyto povlaky zničit. Abyste se vyhnuli opotřebení, otřete vnější část hledí suchým hadříkem po každé jízdě a omyjte jej pouze v případě potřeby.

Metoda 1 ze 2: Mytí hledí

 1. Obrázek s názvem Vyčistěte hledí helmy Krok 1

  1 Přilbu postavte vedle čistého umyvadla a odstraňte veškeré polstrování. Vyjměte předměty z umyvadla a položte vedle něj suchý ručník. Položte přilbu na ručník. Vezměte si jemné mýdlo a hadřík. Pokud má vaše helma elektronické systémy nebo odnímatelné vycpávky, vyjměte je a odložte stranou.
  • Vnější strana hledí motocyklu a motocyklu je obvykle pokryta speciálním povlakem proti poškrábání. Některé štíty jsou také pokryty jiným povlakem, který snižuje oslnění. Použití silného abrazivního čisticího nebo chemického čisticího prostředku může tyto vrstvy časem zničit nebo nahlodat.}}
  • Pokud chcete, můžete místo mýdla na nádobí použít speciální čistič hledí na motocykl.


 2. Obrázek s názvem Vyčištění hledí helmy Krok 2

  2 Namočte hadřík do horké vody. Popadněte čistý, měkký prací hadřík. Zapněte horkou vodu v umyvadle. Počkejte 2–3 minuty, než se voda ohřeje na nejvyšší teplotu. Poté přidržte hadřík pod vodou a namočte jej.
  • Pokud je voda příliš horká na ruce, dejte si na to gumové rukavice.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění hledí helmy Krok 3

  3 Přehoďte látku na hledí po dobu 3–5 minut, aby změkla špínu nebo mrtvé brouky. Zavřete hledí, pokud je otevřené. Když helma sedí na ručníku vedle umyvadla, rozložte ručník a přidržte látku za rohy v horní části. Zakryjte hledí hadrem a přehoďte jej přes helmu. Pokud se zdá, že prací tkanina sklouzne, vsuňte pod bradu ručník, abyste helmu trochu zvedli. To změkčí všechny mrtvé brouky nebo shluky zaschlé špíny.
  • Pokud na helmě nemáte žádné zbytky, tento krok přeskočte.
  • I když to vypadá, že byste štěnice a špínu mohli oškrábat nebo drhnout, nedělejte to. Můžete skončit poškrábáním hledí.

  Variace: Pokud je váš štít opravdu ošklivý, můžete jej po vyjmutí z helmy namočit na 3–5 minut do horké vody a jemného mýdla na nádobí. Než to uděláte, ujistěte se, že máte ochranný kryt proti zamlžení, který vydrží mýdlo. V příručce k helmě zjistěte, zda váš protimlžící štít vydrží mýdlo.

 4. Obrázek s názvem Vyčištění hledí helmy Krok 4

  4 Přidejte kapku mýdla na hadřík z mikrovlákna a jemně vydrhněte. Sundejte prací hadřík přehozený přes hledí a dejte jej stranou. Popadněte čistý hadřík z mikrovlákna a spusťte jej pod vodou. Přidejte stříknutí mýdla o velikosti mince a jemně promněte hledí. Vodorovně drhněte tam a zpět přes hledí a zakryjte každou část alespoň 2-3krát.
  • Přitom držte hledí zavřené.
  • Nevyvíjejte při tom velký tlak. Mělo by to mít pocit, jako byste pásem paseli hledí.
  • Zbývající vrstvy špíny nebo mrtvých brouků by se při tom měly sklouznout.
 5. Obrázek s názvem Vyčištění hledí helmy Krok 5

  5 Mýdlo na nádobí opláchněte čistým hadříkem. Namočte nový prací hadřík do teplé vody. Třete hledí stejným způsobem jako hadříkem z mikrovlákna. Přejeďte látkou po povrchu hledí tahy tam a zpět.
  • Pokračujte ve stírání pracího hadříku přes hledí, dokud nezmizí veškeré mýdlo a bubliny.
 6. Obrázek s názvem Vyčistěte hledí helmy Krok 6

  6 Navlhčete hadřík z mikrovlákna a přidejte dětský šampon. Popadněte čistý hadřík z mikrovlákna a nechte ho 2–3 sekundy běžet pod teplou vodou. Popadněte láhev dětského šamponu a stříkněte do utěrky 1–2 čajové lžičky (4,9–9,9 ml) dětského šamponu. Utřete hadřík dohromady, aby se dětský šampon rozdělil po vláknech látky.
 7. Obrázek s názvem Vyčistěte hledí helmy Krok 7

  7 Jemným tahem potřete vnitřek hledí látkou. Když máte hadřík naplněný vodou a dětským šamponem, položte hadřík na vnitřek hledí. Jemně krouživými tahy jemně otřete látku o hledí. Zakryjte každou část hledí 2-3krát, abyste odstranili veškerý prach nebo nečistoty.
  • Tvar hledí může ztěžovat čištění rohů, kde se připevňuje k helmě. Naštěstí je důležitější vyčistit oblast uprostřed hledí, odkud se díváte ven. Pokud se k němu nedostanete, nebojte se drobných zbytků v blízkosti rohů.
 8. Obrázek s názvem Vyčistěte hledí helmy Krok 8

  8 Opláchněte hledí nebo jej otřete vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Pokud je to možné, sundejte si hledí. Pokud to nemůžete sundat, vycpěte vnitřek helmy čistým ručníkem. Pokud jste sundali hledí, spusťte jej pod měkkým proudem vody a opláchněte jej. Pokud jste neodstranili hledí, vložte čistý hadřík z mikrovlákna do vody. Jemně vetřete vnitřní část hledí, abyste odstranili dětský šampon. Pokračujte v doplňování látky a otírání hledí, dokud neuvidíte žádné bubliny nebo zbytky šamponu.
 9. Obrázek s názvem Vyčištění hledí helmy Krok 9

  9 Nechte helmu 2-3 hodiny schnout na vzduchu. Položte si hledí na ručník vedle umyvadla. Nastavte si hledí tak, aby hledí neleželo naplocho. Nechte své hledí schnout 2–3 hodiny na vzduchu. Pokud jste sundali hledí z helmy, znovu jej připevněte k helmě, až bude úplně suchá.
  • Dokud bude vaše hledí šikmo odpočívat, řádně vyschne. Pokud leží na ručníku naplocho, mohou do hledí zaschnout vodní skvrny.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Udržování jasného hledí

 1. Obrázek s názvem Vyčistěte hledí helmy Krok 10

  1 Po každé jízdě otřete hledí pomocí čisticích ubrousků na brýle. Nejlepší je vyhnout se používání suchých materiálů k čištění hledí, ale navlhnutí může zanechat vodní skvrny. Vlhké ručníky určené k čištění brýlí jsou však ideální pro otírání hledí helmy. Po každé jízdě si pomocí jednorázové utěrky otřete hledí a odstraňte veškeré povrchové zbytky.
  • Pokud chcete, můžete použít speciální ubrousek na motocyklovou přilbu, ale bývají mnohem dražší než čisticí ubrousky na brýle.
 2. Obrázek s názvem Vyčistěte hledí helmy Krok 11

  2 Mějte na sobě láhev s rozprašovačem a hadřík z mikrovlákna pro čištění při delších jízdách. V průběhu delších jízd se hromádka na vašem hledí může hromadit a propracovat se do plastu. Aby se nehromadila špína, mějte na sobě malou rozprašovač naplněný vodou a jemným mýdlem na nádobí. Při delších výletech nastříkejte vodu do hledí a čistým hadříkem z mikrovlákna setřete vodu.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění hledí helmy Krok 12

  3 Brouste hledí dolů, abyste odstranili škrábance. Jediný způsob, jak bezpečně odstranit škrábance, je zbrousit hledí. Opláchněte hledí a použijte brusný papír o zrnitosti 800 až 2 000, abyste jej obrousili. Propracujte se od nejhrubšího po nejjemnější brusný papír. Poté pomocí horkovzdušné pistole zahřejte hledí a vyhlaďte povrch. Tím však odstraníte veškeré povlaky, povrchové úpravy nebo štíty proti zamlžování.
  • Po každé vrstvě broušení opláchněte hledí, abyste zajistili, že do hledí nezachytíte žádné malé kousky plastu.
  • Doporučuje se jednoduše vyměnit silně poškrábaná hledí. Je mnohem bezpečnější jednoduše si pořídit nový štít, než si pohrávat s důležitým bezpečnostním prvkem vaší helmy.
 4. Obrázek s názvem Vyčištění hledí helmy Krok 13

  4 Nedotýkejte se svého hledí rukama, aby nedošlo k rozmazání. I když máte rukavice, vaše prsty mohou rozmazat mrtvé brouky nebo odpadky, které se hromadí na vašem hledí. Přilbu vždy noste tak, že ji budete držet za základnu a nedotýkejte se jí - zvláště při jízdě.
  • Pokud si během jízdy namažete věci na helmu, může to ve skutečnosti překážky ještě zhoršit.
  • Vždy přilněte, abyste si helmu vyčistili, místo aby jste při jízdě srazili věci z hledí.
 5. Obrázek s názvem Vyčištění hledí helmy Krok 14

  5 Zavěste přilbu na háček na helmu nebo stabilní povrch, aby vám nespadl. Většina motocyklů má určený háček na přilbu. Pokud vaše kolo ne, nainstalujte jej na rukojeť. Zavěšením přilby na rukojeť nebo zrcátko se zvyšuje pravděpodobnost, že přilba spadne na zem. Pokud k tomu dojde, náraz může poškrábat nebo zlomit hledí. Vždy mějte přilbu na stabilním povrchu, abyste zabránili pádům nebo zlomení.
  • Háček na helmu je malá spona, která se přichytí k rukojeti. Když zaparkujete, obepněte podbradní pásek kolem háčku, aby byla vaše helma stabilní.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • K čištění hledí nepoužívejte papírové ručníky. Papírové ručníky mohou menší škrábance ještě zhoršit.
 • Pokud se po vyčištění protihlukového štítu hromadí vlhkost, budete jej muset odstranit. Od výrobce můžete získat nový štít proti zamlžování.
 • Časté mytí hledí narušuje povlak a ochranný kryt proti zamlžování. Čistěte svůj štít, pouze když je extrémně špinavý.
 • Někteří lidé věří, že zubní pasta a zubní kartáček odstraní škrábance na hledí, ale štětiny od zubního kartáčku škrábance jen zhorší. Pokud to zkusíte, použijte místo toho vatový tampon. Není však jisté, zda metoda zubní pasty funguje.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Mytí hledí

 • Ručník
 • Utěrky z mikrovlákna
 • Vyperte hadry
 • Voda
 • Mírné mýdlo na nádobí
 • Gumové rukavice (volitelně)
 • Automobilový vosk (volitelně)
 • Dětský šampon

Udržování jasného hledí

 • Vlhké ručníky
 • Rozprašovací láhev
 • Voda
 • Mírné mýdlo na nádobí
 • Smirkový papír
 • Háček na helmu

Populární Problémy

Jannik Sinner byl ve čtvrtek ohromen šťastným poraženým Arthurem Rinderknechem na akci Lyon ATP 250.

Jak připravit dezertní pizzu. Dezertní pizzy dělají skvělé pochoutky. Existuje mnoho různých druhů-polevy se mohou pohybovat od ovocných plátků a smetanového sýra až po dekadentnější jízdné, jako je čokoládovo-lísková pomazánka a marshmallows. ...

Suzanne Lenglen má také svůj stadion pojmenovaný !.

Zde je návod, jak sledovat „Good Talk With Anthony Jeselnik“ online bez kabelového přihlášení.

Sobotní bitva mezi Canelo Alvarez a Rocky Fielding není na pravidelném PPV. Zde je návod, jak můžete souboj sledovat zdarma.

Americká senzace Frances Tiafoe se ve čtvrtém kole na Australian Open utká s Grigorem Dimitrovem. Zde je návod, jak sledovat zápas online.