Jak vypadat přátelsky ke psům

Utíkají vám psi i přes vaše přátelské chování? Pokud chcete, aby se psi kolem vás cítili pohodlněji, začněte změnou způsobu, jakým se kolem nich pohybujete a mluvíte. Psi budou uvolněnější, pokud se budete pohybovat pomalu, mluvit jemně a dostat se na jejich úroveň. Dejte psovi dostatek času, aby si vás prohlédl, než se ho pokusíte pohladit a rozpoznat známky toho, že pes potřebuje více času nebo prostoru.budoucí ortéza lokte

Metoda 1 ze 2: Úprava řeči vašeho těla

 1. 1 Pomalu se pohybujte kolem psa. Pokud jste rychlí nebo nepředvídatelní v tom, jak chodíte nebo se pohybujete, pes by vás mohl vyděsit. Snažte se být pomalí a předvídatelní v tom, jak se pohybujete, když jste kolem psa.
  • Pomalý pohyb poskytne psu šanci, aby vás prohlédl a sledoval řeč vašeho těla.

  Spropitné: Místo toho, abyste se ke psovi přiblížili hlava nehlava, jděte směrem k psovi po zakřivené čáře. Zabráníte tak tomu, aby se pes cítil ohrožen.

 2. 2 Mluvte se psem klidným hlasem. To je zvláště důležité, pokud pes štěká nebo se zdá být zběsilý. Když se psem mluvíte uklidňujícím hlasem, může se ve vašem okolí cítit uvolněně a pohodlně.
  • Řekněte například: „Ahoj Sammie. Zdá se, že jsi z něčeho nadšený. Jak se máš?'
 3. 3 Dřepněte si nebo se posaďte, abyste byli blíže úrovni psa. Někteří psi jsou zastrašováni lidmi, kteří se nad nimi tyčí, takže sestupte, když jste blízko psa. Možná zjistíte, že je na vás pes zvědavý, jakmile se dostanete na jeho úroveň.
  • Nenechte se překvapit, pokud má pes větší zájem očichávat vaše boty než vás kontrolovat. Vaše boty nesou spoustu vůní, které by se pes mohl pokusit zjistit.
 4. 4 Usmívejte se na psa a udržujte minimální oční kontakt. Můžete navázat přímý oční kontakt, ale vyhněte se dlouhému zírání, jinak by se pes mohl cítit ohrožen nebo napadán. Podívejte se na psa a usmějte se. Pes se tak může cítit uvolněně.
  • Výzkum ukazuje, že psi dokážou detekovat hněv ve výrazu tváře, takže úsměv je důležitý způsob, jak působit přátelsky.
 5. 5 Psa jemně pohlaďte, pokud se k vám přiblíží. Dejte psovi čas, aby se cítil pohodlně, a postupně natáhněte ruku, pokud na vás přijde. Pomalu psa pohlaďte a sledujte, jak reaguje. Pokud pes zůstane ve vaší blízkosti nebo se pohybuje ještě blíže, užívá si pozornosti.
  • Pokud se pes odtáhne, nepokračujte v mazlení. Dejte psovi trochu prostoru a uvidíte, jestli se vrátí. Pes může chtít jen trochu více času, aby vás pozoroval.
  • Nedotýkejte se okamžitě hlavy psa, protože to mohou brát jako výhružné gesto.
 6. 6 Hrajte si se psem nebo nabídnout hračku. Pokud se pes kolem vás cítí dobře, věnujte si s ním nějaký čas hraní. Psi rádi hrají přetahování lanem, přinesou si míč nebo hůl a hrají s vámi tagy. Psovi můžete také dát hračku, například:
  • Tenisové míčky
  • Měkké hračky
  • Pískavé hračky
 7. 7 Nabídněte psovi pamlsek. Pokud komunikujete se psem někoho jiného, ​​zeptejte se ho, jestli je v pořádku, abyste mu dali něco dobrého. Držte psí pamlsek v otevřené dlani a pomalu jej podávejte psovi. Nechte psa přijít k vám, aby dostal pamlsek.
  • Nečekejte, že pes bude dělat triky, aby získal pamlsek, pokud se psem nejste obeznámeni.
  • Znepokojený pes se k vám možná nebude chtít přiblížit, ani aby dostal pamlsky. Místo čekání, až k vám pes přijde, hoďte pamlsky, aby přistáli poblíž psa. To pomůže vybudovat u psa důvěru.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Věnujte pozornost řeči těla psa

 1. 1 Nechte psa cítit vás, pokud vypadá čile a zvědavě. Namísto spěchu ke psovi a pokusu ho obejmout, určete, zda o vás pes má zájem. Mohlo by se postavit rovně a dokonce se trochu předklonit, zatímco by měl ocas rovnoběžně se zemí. Pes může přijít očichat vaši otevřenou ruku.
  • Všimnete si, že oči psa jsou široké a uši směřují dopředu, jako by se pes pokoušel zachytit váš zrak a zvuk.
 2. 2 Přistupte ke psovi, pokud vypadá uvolněně. Kontakt můžete zahájit, pokud tělo psa vypadá pohodlně. Ocas může být nízko nad zemí a uši směřují nahoru, nikoli dopředu. Klidný pes může mít také otevřená ústa, takže jeho jazyk trochu visí.
  • Pamatujte, že i když pes vypadá uvolněně, měli byste k němu přistupovat pomalu a klidně.
 3. 3 Rozpoznejte, kdy si pes chce hrát. Pokud si pes myslí, že jste přátelští a chce si s vámi hrát, může štěkat a spustit přední tlapky. Jeho ocas a uši se zvednou, než se kolem vás pes začne energicky pohybovat.
  • Můžete si všimnout, že se psovi rozšířily zornice a bude mít otevřená tlama.
 4. 4 Dejte psovi prostor, pokud vypadá vyděšeně nebo ustaraně. Pes nemusí chtít komunikovat, pokud od vás otočí hlavu, sklopí uši a hlavu sklopí. Pokud se bojí, jeho tlapky mohou vypadat zpocené a udrží tělo nízko.
  • Pokud pes vykazuje tyto příznaky, nepřibližujte se k němu ani se jej nepokoušejte zapojit.
  • I když se vám pes zdá trochu nejistý, nechte je být, dokud se nebudou cítit pohodlněji.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu učinit psa pohodlným kolem mě?Elisabeth Weiss
  Profesionální trenérka psů Elisabeth Weissová je profesionální trenérka psů a majitelka Dog Relations NYC, služby výcviku psů v New Yorku, New York. Elisabeth se spoléhá na techniky založené na vědeckých poznatcích, bez sil a na odměnách. Elisabeth nabízí výcvik chování, chování štěňat, informovanost o těle a prevenci úrazů, dietu, cvičení a výživu psů. Její práce byla uvedena v New York Magazine a v podcastu Dog Save the People. Vycvičila také všechny psy ve filmu Laurie Andersonové „Srdce psa“, který představuje Elisabethinu cestu se psem Laurie Andersona a Lou Reeda Lolabelle a jak její vášeň pro hraní na klávesy hrála významnou roli při zlepšování její kvality života poté, co byla diagnostikována rakovina slinivky.Elisabeth WeissProfesionální trenér psů Odborná odpověď Nenavážejte se na psa - nedotýkejte se okamžitě jeho hlavy a nedívejte se na něj. Zdržte se a nechte je, aby k vám přišli, pokud chtějí, a dejte jim možnost, aby nereagovali, pokud nechtějí.
 • Otázka Viděl jsem toho psa vyběhnout na silnici. Řekl jsem to majiteli a oni s tím nic neudělali, takže pes stále uniká. Zavolám RSPCA, ale potřebuji se s tím psem spřátelit. Nějaká rada? První věc, kterou nechcete udělat, je zavolat psa. Pokud tomu zavoláte nebo k tomu utečete, věc, kterou s největší pravděpodobností udělají, je útěk. Většina psů taková není, někteří jsou milí a jdou k nejbližší osobě, kterou vidí, ale to se stává 30% času. Pokud vidíte procházet psa, nedívejte se ani se ho nepokoušejte dotknout. S největší pravděpodobností budou štěkat, ale jakmile budou vědět, kdo jste, začnou se na vás hřát.
 • Otázka Jak mám přistupovat k ustrašenému psovi, aby ho vzal ven na nočník? Můžeme ho pohladit, ale odstartuje, pokud se ho pokusíme vyzvednout. Violet Michell Zkuste na psa nasadit postroj nebo vodítko. Pokud pes není váš, nesnažte se s ním nic dělat. Pokud je vaše, dejte mu jídlo a pořádně ho poplácávejte. Nakonec to bude možné vyzvednout. Pusťte to do zahrady/dvora na nočník; neměli byste ho vyzvedávat ani nutit jít ven.
 • Otázka Jak mám přistupovat k ustrašenému psovi, aby ho vzal ven na nočník? Můžeme ho pohladit, ale odstartujeme, pokud se ho pokusíme vyzvednout. Máte nějaké pamlsky? Pokud vám to bude příjemné, zkuste ho nalákat pamlsky. Může to nějakou dobu trvat, než vám bude věřit, buďte proto jemní a připravte se na to, že chvíli trvá, než ze své bázlivosti vyroste.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vždy se ptejte majitele, než se pomazlíte se svým psem.
 • Mějte na paměti, že někteří psi jsou k lidem přirozeně nedůvěřiví a nemají rádi mnoho lidských interakcí.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Hovězí maso z konzervy je hovězí maso sušené solí, typicky hrudník, které je obzvláště oblíbené pro tradiční irskou večeři na Den svatého Patrika, ale je také připravováno v jiných kuchyních po celém světě po celý rok. 'Corned' je ...

Wozniacki porazili Stosura a získali moskevský titul

Jak rozdělit a uložit koupelové bomby. Přestože jsou bomby do koupele zábavné a luxusní, jsou také drahé. Když je rozdělíte na polovinu, zdvojnásobí se počet koupelí, které můžete strávit, zatímco utratíte stejné množství peněz. Nejlepší ze všeho je, že potřebujete pouze ...Jak udělat zlatého zlatonku. Chtěli jste někdy udělat Zlatého zlatonku? Možná to samo nepoletí, ale vytvoření vlastního dekorativního Zlatého zlatonky může být zábavný způsob, jak oslavit a předvést svou lásku k Harrymu Potterovi a milované hře ...