Jak si hrát se svým psem

Hraní se psem je pro většinu lidí zábava. Je to přirozené chování psů - zejména mladých - a dává majiteli skvělou příležitost se s nimi spojit. Hra je také důležitá pro duševní a emocionální pohodu psa. V závislosti na intenzitě může doba hraní dát psovi také skvělé fyzické cvičení. Hra se může pohybovat od neorganizované, spontánní hry po organizované, intenzivní soutěžní hry nebo sport. Zaměřte se na hraní se psem dvakrát denně po dobu minimálně patnácti minut. Někteří blázniví psi budou potřebovat delší dobu hraní, aby byli šťastní. Naučením se správných typů hraček a her můžete snadno střídat zábavnou rutinu hry pro vás a vašeho psa.

hmotnost tenisových raket

Část 1 ze 2: Výběr správných hraček pro vašeho psa

 1. Obrázek s názvem Hrát se svým psem Krok 11

  1 Naučte se důležitost hraček. Kromě toho, že hra s hračkami jednoduše omezuje nudu vašeho psa, může pomoci eliminovat další nežádoucí chování a poskytnout vašemu psovi pohodlí, když zůstane sám. Správné hračky jsou také užitečné způsoby, jak pomoci naučit vašeho psa novým povelům a hrám.
 2. Obrázek s názvem Play with Your Dog Step 8

  2 Kupte svému psovi aktivní hračky. Aktivní hračky jsou odrůdou, se kterou váš pes pravděpodobně stráví čas. Tyto hračky jsou obvykle vyrobeny z velmi tvrdé gumy nebo tlustého zauzleného lana, které váš pes může nosit a pravidelně žvýkat, aniž by je okamžitě zničil.
  • Někteří lidé místo toho používají žvýkací hračky ze surové kůže, ale ty mohou snadno způsobit nebezpečí udušení, protože váš pes žvýká menší kousky surové kůže, takže hračky z tvrdé gumy mohou nabídnout bezpečnější možnost.
  • Tenisové míčky jsou také běžnou možností aktivní hračky. Dávejte však pozor na svého psa s tenisovými míčky a zlikvidujte je, jakmile je pes prožvýká, aby nedošlo k udušení.
  • Nylabone a Kong jsou dvě běžné značky trvanlivých, aktivních hraček pro psy.
  • Pokud si koupíte hračky z lana nebo látky, odložte je, jakmile skončí hrací doba. Pokud je vynecháte, váš pes je může žvýkat a kousky spolknout.


 3. 3 Kupte svému psovi hračky na rozptýlení. Některé hračky jsou speciálně určeny k tomu, aby udržely vašeho psa zaujatého a obohaceného celé hodiny, když vy nemůžete. Tyto hračky rozptýlení jsou často hádanky s pamlskem uvnitř, ke kterému se váš pes může časem dostat. Mnoho z těchto možností vám umožní rozbít pamlsek a smíchat ho s arašídovým máslem (oblíbeným psem!) Před vložením mixu do hračky. Pes poté žvýká hračku a časem dosáhne malých kousků pamlsku a arašídového másla.
  • Hračky „Busy-box“ jsou další oblíbenou možností v této kategorii. Tyto koule a kostky z tvrdé gumy vám umožňují umístit dovnitř pamlsky, na které váš pes dosáhne pouze pohybem hračky, aby pamlsky vypadly.
 4. Obrázek s názvem Hrajte si se svým psem Krok 10

  4 Kupte svému psovi plyšové hračky. Psi také milují plyšové hračky kromě tvrdších. Plyšové hračky obvykle končí v jedné ze dvou kategorií - pohodlná hračka, kterou váš pes neustále nosí nebo „zabijácká“ hračka, kterou váš pes zuřivě sbírá a energicky s ní třepe.
  • Ačkoli to nejsou technicky měkké hračky, bubliny také dělají skvělé „zabijácké“ hračky pro psy. Vyfoukněte nějaké bubliny, a pokud je váš pes má rád, vrhne se na ně a hravě je kousne. Ujistěte se, že si koupíte značky bublin bezpečných pro domácí zvířata v případě, že se psovi podaří spolknout část směsi nebo pokud jedna z bublin praskne přímo vedle očí vašeho psa.
  • Plyšové hračky s piskoty jsou velmi běžné „zabijácké“ hračky, protože váš pes s nimi často zatřese a snaží se dostat pískající část ven z hračky. Zajistěte, aby byl váš pes blízko těchto hraček, a vyhazujte reproduktory a volné náplně, abyste předešli nebezpečí udušení.
 5. Obrázek s názvem Hrát se svým psem Krok 7

  5 Vyzkoušejte několik možností a otočte je. Stejně jako u všech hraček možná budete muset vyzkoušet několik možností každé, než najdete něco, co váš pes miluje. Váš pes nemusí vůbec reagovat na tenisové míčky, ale bude si třeba hodiny hrát s lanovou hračkou. Najděte čtyři nebo pět hraček, které váš pes miluje, a otočte je, abyste psovi každý týden dali jednu nebo dvě z nich. To pomáhá zabránit tomu, aby se váš pes při výběru hraček nudil.
  • Pokuste se nechat alespoň jednu hračku otáčet, jednu utěšovat, jednu „zabíjet“ a jednu nosit/žvýkat při rotaci.
  • Psi mají často velmi oblíbeného v kategorii „pohodlných“ hraček - takový, který vaše děti nosí. To je často základem rotace hračky, kterou můžete se psem neustále opouštět.
 6. Obrázek s názvem Hrajte si se svým psem Krok 12

  6 Nepoužívejte své staré domácí potřeby. Předměty pro domácnost, jako jsou staré boty, bungee šňůry nebo opasky, nejsou vhodnými hračkami. Pes nedokáže rozeznat rozdíl mezi vaší starou botou a tou, kterou jste si koupili včera. Váš pes také může roztrhat většinu předmětů z domácnosti na malé kousky a sníst je. Budou jíst věci, o kterých byste si nikdy nemysleli, že jsou možné.
 7. 7 Zajistěte, aby každá zakoupená hračka byla bezpečná a přiměřená velikosti. Odstraňte předměty, jako jsou provázky, stuhy nebo jiná potenciální nebezpečí udušení, z hraček, které dáváte svému psovi. Měli byste si také vybrat možnosti, které odpovídají velikosti vašeho psa. Velký pes může potenciálně spolknout míč určený pro plemeno hraček, a naopak hračka určená pro sportovní plemeno může být příliš velká nebo těžká na to, aby zaujala menšího psa. Pokud je hračka nebo jiný cizí předmět spolknut, může se vašemu psovi usadit v žaludku nebo ve střevech, což vede k drahým účtům za veterináře a dokonce i k operaci. Mezi varovná znamení, že váš pes mohl něco spolknout, patří: Reklama

Část 2 ze 2: Hraní her se psem

 1. Obrázek s názvem Hrajte si se svým psem Krok 1

  1 Zahrajte si se svým psem přetahovanou. Většina psů instinktivně přistupuje k přetahovaným, protože je to jeden ze způsobů, jak si štěňata mohou hrát, zatímco oba tahají za předmět ústy. Vyberte si dlouhou, plyšovou hračku (například plyšáka nebo zauzleného lana), kterou můžete svému psovi sevřít z tlamy a která vám nemůže vytrhnout hlavou z ruky. Uchopte hračku rukama na koncích a přiřaďte příkaz, jako například „Získejte!“ s hrou. Jakmile pes hravě potáhne, aniž by ho pustil na deset až dvacet sekund, než vydá další příkazy, jako například „Odhoďte to“.
  • Naučit svého psa povelům bude evidentně nějakou dobu trvat. K učení příkazů používejte pozitivní posílení a pamlsky. Připravte si například lahůdku v jedné ruce, když řeknete „Odhoďte to“. Opakujte povel, ale neposkytujte pamlsek, dokud váš pes nepustí vlečnou hračku. Váš pes začne několikrát spojovat frázi a poslouchat i bez pamlsku.
  • Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je v pořádku nechat svého psa někdy vyhrát v tahání. Je to obzvláště dobrá taktika, která pomáhá vašemu psovi rozvíjet sebevědomí, pokud jde o čas hraní, a automaticky z něj váš pes nepřemýšlí jako o vůdci smečky.
  • Tažnou hračku držte ve výšce pasu nebo níže, abyste svého psa nepodněcovali k tomu, aby vyskočil na vás nebo na ostatní.
 2. 2 Naučte svého psa aportovat. Zatímco mnoho sportovních psů bylo dlouho chováno za účelem aportování (retrívři), téměř všichni psi stále rádi hrají aport. Můžete použít standardní aktivní hračku (například míč) nebo dokonce něco jako frisbee nebo disk, který je vyroben z pevného tvrdého plastu nebo gumy. Upoutejte pozornost svého psa s předmětem, když ho máte stále v ruce, zajistěte, aby ho psí oči sledovaly, jak s ním pohybujete, a poté házejte hračku. Zavolejte svého psa zpět k sobě s hračkou a použijte stejný příkaz „Drop it“, který byste použili pro hru přetahování, než ji znovu hodíte.
  • Pokud má váš pes zpočátku potíže s porozuměním, že chcete, aby předmět pronásledoval, začněte učit svého psa aportovat hraním hry vlečení, při které hodíte předmět o jednu nebo dvě stopy dál. Váš pes to v této vzdálenosti stále uchopí a vy můžete vzdálenost pomalu zvětšovat, dokud se nezmění v aport.
  • Zatímco hole jsou stereotypním předmětem, se kterým si můžete hrát venku, mohou vašemu psovi ve skutečnosti podříznout tlamu nebo způsobit jiná zranění. Místo toho používejte hračky vhodné pro psy. Pro halové aporty můžete dokonce použít měkké, plyšové hračky.
  • To je také skvělý zdroj cvičení pro psy, kteří vás nemusí současně opotřebovávat, a změnou směru, vzdálenosti a výšky, do které hodíte hračku, můžete svého psa udržet zapojeného do hrát dlouho.
 3. 3 Hrajte si se psem na schovávanou. Tato hra je skvělá, protože také povzbuzuje psy k používání čichu. Vezměte svému psovi oblíbenou hračku nebo pár pamlsků a jděte se schovat do části domu, kde vás pes nevidí. Poté jednou zavolejte svému psovi a počkejte, až vás najde. Když vás pes najde, nadšeně ho pochvalte a odměňte ho jedním z pamlsků nebo krátkým taháním za přinesenou hračku.
  • Pomocí příkazu „Zůstat“ zabráníte svému psovi, aby vás sledoval, když se schováváte. Pokud váš pes ještě nezná povel „Zůstaň“, je to skvělá hra, která ho naučí, nebo můžete jednoduše nechat někoho držet psa v klidu, zatímco se schováte a pustíte, jakmile psa zavoláte.
  • Vyberte si velmi snadná úkryta, když svého psa učíte hru, a postupně si hledejte těžší, když pes začne chápat, jak hrát. Jakmile bude váš pes profesionál, budete se moci zcela schovat z dohledu a donutit psa, aby vás lokalizoval pomocí čichu.
 4. Obrázek s názvem Hrát se svým psem Krok 4

  4 Podívejte se do skupin agility psů. Pokud máte psa s vysokou energií, který touží poslouchat, prozkoumejte připojení ke skupině psích agility. Informace o těchto skupinách najdete na veterinárních klinikách, v místních obchodech s domácími zvířaty nebo prostřednictvím internetového vyhledávání. Kurz agility má různé předměty a procházky, které je pes naučen navigovat. Patří mezi ně tyče vazby, balanční prkna, skoky na pneumatikách, zvýšené procházky a tunely.
  • Tato zábavná setkání testují schopnost majitele i psa pracovat jako tým při navigaci těmito objekty a procházky v soutěži proti ostatním majitelům a psům.
 5. Obrázek s názvem Hrajte si se svým psem Krok 5

  5 Naučte svého psa slovní zásobě. Jedna zábavná hra je naučit svého psa slovní zásobu. Při předávání hračky vyslovte jméno. Příkladem může být míč. Řekněte „Míč“ a dejte míč psovi. Poté nechte psa dát míč a zopakujte postup pojmenování a předání míče svému psovi. Když je míč na podlaze, ukažte na něj a řekněte: „Vezměte si míč“. Pes si pravděpodobně spojí slovo „míč“ se skutečným míčem a měl by na něj jít. Tento proces lze opakovat téměř s jakýmkoli předmětem, pokud je slovo jedno jednoduché slovo.
 6. 6 Hrajte si často se svým psem. Nyní, když máte na mysli nějaké zábavné hry a hračky, nezapomeňte si často hrát se svým psem. Měli byste se snažit hrát se svým psem dvakrát denně po dobu přibližně patnácti minut. Můžete také kombinovat dobu hraní s jiným cvičením pro vašeho psa, jako je procházka do sousedního parku před hraním a chůze domů. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu vybrat hračky pro psy pro hraní? Jaimie Scott
  Trenér majitelů psů Jaimie Scott školí majitele psů jako majitel výcviku psů Jaimie Scott v Sacramentu v Kalifornii za posledních 15 let. Jaimie se setkává s klienty na školení 1 na 1, skupinové třídy (pouze majitelé, bez psů) a také na živém video kurzu. Jaimie publikoval videa, články na blogu a e -knihy, aby se podělil o tipy na školení a svůj osobní pohled na chování psů. Se zaměřením na výcvik majitelů Jaimie věří, že psi potřebují vědět, kdo má v danou chvíli kontrolu, aby se cítili bezpečně a šťastně. Jaimie je držitelem titulu BS v matematice a informatice na Pacific University. Jaimie Scott Majitel psa Trenér Odborná odpověď Na hraní jsou dobré tenisové míčky a hračky z lana. Jen se ujistěte, že tyto hračky odložíte po hraní, aby je váš pes nerozžvýkal. Pokud jste zaneprázdněni a nemůžete si hrát se svým psem, bezpečnou alternativou je hračka Kong naplněná arašídovým máslem.
 • Otázka Jaké jsou dobré hračky pro psa, který ničí většinu normálních hraček? Existují značky hraček navržených tak, aby byly extra houževnaté pro psy, které jsou destruktivní; podívejte se do místního zverimexu.
 • Otázka Jak poznám, že je můj pes nešťastný? Uši vašeho psa budou ploché a nakloněné dozadu proti lebce a možná bude vycenit zuby. Může také od vás couvat, kňučet, plakat, koukat jinam nebo se krčit.
 • Otázka S čím si mám nechat psa hrát? Záleží na vašem psu a jeho osobnosti. Pokud je váš pes velmi aktivní, můžete mu pořídit míč, se kterým si bude hrát aport. Pokud má váš pes rád hluk, můžete mu místo toho pořídit pisklavou hračku. Pokud si váš pes rád hraje sám, můžete mu pořídit jednu z těchto logických hraček pro psy; bude mít spoustu legrace, když se snaží přijít na to, jak z hračky dostat pamlsek.
 • Otázka Jak dlouho denně bych si měl hrát se svým psem? Hrajte se svým psem minimálně dvakrát denně. Každá relace by měla trvat alespoň 15 minut.
 • Otázka Můj pes žvýká každou hračku, kterou mu dám. Co mám dělat? Dejte svému psovi hračku, kterou nelze přežvýkat. Místo toho mu pořiďte hračku jako tvrdý míč, kterou nelze snadno přežvýkat. A dejte mu něco na žvýkání, které je určeno k žvýkání, abyste byli méně stresovaní z toho, že se to děje.
 • Otázka Můj pes štěká a hravě kouše lidi. Je to v pořádku? Tomu se říká hraní kousání. Pravděpodobně mu kousají zuby. Pokud jde o štěkání, je přirozené, že to psi dělají, když jsou vzrušeni. Chcete však odradit kousání jakéhokoli druhu (a pravděpodobně také štěkat, když je na přátelské lidi), takže pracujte na tom, abyste svého psa vycvičili, aby seděl, když zdraví lidi, a vypořádal se s tím štípáním přísně.
 • Otázka Proč má moje čivava ráda jen pískací hračky? Ten zvuk se mu asi prostě líbí. Domestikovaná zvířata mají stále dravé instinkty, pískací hračky jsou navrženy tak, aby zněly jako kořist, když na vás váš pes ‚útočí‘.
 • Otázka Co to znamená, když můj pes kňučí u dveří? Savannah Wilsonová Potřebuje nebo chce jít ven. Mohlo by to znamenat, že potřebuje používat koupelnu (pokud používá koupelnu venku). Může to také znamenat, že to chce jít ven na procházku. Psi jsou rádi každou chvíli venku v přírodě. Pokud nemáte čas si ji vzít na procházku, můžete ji vzít ven a zahrát si aport.
 • Otázka Můj pes žvýká hračky, které nejsou určeny k žvýkání. Co mohu udělat, abych to změnil? Sophie Cheetah Když rozžvýká špatný předmět, řekněte ostré 'Ne!' dokud předmět nevyhodí. Musíte svého mazlíčka naučit, že jsou věci, které by neměl dělat. Další rady si promluvte s trenérem psů.

Populární Problémy

Novak Djokovič se v neděli zapsal do historie zvednutím své druhé trofeje Roland Garros, čímž se stal prvním mužem v otevřené éře, který vyhrál každého majora alespoň dvakrát.

Jak získat menší pas. Získání menšího pasu vyžaduje čas, ale soustředěním a vytrvalostí to zvládnete! Menší pas nejen zvýší vaši důvěru, ale také z vás udělá zdravější osobu. Jíst zdravě...

Kevin Anderson ve svém úklonu ATP Finals nečelil bodu zlomu, když v prvním zápase v O2 Areně porazil Dominica Thiema.

Rockabilly začínal jako druh hudby v 50. letech minulého století, který kombinoval rock 'n' roll a 'hillbilly' nebo country. Na přezdívku rockabilly se hlásí několik výrazných stylů-Greaser, Swinger a Western. Ať už chcete obejmout ...

Uskutečnění vztahu je vždy těžké a vyžaduje spoustu úsilí. Vztahy mohou být ještě těžší, pokud člověk jde na jinou školu. Najít si čas na setkání s klukem, natož s ním chodit, může být těžké, když máte jiné akademické ...

Správné držení flétny se může zdát obtížné, protože je spousta věcí, které si musíte zapamatovat. Pokud cvičíte polohy prstů a držení těla, jste na dobré cestě ke hře a cítíte se lépe. Naučením se několika klíčových tipů ...