Jak vodotěsné boty

Bez ohledu na to, jak moc milujete tyto plátěné návleky nebo nízkoprofilové trenéry, je smutnou pravdou, že na mokré počasí prostě nejsou střiženi. Zatím je ale není nutné vyměnit za pár brodivých ptáků. Díky spolehlivému hydroizolačnímu spreji nebo jednoduchému kousku vosku a fénu můžete během několika minut zajistit jakýkoli typ obuvi na bázi textilu. Díky tomu budete moci své oblíbené kopy houpat častěji, přičemž budete mít nohy chráněné před kapáním, mrholením a občasným namáčením v louži.Metoda 1 ze 3: Hydroizolační boty s voskem

 1. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 1

  1 Popadněte kus včelího vosku nebo bezbarvé svíčky. U tohoto typu upgradu pro kutily nemůžete udělat chybu s kuličkou přírodního včelího vosku. Včelí vosk lze nalézt ve většině železářství, kde se běžně prodává jako mazivo. Pokud se vám nedaří dostat do rukou včelí vosk, udělá to dobře i čistá parafínová svíčka bez zápachu (například čajová svíčka).
  • Ať už použijete jakýkoli typ vosku, ujistěte se, že není vybarvený, jinak riskujete znečištění obuvi.
  • Pokud jsou boty, které se snažíte nepromokat, drahé nebo nenahraditelné, můžete pro jistotu použít jeden z těchto produktů.


 2. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 2

  2 Očistěte boty vlhkým hadříkem nebo umyjte špinavější boty. Abyste zajistili, že se vosk správně usadí, budete chtít začít s neposkvrněným povrchem. Rychlé setření pomůže odstranit prach a lehké nečistoty. U starších párů, které zažily hodně akce, může být nutné je poslat přes pračku a sušičku, než začnete voskovat.
  • Pokud voskujete boty, aniž byste je nejprve vyčistili, ulpí na nich špína. A protože pak budou vodotěsné, jejich čištění může být složité.
  • Než budete pokračovat, zkontrolujte, zda jsou boty zcela suché. Pokud očekáváte špatné počasí, může být dobré několik dní vyprat staré boty, než je plánujete nosit.
 3. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 3

  3 Vosk vyzkoušejte na nenápadné části boty. Než začnete odírat, udělejte malou značku nízko na patě nebo bočnici boty v blízkosti podešve a uvidíte, jak to vypadá. Tímto způsobem se můžete ujistit, že neznečistí. Mějte na paměti, že velká část kontrastu bude odstraněna po roztavení vosku.
  • Bezbarvý nebo téměř bílý druh vosku bude nejméně nápadný a bude se hladce mísit s materiály a barvami.
  • Pokud používáte barevný vosk, ujistěte se, že odpovídá odstínu boty co nejblíže.
 4. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 4

  4 Vosk vetřete po celé vnější straně boty. Silně vetřete vosk tam a zpět, abyste vytvořili silnou vrstvu na jakékoli části boty, kterou chcete omezit. Opravdu kopat. Představte si, že barvíte pastelkou. Věnujte zvláštní pozornost oblastem kolem špičky, paty, bočnic a tkaniček, kde má voda tendenci prosakovat.
  • Znovu zkontrolujte, zda jste potáhli celou botu. Jakákoli místa, která jste zmeškali, budou náchylná k úniku.
  • Jak se vosk hromadí, způsobí viditelné zabarvení. Nebojte se - to zmizí, jakmile použijete teplo.
 5. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 5

  5 Fén nastavte na vysokou teplotu. Před tryskáním zapněte fén, aby se zahřál. Čím intenzivnější je teplota, tím rychleji a dokonaleji se vosk roztaví.
  • Držte trysku blízko povrchu boty, aby bylo teplo lépe koncentrováno.
 6. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 6

  6 Fénujte na botě zepředu dozadu. Přejděte pomalu po botě, otáčejte ji nebo nakloňte fén podle potřeby. Měli byste si všimnout, že vosk začíná slábnout do boty téměř okamžitě. Až budete mít jednu botu hotovou, přejděte k druhé.
  • Může trvat přibližně půl minuty, než se ohřívací cívky ve vysoušeči vlasů dostatečně zahřejí, aby roztavily vosk.
  • Obujte si jednu botu najednou. Tímto způsobem budete mít užitečnou vizuální referenci, která vám řekne, kdy vosk úplně zasáhl.
 7. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 7

  7 Pokračujte v zahřívání, dokud vosk nezmizí. Při zkapalňování se vosk integruje do látky, utěsní drobné otvory a vytvoří bariéru proti vlhkosti. Poté znovu ztvrdne jako čirá ochranná vrstva. Hotová bota by neměla vypadat jinak, než vypadala před voskováním.
  • Podívejte se pozorně na všechny neroztavené části, které jste možná přehlédli, než dáte fén nahoru.
  • Vosk je přirozeně vodoodpudivý a nepropouští, a to ani na těch nejporéznějších materiálech, takže nepoškodí boty, aby se staly součástí jejich konstrukce.
 8. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 8

  8 Vyzkoušejte hydroizolaci. Nezbývá než zjistit, jak dobře váš experiment fungoval. Nalijte šálek vody na špičku boty. Voda by se měla natěsnit a odvalit. Gratuluji! Nyní můžete neohroženě vyrazit bez ohledu na to, jak se venku rozmočíte.
  • Pokud se voda vstřebává, možná budete muset nanést druhou a důkladnější vrstvu vosku. Před přidáním dalšího vosku určitě počkejte, až boty uschnou.
  • V nových a vylepšených botách se nebudete moci koupat, ale nechat se chytit lehkým deštěm nebo procházet se zasněženou loukou by již neměl být problém.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ošetření obuvi hydroizolačním sprejem

 1. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 9

  1 Vyberte pár textilních bot, které budou vodotěsné. I když je možné nepromokat téměř jakýkoli druh obuvi, nejlepších výsledků dosáhnete díky savější tkanině. Vosk, který budete používat, se dobře usadí v tkaných vláknech textilních bot. Na materiálech, jako je kůže nebo syntetika, jednoduše vytvoří na povrchu povlak, který se pravděpodobně opotřebuje mnohem rychleji.
  • Plátno, konopí, semiš a další texturované materiály budou nejlepšími kandidáty na hydroizolaci.
 2. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 10

  2 Kupte si kvalitní hydroizolační sprej. Na výběr je mnoho různých značek a stylů, ale všechny dělají v podstatě to samé. Nejdůležitějšími přísadami, které hledáte, jsou silikonové nebo akrylové polymery, které pomáhají blokovat vodu a zabraňují vzniku plísní, plísní a obecného poškození způsobeného vodou.
  • Hydroizolační spreje najdete ve většině obchodů s obuví a také v obchodech, které se specializují na outdoorové oblečení a vybavení.
 3. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 11

  3 Nastříkejte celou horní část boty. Držte plechovku 6–8 palců (15–20 cm) od boty a zamlžujte na lehkém, rovnoměrném potahu. Ujistěte se, že zakryjete každou část boty, kam by se mohla dostat vlhkost, včetně švu, kde se svršek spojuje s podešví. Nenasyťte to. Místo toho hledejte, aby se sprej jen leskl, jakmile se usadí na povrchu.
  • Pokud je to možné, zavěste botu To vám umožní přesně zacílit na horní polovinu boty, aniž byste si omylem rozstříkali ruku.
  • Chcete-li snížit expozici škodlivým výparům, pracujte v dobře větraném prostoru. Venku je ideální, ale pokud to není možné, můžete také zapnout horní ventilátor.
  • Výroba materiálů s nepravidelnými strukturami, jako je semiš nebo nubuk, může být odolná vůči vodě, může trvat dvě nebo více vrstev.
 4. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 12

  4 Přebytečný sprej setřete hadříkem z mikrovlákna nebo ručníkem. Lehce si projděte celou botu. Snažte se nepoužívat tolik tlaku, abyste nasákli mokrý hydroizolační sprej - pár rychlých šmahů to zvládne.
  • Vyhněte se papírovým ručníkům. Propadající se vlákna se zachytí v lepkavém spreji a účinně se stanou součástí materiálu.
  • Ujistěte se, že z okolní podešve odstraníte co nejvíce spreje, stejně jako akcenty jako zipy, očka a pogumované detaily.
 5. Obrázek s názvem Vodotěsné boty, krok 13

  5 Nechte boty přes noc zaschnout. Většina sprejů zaschne na dotek do 20–30 minut, ale pro zaručenou ochranu je nejlepší nechat je 24–48 hodin odležet, než je podrobíte testu. Pokud se rozhodnete nanést více vrstev, dejte každé vrstvě několik minut, než se pustíte do dalšího.
  • Nesnažte se urychlit dobu schnutí pomocí externího zdroje tepla, jako je vysoušeč vlasů nebo otevřený oheň. To by mohlo narušit chemický proces potřebný pro správné lepení, poškodit botu nebo dokonce vytvořit nebezpečí požáru.
 6. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 14

  6 Po každých několika použitích sprej znovu naneste. Hydroizolační spreje zpravidla nejsou tak odolné jako vosky, takže se můžete přistihnout, že budete muset častěji dotýkat obuvi, abyste udrželi nohy suché a šťastné. Během zimy nebo deštivého letního období plánujte postup opakovat po 7–8 opotřebeních. V sušším podnebí se vám podaří uniknout méně častým ošetřením a podle potřeby můžete použít sprej.
  • Jak často si nepromoknete boty, bude do značné míry záviset na tom, jak moc se opotřebovávají.
  • Pokud máte v plánu podniknout jakýkoli trekking v extrémních podmínkách, může být dobré postříkat je 2-3krát.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Údržba nepromokavých bot

 1. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 15

  1 Vloupejte se do bot. Spreje a vosky mohou měkčí materiály značně zpevnit. Když dokončíte hydroizolaci, obujte si boty a chvíli se v nich procházejte. Nějaká lehká aktivita je během chvíle příjemně uvolní. Po třech nebo čtyřech opotřebení byste ani neměli být schopni rozeznat rozdíl.
  • Ohněte nohu ve všech různých směrech, abyste uvolnili tuhší oblasti.
 2. Obrázek s názvem Vodotěsné boty, krok 16

  2 Znovu naneste hydroizolační výrobky tak často, jak je potřeba. Ujistěte se, že své obuvi věnujete tolik potřebnou pozornost, než přijde období dešťů. Za normálních podmínek byste tento proces neměli opakovat častěji než jednou za několik měsíců. Samozřejmě, čím více protáhnete pár, tím rychleji se ochranný vodotěsný povlak zhorší.
  • Pokud žijete v teplejším podnebí, možná budete muset ukázat svým botám trochu více pozornosti. Vystavení teplu může neustále znovu roztavit hydroizolaci, což způsobí její okamžité opotřebení.
  • Nezapomeňte své boty znovu ošetřit, kdykoli je umyjete, jinak vás čeká nemilé překvapení, když vyjdete ven!
 3. Obrázek s názvem Vodotěsné boty Krok 173 Podle potřeby vypláchněte hydroizolaci. Pokud se v kterémkoli okamžiku rozhodnete hydroizolaci zrušit, stačí boty vydrhnout pěnivým roztokem horké vody a jemného mýdla na nádobí nebo pracího prostředku. Teplo pomůže rozpustit sprej nebo vosk, zatímco povrchově aktivní látky v pracím prostředku odstraní mastný nepořádek. Dejte botám čas uschnout a bude to, jako by se to nikdy nestalo.
  • Jakmile skončíte s praním, boty opláchněte, dokud voda nevyteče čistou. V opačném případě mohou zbytky vodotěsnosti a pracího prostředku při sušení ztuhnout do kluzkých zbytků.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kde koupím sušičku? Isabella Vyzkoušejte prádelní uličku supermarketu, kde se obvykle uchovávají. Pokud v místě, kde žijete, nejsou k dispozici, můžete si při praní oblečení dát 1/4 šálku jedlé sody.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Hydroizolační spreje je třeba skladovat na chladném a suchém místě, aby se zabránilo rozpadu pojiv.
 • Používání rukavic při manipulaci s voskem může usnadnit držení a zabránit tomu, aby vaše ruce byly pokryty mastným filmem.
 • Když se vám boty zašpiní, setřete je vlhkým hadříkem. Ruční čištění zachová účinky hydroizolace a prodlouží každou aplikaci.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Zatímco někteří lidé doporučují používat vazelínu nebo lněný olej, častěji tyto látky zanechávají tmavé, mastné skvrny, které účinně ničí vzhled boty.
 • Pokus o vodotěsné materiály, jako je lakovaná kůže, plast a nylon, může způsobit trvalé poškození nebo změnu barvy povrchu.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Včelí vosk
 • Čirá parafínová svíčka bez zápachu (volitelně)
 • Fén
 • Jemný prací prostředek (na praní)

Populární Problémy

Jak se zbavit cvrčků. Cvrčci v létě zvoní svým charakteristickým zpěvem a v malém počtu jsou docela neškodní. Když se však začnou rozmnožovat uvnitř domu, mohou poškodit papírové výrobky, oblečení, ...Mluvit o sexu může být děsivé a existuje spousta protichůdných rad o tom, jak tyto konverzace nejlépe vést. Nebojte se - wikiHow má záda! Vytáhli jsme nejlepší a nejdůvěryhodnější rady dostupné od spolehlivých ...Fantastický začátek, druhé místo Villarrealu v sobotu proti Realu Madrid. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze zápasu, pokud jste v USA.

Jak najít povrch koule. Plocha koule je počet čtvercových jednotek (cm2, čtverečních palců, čtverečních stop - bez ohledu na vaše měření), které pokrývají vnější část sférického objektu. Https: //www.mathopenr ...Německo vytvořilo několik legend, jako jsou Steffi Graf a Boris Becker, a Alexander Zverev by doufal, že se k nim připojí jako šampioni.Lacoste spolupracovala s francouzským popovým umělcem Youssefem Sy na navrhování nové řady oblečení inspirované Novakem Djokovičem. Není to poprvé, co se tyto dva outfity spojily, aby vzdaly hold Djokovic.