Jak se dostat z headlocku

Headlock je velmi silné blokování podání. Když váš útočník nebo soupeř zahájí pokus, musíte vyvinout maximální úsilí, abyste unikli. S několika klíčovými taktikami můžete téměř vždy vyvolat nějakou rezignaci, i když je váš útočník větší než vy.

Metoda 1 ze 2: Útěk z boku

 1. Obrázek s názvem Get out of a Headlock Krok 1

  1 Otočte hlavu směrem k útočníkovi. Proměňte se v tělo svého protivníka, aby vaše dýchací cesty již nebyly zúžené. To vám umožní dýchat, abyste mohli uniknout z hlavy.
 2. Obrázek s názvem Get out of a Headlock Krok 2

  2 Omráč útočníka. Použijte ruku nejblíže k přední části těla útočníka, abyste udeřili na jeho varlata (pokud je váš útočník muž). Zkuste také zasáhnout protivníka loktem do střeva nebo žeber. Zasažení útočníka střevem a žebry funguje pro útočníky mužského i ženského pohlaví.
  • Vnější ruku mějte volnou, abyste mohli útočit na jeho varlata, nebo si chránit obličej, pokud se vás útočník pokusí zasáhnout.
  • Pokud se jedná o situaci na život nebo na smrt, kousání je zcela na stole a je to skvělý způsob, jak zranit útočníka, pokud není správně nastaven.
  • Uvědomte si však, že pokud vás má ve správném udušení (loketní kloub je svisle zarovnán s vaším jícnem a jeho ruka se dusivou paží je na jeho opačném bicepsu, jeho opačná ruka na spodní části vaší lebky), pokouší se kousnutí mu poskytne snadnou příležitost přitáhnout si k sobě krk, čímž se dostaneš do bezvědomí.


 3. Obrázek s názvem Get out of a Headlock Krok 3

  3 Sáhněte útočníkovi do hlavy. Vnější paží dosáhněte kolem útočníkovy tváře až nahoru. Pokud se jedná o situaci na život nebo na smrt, pomocí prstů jí zkuste vydloubnout oči, rukou se jí dotkněte nosu nebo prsty, abyste jí stáhli hlavu dozadu, nebo jí rukou sahejte pod bradu a stáhněte jí hlavu dozadu. Druhou ruku mějte na paži nebo ruce, která vám zajišťovala hlavu.
  • Tělo musí následovat hlavu. To je důvod, proč ji zatažením za hlavu způsobí nevyrovnanost.
 4. Obrázek s názvem Get out of a Headlock Krok 4

  4 Postavte se a zaútočte. Když stáhnete útočníkovi hlavu, postavte se rovně, abyste ho ještě více odzbrojili (záda se mu zakřiví). Použijte ruku, která se držela na jeho ruce a paži zajišťující hlavu, znovu na něj zaútočte žebry nebo třísly a odstrčte ho od sebe.
  • To by byl váš čas na útěk a útěk.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Únik zadního náhonu

 1. Obrázek s názvem Get out of a Headlock Krok 5

  1 Chraňte své dýchací cesty. Otočte hlavu směrem ke straně, ze které vás útočník dusí. Tím zajistíte, že vaše dýchací cesty nebudou odříznuty. Rukama se chyťte útočníkovy paže, prsty na vnitřní straně paže poblíž brady.
 2. Obrázek s názvem Get out of a Headlock Krok 6

  2 Zastrč bradu. Zvedněte nebo pokrčte rameny, abyste vytvořili prostor, kde si můžete bradu přitáhnout k tělu a dostat prsty do prostoru mezi jeho paží a bradou. Zaměřte se na zastrčení brady do jeho lokte; to je místo, kde bude nejvíce kroutit místnost. Propadněte se v jeho objetí tím, že pokrčíte kolena.
  • To bude pro vašeho útočníka obtížnější uzamknout paži na vašem krku.
 3. Obrázek s názvem Get out of a Headlock Krok 7

  3 Krok zpět. Na straně, kterou vás váš útočník dusí, vkročte nohou dozadu za její nohu a zajistěte jí nohu.
  • Nehýbejte se zády dozadu. Místo toho držte záda zakřivená dopředu. Pokud se opřete, budete bezbranní bez rovnováhy.
  • Nevstupujte do strany, ale zpět, za její chodidlo, aby vaše nohy byly lýtko-lýtko.
 4. Obrázek s názvem Get out of a Headlock Krok 8

  4 Otočte se a hoďte ho dolů. Pokrčte kolena a otočte se o 180 ° směrem k vykročené noze. Vaše ruce by měly být stále na jeho paži, mezi vaší bradou a paží. Jakmile vyjdete z hlavy, zatáhněte diagonálně přes tělo, abyste shodili útočníka na zem.
  • Udržujte svou opačnou nohu (nohu, která se nezablokovala za nohu útočníka) silnou, abyste podrazili soupeře, když ho hodíte na zem přes tělo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč musím zasáhnout samce do varlat? Je v této oblasti důležité zasáhnout? Způsobí silnou a okamžitou bolest a poskytne vám čas na útěk.
 • Otázka Co když jste malý a váš útočník je větší než vy? Pokuste se co nejlépe omráčit útočníka jakýmkoli způsobem. Pomocí nohou vykopněte jejich varlata (pokud jsou muži) nebo kamkoli, kde to může způsobit bolest.
 • Otázka Pokud někdo zvedne hlavu vzhůru, budu stále schopen dosáhnout jeho tváře, když se snažím dostat z hlavy? Záleží na tom, jak dlouhé jsou vaše paže, ale vzhledem k tomu, že jste proti nim drženi, měli byste být schopni.

Populární Problémy

Jak předstírat zranění, aby se dostal z něčeho. Přáli jste si někdy, abyste si mohli na chvíli sednout na hodinu tělocviku, protože se necítíte dobře nebo se vám ten den nechce běhat? Zde je návod, jak se dostat z takových věcí, jako je ...

Jak hrát Beer Pong. Málokterá společenská hra je tak známá a oblíbená jako beer pong. Zatímco technicky pivní hra vyžaduje pivní pong velkou dávku dovednosti a trochu štěstí, může si ho užít téměř každý, kdo má zákonný věk ....

Co činí návrat Novaka Djokoviče ze podání nejlepším ve hře?

Jak si něco zapamatovat. Vždy zapomínáte na své úkoly doma, nebo dokonce na to, jaké jsou vaše úkoly a kdy jsou splatné? Máte problém zapamatovat si jména lidí? Myslíte si, že máte špatnou paměť? Tento článek bude ...

Jak najít talent. Někdy se může zdát, že nemáte žádný talent hodný sdílení nebo využití, ale ve skutečnosti jde jen o to zjistit, jaké jsou vaše přirozené talenty, i když si jich ještě nejste úplně vědomi! ...