Jak udržovat bílé tenisky čisté

Není nic lepšího než vyndat z krabice úplně nové bílé tenisky a obdivovat nedotčenou bílou záři. Brzy se však mohou objevit starosti, když přemýšlíte o tom, jak udržet své nové tenisky vypadat jako nové. Možná jste je už vzali na testovací běh po okolí a rychle si uvědomili, jak brzy začnou vypadat špinavě. Ať už je váš případ jakýkoli, můžete s trochou prevence a pravidelnou údržbou tenisky snadno udržovat bílé jako čerstvě napadaný sníh.

Část 1 ze 3: Prevence špinavých tenisek

 1. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 1

  1 Předúpravu proveďte repelentem na skvrny a vodu. Než vůbec pomyslíte na to, že se svými novými teniskami vyrazíte na dlažbu, nastříkejte na ně ochrannou obuv. Dobrý ochranný sprej nechá kůži nebo plátno dýchat a zároveň zabrání absorpci skvrn a vody. Pomůže také setřít bláto, trávu nebo špínu ze všech druhů obuvi.
  • Liberálně opakujte aplikaci každých několik týdnů. Neodbarví to vaše bílé boty.


 2. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 2

  2 Okamžitě setřete skvrny nebo oděrky. Čím déle necháte skvrny zaschnout, tím hůře se budou odstraňovat. Předejděte tomuto problému tím, že co nejdříve setřete věci, jako je bláto nebo mokrý písek. Použijte vlhký hadřík nebo houbičku s kapkou mýdla na nádobí nebo použijte navlhčené utěrky na tenisky. Hoďte do kapsy sportovní taštičky nebo si je nechte na aktivity.
 3. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 3

  3 Pravidelně používejte univerzální čistič. Ano, stejný čistič, jaký používáte k otírání desek, zajistí, že vaše bílé tenisky budou vypadat jako nové. Pokaždé, když přijdete domů z obutí, nastříkejte trochu Fantastiku, 409 nebo čehokoli, co může být váš jed, a setřete jej papírovým ručníkem nebo utěrkou.
  • Nepoužívejte čisticí prostředek s bělidlem, protože může způsobit odbarvení obuvi.
  • Nastříkejte tolik, abyste vyčistili špínu a oděrky. Není třeba je promáčet.
 4. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 4

  4 Smažte značky na plátně perem na odstraňování skvrn. Stejné pero na odstraňování skvrn, které čistí vaše oblečení, funguje skvěle i na vašich bílých plátěných teniskách. Kdykoli se vám na botách objeví skvrna od trávy nebo bahna, ošetřete ji co nejdříve tužkou na odstranění skvrn, aby byla čistá. Pero propracujte prošitím, aby bylo stejně jasné jako zbytek boty.
  • Pamatujte, že toto je ošetření na místě. Není nutné úplně zakrývat boty v odstraňovači skvrn.
  reklama

Část 2 ze 3: Ruční praní obuvi

 1. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 5

  1 Nečistoty a nečistoty očistěte od bot. Někdy veškerá možná prevence neudrží vaše bílé tenisky vždy čisté. Než provedete důkladné čištění vlhkou houbou, očistěte kartáčem nebo setřete veškerou špínu, bláto, posekanou trávu nebo písek. Je důležité, abyste se zbavili přebytečných nečistot, zatímco jsou vaše boty suché, abyste na nich více nenanášeli skvrny.
 2. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 6

  2 Očistěte tkaničky v pračce. Sundejte si tkaničky a boty, vypadejte co nejčistěji. Pokud se pokusíte vyprat boty se šněrováním, které je v nich, bude se kolem otvorů hromadit špína. Umístěte tkaničky do malého síťového sáčku na prádlo, aby se nemohly omotat kolem jiného prádla. Dejte je uschnout a nedávejte je do sušičky, aby nedošlo ke smrštění.
 3. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 7

  3 Sponge boty na kůži s malým množstvím mýdla na nádobí. Nakapejte jednu až dvě kapky mýdla na vlhkou houbu nebo hadr na nádobí. Umístěte houbu do misky s vodou nebo ji opláchněte v umyvadle a zřeďte. Na pěkné, bílé tenisky nepoužívejte příliš mnoho mýdla! Vytáhněte houbu nebo hadr, abyste odstranili přebytečnou vodu, a opatrně otřete boty dolů od jazyka k podrážce.
  • Kůži nedrhněte.
  • Opatrně otřete špínu a v případě potřeby opakujte.
 4. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 8

  4 Plátěné boty otřete mýdlem na praní. Na čištění plátna si vezměte vlhký hadřík na nádobí s desetníkovým množstvím pracího mýdla. Vytáhněte hadřík a důkladně otřete boty. Znovu navlhčete hadr, abyste odstranili všechny nahromaděné nečistoty a mýdlo. Podruhé si otřete boty. V případě potřeby opakujte a nechte je několik hodin zaschnout ventilátorem nebo na čerstvém vzduchu.
  • Nevkládejte plátno do pračky. Může je roztrhnout a zažloutnout vám podrážky.
 5. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 9

  5 Polská kůže. I poté, co si důkladně vykartáčujete a vyčistíte bílé tenisky, vám mohou zůstat vybarvená místa. O to se může postarat kožený lak na boty. Otřete leštidlo měkkým hadříkem, jako staré tričko, a nechte několik minut zaschnout. Vezměte si čistou stranu starého trička, abyste zlehka odstranili všechny oděrky.
  • K pevným bílým botám se hodí bílý kožený lesk na boty.
  • Na bílé boty, které mají akcentní barvy, použijte neutrální lesk na boty. Neutrální lesk je jasný a lze jej použít i na jiné kožené boty nebo tašky.
  reklama

Část 3 ze 3: Udržujte gumové podrážky bílé

 1. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 10

  1 Použijte kouzelnou gumu. Kouzelná guma dělá zázraky na hladkých gumových podrážkách a kůži. Namočte magickou gumu do vody a vymačkejte přebytek. Jemně vydrhněte podrážky a otřete vodu papírovým ručníkem. Tento postup opakujte, dokud neodstraníte tolik skvrn a skvrn, kolik můžete.
  • To funguje nejlépe na hladkých podrážkách. Kouzelná guma se do strukturovaných oblastí nedostane tak snadno.
 2. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 11

  2 Bodově čisté podrážky zubním kartáčkem. Pryžové podrážky mohou být na bílých teniskách ošidné, zvláště pokud jsou podrážky texturované. Všimněte si čistých škrábanců nebo skvrn od trávy a dostaňte se do štěrbin zubním kartáčkem. Nastříkejte na zubní kartáček univerzální čistič nebo použijte mýdlo a vodu a vydrhněte.
 3. Obrázek s názvem Udržujte bílé tenisky čisté Krok 12

  3 Uchovávejte boty mimo přímé sluneční světlo. Slunce může žluto-bílé gumové podrážky. Uchovávejte boty ve skříni nebo pod postelí. Ujistěte se, že jsou uloženy mimo velká otevřená okna a nikdy nenechávejte boty venku. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Mýdlo a voda fungují stejně dobře jako profesionální čističe obuvi.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nepoužívejte bělidlo na gumové podrážky, protože je zažloutne.
 • Semiš vyžaduje jiné způsoby čištění, než je zde popsáno.
 • Plátěné boty nikdy nedávejte do pračky nebo sušičky.
reklama

Populární Problémy

V jednom ze zápasů prvního kola na French Open nastoupí Johanna Konta v neděli na Coco Gauff. Konta dosáhla v loňském roce na French Open semifinále, zatímco Gauffová bude debutovat v hlavní remíze French Open.

Jak ošetřit podvrtnutý krk. Pokud vás bolí krk při pohybu nebo je tak tuhý, že jím stěží můžete hýbat, můžete mít podvrtnutý krk. Automobilové nehody, sportovní zranění a horské dráhy jsou běžnou příčinou vyvrtnutí krku, ale můžete ...

Vše, co potřebujete vědět o zápase třetího kola Sereny Williamsové.

Finalista Wimbledonu Matteo Berrettini bude svůj Laver Cup debutovat ve čtvrtém pokračování soutěže ještě letos.

Zde je návod, jak sledovat v neděli bezplatný přímý přenos Rafael Nadal vs Novak Djokovic na Italian Open 2019.