Jak udržovat bílé tenisky čisté

Není nic lepšího než vyndat z krabice úplně nové bílé tenisky a obdivovat nedotčenou bílou záři. Brzy se však mohou objevit starosti, když přemýšlíte o tom, jak udržet své nové tenisky vypadat jako nové. Možná jste je už vzali na testovací běh po okolí a rychle si uvědomili, jak brzy začnou vypadat špinavě. Ať už je váš případ jakýkoli, můžete s trochou prevence a pravidelnou údržbou tenisky snadno udržovat bílé jako čerstvě napadaný sníh.Část 1 ze 3: Prevence špinavých tenisek

 1. 1 Předúpravu proveďte repelentem na skvrny a vodu. Než vůbec pomyslíte na to, že se svými novými teniskami vyrazíte na dlažbu, nastříkejte na ně ochrannou obuv. Dobrý ochranný sprej nechá kůži nebo plátno dýchat a zároveň zabrání absorpci skvrn a vody. Pomůže také setřít bláto, trávu nebo špínu ze všech druhů obuvi.
  • Liberálně opakujte aplikaci každých několik týdnů. Neodbarví to vaše bílé boty.
 2. 2 Okamžitě setřete skvrny nebo oděrky. Čím déle necháte skvrny zaschnout, tím hůře se budou odstraňovat. Předejděte tomuto problému tím, že co nejdříve setřete věci, jako je bláto nebo mokrý písek. Použijte vlhký hadřík nebo houbičku s kapkou mýdla na nádobí nebo použijte navlhčené utěrky na tenisky. Hoďte do kapsy sportovní taštičky nebo si je nechte na aktivity.
 3. 3 Pravidelně používejte univerzální čistič. Ano, stejný čistič, jaký používáte k otírání desek, zajistí, že vaše bílé tenisky budou vypadat jako nové. Pokaždé, když přijdete domů z obutí, nastříkejte trochu Fantastiku, 409 nebo čehokoli, co může být váš jed, a setřete jej papírovým ručníkem nebo utěrkou.
  • Nepoužívejte čisticí prostředek s bělidlem, protože může způsobit odbarvení obuvi.
  • Nastříkejte tolik, abyste vyčistili špínu a oděrky. Není třeba je promáčet.
 4. 4 Smažte značky na plátně perem na odstraňování skvrn. Stejné pero na odstraňování skvrn, které čistí vaše oblečení, funguje skvěle i na vašich bílých plátěných teniskách. Kdykoli se vám na botách objeví skvrna od trávy nebo bahna, ošetřete ji co nejdříve tužkou na odstranění skvrn, aby byla čistá. Pero propracujte prošitím, aby bylo stejně jasné jako zbytek boty.
  • Pamatujte, že toto je ošetření na místě. Není nutné úplně zakrývat boty v odstraňovači skvrn.
  reklama

Část 2 ze 3: Ruční praní obuvi

 1. 1 Nečistoty a nečistoty očistěte od bot. Někdy veškerá možná prevence neudrží vaše bílé tenisky vždy čisté. Než provedete důkladné čištění vlhkou houbou, očistěte kartáčem nebo setřete veškerou špínu, bláto, posekanou trávu nebo písek. Je důležité, abyste se zbavili přebytečných nečistot, zatímco jsou vaše boty suché, abyste na nich více nenanášeli skvrny.
 2. 2 Očistěte tkaničky v pračce. Sundejte si tkaničky a boty, vypadejte co nejčistěji. Pokud se pokusíte vyprat boty se šněrováním, které je v nich, bude se kolem otvorů hromadit špína. Umístěte tkaničky do malého síťového sáčku na prádlo, aby se nemohly omotat kolem jiného prádla. Dejte je uschnout a nedávejte je do sušičky, aby nedošlo ke smrštění.
 3. 3 Sponge boty na kůži s malým množstvím mýdla na nádobí. Nakapejte jednu až dvě kapky mýdla na vlhkou houbu nebo hadr na nádobí. Umístěte houbu do misky s vodou nebo ji opláchněte v umyvadle a zřeďte. Na pěkné, bílé tenisky nepoužívejte příliš mnoho mýdla! Vytáhněte houbu nebo hadr, abyste odstranili přebytečnou vodu, a opatrně otřete boty dolů od jazyka k podrážce.
  • Kůži nedrhněte.
  • Opatrně otřete špínu a v případě potřeby opakujte.
 4. 4 Plátěné boty otřete mýdlem na praní. Na čištění plátna si vezměte vlhký hadřík na nádobí s desetníkovým množstvím pracího mýdla. Vytáhněte hadřík a důkladně otřete boty. Znovu navlhčete hadr, abyste odstranili všechny nahromaděné nečistoty a mýdlo. Podruhé si otřete boty. V případě potřeby opakujte a nechte je několik hodin zaschnout ventilátorem nebo na čerstvém vzduchu.
  • Nevkládejte plátno do pračky. Může je roztrhnout a zažloutnout vám podrážky.
 5. 5 Polská kůže. I poté, co si důkladně vykartáčujete a vyčistíte bílé tenisky, vám mohou zůstat vybarvená místa. O to se může postarat kožený lak na boty. Otřete leštidlo měkkým hadříkem, jako staré tričko, a nechte několik minut zaschnout. Vezměte si čistou stranu starého trička, abyste zlehka odstranili všechny oděrky.
  • K pevným bílým botám se hodí bílý kožený lesk na boty.
  • Na bílé boty, které mají akcentní barvy, použijte neutrální lesk na boty. Neutrální lesk je jasný a lze jej použít i na jiné kožené boty nebo tašky.
  reklama

Část 3 ze 3: Udržujte gumové podrážky bílé

 1. 1 Použijte kouzelnou gumu. Kouzelná guma dělá zázraky na hladkých gumových podrážkách a kůži. Namočte magickou gumu do vody a vymačkejte přebytek. Jemně vydrhněte podrážky a otřete vodu papírovým ručníkem. Tento postup opakujte, dokud neodstraníte tolik skvrn a skvrn, kolik můžete.
  • To funguje nejlépe na hladkých podrážkách. Kouzelná guma se do strukturovaných oblastí nedostane tak snadno.
 2. 2 Bodově čisté podrážky zubním kartáčkem. Pryžové podrážky mohou být na bílých teniskách ošidné, zvláště pokud jsou podrážky texturované. Všimněte si čistých škrábanců nebo skvrn od trávy a dostaňte se do štěrbin zubním kartáčkem. Nastříkejte na zubní kartáček univerzální čistič nebo použijte mýdlo a vodu a vydrhněte.
 3. 3 Uchovávejte boty mimo přímé sluneční světlo. Slunce může žluto-bílé gumové podrážky. Uchovávejte boty ve skříni nebo pod postelí. Ujistěte se, že jsou uloženy mimo velká otevřená okna a nikdy nenechávejte boty venku. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Mýdlo a voda fungují stejně dobře jako profesionální čističe obuvi.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nepoužívejte bělidlo na gumové podrážky, protože je zažloutne.
 • Semiš vyžaduje jiné způsoby čištění, než je zde popsáno.
 • Plátěné boty nikdy nedávejte do pračky nebo sušičky.
reklama

Populární Problémy

„B Positive“, nejnovější komedie Chucka Lorra, má premiéru ve čtvrtek večer. Zde je návod, jak můžete sledovat epizody streamované online.

Nike je atletická společnost se sídlem v Oregonu specializující se na obuv a sportovní oblečení. Od svých skromných začátků v roce 1972 společnost rychle rostla a dnes prodává výrobky ve 130 zemích. Pokud byste chtěli ve svém obchodě distribuovat výstroj Nike, ...První turnaj Masters v kalendáři ATP 2021 přinesl řadu příběhů.

Cítíte se často nervózní a myslíte si, že to nemůžete ovládat? Je něco, co byste chtěli udělat, ale znervóznět při každém pokusu? Nervozitu lze účinně řešit pomocí zvládání dovedností, cvičením relaxačních technik, ...

Rafael Nadal hovořil o charakteristikách „ideálního tenisty“ a sbíral nejlepší rány od svých soupeřů. Nadal udělal několik překvapivých rozhodnutí - především odmítl jmenovat Rogera Federera jako plátek.Noah Rubin zabil Novaka Djokoviče a Adria Tour poté, co dva hráči z turnaje měli pozitivní test na COVID-19. Ostatní hráči a odborníci také kritizovali událost a také Djokovičovu nezodpovědnost v těchto těžkých časech.