Jak čistit stěrače čelního skla

Stěrače čelního skla jsou důležité pro udržení dobrého zdraví. Jsou často přehlíženým bezpečnostním prvkem, který je životně důležitý pro navigaci během silného deště, sněžení nebo dokonce bombardování těch brouků, které jdou do vzduchu. Tento článek vám velmi snadno ukáže, jak pravidelným čištěním a kontrolou prodloužit životnost vašich stěračů.Metoda 1 ze 2: Odstranění nečistot a nečistot

 1. Obrázek s názvem Čištění stěračů čelního skla Krok 1

  1 Zvedněte stěrače zvednutím z čelního skla. Vložte klíč do zapalování a otočením klíče do poloviny zapněte elektrické systémy. Jakmile stěrače směřují přímo nahoru, zapněte stěrače a otočte klíč zpět do polohy „vypnuto“. Tím se odemknou stěrače a usnadní se jejich čištění.
  • Pokud si přejete, můžete jednoduše nechat vozidlo vypnuté a zvednout čepele ze základny čelního skla. Některá vozidla však zablokují nože ve spodní poloze, když je vozidlo vypnuté.
  • Stěrače můžete také vyčistit tak, že je jemně nadzvednete a sáhnete pod lopatky, aniž byste je podepřeli.


  Spropitné: Pokud nemáte problémy jen s udržováním čistoty, čistěte stírací lišty každé 3–6 týdnů. Možná je však budete muset vyčistit dříve, pokud po zapnutí stěračů proudí voda v obou směrech nebo pokud se vaše stěrače začnou lepit nebo škrábat, když prší a zapnete stěrače.  tenisový chránič loktů
 2. 2 Nalijte trochu vody, bílého octa nebo denaturovaného alkoholu na hadřík z mikrovlákna. Pokud vaše čepele vypadají relativně čisté, stačí nalít 1/2 šálek (120 ml) vody do látky. Pokud však čepele vypadají docela špinavě, místo toho nalijte nebo nastříkejte bílý ocet nebo denaturovaný alkohol.
  • Pokud chcete, můžete místo vody použít i minerální destiláty.
  • Mýdlo na mytí nádobí je také další možností. Pokud půjdete touto cestou, přidejte do hadříku 2–3 stříkance mýdla a namočte ho do vody, aby se napěnilo.
  • Pokud chcete, můžete místo utěrky z mikrovlákna použít obchod s ručníkem.
 3. 3 Otřete hadříkem nahoru a dolů gumovou čepel, abyste ji vyčistili. Připravte stěrač, aby se nepohyboval vaší nedominantní rukou. Vezměte si hadřík a omotejte ho gumovým nebo silikonovým stěračem na spodní straně stěrače. Posuňte hadřík nahoru a dolů po celé délce stírací lišty, abyste ze stěrače stáhli špínu, špínu a prach.
  • K čištění nožů není třeba velkého tlaku. Pouhé přejíždění látky po gumě nebo silikonu obvykle stačí k odstranění veškerých nečistot z ní.
  • Pokud používáte bílý ocet, držte hadřík nebo ručník mimo tělo vozidla. Některé malířské práce mohou být poškozeny octem.
 4. 4 Po setření pokračujte v otírání čepele dolů, dokud nebude hadřík čistý. Poté, co čepel otřete 4-5krát, překlopte hadřík na čistou část a čepel znovu otřete. Pokud je čistý, máte hotovo! Pokud je znečištěný, znovu vložte hadřík do vody, octa nebo alkoholu a pokračujte v otírání čepele, dokud hadřík po otření nevypadá čistý.
  • Tento postup opakujte na druhém stírací liště.
  • Pokud jste tímto způsobem zahájili, vložte klíč zpět do zapalování a zapněte elektrické napájení, aby se vaše stěrače vrátily do původní polohy.
 5. 5 Pokud se stěrače začnou lepit, umyjte oblast závěsu teplou mýdlovou vodou. Pokud mají stěrače tendenci se lepit nebo koktat, když jsou zapnuté, vaše závěsy mohou být špinavé. Vložte houbu mýdlem a vodou. Poté jemně otřete závěsy, kde se vaše stěrače připojují k držákům na čelním skle. Tento postup opakujte podle potřeby, dokud se vaše stěrače nepohybují hladce, kdykoli je zapnete.
  • Až budete hotovi, opláchněte držáky čistou vodou, aby na držácích nevyschly zbytky mýdla.
  • Pokud se vaše stěrače stále zadrhávají, může být něco zaseknuto pod spojem, kde se konzola spojuje se stěračem. V takovém případě můžete na kloub vyfouknout stlačený vzduch a pokusit se jej vyčistit.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Údržba a ochrana vašich stěračů

 1. 1 Odstraňte úlomky ze spodní části čelního skla, kdykoli to uvidíte. Mrtvé listy, větvičky a náhodné odpadky se obvykle hromadí ve spodní části předního skla, kde odpočívají vaše stěrače, když jsou vypnuté. Kdykoli uvidíte něco spočívající na spodní části čelního skla, vyjměte to a vyhoďte.
  • To je důležité také pokud jde o sníh. Kdykoli čistíte sníh z čelního skla, nenechávejte na dně vrstvu špinavého sněhu! Když sníh roztaje, na spodní straně čelního skla budete mít nepříjemnou vrstvu zaschlých zbytků.
 2. 2 Čistěte přední sklo čističem skla jednou za měsíc. Pokud budete udržovat sklo čelního skla čisté, vaše stěrače zůstanou mnohem déle čisté. Jednou za měsíc vezměte láhev čističe skla a nastříkejte každou část čelního skla. Poté vezměte papírový ručník a otřete sklenici do sucha. Použijte jemné, kruhové tahy, abyste se vyhnuli zvláštním pruhům nebo vzorům na skle. Poté spusťte stěrač s vestavěnou čisticí kapalinou, abyste setřeli veškeré zbytky.

  Alternativní: Pokud to chcete, můžete to provést pomocí čističe a stěrky na sklo, které najdete na místní čerpací stanici. 3. 3 Aby vaše stěrače zůstaly čisté, postříkejte čelní sklo vodoodpudivým prostředkem. Jedním ze způsobů, jak udržovat stěrače čisté, je přidat ochrannou vrstvu mezi sklo a stěrače. Chcete -li to provést, vezměte sprejovou láhev s vodoodpudivým účinkem určenou pro čelní skla. Čelní sklo důkladně nastříkejte a pomocí vodního odpuzovače naneste na sklo papírový ručník nebo hadřík z mikrovlákna. Před navlhčením nechte čelní sklo vyschnout po dobu 4-8 hodin.
  • Tento vodoodpudivý prostředek způsobí, že se vám na čelním skle objeví voda. Rozdíl je docela pozoruhodný a mnohem lépe se vám bude dívat v dešti.
  • Vodoodpudivý prostředek znovu naneste, kdykoli se začne vytrácet, a voda se již neroztéká. K tomu obvykle dochází po 2–4 měsících.
 4. Obrázek s názvem Čištění stěračů čelního skla, krok 9

  4 Zaparkujte své vozidlo mimo slunce, abyste prodloužili životnost stěračů. Gumové nebo silikonové stírací lišty na slunci vyschnou. Pokud příliš uschnou, mohou prasknout a budete je muset vyměnit dříve, než obvykle. Udržujte své vozidlo v garáži nebo pod markýzou, kdykoli je to možné, abyste ho udrželi mimo slunce. Tím se dramaticky prodlouží životnost stěračů.

  Spropitné: I když nemáte osobní garáž, parkování vozidla pod stinným stromem, kdykoli můžete, opravdu pomůže prodloužit stěrače.

 5. 5 Před použitím stěračů oškrábejte led a sníh, abyste zabránili poškození. Jakkoli lákavé může být, když pomocí stěračů vytlačíte tlustou vrstvu sněhu z čelního skla, není to opravdu dobré pro vaše stírací lišty. Ručním kartáčem odhánějte sníh a pomocí ploché čepele na škrabce odstraňte veškerý led ulpívající na předním skle, než použijete stěrače.
  • Pokud nemůžete škrabkou odstranit led, zapněte vozidlo a nechte ho rozmrazit po dobu 10–15 minut.
 6. Obrázek s názvem Čištění stěračů čelního skla, krok 11

  6 Vyměňte stěrače každé 2-3 roky, jakmile začnou praskat. I když se o své stěrače perfektně staráte, budete je muset každé 2-3 roky vyměnit. Pokud při čištění cítíte praskliny v gumě nebo silikonu nebo pokud stěrače nepracují správně, je čas na novou sadu.
  • Chcete -li vyměnit stěrače, zvedněte lopatky z čelního skla a najděte jazýček umístěný pod držákem uprostřed listu. Stáhněte čepel dolů a vyvěšením této západky uvolněte stěrače. Poté nasuňte nový stěrač na držák a zavěste jej na tuto kartu, abyste nainstalovali novou sadu.
  • Silikonové stírací lišty obvykle vydrží o něco déle než gumové. Bývají však o 5–15 $ dražší než standardní gumové stěrače. Listy paprsků vydrží ještě déle, protože mají kovový rám procházející silikonem, ale stojí zhruba 40-50 dolarů za pár.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak namontuji nové stírací lišty? 21 bizarní poznámky Vytáhněte kovovou paži nahoru a ujistěte se, že nezapadne a nepraskne přední sklo. Vytáhněte starou čepel a poté zasuňte novou čepel dovnitř, ujistěte se, že jste ji vložili na stejnou stranu, ze které jste stáhli starou čepel.
 • Otázka Jak zjistím, zda je motor stěrače stále dobrý? Uglymug18 Pomocí testovací kontrolky se ujistěte, že nabíjí. Pokud ano, je motor více než pravděpodobný špatný. Pokud tomu tak není, je to s největší pravděpodobností spálená pojistka nebo špatný spínač.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se voda při zapnutí stěračů rozmazává jedním směrem, nedá se s tím moc dělat. Pokud se však voda rozmazává v obou směrech, je čas vyčistit stěrače.

reklama

Věci, které budete potřebovat

Otírání a mytí stěračů

 • Utěrka z mikrovlákna nebo ručník
 • Voda, minerální destiláty, bílý ocet nebo denaturovaný alkohol
 • Saponát na nádobí
 • Stlačený vzduch

Ochrana a výměna stěračů

 • Voda
 • Houba na mytí
 • Odpuzovač vody
 • Čistič skla
 • Papírové ručníky
 • Kartáč na sníh
 • Škrabka na led

Populární Problémy

Hubnutí není jen o dietách - musíte také rozhýbat tělo. Zatímco jakékoli cvičení spaluje kalorie a zrychluje váš metabolismus, nalezení správné rovnováhy mezi kardio a silovým tréninkem je důležité, pokud se chcete setkat ...Jižní Korea a Ukrajina se v sobotu setkají ve finále mistrovství světa hráčů do 20 let. Zde je návod, jak sledovat očekávaný zápas ve Spojených státech.Jak milovat svou zemi. Mít velkou vášeň nebo lásku ke své zemi vám může pomoci seznámit se s historií vašeho národa a stát se lepším členem vaší národní komunity. Naučit se milovat svou zemi nebo se naučit milovat svou ...

French Open 2014: Ukázka semifinále dvouhry mužů.Jak zůstat zaneprázdněn během důchodu. Udělali jste to nejtěžší: celý život jste vstávali z postele a chodili do práce, starali se o rodinu a šetřili si na pěkný dlouhý důchod. Ale co přesně děláte, abyste vyplnili všechny své ...Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat živý přenos filmu „American Horror Story: Double Feature“ online.