Jak se vyrovnat s dvojitým blokovým rovnátkem

Twin block braces jsou odnímatelné ortodontické aparáty, které pomáhají opravit zarovnání čelistí. Stejně jako všechny ortodontické aparáty mohou být zpočátku nepohodlné a zvyknout si na ně. Vyhýbáním se tvrdému jídlu, procvičováním mluvení se složenými rovnátky a dodržováním správné ústní hygieny se můžete se svými novými rovnátky vypořádat.Film chris watts: Zpovědi vraha ke shlédnutí online zdarma

Metoda 1 ze 4: Jíst a mluvit s dvojitým blokovým rovnátkem

 1. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Krok 1

  1 Vyhněte se sladkým jídlům a nápojům mezi jídly. Cukr ve sladkých jídlech a nápojích, jako jsou cukrovinky nebo džusy, může poškodit vaše zuby. Protože byste se měli kartáčovat po každém jídle, je dobré jíst během jídla sladká jídla. Měli byste se také vyvarovat lepivých pamlsků, jako je karamel nebo žvýkačky, které mohou poškodit dvojité bloky.
 2. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Krok 2

  2 Nejprve se vyhněte tvrdým jídlům. Když poprvé obdržíte rovnátka, bude vás bolet ústa a čelist. Toto nepohodlí bude pravděpodobně trvat několik dní a může se zhoršit tím, že budete jíst tvrdá nebo křupavá jídla, jako jsou jablka. Držte se měkkých jídel, jako je bramborová kaše nebo jogurt, dokud vaše nepohodlí nezmizí. Chladnější nápoje, jako smoothie nebo chlazený džus, mohou pomoci zmírnit bolest.
  • Tvrdá nebo křupavá jídla, jako jsou popcorn, preclíky nebo hranolky, se mohou zlomit a uváznout pod vašimi blokovými rovnátky. Těmto jídlům se můžete buď vyhnout, nebo je jíst jen tehdy, když jsou vyjmuta bloková rovnátka.
 3. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 3

  3 Pokud je to možné, mějte při jídle rovnátka. V ideálním případě se budete cítit pohodlně při jídle a pití se složenými rovnátky. Čím déle budete moci každý den nosit rovnátka, tím kratší bude doba léčby. Když obdržíte rovnátka, můžete je vzít ven a jíst. Postupem času, jak budete nosit rovnátka, se snažte je držet při jídle.
  • Uchovávejte je v plastové krabičce pro úschovu během jídla, pokud potřebujete vyjmout rovnátka.
 4. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 4

  4 Procvičte si mluvení s rovnátky. Je docela běžné si všimnout rozdílů ve vaší řeči, když máte rovnátka s dvojitým blokem. Vaše řečové vzorce se často po několika týdnech vrátí do normálu, ale tento proces můžete urychlit procvičováním mluvení se složenými rovnátky. Můžete také produkovat více slin než obvykle, i když se to po několika dnech zastaví.
  • Čtěte nahlas, když jste doma, a procvičujte jazykolamy, abyste si zvykli tvořit slova se složenými rovnátky. Nejčastěji bývají ovlivněny zvuky „S“, proto cvičte jazykolamy jako „Prodává mušle po břehu moře“.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Překonání jakýchkoli rozpaků

 1. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 5

  1 Buďte připraveni na potenciálně trapné situace. Jedním z nejběžnějších zdrojů rozpaků s blokovými rovnátky je uvíznutí jídla v rovnátku. Tomuto problému můžete zabránit tím, že s sebou budete mít zubní soupravu. Tato sada vám pomůže odstranit zachycené jídlo a udržovat zuby čisté. Pití velkého množství vody může pomoci zabránit zachycení jídla jeho omytím.
  • Nácvik mluvení se složenými rovnátky může také pomoci předcházet potenciálně trapným problémům s řečí.
 2. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 6

  2 Pamatujte, že rovnátka nejsou stigmatizována. Faktem je, že většina lidí během svého života nakonec podstoupí nějaký druh ortodontické léčby. Pokud jste jediná osoba, kterou znáte s blokovými rovnátky, nezapomeňte, že v řadě je pravděpodobně budou mít i lidé, kteří nyní rovnátka nemají. Pravděpodobně znáte jiné lidi, kteří mají rovnátka, což vám také může pomoci přestat se stydět tím, že víte, že ostatní procházejí tím samým.
  • Mějte na paměti, že ostatní nejsou tak soustředění na vaše rovnátka jako vy. Pokud se cítíte sebevědomí, pamatujte, že většina lidí je tak zahalená do svých životů a problémů, že si nevšimnou vašich rovnátek.
 3. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 7

  3 Soustřeďte se na výsledky. Konečným cílem vaší ortodontické léčby je mít zdravou a zarovnanou čelist. Blokové rovnátka mohou být nepohodlné a zatěžující, ale jsou nezbytnou součástí tohoto procesu. Kdykoli se ze své situace cítíte sklíčeně nebo se za svou situaci cítíte trapně, pamatujte, že konečný produkt stojí za to.
  • Mějte na paměti svůj ortodontický cíl tím, že se podíváte na obrázky před a po jiných lidech, kteří měli rovnátka. Váš ortodontista bude mít k dispozici obrázky ošetření jiných lidí a online a před a po záběrech.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Péče o rovnátka Twin Block

 1. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 8

  1 Noste obě rovnátka, nikdy ne jen jednu. Dvojité bloky jsou ortodontické ošetření používané ke korekci zarovnání čelistí, zejména příliš vyčnívajících horních předních zubů. Vytlačují spodní čelist ven, takže horní čelist a spodní čelist jsou v jedné linii. Obvykle se používají u dětí a dospívajících, jejichž kosti stále rostou a vyvíjejí se. Obě rovnátka musíte nosit neustále, jinak vám nebudou moci správně upravit čelist.
 2. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 9

  2 Noste své dvojité bloky alespoň 18 hodin denně. Twin bloky byste měli nosit každý den po dobu nejméně 18 hodin denně. Pokud je to možné, můžete nosit blokové rovnátka 24 hodin denně. Většina lidí bude muset vyjmout blokové rovnátka k jídlu, když je poprvé obdrží, nebo poté, co jsou upraveny.
  • Můžete si vzít rovnátka, když hrajete kontaktní sporty nebo když hrajete na dechový nástroj. Při sportu byste měli vždy nosit chránič úst, i když si sundáte rovnátka.
 3. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 10

  3 Vyčisti si zuby. Potřebujete udržovat zuby a dásně velmi čisté, jinak riskujete jejich trvalé poškození blokovými rovnátky. Kromě čištění zubů každé ráno a večer byste měli čistit po jídle. Ve spojení s fluoridovou zubní pastou můžete použít buď ruční nebo elektrický zubní kartáček.
  • Použijte nit pro čištění mezi zuby a udržujte dásně zdravé. Můžete také vypláchnout nealkoholickou ústní vodou. Alkoholy mohou narušit vaše rovnátka, proto se vyhýbejte alkoholovým ústním vodám.
 4. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 11

  4 Mezi jídly kartáčujte rovnátka. Při jídle budete muset odstranit všechny rovnátka. Poté, co rovnátka vyjmete, opláchněte je pod tekoucím kohoutkem a očistěte kartáčkem na zuby. K čištění rovnátek nepoužívejte zubní pastu, protože chemikálie v zubní pastě mohou poškodit materiál rovnátek.
  • Před opětovným vložením rovnátka budete muset vyčistit zuby, aby se mezi ortézou a zuby nezachytilo jídlo.
 5. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 12

  5 Namočte rovnátka do čisticího roztoku držáku. Kartáčování sice pomůže odstranit větší částice jídla, ale budete muset rovnátka namočit do čisticího roztoku, který zabije zbývající bakterie. Měli byste ji namočit alespoň jednou týdně, ale můžete ji namočit častěji.
  • Můžete použít čistič zubních protéz, potřít jej jedlou sodou a vodní pastou nebo vyčistit antibakteriálním mýdlem na nádobí.
  • Po namočení rovnátka důkladně opláchněte.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Řešení nepohodlí

 1. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 13

  1 Rozpoznat ortodontické mimořádné situace. Nepohodlí je normální součástí procesu léčby dvojitým blokem, ale existují situace, kdy bolest může naznačovat problém s rovnátky. Pokud se ortéza někdy zlomí nebo ohne, zavolejte svému ortodontistovi a domluvte si schůzku co nejdříve. Pokud máte co do činění se silnou bolestí, poraďte se se svým lékařem o lécích proti bolesti.
  • Pokud někdy ztratíte jednu ze svých rovnátek, domluvte si schůzku se svým ortodontistou co nejdříve.
 2. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 14

  2 Ošetřete vředy z rakoviny. Canker vředy se obvykle objevují v blízkosti kovových částí dvojblokových výztuh, kde dráždí pokožku. Jedná se o nejběžnější typ vředů v ústech a je velmi pravděpodobné, že v určitém okamžiku během ortodontické léčby dostanete. Obvykle trvají 10 až 14 dní a lze je léčit volně prodejnými prostředky.
  • Podívejte se na produkty, které dočasně otupí oblast, aby přinesly krátkodobou úlevu. Můžete si také vypláchnout ústa teplou slanou vodou, která pomáhá zmírnit podráždění úst. Po opláchnutí slanou vodu určitě nepolykejte.
  • Můžete se podívat po obchodech s drogami, které jsou speciálně určeny pro vředy v ústech, nebo po výrobcích, které obsahují orální antiseptika, jako je karbamid peroxid, které zabíjejí bakterie.
  • Pokud vás často bolí vředy, promluvte si se svým ortodontistou o tom, zda je přípravek s pevným předpisem pro vás to pravé.
 3. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 15

  3 Vyrobte si nebo kupte zubní soupravu. Zubní souprava bude obsahovat zásoby, které vám pomohou vyčistit a pečovat o vaše dvojbloková rovnátka, když jste na cestách. Zubní soupravu můžete mít v autě, kabelce, aktovce nebo batohu. Vaše zubní souprava by měla obsahovat:
  • Cestovní nebo plnohodnotný zubní kartáček
  • Zubní pasta cestovní velikosti
  • Zubní vosk
  • Zubní nit nebo mezizubní trsátka
  • Malý spirálový zubní kartáček. Možná budete muset požádat svého ortodontistu o jeden z těchto kartáčů.
  • Zubní soupravu najdete ve velkém maloobchodě nebo v drogerii, pokud si nechcete vyrobit vlastní.
 4. Obrázek s názvem Cope with Twin Block Braces Step 16

  4 Zmírnit bolest. Po úpravě rovnátek můžete pociťovat bolest nebo nepohodlí. U většiny blokových rovnátek vám ortodontista buď nařídí, abyste otočili klíčem na horní ortéze, nebo to pro vás udělají během schůzky. Tento klíč rozšiřuje horní výztuhu a bude upraven tak, jak se vaše čelist přesune do správného zarovnání. To může být nepříjemné, nebo dokonce bolestivé. V závislosti na vašem konkrétním ošetření může být vaše spodní ortéza pravidelně upravována. Poté, co byla upravena horní nebo dolní rovnátka, jezte měkká jídla a vyhýbejte se tvrdým jídlům.
  • Ledový balíček může pomoci zmírnit bolest čelistí, nebo si můžete vzít volně prodejný lék proti bolesti.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu nosit rovnátka během sprchy? Ano. Jsou v ústech, takže sprcha je neovlivní.
 • Otázka Co mám dělat, když moje bloky nelze odstranit nebo vyjmout? Sem. Vyjdou ven. Poté, co byla rovnátka utažena, může chvíli trvat, takže se s nimi trochu pohněte.
 • Otázka Jak se s nimi vyspím? Měli byste s nimi spát. Prvních pár nocí to bude nepříjemné, ale zvyknete si a budete spát jako obvykle.
 • Otázka Bolí to, když je vložíte a vyjmete? Jen trochu, ale bolest by neměla být silná. V případě potřeby můžete také užívat léky proti bolesti.
 • Otázka Jak dlouho mi bude trvat, než budu po rovnátkách znovu normálně mluvit? Záleží na tom, jak moc s nimi procvičujete mluvit. Asi po dvou týdnech však lidé téměř nebudou vědět, že je máte.
 • Otázka Mohu svou ortézu dostat dovnitř a ven během dne, ale ráno, když se probudím, se horní ortéza zasekne. Jak to dostanu ven bez bolesti? Nebojte se! Moje dělají totéž, jen pijte studenou vodu a rozmáčkněte si ji kolem úst jako ústní vodu. Mělo by to vyjít snadněji, ale mohlo by to trochu bolet.
 • Otázka Jak se mám připravit na získání dvojitých bloků? Příprava není nutná. Vše, co potřebujete vědět, je, jak je vyjmout a jak je vrátit zpět a jak se o ně starat.
 • Otázka Jak mohu odstranit žvýkačku/žvýkačku ze svých dvojitých rovnátek? Omyjte si rovnátko ve studené vodě a škrábejte žvýkačku malým předmětem, jako je konec kancelářské sponky. Žvýkačky se nedoporučují, pokud máte rovnátka.
 • Otázka Jak mohu zastavit všechny sliny, které mi dělají špatně? Zkuste vypít hodně vody. To by mělo pomoci, ale pokud ne, zašel bych k ortodontistovi a požádal je o radu.
 • Otázka Je normální, že se dvojité blokové vzpěry uvolňují? Ano, je normální, že se trochu uvolní. Pokud vypadnou, navštivte svého ortodontistu.

Populární Problémy

Elise Mertensová se v sobotu utká s Caty McNallyovou ve třetím kole US Open 2020. Mertens momentálně vede mladou Američanku 1: 0 na zápasy.Protože na lokty často nemyslíme, někdy zapomínáme, jak moc je používáme. Například se o ně opíráme, když píšeme nebo když se opíráme o postel. Pokud roky zanedbávání a nadužívání zanechaly vaše lokty temné ...Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak dnes večer sledovat online radnici Bernieho Sanderse z Fox News.

Dubaj se stala oblíbeným místem zahraničních investorů a expatů. V posledních letech změny zákona otevřely dubajský trh s nemovitostmi pro cizince. Nyní je nákup nemovitosti poměrně jednoduchý za předpokladu, že máte ...Každoroční drag festival Wigstock je zaznamenán v novém dokumentu HBO „Paruka“. Zde je návod, jak sledovat streamování filmu online zdarma.