Jak se cítit lépe

Když se cítíte na dně, může být opravdu těžké mít pocit, že se věci někdy zlepší - ale povede se. Každý někdy dostane blues, takže nebuďte na sebe příliš tvrdí, abyste se cítili smutní, naštvaní, osamělí nebo v depresi. Ať už máte co do činění s chvilkovým funkem, nebo vaše pocity dlouhodobě přetrvávají, shromáždili jsme seznam několika časem prověřených triků, které vám pomohou změnit hybnost a začít se cítit lépe. Převzetí kontroly nad vlastním duševním stavem může být těžké, ale zvládnete to!jak zabalit tenisovou rukojeť

Metoda 1 z 15: Proveďte dechová cvičení, abyste se v daném okamžiku uklidnili.

 1. jedenáct 10 1 Udělejte několik pomalých, hluboký dech uvolnit nervový systém. Když máte pocit úzkosti nebo rozrušení, máte na to fyzickou reakci. Chcete -li tuto reakci zvládnout, zhluboka se nadechněte nosem a počítejte do 4. Zadržte dech jen na okamžik, poté vydechněte ústy a počítejte znovu do 4. Opakujte to několik minut - jakmile se vaše tělo začne uvolňovat, bude snazší zpracovat myšlenky.
  • Můžete také zkusit boxové dýchání, kde se při počítání do 4 nadechnete, poté na 4 počty zadržíte dech, na 4 vydechnete a na 4 počty zase zadržíte dech. Opakujte to také několik minut.
  • Když se vaše dýchání zpomalí, zastaví se reakce zmrazení boj-let ve vašem nervovém systému, takže se vaše tělo pomalu vrátí do normálu.
  • Někdy může být těžké zhluboka se nadechnout, zvláště pokud trpíte úzkostí. Pokud tomu tak je, začněte s pomalým výdechem.
  reklama

Metoda 2 z 15: Zjistěte, co vás trápí.

 1. 36 7 1 Uvědomte si, z čeho se vlastně cítíte špatně. Pokud si všimnete, že máte špatnou náladu, udělejte si chvilku, abyste se zkontrolovali - stalo se něco, co vyvolalo tyto pocity? Možná už přesně víte, co vás trápí - například nedávný rozchod, potíže v práci nebo rvačka s milovanou osobou. Někdy je problém o něco těžší určit, například pocit nedostatečnosti nebo zdrcení stavem světa. Ať tak či onak, může být překvapivě užitečné jednoduše přiznat, co to je, co vás opravdu trápí.
  • Pokud nedokážete identifikovat problém, zkuste si položit opak: Co by bylo potřeba, abyste se cítili šťastnější?
  • Jakmile zjistíte, co je špatně, začněte přemýšlet o tom, zda je možné udělat něco pro zlepšení problému. Pokud existuje, přemýšlejte o několika krocích, které byste mohli udělat, abyste to začali měnit.
  • Pokud se cítíte smutní, ale nezdá se, že existuje určitý důvod, proč byste mohli mít depresi. Pokud si myslíte, že by to tak mohlo být, je dobré si promluvit se svým lékařem.
  reklama

Metoda 3 z 15: Buďte se sebou soucitní.

 1. 24 10 1 Projevte stejnou lásku, jakou byste dali příteli. Začněte věnovat velkou pozornost myšlenkám, které si říkáte, a způsobu, jakým interpretujete různé situace. Když si všimnete, že myslíte negativně, položte si otázky typu: ‚Řekl bych to svému nejlepšímu příteli? ' nebo 'Co bych řekl, kdybych slyšel, jak to o sobě říká můj nejlepší přítel?' Potom se vyzvěte, abyste k sobě mluvili laskavě, stejně jako byste mluvili s tímto přítelem.
  • Například místo toho, abyste si pomysleli: „Neuspěl jsem v testu - jsem tak bezcenný,“ si můžete myslet: „Vytvořím plán pro lepší studium, aby se to neopakovalo. Vím, že mohu tento stupeň zlepšit. '
  • Zpočátku to může být opravdu těžké, ale s praxí to jde snáze. Začněte tím, že se naučíte všímat si svých myšlenek, poté se propracujte k jejich nahrazení nadějnějšími a pozitivnějšími prohlášeními.
  • Naše myšlenky mají moc transformovat svět kolem nás buď k lepšímu, nebo k horšímu. Šťastní lidé nemusí být nutně ti, kteří mají nejlepší podmínky; jsou to ti, kteří mají nejlepší přístup.
  reklama

Metoda 4 z 15: Otevřete okna nebo jděte ven.

 1. 39 8 1 Získejte trochu slunce pro rychlé vyzvednutí. Má se za to, že sluneční světlo ovlivňuje vaši náladu zvýšením hladin vitaminu D. Nízké hladiny vitaminu D jsou spojeny s depresí-ale i 10–20 minut na slunci může vašemu tělu pomoci začít vyrábět více z této důležité živiny.
  • Pokud můžete, zkuste strávit nějaký čas v přírodním prostředí, jako je park, les nebo dokonce váš dvorek. Je to víc než jen zábavný způsob, jak strávit odpoledne - pobyt v přírodě ve skutečnosti pomáhá zmírnit stres a úzkost!
  • Pokud budete venku, nezapomeňte použít opalovací krém.
  reklama

Metoda 5 z 15: Usmějte se na lepší náladu.

 1. 36 7 1 Sledujte nebo si přečtěte něco, co vás vždy rozesměje. Může se zdát, že už musíte mít dobrou náladu na smích, ale smích může ve skutečnosti zlepšit vaše tělo i mysl. Když se smějete, nasáváte více vzduchu a váš mozek uvolňuje endorfiny, takže se cítíte fyzicky uvolněnější a šťastnější. Chcete -li si rychle zlepšit náladu, zkuste sledovat hloupý film, stand -up video nebo televizní pořad.
  • Můžete si také přečíst zábavnou knihu, komiks nebo časopis.
  • Chcete-li se osobně zasmát, jděte na komediální show nebo si vyměňte vtipné příběhy s přítelem.
  • Pokud nic jiného nefunguje, přinutit se k falešnému smíchu. Zkuste se také smát různými hloupými hlasy. Obvykle to nebude trvat dlouho, než se z toho stane plnohodnotné chichotání.
  reklama

Metoda 6 z 15: Oslovte někoho, s kým si můžete promluvit.

 1. 49 2 1 Bojujte s nutkáním izolovat se, když jste dole. Může být těžké připustit, když se potřebujete o někoho opřít, ale je to opravdu odvážná věc. Pokud je ve vašem životě někdo, kdo ve vás vyvolává pocit pohodlí, dejte mu vědět, že můžete použít rameno. Může to být kdokoli - člen rodiny, přítel nebo dokonce učitel nebo spolupracovník. Požádejte je, aby se s vámi setkali na kávě, šli s vámi na procházku nebo dokonce na videochat.
  • Mluvit s někým jiným vám může pomoci získat pohled na to, čím procházíte. Také to posílí vaše spojení s lidmi, se kterými mluvíte.
  • Pokud máte pocit, že nemáte nikoho, s kým byste si mohli promluvit, zkuste si zajít na hodinu nebo se přidat do klubu a poznat nové lidi. Můžete také mluvit s terapeutem - vyslechnout si odborný názor na vaši situaci může být opravdu osvěžující.
  • Pokud je ve vašem životě někdo, kvůli komu se cítíte špatně, omezte čas kolem něj, pokud můžete.
  reklama

Metoda 7 z 15: Pište o svých pocitech do deníku.

 1. 17 5 1 Pomocí deníku projděte své myšlenky a pocity. Deníky mohou být opravdu mocným způsobem, jak si uspořádat myšlenky a udělat si jasno. Je také velmi užitečné, pokud máte co do činění s něčím, co je příliš soukromé na to, abyste si o tom mohli promluvit s jinými lidmi, nebo pokud máte pocit, že není nikdo, s kým byste mohli mluvit.
  • Váš deník je jen pro vás - můžete si ho nechat navždy, nebo můžete roztrhat stránku, jakmile dokončíte psaní.
  • Nebojte se, že budete dokonalým spisovatelem. Jen si sedněte a začněte si psát myšlenky, které k vám přicházejí-volné psaní je skvělá forma sebevyjádření.
  reklama

Metoda 8 z 15: Pamatujte si, co je ve vašem životě dobré.

 1. 22 7 1 Seznam věcí, za které musíte být vděční. Pokud se cítíte sklesle, je to pravděpodobně proto, že máte pocit, že vám v životě chybí určité věci. Musíte však nevyhnutelně mít alespoň několik věcí, za které můžete být vděční. Zkuste si tyto věci zapsat a prohlédněte si seznam, když potřebujete připomenout dobré věci ve svém životě.
  • Pokud je v tuto chvíli těžké myslet na něco, čeho si vážíte, začněte v malém, jako že byste dnes měli dost k jídlu nebo že jste v bezpečí a v teple. Můžete být dokonce vděční za šťastné vzpomínky nebo určité lidi ve svém životě.
  • Pokud je budete pravidelně uznávat, může být ve skutečnosti ještě snazší všimnout si dalších dobrých věcí ve vašem životě.
  reklama

Metoda 9 z 15: Udělejte něco, co považujete za opravdu relaxační.

 1. 17 5 1 Udělejte si čas na odpočinek a uvolněte stres. Někdy stres narůstá natolik, že ovlivňuje celou vaši náladu, i když si to neuvědomujete. Udělejte si trochu času, který je jen pro vás - možná si najdete jen pár minut, nebo si můžete vyčistit rozvrh na celý den. Ať už máte kolik času, věnujte tomu něco, co vám pomůže cítit se lépe. To bude pro každého jiné, ale zde je několik nápadů:
  • Udělejte si dlouhou koupel
  • Poslouchejte hudbu (pokud chcete, zpívejte!)
  • Hrajte si s domácím mazlíčkem
  • Trávit čas v přírodě
  • Číst knihu
  • Vyřaďte pár (drobných) věcí ze seznamu úkolů
  • Upéct něco
  • Skládejte puzzle
  • Dělatjóga
  reklama

Metoda 10 z 15: Udělejte si čas na koníček, který milujete.

 1. 40 8 1 Věnujte více času věcem, které vás opravdu baví. Pokud trávíte většinu dní tím, že děláte věci, které vás nebaví nebo s nimiž máte pocit spojení, není divu, že se cítíte na dně! Najděte si o víkendu, po škole nebo v práci čas na věci, které vás baví. Udělejte něco, co zabírá 100% vaší pozornosti a nutí vás být v přítomném okamžiku - sledování televize a procházení webu se nepočítají.
  • Může to být outdoorová aktivita, jako je golf, tenis, plavání nebo pěší turistika, umělecká činnost, jako je hudba, malování nebo fotografování, nebo filantropická aktivita, jako je dobrovolnictví v útulku pro zvířata. Udělejte si jednodenní výlet.
  • Nemusíte nutně dělat totéž každý den. Napište si seznam věcí, které rádi děláte, nebo věcí, které jste vždy chtěli vyzkoušet. Poté vyberte něco z tohoto seznamu a vyzkoušejte každý den.
  reklama

Metoda jedenáct z 15: Udělejte něco hezkého pro někoho jiného.

 1. 32 9 1 Posuňte svou perspektivu tím, že budete ostatním projevovat laskavost. I malé gesto, které pomůže někomu jinému, vám může pomoci cítit se lépe. Nejen, že se budete cítit dobře za to, co jste udělali, ale také vám to může pomoci získat určitý pohled na rozsah vašich problémů. Můžete například:
  • Darujte peníze nebo předměty na charitu
  • Dělat dobrovolnou práci
  • Napište poznámku, abyste povzbudili někoho, kdo má potíže
  • Překvapte nemocného přítele obědem
  • Zavolejte na chat s osamělým příbuzným
  reklama

Metoda 12 z 15: Rozpohybujte své tělo.

 1. patnáct 2 1 Zvyšte si náladu cvičením. Když se cítíte na dně, může být opravdu těžké motivovat se, abyste vstali a šli. Aktivní byť jen 10–20 minut vám však ve skutečnosti může pomoci uvolnit v mozku chemikálie, díky nimž se budete cítit šťastnější a energičtější. Nemusíte chodit do posilovny - pokud najdete něco, co vás opravdu baví, budete se toho pravděpodobně držet. Zkuste něco jako:
  • Chůze venku
  • Tanec pro pozitivní hudbu
  • Následuje zábavné cvičební video
  • Plavání
  • Dělat bojová umění
  reklama

Metoda 13 z 15: Jezte vyváženou stravu, abyste zlepšili své fyzické a duševní zdraví.

 1. 38 4 1 Vybírejte zdravě a jezte pravidelně. Když budete dodržovat zdravou výživu, bude se váš mozek i tělo cítit lépe. Dobrý pocit z rozhodnutí, která děláte, vám navíc může pomoci zvýšit sebevědomí a cítit se lépe nad svým životem. Jezte jídlo každé 3-4 hodiny a držte se hlavně zdravé výživy, jako jsou libové bílkoviny, spousta ovoce a zeleniny a celozrnné produkty.
  • Vyhněte se jídlu s vysokým obsahem cukru nebo rafinovaných sacharidů. Ty mohou způsobit zhroucení vaší energie po několika hodinách, což může ovlivnit vaši náladu.
  • Nedostatek určitých vitamínů B může ve skutečnosti vést k depresi. Nezapomeňte zahrnout spoustu listové zeleniny, kuře, vejce, fazole a citrusové plody, které mají všechny tyto živiny vysoký obsah.
  • Omega-3 mastné kyseliny mohou také pomoci stabilizovat vaši náladu, takže jezte tučné ryby jako losos, tuňák, sledě a makrely.
  • Toužíte po sladké dobrotě? Vychutnejte si kousek hořké čokolády, který vám může pomoci zlepšit náladu a zároveň snížit hladinu stresu.
  reklama

Metoda 14 z 15: Získejte dostatek spánku každou noc.

 1. padesátka 9 1 Zaměřte se na 7-8 hodin v noci, abyste byli dobře odpočatí. Nedostatek spánku může mít obrovský dopad na vaši celkovou náladu. Pokud se vám v noci špatně spí, věnujte si každý večer před spaním zhruba hodinu času bez zařízení a udělejte si něco relaxačního, abyste si odpočinuli. Zkuste také jít spát a probouzet se každý den ve stejnou dobu - váš mozek bude snáze vypínat, pokud budete dodržovat pravidelnou rutinu.
  • Pomůže také, pokud je vaše ložnice tmavá, chladná a tichá. Pokud potřebujete, investujte do věcí, jako je spací stroj, ventilátor a závěsy zatemňující místnost, abyste si vytvořili uklidňující prostředí.
  reklama

Metoda patnáct z 15: Pokud potřebujete další pomoc, promluvte si s terapeutem.

 1. 22 8 1 Získejte pomoc, pokud máte pocit, že se jen zhoršujete. Pokud se potýkáte s tím, že se cítíte na dně častěji, můžete být v depresi nebo máte ve svém životě nevyřešené problémy, se kterými se špatně vyrovnáváte. Hodně může pomoci jen to, když si s někým promluvíte, a terapeut vám může pomoci naučit se strategie, jak zvládat stres, vyvažovat negativní myšlenky a vypořádávat se s tvrdými osobními vztahy.
  • Není nic špatného na tom, když získáte pomoc pro své duševní zdraví. Ve skutečnosti to vyžaduje hodně síly, abys přiznal, že bys mohl použít vnější perspektivu, aby ses cítil lépe!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si zvednete náladu?Nicolette Tura, MA
  Life Coach Nicolette Tura je odbornice na wellness a zakladatelka The Illuminated Body, její poradenské služby v oblasti wellness a vztahů se sídlem v San Francisco Bay Area. Nicolette je 500hodinová registrovaná učitelka jógy se specializací na psychologii a všímavost, odbornice na nápravná cvičení certifikovaná Národní akademií sportovního lékařství (NASM) a je odbornicí na holistický život. Je držitelkou bakalářského titulu ze sociologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley a magisterský titul ze sociologie získala na SJSU.Nicolette Tura, MAExpert na životní kouče Odpověď Zaměřte se na péči o sebe. Péče o sebe je, když si dopřejete potřebný spánek, jídlo a odpočinek. Když se o sebe postaráte, vaše vnitřní moudrost vám pomůže udělat další krok vpřed. Pokud můžete, vezměte si den volna nebo udělejte něco, kvůli čemu se budete cítit dobře.
 • Otázka Jak se stanete sebevědomějším?Nicolette Tura, MA
  Life Coach Nicolette Tura je odbornice na wellness a zakladatelka The Illuminated Body, její poradenské služby v oblasti wellness a vztahů se sídlem v San Francisco Bay Area. Nicolette je 500hodinová registrovaná učitelka jógy se specializací na psychologii a všímavost, odbornice na nápravná cvičení certifikovaná Národní akademií sportovního lékařství (NASM) a je odbornicí na holistický život. Je držitelkou bakalářského titulu ze sociologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley a magisterský titul ze sociologie získala na SJSU.Nicolette Tura, MAExpert na životní kouče Odpověď Opravdu oslavte svou jedinečnost a vyhněte se srovnávání s ostatními. Čím více v sebe můžete věřit, milovat se a znát svou hodnotu, tím více budete tyto pocity vyzařovat ven.
 • Otázka Jak se můžete cítit milovaní?Nicolette Tura, MA
  Life Coach Nicolette Tura je odbornice na wellness a zakladatelka The Illuminated Body, její poradenské služby v oblasti wellness a vztahů se sídlem v San Francisco Bay Area. Nicolette je 500hodinová registrovaná učitelka jógy se specializací na psychologii a všímavost, odbornice na nápravná cvičení certifikovaná Národní akademií sportovního lékařství (NASM) a je odbornicí na holistický život. Je držitelkou bakalářského titulu ze sociologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley a magisterský titul ze sociologie získala na SJSU.Nicolette Tura, MAExpert na životní kouče Odpověď Milujte své tělo a obklopte se lidmi, se kterými můžete být sami sebou. Pokud vám někdo dělá špatný pocit ze sebe, opravdu bych ten vztah zpochybnil nebo mu řekl, jak se cítíte. Opravdu se zkuste nasát televizními pořady, knihami a čímkoli dalším, díky čemu se budete cítit lépe. Zkuste se soustředit na to pozitivní a být vděční za to, co máte, i když se objeví životní potíže.
 • Otázka Metoda dvě, krok čtyři naznačuje, že se můžete okamžitě přestat cítit špatně/myslet negativně a začít se cítit dobře/myslet pozitivně. Ale není to pro mě tak snadné, tak jak toho mohu dosáhnout? To vyžaduje čas pro kohokoli. Možná si budete chtít napsat malé poznámky, abyste si připomněli myslet pozitivně. Až je uvidíte, zkuste myslet co nejpozitivněji. Pokud to budete dělat i nadále, kdykoli se přistihnete při negativním myšlení, pak se z pozitivního myšlení nakonec stane zvyk.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Pokud zažíváte mimo jiné trvalé pocity beznaděje, hněvu nebo prázdnoty, můžete mít depresi. Deprese je oprávněný zdravotní problém a může vyžadovatléčbamimo rady uvedené v tomto článku.
 • Vyvarujte se samoléčení alkoholem nebo drogami-v dlouhodobém horizontu bude těžší vyrovnat se se svými pocity.
reklama

Populární Problémy

Váš průvodce sledováním animované série Iron Man online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Zvyšte svou rychlost s lehkým párem pánských nebo dámských tenisových bot špičkových značek, které poskytují výjimečný všestranný výkon.Ten, kterému se někdy říká nejlepší tenista všech dob, prohrál na středomořském antukovém hřišti Masters 4 finále. V letech 2006, 2007, 2008 se dostal do finále Monte Carla tři po sobě jdoucí roky a prohrál s jílským králem Rafaelem Nadalem, který v letech 2005 až 2012 vyhrál Monte Carlo rekordně osmkrát za sebou, v každém ze tří finále a poté v 2014 prohrál s Wawrinkou.

Vzhledem ke svým nižším nákladům a trvanlivosti jsou syntetické izolované bundy oblíbenou alternativou k péřovým bundám. I když se obecně snáze udržují, syntetické izolované bundy také vyžadují pečlivé zacházení při čištění ...Jak napsat hit. Napsat hit je práce lásky. Mnoho skladatelů tráví svou kariéru snahou dostat se do top 10, ale to neznamená, že to nemůžete udělat. S odhodláním a úsilím by vaše píseň mohla být dalším hitem ...