5 revolučních úderů a taktik v moderním tenise

Nadal trefuje svůj forhend do ochranné známkyV posledních čtyřiceti letech došlo k zásadní změně ve způsobu, jakým profesionálové a profesionálové hrají tenis.

V posledních dvou desetiletích měli tenisoví fanoušci to štěstí, že viděli záběry a taktiky, jaké tu ještě nebyly.Tyto střely způsobily revoluci ve hře, přičemž tyto střely formovaly identitu zúčastněných hráčů a ukázaly se jako vlivné pro styly přijaté budoucími tenisovými hvězdami.

Tyto záběry přišly v éře, kdy se tento sport vyvinul jak takticky, tak z hlediska atletiky a tělesnosti.

S hráči pokrývajícími hřiště rychleji než kdy dříve a údernějšími a silnějšími než kdy dříve se tyto velmi odlišné údery stávají běžným rysem dnešní hry.I když je tomu tak, stále jsme schopni žasnout nad strategickou genialitou a fyzickou silou potřebnou k provedení těchto výstřelů.


#5 Rafael Nadal - forhend 'Buggy -Whip'

Forhend „Buggy-Whip“ Rafaela Nadala je nadále jednou z nejznámějších tenisových střel, přičemž tato střela je klíčem k úspěchu Španělů.

Jeho forhend je vážná zbraň, která přemůže protivníky kvůli množství tempa a točení na míči. Forhend Mallorcan je také úžasnou obrannou střelou, která mu umožňuje zasáhnout vítěze a získat míče z nemožných úhlů.Technika je také nekonvenční, Nadal má otevřenější postoj a hlava rakety mu končí téměř nad hlavou.

Pro srovnání, většina hráčů na ATP a WTA má mnohem konvenčnější forhend, který je zasažen uzavřeným postojem a zakončením rakety přes rameno.

Jeden opravdu pozoruhodný úder je takzvaný banánový forhend. Zde Nadal udeří míč kolem soupeře a někdy i do sítě, přičemž míč stále přistává na hřišti.

Točení generované Nadalovým forhendovým pohybem mu umožňuje dělat to podle libosti. Forhend je základní součástí Nadalovy hry, což z něj činí jednu z největších a nejnebezpečnějších střel moderního tenisu.

Zde je několik příkladů tohoto ohromujícího záběru:

Populární Problémy

4 mistrovské 1000 milníků čekajících na Federera, Nadala a Djokoviče v roce 2020.

Zde je návod, jak zdarma sledovat nový dokumentární seriál Marvel 'Hero Project'.

Mansour Bahrami je íránský profesionální tenista, který nyní hraje hlavně na okruhu seniorů. Díky své úžasné řadě výstřelů a triků se stal legendou známou po celém světě díky svému úžasnému příběhu a zábavě, kterou přináší na kurt. V roce 2009 vydal také svou autobiografii v angličtině „The Court Jester“, která získala celosvětový ohlas.

Jak předstírat zranění, aby se dostal z něčeho. Přáli jste si někdy, abyste si mohli na chvíli sednout na hodinu tělocviku, protože se necítíte dobře nebo se vám ten den nechce běhat? Zde je návod, jak se dostat z takových věcí, jako je ...

Oslavovaný olympionik Chad le Clos vzpomínal, jak nevěřícně viděl Rafaela Nadala v olympijské vesnici. Plavec také prozradil, jak vzal svého trenéra s sebou na fotografování s Rafaelem Nadalem.