5 revolučních úderů a taktik v moderním tenise

Výsledek obrázku pro forhend nadal buggy whip

Nadal trefuje svůj forhend do ochranné známky

V posledních čtyřiceti letech došlo k zásadní změně ve způsobu, jakým profesionálové a profesionálové hrají tenis.

V posledních dvou desetiletích měli tenisoví fanoušci to štěstí, že viděli záběry a taktiky, jaké tu ještě nebyly.

Tyto střely způsobily revoluci ve hře, přičemž tyto střely formovaly identitu zúčastněných hráčů a ukázaly se jako vlivné pro styly přijaté budoucími tenisovými hvězdami.

Tyto záběry přišly v éře, kdy se tento sport vyvinul jak takticky, tak z hlediska atletiky a tělesnosti.

S hráči pokrývajícími hřiště rychleji než kdy dříve a údernějšími a silnějšími než kdy dříve se tyto velmi odlišné údery stávají běžným rysem dnešní hry.

I když je tomu tak, stále jsme schopni žasnout nad strategickou genialitou a fyzickou silou potřebnou k provedení těchto výstřelů.


#5 Rafael Nadal - forhend 'Buggy -Whip'

Forhend „Buggy-Whip“ Rafaela Nadala je nadále jednou z nejznámějších tenisových střel, přičemž tato střela je klíčem k úspěchu Španělů.

Jeho forhend je vážná zbraň, která přemůže protivníky kvůli množství tempa a točení na míči. Forhend Mallorcan je také úžasnou obrannou střelou, která mu umožňuje zasáhnout vítěze a získat míče z nemožných úhlů.

Technika je také nekonvenční, Nadal má otevřenější postoj a hlava rakety mu končí téměř nad hlavou.

Pro srovnání, většina hráčů na ATP a WTA má mnohem konvenčnější forhend, který je zasažen uzavřeným postojem a zakončením rakety přes rameno.

Jeden opravdu pozoruhodný úder je takzvaný banánový forhend. Zde Nadal udeří míč kolem soupeře a někdy i do sítě, přičemž míč stále přistává na hřišti.

Točení generované Nadalovým forhendovým pohybem mu umožňuje dělat to podle libosti. Forhend je základní součástí Nadalovy hry, což z něj činí jednu z největších a nejnebezpečnějších střel moderního tenisu.

Zde je několik příkladů tohoto ohromujícího záběru:

Populární Problémy

Feliciano Lopez se 73. po sobě jdoucích grandslamových vystoupení na US Open 2020 proti Ricardu Carballes Baenovi. Očekává se, že levák, který vloni absolvoval třetí kolo, porazí svého méně slavného krajana.

Saturday Night Live je zpět pro sezónu 46, kde je Jim Carrey jako Joe Biden. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamování SNL online.

Mnoho plemen psů miluje dobrou hru aportu. Rozhodování mezi těmito plemeny může být pro vás obtížné, proto se rozhodněte, jakých vlastností si ceníte. Většina psů, kteří milují aport, jsou chytří, hraví a energičtí, takže potřebují hodně pozornosti ...

Jak na podlahové lisy. Pokud chcete budovat sílu paží a hrudníku, je podlahové lisy skvělým cvičením, které můžete přidat do své rutiny. Funguje to jako bench press, ale tím, že ležíte přímo na podlaze, poskytnete svým zádům lepší oporu a vezmete ...

Oba v sezóně 5: 3, Western Kentucky a Florida Atlantic se setkají v sobotu na důležitém zápase Conference USA. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Horolezectví je oblíbeným cvičením a rekreační aktivitou. Přestože mnoho komerčních zařízení a tělocvičen nyní nabízí stěny, za které se dá lézt, může být mnohem pohodlnější a levnější mít doma lezeckou stěnu nebo ...