Jak si hrát s kotětem

Hra s kotětem je důležitá. Koťata si musí hrát na cvičení a zabránit nudě. Hraní s kotětem vám také může pomoci spojit se s vámi. Hrajte se svým kotětem různé hry pomocí různých zábavných hraček. Povzbuďte své kotě, aby bylo při hraní něžné, odradilo vás to od kousání. Ujistěte se, že hračky, které si vyberete, jsou bezpečné. Nechcete, aby si vaše kotě hrálo s čímkoli potenciálně škodlivým.

Metoda 1 ze 3: Hraní her s kotětem

 1. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 1

  1 Použijte pingpongový míček. Abyste se mohli bavit, nemusíte se zásobovat fantastickými hračkami pro kočky. Můžete mít něco, co by vaše kočka milovala, jen tak ležet kolem domu. Pokud máte nějaké pingpongové míčky nebo podobné typy míčků, vaše kotě si s nimi rád zahraje.
  • Odrazte pingpongový míček o zeď a nechte své kotě, aby ho honilo. Pingpongové míčky se snadno odrážejí, takže se budou pohybovat rychle. To určitě přitáhne pozornost kotěte.


 2. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 3

  2 Schovejte plyšovou hračku pod deku. Umístěte malou plyšovou hračku pod deku. Kroutte jím, aby si vaše kotě myslelo, že je to myš nebo jiné zvíře. Vaše kotě se vrhne na hračku a při této hře si užije spoustu zábavy.
  • Pro ještě úspornější kočičí hračku můžete také vyrobit míčky z pomačkaného papíru. Tato kutilská hračka pro kočky vytváří šelestivý hluk, kterému jsou kočky vyvinuty, aby jí věnovaly pozornost, a to díky své podobnosti se šumivými zvuky vydávanými malými zvířaty, např. v křoví. Také nedokonalost zaoblení náhodně určuje, jak se bude kutálet po podlaze. Na rozdíl od pingpongového míčku by papírový míč necestoval příliš daleko, takže to omezuje hraní na menší plochu a usnadňuje správu času.
  • Když schováváte hračky pod přikrývky, nepoužívejte přikrývku, která může poškodit drápy vašeho kotěte, pokud vám nevadí pár škrábanců nebo trhání.
  • Tuto hru možná nebudete chtít hrát, pokud necháte kotě spát ve své posteli. To může povzbudit vaše kotě, aby se vrhlo na vaše nohy, když se snažíte spát.
 3. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 4

  3 Nechte své kotě hrát si v papírovém sáčku. Pokud se dostanete domů z obchodu s potravinami, položte na zem papírový sáček. Mnoho koťat miluje hraní v papírových pytlích. Můžete si vzít malou hračku a šťouchat do ní strany papírového sáčku. To dá vaší kočce něco na hraní uvnitř papírového pytle.
  • Papírový sáček můžete také odložit, když si s kočkou hrajete se stuhou nebo provázkem. Kotě použije papírový sáček jako úkryt, ze kterého vyskočí na svou kořist.
 4. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 5

  4 Zajistěte svému kotěti plyšové hračky. Koťata milují hraní lovu. Ve volné přírodě je hra formou praktiky lovu v pozdějším věku. Vaše kotě bude mít rádo malé plyšové hračky ke sledování. Vyberte si hračky dostatečně velké, aby je kotě mohlo nosit v tlamě.
  • Tyto hračky můžete pro kotě házet jako pingpongový míček. Plyšové hračky jsou však také skvělé, protože si s nimi vaše kotě bude hrát samo. Díky tomu se bude vaše kotě bavit, i když nebudete doma.
  • Plyšové hračky, které lze plnit pamlsky, jsou také skvělým způsobem, jak zabavit kotě.
 5. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 6

  5 Pomocí pokusů a omylů zjistíte, co má vaše kotě rádo. Každé kotě má jiné preference, pokud jde o hračky. Pokud se vašemu kotěti určitá hračka nelíbí, nesnažte se ji nutit silou. Kupte svému kotěti různé druhy hraček a uvidíte, co to obnáší. reklama

Metoda 2 ze 3: Naučte své kotě pěkně hrát

 1. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 7

  1 Špatně napravte špatné chování. Koťata často nerozumí hranicím. V mládí na vás mohou pohlížet jako na kotě. Během hry vám mohou kousnout ruku nebo jinou část těla. Za toto chování byste kotě nikdy neměli nadávat ani ho trestat. Je pravděpodobné, že bude kotě nervózní. Místo toho jemně opravte chování.
  • Když vás kotě kousne, jemně řekněte: „Ne.“ Poté odtáhněte ruku.
  • Místo toho poskytněte kotěti hračku na žvýkání.
 2. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 8

  2 Chvalte pozitivní chování. Kromě nápravy špatného chování pochvalte své kotě za chování. Pokud se vaše kotě vrhá na vaše nohy, když jdete kolem, a jednoho dne se zdrží, řekněte něco jako: „Dobré kotě!“ Pokud vám kotě sedí v klíně, aniž by kousalo nebo drápalo, hladte ho a chvalte ho.
 3. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 9

  3 Ignorujte své kotě, když se chová špatně. Pokud se kotě po opravě nadále chová špatně, ignorujte chování Koťata často jednají, protože chtějí pozornost. Pro kotě může být jakákoli reakce, dokonce i negativní, pozitivní. Proto je často efektivní ignorovat kousání, dokud se kotě nezastaví.
 4. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 10

  4 Nenechávejte kotě hrát si rukama nebo prsty. Mnoho lidí hraje se svým kotětem zápas, nebo nechá své kotě tlapou na prst. To pošle zprávu, že kousání a škrábání jsou vhodné chování. Jak vaše kotě roste, může to být větší problém.
  • Při hraní se vyvarujte strkání ruky do tváře kotěte. Vaše kotě to může vnímat jako pozvání kousnout nebo poškrábat vás na ruce.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Udržujte své kotě v bezpečí

 1. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 11

  1 Pokud hračky nepoužíváte, odložte je. Hračky na udice se prodávají v mnoha obchodních domech a obchodech s domácími zvířaty. I když mohou kotěti poskytnout hodiny zábavy, neměly by být použity, pokud je vaše kotě bez dozoru. Ty mívají spoustu malých částí. Odložte je, když tam nejste, abyste dohlíželi na své kotě.
 2. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 12

  2 Nenechávejte tašky v oblastech, kde by se na ně dalo šlápnout. Může být zábavné nechat si kotě hrát v papírovém sáčku. Nenechávejte však papírový sáček tam, kde by se na něj dalo šlápnout. Někdo by mohl snadno vkročit na vaše kotě uvnitř papírového pytle. Stejně jako ostatní hračky je obecně nejlepší odložit papírové sáčky, když tam nejste, abyste dohlíželi.
 3. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 13

  3 Ujistěte se, že hračky nejsou dostatečně malé, aby je bylo možné spolknout. Koťata mohou při hře omylem spolknout své hračky. Proto byste svému kotěti neměli pořizovat žádné hračky, které jsou dostatečně malé na to, aby je bylo možné snadno spolknout. Z bezpečnostních důvodů se držte hraček větších než tlama vašeho kotěte.
 4. Obrázek s názvem Hrát s kotětem Krok 14

  4 Nenechávejte hračky s vybitými bateriemi. Hračky na baterie mohou být pro vaši kočku zábava. Můžete však mít tendenci je vynechat, když jste pryč, aby si s nimi vaše kotě mohlo hrát ve vaší nepřítomnosti. Hračky na baterie byste měli odložit, pokud nejste přítomni. Kočky by se mohly dostat do baterií, což může být škodlivé při žvýkání nebo polykání. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka S jakými hračkami si koťata ráda hrají? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborného veterináře Mají rádi spoustu hraček: třpytivé koule, hračky typu peří, falešné myši. Co si s nimi nehraje, je velmi důležité: provázky, nitě, příze nebo gumičky. Mohou je spolknout a potenciálně způsobit vážné zranění nebo dokonce smrt.
 • Otázka Jak dlouho hrajete se svými koťaty? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborného veterináře Je dobré si hrát s koťaty (staršími než 3-4 týdny) alespoň dvakrát denně.
 • Otázka Jak drsné by si měla koťata navzájem hrát? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborného veterináře Dokud jsou zhruba stejně velcí a staří, budou si občas zhruba hrát. Obecně budou navzájem „korigovat“ své chování. Pokud je však jedno kotě ve zjevné nouzi, budete muset hru přerušit.
 • Otázka Jak docílíte toho, aby vás kotě přestalo kousat? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Veterinární odborná odpověď Pokuste se rozptýlit kousající kotě pomocí hračky. Ignorovat to (zastavit hru a odejít) také funguje.
 • Otázka Byl by velký skákací míč pro kotě v pořádku, i když nejsem poblíž? Melissa Nelson, DVM, PhD
  Veterinářka Dr. Nelsonová je veterinářka, která se specializuje na Companion and Large Animal Medicine v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala doktorát veterinárního lékařství na univerzitě v Minnesotě. Melissa Nelson, DVM, PhD Odpověď odborníka na veterináře Ne, míček byste měli odložit, když nejste poblíž, protože by to mohlo kotěti ublížit. Vaše kotě by ho také mohlo zničit svými drápy.
 • Otázka: Než jsem to uviděl, zápasil jsem s kotětem rukama. Existuje nějaký způsob, jak bych to mohl opravit? Lilie Posilte dobré návyky se svým mazlíčkem. Přestaňte si hrát rukama a začněte si hrát s hračkami. Používejte pamlsky, když hrajete přijatelným způsobem.
 • Otázka Dostala jsem kotě asi před 4 dny a ona byla vykastrována. Proto nehraje, protože byla na operaci a má strach? EmilyMadeliene Možná je stále trochu zdrogovaná nebo se jen vzpamatovává z operace. Do týdne by měla být hravější. Pokud si nechce hrát, stačí ji držet a něžně ji hladit.
 • Otázka Jak přimět kotě, aby si neustále přestalo hrát s nohou? Pokuste se najít něco jiného, ​​s čím by si vaše kotě mohlo hrát, a odstraňte mysl z nohy. Nebo si jen užijte kotě, jak si hraje s vaší nohou.
 • Otázka Jak se vyrábějí koťata? Erica R. Jsou vyrobeny stejným způsobem jako každé jiné zvíře.
 • Otázka Moje kotě mě sleduje kolem mňoukání a hraji si s ním, ale mám pocit, že to nestačí. Co bych měl dělat? EmilyMadeliene Mohl by těžit z větší rozmanitosti hraček nebo forem hry. Nebo může chtít něco jiného než hrát. Možná má hlad nebo žízeň nebo potřebuje použít odpadkový koš, možná se chce mazlit, nebo možná nic nepotřebuje a jen mluví.

Populární Problémy

Novak Djokovič je nejlepším hráčem turnaje, zatímco Roger Federer bude kvůli operaci kolena chybět.

Probíhá sezóna 6 „Bakalář v ráji“, která vysílá nové epizody v pondělí a úterý večer v 8/7c na ABC.

Horlivá fanynka Marie Šarapovové jí navrhla v Brisbane Open.

Dámská remíza - Indian Wells

Díky čtyřem přímým zakončením Top-5 je Oklahoma opět nadějným národním titulem v roce 2019. Zde je návod, jak sledovat fotbal v Oklahomě online bez kabelu.

Jak natáhnout semišové boty. Boty můžete snadno natáhnout, i když jsou vyrobeny ze skvěle jemného semiše. Protahovací sprej bezpečný pro semiš bude stačit, pokud se potřebujete trochu protáhnout. Pro náročnější práce investujte do ...