Jak vyrobit Akaru

Tyto pikantní smažené fazolové kuličky jsou oblíbenou nigerijskou svačinkou a často si je užíváte i při snídani. Jsou plné bílkovin, jsou chutné a syté. Suroviny najdete v každém dobře zásobeném obchodě s potravinami.

Ingredience

 • 3 šálky sušeného černookého hrášku
 • 1 velká cibule, nakrájená
 • 3 chilli papričky dle výběru, nakrájené (s jejich semínky)
 • Sůl a mletý bílý pepř podle chuti
 • Rostlinný olej


Část 1 ze 2: Příprava přísad

 1. Obrázek s názvem Make Akara Step 1

  1 Odměřte 3 šálky černookého hrášku. Umyjte je. Namočte přes noc pokryté velkým množstvím vody. Použijte velkou míchací misku. Fazole se při namáčení roztáhnou a naberou vodu. Ujistěte se, že máte na vršku fazolí alespoň dva palce vody.
 2. Obrázek s názvem Make Akara Step 2

  2 Oloupejte slupky fazolí. To vyžaduje úsilí, ale je to důležité pro texturu. Chcete -li fazole oloupat ručně, začněte scedením fazolí po jejich namáčení. Vodu, kterou jste namočili fazole, si rezervujte v jiné misce. Fazole v malých dávkách energicky vetřete mezi rukama. Kůže fazolí by se měla stáhnout. Fazole propláchněte vodou, abyste v případě potřeby slupky smyly. Fazole pusťte zpět do vody a slupky by měly vyplavat na povrch. Jednotlivé fazole jednotlivě sbírejte s kůží stále na slupce a oloupejte je.
 3. Obrázek s názvem Make Akara Step 3

  3 Zkuste použít mixér k rychlejšímu oloupání fazolí. Začněte tím, že do mixéru vložíte hrst namočených fazolí. Poté do mixéru nalijte vodu, dokud nebude na dvojnásobku úrovně fazolí. Stiskněte na 1 sekundu tlačítko „Pulse“ na mixéru a poté pusťte. Opakujte ještě 4krát a fazole nasypte do velké mísy s vodou. Tento postup opakujte pro zbytek fazolí, poté fazole slijte cedníkem. Kousky kůže by měly odtékat vodou. Pokud ne, fazole znovu ponořte do vody a případné zbytky slupek by měly vyplavat na povrch. Zbytky kůže můžete také odstranit prsty.
 4. Obrázek s názvem Make Akara Step 4

  4 Fazole oloupejte pomocí hmoždíře, pokud nemáte mixér, ale nechcete to dělat ručně. Fazole scedíme cedníkem a malé množství fazolí vložíme do hmoždíře. Použijte maltu s hrubými stranami. Fazole promíchejte s paličkou a slupka by se měla z fazolí odloučit. Oloupané fazole dejte do samostatné mísy. Tento postup opakujte, dokud neloupete všechny fazole. Fazole znovu ponořte do vody a případné zbytky slupek by měly vyplavat na povrch. Tyto kůže můžete také odstranit prsty.
  • Akaru si můžete vyrobit ihned po oloupání fazolí, nebo fazole můžete oloupat předem a uložit do lednice nebo mrazničky.
 5. Obrázek s názvem Make Akara Step 5

  5 Fazole rozemelte s chilli papričkou, cibulí, solí a bílým pepřem. K tomuto kroku můžete použít třecí misku a tlouček, mixér nebo kuchyňský robot. Pokud je váš mixér, kuchyňský robot nebo hmoždíř příliš malý na to, aby se do něj vešly všechny fazole najednou, rozemelte ho. Během mletí přidejte malé množství vody, aby se pasta spojila. Když jste hotovi, pasta by měla mít hustou, hladkou konzistenci.
  • Ochutnejte těsto, jakmile skončíte, abyste se ujistili, že směs koření je podle vašich představ. Pokud je to nutné, přidejte více soli a pepře nebo pár špetek kajenského pepře, pokud dáváte přednost ostřejší akarě.
  • Pokud chcete, aby bylo těsto lehčí a napěněné, můžete těsto nechat přes noc. Tento krok je však volitelný.
  reklama

Část 2 ze 2: Výroba vaší Akary

 1. Obrázek s názvem Make Akara Step 6

  1 Zahřejte 2–3 palce (5,08–7,62 cm) rostlinného oleje v hrnci se silným dnem na středně vysokém ohni. Chcete -li zjistit, kdy je olej připraven, nakapejte do hrnce malé množství těsta. Pokud okamžitě zčerná, je olej příliš horký. Pokud klesne na dno nádoby bez reakce, je olej příliš chladný. Pokud prská, ale zachovává si barvu, má olej vhodnou teplotu.
  • K tomuto kroku můžete také použít digitální teploměr. Pokud teploměr ukazuje 375 stupňů Fahrenheita (190,5 Celsia), je olej připraven.
 2. Obrázek s názvem Make Akara Step 7

  2 Z pasty tvarujte kuličky o velikosti pingpongových míčků. K tomuto kroku použijte naběračku na zmrzlinu a ruce. Vytvořte koule ve skupinách, bez ohledu na to, kolik jich váš hrnec pojme najednou. Tímto způsobem je můžete vyrobit v dávkách.
 3. Obrázek s názvem Make Akara Step 8

  3 Hoďte kuličky do hrnce. Smažte dozlatova, celkem asi 4 minuty. V polovině otočte koule. Jakmile jsou hotové, vyjměte je z hrnce děrovanou lžící. Položte je na plech vyložený papírovými ručníky, aby uschly.
 4. Obrázek s názvem Make Akara Step 9

  4 Konzumujte svou akaru horkou nebo při pokojové teplotě. Podávejte s pálivou omáčkou nebo salsou a také s oblíbeným chlebem. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete do směsi přidat rajčata? Ačkoli můžete zkusit přidat rozmixovaná rajčata, riskovalo by to, že bude těsto příliš vodnaté, takže buďte opatrní. Rajčata obecně nejsou typickou přísadou pro akaru, i když s ní můžete použít koření na bázi rajčat, jako je salsa.
 • Otázka Jaká je kapacita šálku pro měření zaschlého hrachu černého oka? Šálek v receptech je obvykle 8 tekutých uncí, tedy asi čtvrt litru.
 • Otázka Co mám dělat, když moje akara nepluje v oleji? Váš olej není dostatečně horký. Ale nemělo by být tak horké, aby akara zvenčí zhnědla a uvnitř nevařila. Akara by měla trvat 5 - 7 minut.
 • Otázka Jak mohu uložit část svého těsta pro budoucí použití, pokud ho nechci smažit najednou? Můžete ho nechat v chladničce změkčený, dokud nezapáchá. Nebo ho můžete nechat v mrazáku, aby těsto déle vydrželo.
 • Otázka Co rozumíte pod pojmem „těsto“? Těsto je jen směsicí vaší akary. Je to jen běžný název pro směs vyrobenou při vaření a smažení.
 • Otázka Co mám dělat nebo co mohu přidat do své akary, abych snížil absorpci oleje? Místo toho ho připravte ve vaflovacím lisu, protože na smažení nepoužívá žádný olej a je stejně chutný.
Nezodpovězené otázky
 • Kde mohu koupit výrobky pro výrobu akary?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Namáčecí mísa
 • Rostlinná pračka
 • Třecí hmoždíř, mixér nebo kuchyňský robot
 • Hrnec se silným dnem jako holandská trouba na smažení
 • Naběračka zmrzliny
 • Kleště
 • Kuchyňský papírový ručník
 • Servírovací talíře

Populární Problémy

V šampionátu 2020 Big 12 Wrestling Championship se představí mnoho nejlepších zápasníků v zemi. Zde je návod, jak sledovat celý turnaj.

Dvojice si bude chtít přidat na seznam titulů vítězstvím na mezinárodním BNL d'Italia 2016.

Zde je návod, jak streamovat dnešní hru Bills vs Dolphins online bez kabelu.

Do zahájení US Open zbývá necelý týden a kolem účasti šestinásobné šampionky Sereny Williamsové panují pochybnosti.

Rosalie Hale je známá svou krásou a svou „hrdostí“. Je hrdá na svou krásu, protože její krása je vše, co jí zbylo z jejího lidského světa. Nenáviděla Bellu, protože Bella měla na výběr mezi člověkem a upírem, a dala ...

Dostat se a udržet se ve formě může být pro mnoho lidí obtížné. Existuje spousta informací, které vám říkají „perfektní“ dietu, rozvrh a cvičení pro zdravé tělo. Ale pravdou je, že starat se o sebe a ...