Jak odstranit dveře posuvné obrazovky

Pokud jste majitelem domu s posuvnými dveřmi, je velká šance, že se u těchto dveří objeví problémy. Někdy se nevalí tak hladce, jak by měly, což může být způsobeno hromaděním špíny ve stopách. Většinu problémů lze snadno vyřešit dočasným odstraněním dveří, aby bylo možné provádět opravy. Dveře s posuvnou zástěnou jsou však vyrobeny z křehkých částí. Vědět, jaké kroky je třeba provést při demontáži dveří, vám může pomoci s malým rizikem poškození dveří nebo jejich částí.

Část 1 ze 2: Demontáž šroubů a zarážky hlavy

 1. Obrázek s názvem Odebrání dveří posuvné obrazovky Krok 01

  1 Odstraňte všechny závěsy nebo jiné dekorace. Jakékoli dekorativní předměty, které můžete mít na dveřích, například závěsy, vám budou překážet pouze v cestě. Pokud je odstraníte dříve, než začnete pracovat, ušetříte si později potíže.
 2. Obrázek s názvem Odebrat dveře posuvné obrazovky Krok 02

  2 Najděte šrouby ve spodní části dveří. Většina posuvných dveří má v dolních rozích šrouby. Tyto šrouby drží kola, kterými vaše dveře kloužou na své kolejnici tam a zpět.
 3. Obrázek s názvem Odebrání dveří posuvné obrazovky Krok 03

  3 Pomocí šroubováku s křížovou hlavou odšroubujte každý šroub. Odšroubováním spodních šroubů se efektivně uvolní kola dveří a usnadní se vyjmutí dveří z rámu. Otočením šroubováku doleva odšroubujte šrouby. Nepřestávejte, dokud jasně neuvidíte hlavy obou šroubů trčící z jejich objímek a dveře se uvolnily natolik, že je můžete tlačit nahoru a pryč ze spodní dráhy.
  • Šrouby nemusíte úplně vytahovat, pokud není jiný způsob, jak dostat dveře mimo kolej. Můžete to vyzkoušet zvednutím dveří, jakmile hlavy šroubů vystrčí ze svých zásuvek. Pokud se dveře snadno zvednou z koleje, již je neodšroubovávejte. Pokud se dveře nezvednou, odšroubujte.


 4. Obrázek s názvem Odebrání dveří posuvné obrazovky Krok 04

  4 Vytáhněte dveře nahoru, dokud neuvidíte jejich spodní kola. Měli byste vidět 1 kolo na obou stranách dveří. Když vytáhnete dveře nahoru, posuňte je tak jemně, jak můžete. Nechcete riskovat rozbití dveří nebo jejich částí, zvláště pokud máte v plánu dveře vrátit později.
 5. Obrázek s názvem Odebrání dveří posuvné obrazovky Krok 05

  5 Odšroubujte hlavový doraz pomocí napájecího nebo křížového šroubováku. Otevřete dveře a najděte šroub pro zastavení hlavy v horním rohu zárubně, přesně tam, kde by se dveře při zavírání dotýkaly rámu. Tento šroub může být pevně upevněn; pokud to nemůžete vrátit zpět pomocí ručního šroubováku, zkuste elektrický šroubovák.
  • Jakmile vyjmete dveřní zarážku, mohly by vaše dvířka obrazovky vypadnout z rámu. Zajistěte, aby to při práci sledoval někdo jiný, dokud nebudete připraveni vyjmout dveře z rámu. Mohou zachytit dveře jen v případě, že spadnou.
  reklama

Část 2 ze 2: Vyjmutí dveří ze stopy

 1. Obrázek s názvem Odebrání dveří posuvné obrazovky Krok 06

  1 Zasuňte plochý šroubovák pod kola a zatlačte je nahoru. Zatlačením kol nahoru usnadníte zvednutí dveří z dráhy. Opět jemně pohněte šroubovákem. Mělo by to s trochou úsilí sklouznout pod kola.
 2. Obrázek s názvem Odebrání dveří posuvné obrazovky Krok 07

  2 Vytáhněte dveře ze spodní dráhy, dokud nejsou kola ven. Jakmile budete schopni vytáhnout dveře nahoru ze spodní dráhy, poznáte, že jsou kola dostatečně povolená. Jemně zatáhněte a držte jej, abyste mohli začít pohybovat dveřmi z rámu.
 3. Obrázek s názvem Odebrání dveří posuvné obrazovky Krok 08

  3 Posuňte dveře přes spodní kolejnici a ven směrem k vám. Nejprve budete muset vytáhnout dveře nahoru, než je budete moci manévrovat mimo kolejiště. Opět se pohybujte tak jemně, jak můžete. Nyní, když jsou kola uvolněna, nebude nutné demontovat dveře.
 4. Obrázek s názvem Odebrání dveří posuvné obrazovky Krok 09

  4 Vyjměte dveře tak, že je vytáhnete z horní lišty rámu dveří. Dveře by se měly vysunout přímo z horní koleje, jakmile je uvolníte ze spodní koleje. Jakmile se dveře zcela uvolní z rámu, odložte je někam na bezpečné místo, například ke straně domu nebo ležíte naplocho na pracovním stole. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Křížový šroubovák nebo šroubovák
 • Plochý šroubovák

Populární Problémy

Speciální akce „CMA Best of Fest“ se koná v pondělí večer na ABC. Pokud ale nemáte kabel, můžete jej sledovat online v přímém přenosu.

Nina Stojanovic nedávno odešla na Instagram, aby vyjádřila své myšlenky o olympijských hrách v Tokiu a o tom, jak se cítila být partnerem Novaka Djokoviče.

Rovnátka mohou být bolest, emocionálně i fyzicky. Pokud jste teenager a právě jste zjistili, že máte rovnátka, můžete z toho být nešťastní. Můžete však podniknout několik kroků, abyste se cítili lépe a abyste přešli na rovnátka ...

Zde je návod, jak můžete sledovat zápasy McGregor vs Poirier 2 a všechny zápasy UFC 257 na PlayStation 4 nebo PlayStation 5.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Magic vs Raptors Game 2 online bez kabelu.

Zde je návod, jak streamovat speciální online kanál Jeden svět: Společně doma. Speciál 18. dubna pořádají Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel a Stephen Colbert.