Jak udržovat běžecký pás

Mít doma běžecký pás je skvělý způsob, jak cvičit, aniž byste museli chodit do posilovny. Přestože se běžecké pásy poměrně snadno udržují, vyžadují určitou pozornost. Aby váš běžecký pás fungoval správně, vyčistěte povrch po každém použití, vysajte uvnitř a kolem stroje přibližně jednou týdně, namažte a udržujte palubu a pás běžeckého pásu podle potřeby a chraňte stroj rohoží, přepěťovou ochranou a to na rovném povrchu.

Metoda 1 ze 4: Čištění běžeckého pásu

 1. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 1

  1 Po každém použití otřete běžecký pás mokrým hadříkem. Při každém použití běžeckého pásu otřete všechny povrchy vlhkým hadříkem nebo dezinfekčním ubrouskem. I když to možná nevidíte, rukojeti, pás a obrazovka běžeckého pásu se pravděpodobně potí potem při každém běhu nebo chůzi, což může způsobit korozi povrchů stroje.
  • Vymazání povrchových ploch na stroji také pomůže zabít bakterie. Proto je to obzvláště důležité, pokud svůj běžecký pás sdílíte s kýmkoli jiným.


 2. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 2

  2 Kdykoli vysáváte, vyčistěte oblast pod běžeckým pásem. Jedním z nejčastějších důvodů, proč se běžecké pásy začínají opotřebovávat, je hromadění nečistot a prachu. Abyste udrželi vnitřek běžeckého pásu čistý, vysávejte podlahu pod a uvnitř několika stop kolem běžeckého pásu přibližně jednou týdně nebo kdykoli vysáváte oblast.
  • Pokud je váš běžecký pás příliš těžký na to, aby se mohl zvednout, takže můžete vysávat pod ním, použijte hadicový nástavec vysavače a zasuňte jej pod sebe, abyste nasali co nejvíce nečistot a prachu.
 3. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 3

  3 Měsíčně vysávejte uvnitř běžeckého pásu, abyste odstranili prach. Nejprve odpojte běžecký pás ze zdi. Pomocí šroubováku odstraňte šrouby, které drží kapotu na svém místě, a poté podle pokynů v uživatelské příručce sejměte kapotu z motoru běžeckého pásu. Poté pomocí hadicového nástavce na vysavači odstraňte veškeré nečistoty a prach z okolí motoru. Nakonec pod pás přilepte podtlakovou hadici, abyste vysáli palubu běžeckého pásu.
  • Kapota běžeckého pásu je obvykle umístěna ve spodní části přední části stroje, přímo pod obrazovkou stroje. Paluba běžeckého pásu je podlahou stroje pod pohyblivým pásem.
  • I když se snažíte čistit oblast pod a kolem běžeckého pásu, stále se pravděpodobně nahromadí prach.
  • Čištění motoru zajistí jeho maximální účinnost, zatímco čištění paluby pomůže omezit tření, které může v průběhu času poškodit řemen.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Péče o pás a palubu

 1. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 4

  1 Palubu promazávejte každých 150 mil, aby se pás neopotřeboval. Pomocí imbusového klíče povolte šrouby v zadní části běžeckého pásu otáčením proti směru hodinových ručiček. Tím se pás uvolní, takže se pod ním můžete zvednout. Poté zvedněte pás a na horní část běžecké plošiny naneste 1 unci (28 g) silikonového mazacího spreje, tekutiny nebo vosku. To zabrání tomu, aby pás způsoboval příliš velké tření při chůzi nebo běhu.
  • Některé běžecké pásy jsou samomazné a nemusí se stříkat ani voskovat. Před nanesením maziva si nezapomeňte prostudovat příručku uživatele.
  • I když je to vzácné, některé značky vyžadují konkrétní druh vosku nebo spreje. V uživatelské příručce se ujistěte, že používáte správný typ maziva.
  • Dávejte pozor, abyste nestříkali lubrikant na pás, protože by mohl být kluzký.
 2. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 5

  2 Podle potřeby utáhněte řemen, abyste udrželi napětí. Pokud má pás na vašem běžeckém pásu pocit, že se příliš kroutí, je pravděpodobné, že se pás trochu natáhl a je třeba jej utáhnout. U většiny strojů jsou na konci paluby 2 šrouby, které můžete utáhnout imbusovým klíčem nastavením šroubů ve směru hodinových ručiček.
  • Není stanovena doba, po které budete muset pás utáhnout. Místo toho to proveďte podle potřeby, kdykoli máte pocit, že se pás kroutí nebo klouže a znesnadňuje používání stroje.
 3. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 6

  3 Vyrovnejte pás, pokud neběží přímo po palubě. Kromě protažení se pás na vašem běžeckém pásu může časem sklouznout ze středu paluby. U většiny strojů můžete pás snadno vyrovnat nastavením šroubů umístěných na obou stranách zadní části stroje. Chcete-li to provést, použijte šestihranný klíč k seřizování šroubů ve směru nebo proti směru hodinových ručiček (v závislosti na tom, jak je třeba pás vyrovnat), dokud se pás znovu nevyrovná do středu paluby.
  • Protože je každý stroj jiný, nezapomeňte si v uživatelské příručce zjistit, jak vyrovnat pás na konkrétním běžeckém pásu.
  • Seřízení pásu nejen usnadní běh, ale také zabrání opotřebení jedné strany pásu rychleji než druhé.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Ochrana vašeho běžeckého pásu

 1. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 7

  1 Běžecký pás používejte na rovném povrchu, aby byl pás vyrovnán. Snad nejjednodušší způsob, jak chránit běžecký pás a zajistit jeho bezproblémový chod, je postavit ho na rovný povrch. To pomůže udržet pás vyrovnán a vytvářet menší tření, což zabrání příliš rychlému opotřebení pásu a paluby.
  • Pokud si chcete být jisti, že je váš běžecký pás na rovném povrchu, položte přes pás úroveň. Díky tomu budete vědět, zda jsou vaše podlahy rovnoměrné nebo ne, takže podle toho můžete upravit polohu běžeckého pásu.
 2. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 8

  2 Připojte běžecký pás do zásuvky s přepěťovou ochranou. Pokud necháte běžecký pás zapojený, když jej nepoužíváte, můžete pomoci chránit elektroniku v zařízení zapojením do zásuvky chráněné proti přepětí. Díky tomu bude elektronika vašeho běžeckého pásu v bezpečí při neočekávaných přepětích a výpadcích.
  • Běžecký pás můžete také odpojit, pokud jej nepoužíváte k ochraně počítače.
 3. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 9

  3 Investujte do podložky pro běžecký pás, abyste minimalizovali vibrace. Umístění běžeckého pásu pod stroj nejen pomůže chránit jej před prachem a nečistotami, ale také minimalizuje vibrace, které mohou způsobit rychlejší opotřebení pásu a paluby. Kromě toho používání rohože také sníží hluk, který stroj při používání vydává.
  • Rohože na běžeckém pásu také pomáhají chránit podlahu pod běžeckým pásem.
  • Rohože na běžeckém pásu stojí pouhých 15 USD a lze je zakoupit online a ve většině obchodů s fitness vybavením.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Řešení běžných problémů na běžeckém pásu

 1. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 10

  1 Sledujte rychlost pásu, pokud je rychlost vašeho běžeckého pásu nestálá. Pokud je rychlost na vašem běžeckém pásu nestálá, zkuste zapnout stroj, aby běžel pomalou rychlostí, a sledujte pás, abyste zjistili, zda se drží. I když se snažíte udržovat běžecký pás, pás se časem nevyhnutelně opotřebuje. Pokud si všimnete, že se rychlost na vašem běžeckém pásu začne měnit, aniž byste změnili nastavení, je pravděpodobné, že se pás zapíná a je třeba jej vyměnit.
  • Ve většině případů si budete moci koupit nový pás v obchodě, kde jste zakoupili svůj stroj, nebo online vyhledat nový pás pro stejnou značku a model.
  • Pokud nevidíte žádné problémy s řemenem, když jej sledujete, může být kolísavá rychlost způsobena problémem s motorem. Pokud je to váš případ, budete potřebovat opraváře, aby zjistil, zda to lze opravit.
 2. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 11

  2 Pokud je cítit pálení, odpojte běžecký pás. Pokud používáte běžecký pás a začne vás pálit zápach, okamžitě jej přestaňte používat, vypněte a odpojte ze zdi. Ať už je to způsobeno prachem v motoru, předmětem uloženým pod pásem nebo zkratem, pachy hoření obecně naznačují problém, který by se mohl stát nebezpečím požáru, pokud jej příliš dlouho ignorujete.
  • Pokud je zápach pálení způsoben prachem, můžete to napravit vysátím motoru.
  • Pokud je zápach způsoben předmětem pod pásem, odstranění předmětu sníží tření a zbaví se zápachu.
  • Pokud váš běžecký pás zkratuje, budete muset vyhledat odborníka, který problém vyřeší.
 3. Obrázek s názvem Údržba běžeckého pásu Krok 12

  3 Pokud displej konzoly nefunguje, zkontrolujte napájecí kabely. Pokud se běžecký pás pohybuje dobře, ale displej konzoly je prázdný, obvykle dochází k menšímu problému s napájecími kabely nebo bateriemi. Nejprve zkontrolujte napájecí kabely, zda nejsou staré, zvlněné nebo jinak poškozené a je třeba je vyměnit. Pokud jsou napájecí kabely a vodiče v dobrém stavu, zkuste odpojit hlavní napájecí kabel ze zásuvky na 1 minutu, aby se jistič resetoval. Poté jej znovu zapojte, abyste zjistili, zda se displej vrátí.
  • Pokud je třeba vyměnit nějaké kabely nebo dráty, pravděpodobně si budete moci zakoupit náhradní v železářství nebo u dodavatele běžeckého pásu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je v pořádku ponechat běžecký pás v nakloněné poloze, když jej nepoužíváte? Ano.
 • Otázka Zničí běh nebo chůze na běžeckém pásu bez atletických bot běžecký pás? Ne, nezničí to běžecký pás, ale může to pro vás být méně pohodlné.
 • Otázka Co by mohlo být špatného, ​​když se někdy v zadní části běžeckého pásu při běhu ozývá chvění? Motor možná umírá, ale také to může být špína v nášlapných plochách nebo uvolněná část.
 • Otázka Způsobuje odpojení po každém každodenním používání poškození nebo úsporu energie? Neuškodí a ušetří energii. Uživatelská příručka k běžeckému pásu doporučuje odpojit jej, když jej nepoužíváte.
 • Otázka Bylo mi řečeno, abych ponechal vypínač zapnutý, i když běžecký pás nepoužíváte, protože jeho vypnutí a zapnutí může poškodit motor. Je to správně? To je nesprávné. Vypnout stroj, když je hotový nebo se nepoužívá, je praktický nápad na úsporu energie; nepoškozuje motor stroje. Výrobci navrhují, abyste dokonce šli tak daleko, abyste odpojili své jednotky, abyste zabránili přepětí, které by poškodilo vaše motorové a elektrické obvodové desky, pokud se nepoužívají. Nebo pokud chcete mít běžecký pás k dispozici pro použití, je vždy dobré jej zapojit do přepěťové ochrany.
 • Otázka Způsobí poškození běžeckého pásu, aniž by na něm doslova běžel, poškození? Nezpůsobí škodu. Je tu menší tření, protože vaše váha nebude na pásu
 • Otázka Jak sundám kryt motoru TR1200-DT3 k čištění? Zkontrolujte svůj uživatelský manuál nebo jej najděte a stáhněte si manuál z internetu. Obvykle jsou však v plastovém pouzdře skryté/přimíchané šrouby k dosažení motoru; čištění prachu z okolí motoru je vždy dobrý nápad. Pokud však mluvíte o kovovém plášti kolem samotného motoru samotného, ​​nelze jej vyjmout, pokud nejste zručný strojník s malými motory, který tyto jednotky přestavuje. Pokud máte problém, vyhledejte malé továrny na výrobu elektrických motorů. To znamená, že většina motorů na běžeckém pásu nepotřebuje žádnou údržbu ani mazání kromě udržování čistého pracovního prostředí kolem nich.
 • Otázka Motor na mém běžeckém pásu se nespustí. Jak to mohu opravit? Zkontrolujte pojistky a zapojení. Pokud jsou v pořádku, pak motor toastuje. Pravděpodobně jej můžete opravit, pokud jej můžete odstranit, nebo jen najít jiný se stejným číslem dílu.
 • Otázka Asi po 25 minutách zjistíme horký zápach z běžícího pásu a kryt se velmi zahřeje. Potřebuje motor olej? Motory se díky tření stejně zahřívají a mohou být docela horké, ale nikdy by z něj neměl být cítit zápach. Zkuste jej namazat podle manuálního návodu. Pokud to selže, pak jej znovu nepoužívejte, protože motor by mohl shořet a vznítit se a výpary jsou toxické. Ujistěte se, že je podložka správně seřazená a nikde nedrhne, protože to může také způsobit zápach pálení gumy.
 • Otázka Na běžeckém pásu se zapíná napájení a na displeji se zobrazuje, že je v bezpečí, ale pás nepracuje. Co musím udělat? Meagan McChesney To je pravděpodobně důsledek problému s interním počítačem vašeho běžeckého pásu nebo nesprávné funkce pásu. Možná budete muset nechat vyměnit řemen (může se na to vztahovat vaše záruka) nebo nechat opravit počítač interním počítačem.

Populární Problémy

Pes pro osobní ochranu byl vycvičen, aby vás bránil v případě, že vás napadne nebo ohrožuje jiná osoba nebo zvíře. Psi na osobní ochranu absolvovali speciální výcvik a jsou prodávány buď organizacemi, které cvičily ...Jak z potu dostat skvrny od potu. Klobouky mohou snadno nasávat pot a olej z obličeje, hlavy a vlasů. Naštěstí můžete špinavý, zpocený klobouk vyčistit během okamžiku pomocí 1 ze 4 metod. Potřebujete jen trochu času a pár věcí do domácnosti ...Je čas na Grammy 2019, což znamená speciály na červeném koberci. Získejte přehled o tom, jak sledovat každý z předvánočních pořadů prostřednictvím živého přenosu.

Váš průvodce streamováním hry Good Luck Charlie online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Jak se zbavit podsedlových brašen. Tuk, který se usazuje přes vaše boky, stehna a hýždě, tvoří to, čemu někteří říkají „sedlové brašny“ nebo „hranatá kořist“. I když geny určitě hrají roli, můžete se těchto otravných věcí zbavit dietou a ...Ve videu z Instagramu je Sania Mirza vidět, jak hraje tenis, i když má dětskou bouli.