Jak zakrýt jizvy

Jizva na vašem těle může být trapná. Může to ovlivnit vaše sebevědomí a dokonce se budete vyhýbat sociálním situacím. Naštěstí je k dispozici několik možností - od drobných zakrytí až po trvalejší ošetření - ke snížení výskytu jizev.

Metoda 1 ze 3: Změna účesu nebo šatníku

 1. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 1

  1 Zkuste jiný účes. Pokud je jizva, kterou se pokoušíte zakrýt, na čele nebo dokonce na některých oblastech kolem uší nebo krku, pak můžete jednoduše vyzkoušet účes, který ji skryje. Dávejte pozor na styly na módních blozích, nebo se můžete také poradit se svým stylistou, který vám pravděpodobně navrhne styl, který vám vyhovuje, stejně jako zakrývá jizvu.
 2. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 2

  2 Noste jiné oblečení. Zvláště pokud jde o ruce a nohy, váš výběr oblečení může snadno skrýt jizvy.
 3. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 3

  3 Přidejte nějaké šperky. Pokud jde o jizvy kolem rukou nebo zápěstí, řešení může být stejně jednoduché jako šperky. Náramkové hodinky, náramky nebo prsteny snadno skryjí jizvy a vy si můžete užít jejich vlastní řadu. reklama

Metoda 2 ze 3: Používání make -upu a krémů

 1. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 4

  1 Naneste léčivý krém na snížení jizev. U nedávných a obzvláště lehkých jizev byste měli začít s krémy, u nichž bylo prokázáno, že snižují výskyt jizev. Ploché jizvy mladší než dva roky jsou nejlepšími kandidáty na tyto krémy.
  • Vyberte si produkt obsahující léčivé přísady, jako je kvercetin, vazelína a vitamín C.
  • Stejně důležité je minimalizovat působení jizvy na sluneční světlo. Jizevnatá tkáň nereaguje na sluneční světlo stejným způsobem jako normální tkáň, takže vystavení čerstvé jizvy slunečnímu záření může jizvu trvale ztmavit, což ji zvýrazní.


 2. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 5

  2 Naneste krycí make -up. Na trhu jsou k dispozici různé make -upy, které mohou dočasně skrýt jizvu. Vyberte si správnou barvu, která odpovídá vašemu tónu pleti, a vyzkoušejte make -up nebo krém na pokožce, abyste zjistili, zda je potřeba pro dosažení požadovaného efektu namíchat jakékoli barvy.
  • Sladění tónu pleti může být výzvou pro někoho, kdo tento proces nezná. Zkuste požádat o radu poradce v kosmetickém pultu oddělení nebo specializovaného obchodu.
  • Naučit se používat korektor může také zabrat. Postupujte podle pokynů uvedených v Naneste korektor naučit se jak.
 3. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 6

  3 Použijte maskovací soupravu na jizvy. Pro hlubší jizvy nebo případy, kdy potřebujete déle trvající zakrytí, než může poskytnout běžný make-up, můžete nahlédnout do speciálních maskovacích sad na jizvy, které obsahují směs lepivých krémů a prášků.
  • Tyto sady tvoří pastu, kterou můžete použít k zakrytí jizvy a která může vydržet mnohem déle než běžný make -up. Tyto soupravy často najdete prodávané v každém obchodě s kosmetickými potřebami, drogerii nebo salonu.
 4. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 7

  4 Použijte krycí nebo mikropórovou pásku. Na trhu jsou také některé tenké krycí pásky specifické pro odstín pokožky. Tyto produkty se nejlépe používají řezáním lepidla tak, aby odpovídalo obecnému tvaru jizvy, aby splynulo se zbytkem pokožky. reklama

Metoda 3 ze 3: Podstupující kosmetická chirurgie

 1. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 8

  1 Poraďte se s dermatologem nebo kosmetickým chirurgem. Některé starší jizvy a zvláště vyvýšené nebo keloidní jizvy mohou vyžadovat účinnější kosmetickou chirurgii k odstranění nebo redukci. Kosmetický chirurg bude mít během konzultace pravděpodobně několik návrhů.
 2. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 9

  2 Zvažte chemický peeling. Chemický peeling je základní postup, při kterém se na postiženou oblast aplikuje chemická směs, což způsobí, že několik horních vrstev kůže vyschne a odloupne se. Kůže se odlupuje několik dní a je to považováno za malý postup.
  • Toto je obzvláště účinná metoda pro snížení výskytu jizev po akné.
 3. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 10

  3 Zvažte maskovací tetování. S pokrokem v technice za posledních několik let je maskovací tetování spolehlivým způsobem, jak omezit výskyt jizev. Tento proces je velmi podobný postupu při normálním tetování, ale chirurg používá pigment, který odpovídá vašemu tónu pleti, často s nepostřehnutelnými výsledky.
  • Jizvy by měly být nejméně dva roky staré, než se podrobí maskovacímu tetování, aby se ujistily, že jsou zcela zhojené.
  • Pokud jsou konvenční tetování spíše vaším stylem, můžete jizvy překrýt také. Poraďte se se svým tetováním o nejlepším typu designu, který by zakryl vaši konkrétní velikost jizvy, umístění a barvu.
 4. Obrázek s názvem Zakrytí jizev Krok 11

  4 Zvažte mikrodermabrazi. Podobně jako chemický peeling tato metoda odstraňuje z odřené oblasti nejzevnější vrstvu odumřelé kůže; namísto chemické směsi je však proces dokončen tokem jemných krystalů lékařské kvality. Hotový výrobek je drobným rozdílem, ale je účinný proti jizvám po akné a také zabarvenému hyperpigmentaci některých dalších jizev. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zakryji jizvy po celém krku? Noste šátek. Měli byste být schopni najít tenké šátky na nošení v létě a na výběr je spousta stylů (zvláště pokud jste žena). Roláky můžete nosit i v zimě.
 • Otázka Mám jizvu všude kolem očí. Mohu to zakrýt make -upem? Mohli byste, pokud použijete správné množství. Ne moc, ne málo. Přidejte červenou rtěnku, pokud je vaše pokožka tmavá, a pokud je olivová nebo světlejší, použijte rtěnku broskvovou. Poté zjemněte a vmíchejte do něj korektor a další produkty. Poté by měla jizva téměř úplně zmizet.
 • Otázka Mám jizvy všude kolem, nahoru a dolů po paži a brzy musím jít plavat. Co bych měl dělat? Můžete přes ně nosit voděodolný make-up, nebo si můžete pořídit špičkový plavecký top s dlouhým rukávem.
 • Otázka Jak bych skrýval jizvu na pažích, když jsem příliš mladý na zákrok a nemůžu nosit dlouhé rukávy? K zakrytí použijte make -up nebo noste šperky, pokud je máte na zápěstí.
 • Otázka Jak skryji jizvu, která se právě stala? Použijte oblečení nebo šperky. Neaplikujte na něj make -up, protože to může způsobit podráždění a hojení bude trvat déle.
 • Otázka Jak skryji jizvu na předloktí? Použijte nahou rtěnku. Má tendenci dobře pokrýt a být poměrně levný a široce dostupný.
 • Otázka Mám dlouhou chirurgickou jizvu na stehně, ale chci nosit horké kalhoty. Co bych měl dělat? Můžete zkusit zakrýt jizvu make -upem.
 • Otázka Jak skryji jizvu na obočí? Proveďte kroky k zakrytí jizvy, pokud vám projde obočím přímo na kůži. Poté vyplňte obočí.
 • Otázka Omylem jsem praštil kolenem do kovového stolu, prořízl ho hluboko, jizva trochu zmizela, ale stále tam je a je červená. Co mám dělat, abych se toho zbavil bez operace? Shivani Pardeep Je to v pořádku, je to jen známka. Není třeba se toho zbavovat. Pokud vám to tolik vadí a nechcete se nechat operovat, jednoduše na něj položte základy, abyste ho skryli, když nosíte šaty nebo něco podobného.
 • Otázka Jak zakryju jizvu, když nemám náramek nebo make -up? V závislosti na tom, kde je jizva, můžete zkusit nosit oblečení, které ji zakryje. Doporučil bych použít make-up k jeho dlouhodobému skrytí. Je to poměrně levné a velmi užitečné.

Populární Problémy

Francouzská ministryně sportu Roselyn Bachelotová v roce 2016 vznesla na Rafaela Nadala nepodložená obvinění z dopingu. Nadal udeřil ministrovi žalobu a obdržel 12 000 EUR jako náhradu za poškození jeho pověsti.

Pokud nemáte HBO nebo HBO Max, zde je několik dalších způsobů, jak můžete sledovat nové epizody 2. série streamování 'His Dark Materials' online.

Roger Federer byl nedávno požádán, aby vyčistil vzduch na rozdělení mezi jeho manažerskou agenturou - Team8 - a Alexandrem Zverevem.

Novak Djokovic nebyl vždy super disciplinovaným sportovcem, jakým je dnes. Djokovič a Maria Sharapova sdíleli během svého Instagram Live relace mnoho tajemství.

Může Federer zakončit svou travnatou sezónu na vysoké úrovni 9. výhrou ve Wimbledonu, nebo si Djokovič připíše 16. majora?

Během hraní v Číně začátkem tohoto měsíce Španěl viditelně škubl bolestí.