Jak opravit roztažený svetr

Pletené a háčkované svetry se přirozeně natahují, ale není třeba si dělat starosti, protože zmenšit je zpět na velikost je téměř vždy možné! Ať už potřebujete opravit celý svetr nebo jen část oděvu, můžete to udělat různými způsoby. Jakmile se dostanete zpět do nejlepšího stavu, existuje mnoho opatření, která můžete udělat, abyste zabránili budoucímu zmenšování!

Metoda 1 ze 3: Zmenšení celého svetru

 1. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 1

  1 Určete, jak velkou část svetru je třeba přetvořit. Stačí namočit celý svetr, pokud ho chcete úplně zmenšit. Někdy to není nutné. Váš svetr může mít pouze určité části, například krk nebo rukávy, které se natáhly. V takovém případě můžete svetr ručně přetvořit.
 2. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 2

  2 Navlhčete svetr a odstraňte přebytečnou vodu. Naplňte vanu mírně teplou vodou. Ponořte si svetr do vody, dokud nebude nasáklý. Sundejte svetr z vody. Vytlačte veškerou přebytečnou vodu do dřezu. Neodstraňujte a nemačkejte svetr, abyste odstranili vodu, protože to může způsobit poškození.
 3. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 3

  3 Přetvořte svetr. Umístěte svetr mezi polstrovaný ručník. Rukama jemně vytvarujte svetr do požadovaného tvaru. Poté svetr odložte stranou, aby uschl.
 4. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 4

  4 Sušte opatrně. Neměli byste věšet upravený svetr, abyste uschli. Zavěšení může způsobit boule a hrudky na ramenou svetru. Místo toho připněte svetr na ručník, který jste používali. Odtamtud ho položte na bezpečné místo, kde uschne. Uchovávejte mimo dosah dětí nebo domácích zvířat, protože nechcete, aby se se svetrem během sušení manipulovalo.
 5. Obrázek s názvem Opravte svetr, který se natáhl Krok 5

  5 Navlhčete si svetr. Pokud chcete přetvořit celý svetr, je třeba přistoupit k extrémnějším akcím. Pro začátek si svetr navlhčete vlažnou vodou z vodovodu. To, jak svetr zvlhnete, ovlivňuje, jak moc se zmenšuje. Pro větší zmenšení svetr před sušením zcela namočte. Pro menší zmenšení stačí svetr jemně zamlžit pomocí rozprašovače, dokud nebude vlhký.
 6. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 6

  6 Umístěte svetr do sušičky. Pokud chcete zmenšit celý svetr, můžete použít sušičku. Po navlhčení svetr umístěte do sušičky na vysoké teplo. Měli byste použít nejvyšší možné nastavení tepla, zvláště pokud chcete svůj svetr výrazně zmenšit. Spusťte sušičku, dokud svetr úplně nevyschne. To by mělo váš svetr zmenšit o několik velikostí. reklama

Metoda 2 ze 3: Zmenšující se sekce svetru

 1. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 7

  1 Připravte si umyvadlo s vodou. Pokud jsou natažené pouze tyto oblasti, můžete zmenšit části svetru, například krk nebo rukávy. Nezapomeňte nejprve vyzkoušet skrytou část svého svetru, protože buď vroucí voda, nebo fénování může ovlivnit barvu. Uvařte středně velký hrnec vody. Poté nalijte tuto vodu do misky.
 2. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 8

  2 Navlhčete oblasti, které chcete přetvořit. Rukávy, manžety nebo krk svetru můžete ponořit do vody. Pokud se voda stále vaří, používejte ochranné rukavice. Nechcete se přitom popálit.
 3. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 9

  3 Přeformulujte svetr. Prsty jemně sevřete a stlačte část svetru, kterou zmenšujete. Pleteme svetr, dokud nebude mít požadovanou velikost a tvar.
  • Pokud přetváříte manžetu svetrového rukávu, může být dobré držet při přetváření manžetu na úrovni hrudníku. Jelikož je manžeta malá, přitáhnete -li ji blíže, uvidíte, co děláte. Při přetváření větší plochy, jako je krk svetru, zkuste svetr při práci položit na rovný povrch.
  • Pokud je váš svetr velmi mokrý, můžete jej znovu přetvořit přes ručník a zachytit případné kapky.


 4. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 10

  4 Vysušte fénem. Až budete svetr přetvářet, vezměte si fén a svetr vyfoukejte. Horký vzduch v kombinaci s horkou vodou zpevňuje nový tvar a zmenšuje tuto část svetru zpět na původní velikost.
  • Jelikož metoda vyžaduje horký vzduch, nechcete na fénu používat chladné nastavení. Začněte s nastavením nízké teploty. Pokud svetr nesychá dostatečně rychle, zvažte přechod na vysokou teplotu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence protahování

 1. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 11

  1 Skládejte svetry spíše než je věšte. Svetry byste měli složit a uložit je do zásuvek, než je věšet. Závěsné svetry mohou natáhnout části svetru. Může také zanechat malé hrby na ramenou. Pokud je to možné, své svetry raději složte, než abyste je věšeli.
 2. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 12

  2 Udělejte předběžná opatření, pokud musíte zavěsit svetry. Pokud potřebujete pověsit svetry, udělejte určitá opatření. K zajištění větší podpory použijte tlusté, polstrované závěsy. To může pomoci zabránit protahování. Možná budete chtít svetr také složit a pověsit na spodní tyč věšáku. Spodní lišta může poskytnout větší oporu a zabránit protažení.
  • Prázdnou trubku na papírové utěrky můžete rozříznout a poté nasadit na spodní tyč závěsu. To může pomoci zabránit pomačkání.
 3. Obrázek s názvem Opravit svetr, který se natáhl Krok 13

  3 Ruční praní svetrů. Pokud je to možné, svetry byste měli vždy prát ručně. Ručně je perte ve studené vodě s malým množstvím aviváže a pracího prostředku. Důkladně opláchněte a ujistěte se, že jste dostali veškerou pěnu. Při odstraňování přebytečné vody před sušením stiskněte svetr. Nestlačujte ani nemačkejte. Složte svetr na polovinu a zavěste ho na spodní tyč věšáku na sušák, aby uschl. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám svetr z marino vlny, který se zmenšil. Jak to roztáhnu zpět? Může to znít divně, ale pod vlněný svetr byste měli nosit dva nebo tři další svetry. Chvíli se tak povalujte po domě. Když si sundáte spodní svetry, váš zmenšený svetr se roztáhne.
 • Otázka Jak mohu zmenšit akrylový svetr? Akryl se obvykle moc nesráží, ale můžete jej zkusit dát do sušičky na vysoké teplo.
 • Otázka Pověsil jsem svůj svetr z merino vlny, aby uschl na věšák, a ten byl velmi dlouhý. Neuvědomil jsem si, že se to stane. Existuje nějaký způsob, jak jej zmenšit v jednom směru (na délku)? Jannalyse Larsen Vložte jej do sušičky do síťového sáčku nebo sáčku na prádlo. Zmenší se a neroztřepe se.
 • Otázka Jak mohu přetvořit hrby, které zbyly v ramenou svetrů, které příliš dlouho visely na polstrovaném ramínku? Použijte metodu dvě výše, tlumení hrbů. Pokud to nefunguje, prostě celý svetr vyperte a sušte v sušičce na nízkou teplotu. Hrby by během toho měly zmizet.
 • Otázka Zůstane zmenšený krk svetru poté, co jej znovu vyperu a usuším? Mělo by zůstat na místě, pokud budete postupovat podle pokynů na štítku. Nebo ho můžete prát ručně, abyste si byli naprosto jisti, že zůstane v pořádku.
 • Otázka Mohu použít tuto techniku ​​na svetr typu cardigan se zapínáním na zip z alpaky? Obávám se, že zip nebude ležet naplocho. Alpaka se za mokra uvolňuje, na rozdíl od vlny, takže tyto tipy pravděpodobně nepřinesou stejné výsledky.
Nezodpovězené otázky
 • Jak mohu opravit bavlněnou mikinu, která se natáhla?
 • Mám několik svetrů prima pólu s výstřihem do V, které jsem vyprala a usušila na věšácích přeložených. Elastika v pase nebo spodní části svetru se nikdy nevrátila. Proč to udělalo? Jak to dostanu zpět do normálu?
 • Jak přetvořím svetr zpět do tvaru?
 • Manžety mého vlněného svetru mají volné nitě. Jak je lze opravit?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Jakmile se váš svetr zmenší na správnou velikost, pomozte mu tuto velikost udržet tím, že ho složíte do hedvábného papíru a uložíte na polici nebo do zásuvky, než abyste ho věšeli.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Uvědomte si, že některé látky, jako je vlna a bavlna, se smršťují mnohem více než jiné, například akrylové.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

„Cursed Films“ je nový dokumentární seriál, který se zaměřuje na Poltergeist, The Exorcist a další slavné „prokleté“ filmy. Zde to můžete sledovat.

Jak udělat prarodiče šťastnými. Prarodiče jsou zvláštní lidé v rodinné struktuře. Jsou hrdí na svůj status „prarodiče“ a jsou hrdí na rodinu, která se pod nimi rozrostla. Existuje mnoho různých způsobů, jak ...

Andy Murray zahajuje svou kampaň US Open 2020 proti japonskému Yoshihito Nishioka. Jedná se o Murrayho první grandslamové vystoupení ve dvouhře od loňského Australian Open.

Před kampaní v Monte Carlu v roce 2021 poskytl Rafael Nadal určitý pohled na zranění zad, které ho začátkem letošního roku sužovalo během většiny houpaček v australském hardcourt.

Šerm je bojový sport, ve kterém se dva konkurenti pokoušejí zasáhnout jeden druhého na cíl, aniž by byli sami zasaženi. Je to náročný sport, který vyžaduje, aby hráči byli velmi obratní, rychlí a fit. Protože však oplocení je ...

V úterý večer má premiéru Dirty John Season 2, „Příběh Betty Broderickové“. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.