Jak rozlousknout makadamové ořechy

Makadamové ořechy je neuvěřitelně těžké rozlousknout, i když byly nejprve uvařené nebo pražené. Typické louskáčky to nepovedou a méně rafinované metody, jako když je rozbijete standardním kladivem, nakonec rozdrtí jemné ořechy uvnitř. Přečtěte si o dvou metodách, kterými můžete loupat makadamové ořechy.

Metoda 1 ze 2: Použijte svěrák a kladivo

 1. Obrázek s názvem Crack Macadamia Nuts Krok 1

  1 Shromážděte nástroje. Můžete si vyrobit provizorní louskáček na makadamii se svěrákem, železnou tyčí, na kterou se matice postaví, a ploché kladivo.
  • Svěráky jsou běžné nástroje dostupné v každém železářství. Pokud milujete makadamové ořechy a plánujete je často loupat, vyplatí se koupit svěrák pro tento konkrétní účel (i když pro něj pravděpodobně najdete i jiné využití).
  • Zajistěte, aby kladivo mělo spíše plochý konec než kulatý. Na kostky budete muset rovnoměrně vyvinout sílu.
  • Pokud nemáte železnou tyč, postačí vám jakýkoli tvrdý kovový povrch. Jiné tvrdé povrchy, jako je mramor, sklo, beton nebo dřevo, by se mohly při nárazu poškodit, takže se ujistěte, že pracujete s kovem.


 2. Obrázek s názvem Crack Macadamia Nuts Krok 2

  2 Uchopte matici ve svěráku. Položte ji tak, aby šev matice směřoval nahoru, nikoli proti vnitřní straně svěráku. Nastavte svěrák tak, aby jej pevně uchopil.
 3. Obrázek s názvem Crack Macadamia Nuts Krok 3

  3 Uchopenou matici položte na kovovou tyč. Držte rukojeti svěráku pevně a ujistěte se, že máte dobrý úchop, protože nechcete, aby matice sklouzla, když kladivo spustíte dolů.
 4. Obrázek s názvem Crack Macadamia Nuts Krok 4

  4 Libu ořech kladivem. Zkuste to trefit do švu tak, aby to čistě prasklo. Nechte kladivo odskočit směrem k sobě, když se matice otevře.
  • Možná to budete muset zkusit několikrát, než se přesně naučíte, jakou sílu vyvinout.
  • Je důležité nechat kladivo lehce odskočit nebo zatáhnout, protože to brání kladivu rozbít matici uvnitř.
 5. Obrázek s názvem Crack Macadamia Nuts Krok 5

  5 Uvolněte matici ze svěráku. Skořápka odpadne a neporušená matice je nyní připravena k zasunutí do úst nebo použitý v receptu . reklama

Metoda 2 ze 2: Použijte díru ve skále

 1. Obrázek s názvem Crack Macadamia Nuts Krok 6

  1 Najděte kámen, ve kterém je díra. Tato metoda má svůj původ na Havaji a stále se tam běžně používá k rozbití makadamií. Skála poskytuje tvrdý povrch ke stabilizaci matice. Podívejte se na malý otvor, který je dostatečně hluboký, aby udržel matici na místě, ale dostatečně mělký, aby trochu vyčníval nad otvor.
  • Pokud žijete v blízkosti vulkanické horniny, pravděpodobně najdete nějaké s otvory správné velikosti.
  • Pokud nežijete v blízkosti vulkanické horniny, najděte nějaký vápenec nebo břidlici s přírodními malými otvory. Někteří lidé dosáhli úspěchu pomocí trhliny na chodníku; buďte však opatrní, protože byste touto metodou mohli poškodit chodník.
 2. Obrázek s názvem Crack Macadamia Nuts Krok 7

  2 Umístěte skálu do otvoru švem nahoru. Opatrně jej umístěte tak, aby šev směřoval nahoru, a po otevření skořápky budete mít jasný výstřel.
 3. Obrázek s názvem Crack Macadamia Nuts Krok 8

  3 Libu ořech skálou. Každý těžký, plochý, tvrdý kámen by měl fungovat. Pevně ​​uchopte skálu, zvedněte ji nad hlavu a pak ji rozdrťte o šev makadamové skořápky. Mušle by se měla otevřít přímo.
  • Poté, co na něj narazíte, nechte skálu mírně odskočit zpět k vám. Pokud budete pokračovat v jízdě do skořápky, rozbijete matici uvnitř.
  • Pokud máte problém rozbít skořápku, experimentujte s různými úhly a kameny různých tvarů a velikostí.
 4. Obrázek s názvem Crack Macadamia Nuts Krok 9

  4 Extrahujte matici. Podívejte se na matici, abyste se ujistili, že na ní není připevněn štěrk nebo jiné částice horniny. Před konzumací jej možná budete chtít opláchnout.
 5. Obrázek s názvem Crack Macadamia Nuts Intro

  5 Hotovo. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak poznám, že jsou matice připraveny k otevření? Můžete provést několik testů. Jedním z nich je plovákový test, kde získáte čerstvou vodu a vložíte matici. Pokud se potopí, ještě není zralá.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Někteří říkají, že makadamové ořechy, které byly vloženy do mrazničky hodinu před prasknutím, se dají prasknout mnohem snáze.
 • Předloupané ořechy nejsou nikdy tak dobré jako ořechy přímo ze skořápky, protože ořechové oleje začnou žluknout při kontaktu se vzduchem. Konzumujte nespotřebované popraskané ořechy v chladničce až týden po prasknutí. Rozbijte pouze takové množství, které pravděpodobně budete potřebovat, abyste se vyhnuli plýtvání.
 • Dávejte si pozor na střepy ze skořápky. Když kladivo spadne, mají tendenci létat všude. Nejlepší je to v oblasti, kde lze nepořádek snadno zamést, nebo zakrýt velkou plochu novinami, které můžete snadno posbírat a poté vyhodit.
 • Popraskané skořápky makadamových ořechů jsou prý skvělé na zahradní mulč.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Dávejte si pozor na palec a prsty - držte je mimo oblast, na kterou je kladivo nastaveno.
reklama

Populární Problémy

Shuffleboardové stoly mohou být skvělým doplňkem každé domácnosti. Protože mohou být velmi dlouhé a jsou obvykle vyrobeny z drahého javorového dřeva, může být jejich pořízení nerealistickým nákladem. Budování vlastního může nejen ušetřit peníze, ale být také obohacující ...

Novak Djokovic chce, aby se daviscupové zápasy odehrály na šesti místech, nikoli jen na jednom. Djokovič také chválil organizátory Poháru ATP za to, jak soutěž naplánovali.

Dědeček Naomi Osaky nedávno hovořil s japonským deníkem The Mainichi, kde prozradil, že 23letá dívka oznámila svůj záměr vyhrát Australian Open 2021 ještě před turnajem

Chcete sledovat Texas Bowl online, ale nemáte kabel? Zde je návod, jak sledovat živý přenos státu Oklahoma vs Texas A&M bez kabelového přihlášení.

Takto můžete sledovat celoživotní funkci „Otrávená láska: Stacey Castor Story“ online, bez kabelu.